Pse nuk flitet me per dosjet, hapjen e tyre? Eshte bere ndonje marrveshje midis paleve (partive) ? Apo e kane lene ta perdorin ne nje kohe te volitshme karten e dosjeve? Psh te zgjedhjet e reja.

3 Komente

per cilat dosje e ke fjalen, se keta i hapen dosjet me kete dekriminalizimin. mos e ke per dosjet e kamunizmit?

Po per te  komunizmit e kam fjalen. Flitej ca kohe per pseudonime te  tipit  "dizenjatorja" "penicilina " etj . Se  me kete ligjin  e dekriminalizimit keta po  perpiqen te pastrojne administraten  nga kriminelet e rinj.  po atyre te vjeterve si i behet? 

Dosjet e dikurshme? Ato nuk hapen sepse nuk mund te hapen fizikisht!.. Jane aq te vjeteruara, sa po ti marresh ne duar, prishen totalisht! Dhe ja u arrit e u hapen! C'do te shohim? Pseudonimin apo emrin e dikujt qe ka dhene informate tek zyrat e deges se brendeshme! Dhe ja e morrem vesh se Hasani, Hyseni, filani, fisteku kane spiunuar! E cfare fituam! Dosjet po qe se duhej te hapeshin, kjo duhej bere ne fillim. tani c'kuptim ka!? Edhe shteti amerikan ka spiunet e tij kudo dhe kurdohere!? Ama dosjet i hap sipas ligjit, pas aq dhe kaq vjetesh!.. Edhe Shqiperia kete duhet te kete, ligjin! 

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).