Une me nje grup miqsh i kemi prere biletat per Lyon per ndeshjen me Rumanine. Arrij te djelen e ndeshjes dhe kthehem ketu te marten, se kaq leje me dhane si pjatalares rrefugjat qe jam (!!!). 

Ne qe u rritem duke bere tifozeri ne kupat e Evropes per shtete pa lidhje me ne, na duket enderr qe Shqiperia do jete ne Evropian.

Duket qe ka akoma bileta per kete ndeshje ne faqen e UEFAs. Ku jane shqiptaret e Evropes qe nuk i kane blere te tera? Per juve eshte kollaj fare. Hajde ta dominojme Rumanine.

Nqse doni te takohemi para ndeshjes mund te me gjeni kollaj, se kam veshur bluzen e kombetares dhe syze dielli. smiley

23 Komente

Not a good time for travel to France ... Having said that Qemoli nuk osht hipokrit, tifoz me llafe. Takohemi ne Lyon. Une do jem ai qe e ka hunden siper gojes ! Bile po deshe, edhe neshjen e pare ne Lens ( Bossi i restorantit tim e boni zemren gur : Ik Qemol, shko shijoje fitoren historike te atdheut tend te vuajtur, - me tha. Mos ki merak per pjatat. Le te hajn me pjata te pa lame, derrat per dy jave, se nuk bohet qameti ! ) ...

Sa per biletat qe kane ngel, Lyoni ka bo i stadium te ri, 68,000. O sa mire me qene shqiptar, oe, oe !smiley

Beluggio, duhet ta kishte mbulu icik infrastrukturen, se ujku fle, hasmi s'fle ...smiley

TRIBUNE         PORTE       BLOC         RANG      SIE'GE

STAND             GATE         BLOCK       ROW        SEAT

BLEU                  G                0.2             17              23

BLUE

......... PS : Nuk qekemi fort larg. Do te njof nga shalli dhe nga Eifel Tower ( patjeter qe do e vesh ne koke , te lidh me spango, si kapele) ... smiley

po le  te vij hasmi, bre Qemol. pushka top ju befte !.smiley

ndersa ate kullen Eifel kam ndermend  ta var  ne qafe, bling-bling,.smiley, do le the mustaqe, mos me njohi hasmi..smiley

Mos i harxho paret kot. nese del per qejf ja vlen..

Fiqo do shkoje kur te kalojn grupin smiley

Me Zvicrren do e shofim me Kreshnikun dhe Donaldin te kulla e ktij te fundit smiley

Po te sillesh mire ta jep Donaldi private jet-in e vet i xhiro deri ne France, se vdes fare per emigrantet Mickey Mouse.

ai esht plani. te shofim tashi

 

prezent ne marseje town

Nqse doni te takohemi para ndeshjes mund te me gjeni kollaj, se kam veshur bluzen e kombetares dhe syze dielli.

Ne ndeshjen me Rumanine shkohet i veshur me breke dhe kanotiere te bardhasmiley

Rumunkat jane shpirt'bardha smiley

p.s.

Distanca per ne Lens →150 km(7-8 ore me biciklete )  smiley

Distanca per ne Lyon→750 km(3 ore e 20 min , treni i shpejt  TGV)

Per Marseille,fatkeqesisht s'kam kohesmiley

Une mendoj ta shikoj ndeshjen nga kulla E..... Mic Sokolit ose e Sali Ram B.....qishes.....

Cfare France e Euro2016?Njerzit nuk kane buke te hane !! Veshur me recka!! Ky eshte vecse nje show,shpenzime per luks e per reklame false! Mos o zot te bjere ndonje shi pastaj e te na permbytet nje lagje e Vlores !! Medjen te hallet e popullit  gjithmon smiley !

Ne Lyon  do jem. Shpresojme mos te na shkoje rruga kot.

Une duhet te jem shume Patriot se sapo me erdhi nji nga FSHF mu ne qender, rradha 5 ( me te futme se nuk kom qejf me i pa neshjet poshte). Kat. 1 = 145.00 Evro. 

kta shkerdhatat knej dun 170 + tvsh+taksen e transaksionit+posten = 210 Evro per Kat.4 , per kat.1 shkon bileta deri ne 1200smiley  S bohet Fjala per 1 Bilet, Ne Jemi i Grup..... t gjith aplikum per Bileta te UEFA . Thu se fitoi na njoni?smiley Karin

M fal per Fjalorin po jom vertet shum i indinjum per allishverishet qe bo UEFA me Tregtaret e Biletave.Ja qift Qamushi ca i ma pragu deres!

