Ate piken e famshme te kontrates se athershme ku Nano i dha te drejta te plota firmes per kontrrollin e ter hapsires ajrore shqiptare dhe mos hapjen e asnje aeroporti tjeter per 20 vjet, tashme e dime, dhe pikerisht nga kjo pike ogurzese e marrveshjes se firmosur nga Nano, perpelitemi te gjithe ne qe jemi te interesuar per mbarvajtjen e ekonomise shqiptare e posaçerisht sektorit te turizmit, e cila eshte e lidhur me shoqerite e fluturimit dhe aeroportet. 

Tani, ata qe kane tagrin e firmosjes se marrveshjeve me te huajt, ne lidhje me çeshtjen e aeroportit, kane firmosur nje marrveshje tjeter per ti dhene nje hapsire me te gjere sektorit te fluturimeve, marrveshje qe fatkeqesisht ka nje pike (si pika e Nanos) ku thuhet se; 

" .....Më tej, në rast të vënies në përdorim të një aeroporti tjetër apo aeroporteve të tjera, si Vlora ose Saranda, Afati i Koncensionit do të shtyhet me 0.5 vite të tjera për çdo vit operimi të këtyre aeroporteve jugore, siç thuhet në Ndryshimin e Marrëveshjes së Koncensionit...." 

http://www.monitor.al/hiqet-eskluzivitet...

gje qe do te thote se; nese hapet nje aeroport tjeter ne Vlore psh, apo Gjirokaster, apo Sarande, pra vetem 1 aeroport tjeter perveç atij te Kuksit, firma e huaj, perfiton 6 muaj zgjatje per çdo vit aktiviteti te aeroportit ne jug, qe me fjale te tjera kuptohet se; nese aeroporti i Vlores punon 10 vjet, firmes se huaj i eshte zgjatur kontrata edhe 5 vjet. Por duke qene se aeroporti i jugut do te vazhdoje aktivitetin vazhdimisht, po themi 100 vjet, firma e huaj perfiton 50 vjet zgjatje te konçensionit, dhe, dhe, dhe per me teper, nese hapet dhe nje tjeter aeroport tjeter, pra 2, i bie qe konçensioni behet ne infinit, pambarim, se kemi sipas marrveshjes, piken ogurzese; gjysem viti per çdo aeroport, qe ndryshe perkthehet, 2 aeroporte ne aktivitet per 1 vit, po nje vit i shtohet konçensioni firmes ne fjale,  10 vjet aktivitet  po dhe firmes se huaj i kalojne 10 vjet te tjera konçension, e keshtu deri ne infinit, pambarim. 

A nuk do te ishte me interes qe kjo pike te hiqej, se do behej si gozhda e Nanos (Nastradinit) qe na la me marrveshjen e pare. 

Dhe nje pyetje ngrihet ketu; Marrveshja e re, u be me firmen kineze qe sapo i morri te drejtat apo me 2-3 firmat e para qe iken. 

A ka njeri te hedhi drite me shume per kete gje. Jam i sigurte se ne te gjithe e duam hapjen e nje aeroporti te ri ne jug, por jo me kete marrveshje apo pike te marrveshjes ku e penalizon perseri Shqiperine,  sikunder jam perseri i sigurt se te gjithe e kuptojne se si pika e pare (gozhda e Nanos) dhe kjo pika e dyte (gozhda e Rames) jane komplet antikombetare, dhe si te tilla duhen denuar e shfuqizuar nga Gjykata e Larte. 

25 Komente

E komplikon kot llogaritjen. Nese aeroporti i kukesit ndertohet ne 2017 (jo shume probabel) koncesioni zgjatet dhe me 5 vjet, dmth mbaron ne 2032.

Marrveshja e koncesionit eshte bere me gjermanet te cilet ja shiten te drejten kinezeve.

Luaraso, aeroporti i Kuksit eshte i ndertuar, veç duhet te hapet drita jeshile qe te filloje aktiviteti, aktivitet qe mund te filloje menjehere, me 1-2 fluturime ne dite si fillim, e me pas te meson vete puna. 

jo mer daje se nuk eshte i mbaruar, lene cfare thone. Do punime shtese. Eshte thjeshte nje ndertese 10 me 10, per te qare hallin.

Jo-jo, e ke gabim, ka mbaruar fusha, eshte pika e vrojtimit, ndertesa, terminali i pasagjerve, etj, duhet vetem personeli, i vogel si fillim, 1 avion, dhe fillojne fluturimet smiley kuptohet edhe nga kontaktet qe do bejne me aeroportet e tjera dhe shoqerite e fluturimit. 

I vogel? Ai eshte si aeroport fshati. Dy kolibe, kulla eshte e larte 5 metra, gjynaf me e qujt kulle. Ku ka aeroport qe mbijeton financiarisht me nje fluturim ne dite, vetem po e subvencionoi shteti. Per mu ai aeroport nuk ka per tu ngrit ndonjehere nga toka.

E ke gabim i dashur, une kam pare aeroporte me te vegjel se ai, qe kane (kuptohet ne kohen e veres) nga 3-4 fluturime ne dite minimumi, aeroporte ishujsh. Aeroporti i Kuksit, sikur te fuksionoje, me Irlanden, Angline, Skocine, Belgjiken, Francen, Hollanden, Polonine, çekine, vendet Skandinave, Balltike, Rusine, ja ku i boni 15-20 fluturime ne jave, vetem muajin e pare. Mos harro se fluturimet rriten nga muaj ne muaj, dhe me 5 avione/fluturime ne dite, ai aeroport nuk ka nevoje per subvencionime, kuptohet me rrogat aty. 