Qimederro, mos e qeth hic per fjalorin se nuk ina goca. Edhe une u bona per hekra kur u hudh llotaria ( e shpreha ene ktu). Nga te gjithe qe njof, fis, shoke, te njohur, vetem i shoku i vllait ne Itali mori 4 bileta nga UEFA per neshjen e pare. Jane me te degjenerum se ai kaptin modhi nga Shijaku i FSHF. I ka nda simas qejfit me matrapazllik mo keq se autorizimet e televizorave i here e i kohe. Edhe ket nji qe te thashe ma gjeti nji Minister / e ne Tirone ( i kerkova 3, bo hesap). Dy te tjera ( jena familjarisht) i kapa me ate fillim ke kjo Viagogo me $ 130.00. S'ke c'i bo, kisha pre biletat e avionit... Hajd fitore Komtares ngeli me thone ... 

Po cer thu mer?

Ne Tr ka avion charter vajtje ardhje, plus bilete e neshjes 360 euro, te pakten deri dje qe kam prenotu 8 vene une per shoqni.

Nuk e di a i jep kon nga flamuri po ne nuk jena ne Tirone plako. Masanej e pashe ene une ket qe thu ti, i bje nga Kelni me duket ( ne rast se osht ajo). Se kshu shqiptaret jon te vetmit per llafe : Hudhu, i gje dot nja-tre kater bileta per neshjen me Zvicren. Kategoria 3-te deri ne dyfish cmimi. Per nryshe boji hyzmet charterit vete se ne s'na bo pune...

E kisha per Qimederrin ne fakt se me tremi ajo shifra 1200 euro, keshtu qe me mire i binte me ardh ne Shqipri e me shku pastaj nga kjo e Kelnit. Eshte linje 1000 % e sigurte.

Per bileta mer kontakt vete se jane 1000 % te sigurte. Ka afro 15 vjet qe i ben te gjithe keto neshjet e kupave dhe jane korrekt. Pra, paguaji sikur je ne Shqiperi, minus te gjitha shpenzimet qe bejne vete ata per avionin dhe autobuzin. Ata besoj te japin zgjidhje. Pra ti shkon ne Lens dhe i merr biletat aty dorazi. Shif se do gjesh mirkuptim.

Shalqin me prove dmth.

qe De Biasi eshte konservator e dinim, keshtuqe nuk prisnim ndonje surprize kushedi...  -sidoqofte ben pershtypje lenia jashte ekipit e Berat Gjimshitit;  mbrojtes i fuqishem, potent qe mund te luaj edhe ne qender edhe ne krahe..

nderkoh nuk e kuptoj cfare vlere e shtuar ne kete ekip eshte Migjen  Basha ? -po merr mor burre Rashicen  aty, supertalent... e  hedh ne fushe  pjesen e dyte,  bashke me Lenjanin,  ke dy   super mesfushora krahesh,  te shpejte, teknike ..

si dhe me gjithe respektin, po me duket se Andi Lila nuk ka kualitetin e duhur per nivelin e Evropianit. ndeshjet e fundit i ka bere shume te dobeta, sidomos me Austrine. dhe me keqa eshte se Lilen e ka lojtar standart ne formacion De Biasi. nuk e di, por riskon shume me kete futbollist.

E o Belul, i qenke futur thelle gjerave, nuk e mora vesh pse ai Mavraj e kish inat fanelen me birre!

po e ka inat se nuk eshte birre e mire ajo, prandaj..smiley    po te ishte birre gjermane,si ajo e Kelnit, tjeter pune pastaj..smiley

po shiko, Mavraj ka arsye fetare, po nuk eshte ndonje teme shqetesuese, kot e fryne gazetaret..  ne fakt te fanella e Kombetares nuk duhet asnje reklame, se nuk eshte fanelle klubi. mjafton stema Kombetare aty !

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).