   Mister Pjer , ti i bo petllat me uje 

Ilir-jano, leni mor petllat, se ketu po digjet tigani/aeroporti. Si e gjykon ti ate gozhden e Palloshit, qe i ngjan gozhdes se Nanos. 

OOOO Pjero, ta paskan botu ket shkrimin tend mbi aeroportin. Urime te sinqerta. Hallall i ke nja dy shishe vere nga ajo e vjetra sot.

Rrofsh Qemolo, por sot do ia fus me birra smiley se eshte tempratura 27-28 ° . 

Karlo, u rrah vertet, por jo aq mire. Nuk e ke pare gozhden e Nastradinit aty, m'fal gozhden e Palloshit, njesoj si gozhda e Nanos. 

Karl Marks, çeshtja apo themra e Akilit qe dua te diskutoj me komentatoret, eshte kjo; 

" .....Më tej, në rast të vënies në përdorim të një aeroporti tjetër apo aeroporteve të tjera, si Vlora ose Saranda, Afati i Koncensionit do të shtyhet me 0.5 vite të tjera për çdo vit operimi të këtyre aeroporteve jugore, siç thuhet në Ndryshimin e Marrëveshjes së Koncensionit...." 

A e kane nenshkruar kete pike vertete? 

Nuk pergjigjet ky Karli Pjero , shife pak se pordhe e modhe ky me gjasme.

Karli bo vaki ka autosugjestionu vehten sikur eshte Marksi smiley

Themra e Akilit, apo dhe e Hektorit, u rraf njehere (shiko me poshte) dhe eshte rrahur edhe ne nje shkrim tjeter te nje gazete (qe nuk po me kujtohet tani). Po nejse, ti e trajton serish, mire ben, pasi eshte nje pike e nenvleftesuar nga subjektet perkatse. Ja dhe komenti im i fillim-prillit, po tek peshku:

Nga ky artikull i Monitorit (http://www.monitor.al/hiqet-eskluzivitet...(link is external)) nxorra kete pasazh te meposhtem:

Më tej, në rast të vënies në përdorim të një aeroporti tjetër apo aeroporteve të tjera, si Vlora ose Saranda, Afati i Koncensionit do të shtyhet me 0.5 vite të tjera për çdo vit operimi të këtyre aeroporteve jugore, siç thuhet në Ndryshimin e Marrëveshjes së Koncensionit

Pra, ekzluziviteti i Aeroportit te Rinasit eshte i perjetshem tek firma gjermane, pasi per cdo vit operimi (pune) te ketyre aeroporteve ne jug te vendit, afati i koncesionit do te shtyhet 0.5 vjet. Kjo eshte ne kundershtim me Kushtetuten, pasi koncesion te perjetshem tek nje operator i huaj nuk mund te kete asnje objekt dhe firme shqiptare! Nuk e di si mund ta lejoje kete koncesion te perjetshem Kuvendi i Shqiperise, Gjykata Kushtetuese dhe Prokuroria shqiptare!?! Kjo lloj marrveshje e nje kryemafiozi si Haxhinasto dhe kompanise se tij prapa kraheve, duhet ti coje menjehere ne burg keta palaco kafshe! 

A ka noi gazetar ne Shqiperi te interesohet se si eshte kjo puna e 0,5 vjetshit per çdo aeroport te ri ne jug. 

Une me dashamiresi do thosha qe nuk duhet me u marr me gjera qe nuk na takojne...siç psh. "Konçesione", " aeroporte", etj etj. Ky eshte mendimi im personal, mund dhe te mos ta pranoni!

Dhe une me dashamirsi do te te thoja qe mos u merr me gjojna qe s'te takojne. 

Pjer, mire ben qe i bie gozhdes se aeroportit qe po behet si gozhda e Nastradinit. Per mua nuk eshte thjesht shqetesuese ajo 0.5 vjet pasi ashtu siic e kuptoj une nese afati i koncesionit zgjat deri me 2025 (apo deri ne 2027, tani?) dhe ne 2020 hapet nje aeroport ne jug te vendit, atehere i zgjatet dhe (2025-2020)*0.5vjet=2.5 vjet (qe ne vetvete eshte goxha shtyrje per nje ekskluzivitet qe duhet te kthehej pothuaj inekzistent me ane te kontollit te tarifave). Se ndryshe nuk ka kuptim... Gjithsesi, pyetja shtrohet cfare ndodh nese ompania koncesionare (kinezi ne kete rast) hap apo operon vete nje aeroport te dyte dhe keshtu vazhdon mban poziten monopol si dhe zgjat afatin e monopolit?

Ngado qe ta kthesh kjo pune bie ere te keqe, dhe mbulimi i vetem i pusetes eshte: "ndryshe nuk afrohen investitoret". Keq ai shtet per nje investim disa milionesh kur atje milionat hidhen ne projekte pa pike kthimi investimi. Nejse, muhabet i gjate ...

 

Nuk besoj se duhet kuptuar keshtu, Asterik, se do ishte mire sikur te kishte kufinj matematikor te tille siç thua. Porse une e kuptoj ndryshe, i rritet/zgjatet konçensioni 50% per aq kohe sa fuksionon nje aeroport i dyte. Ne fakt interpretimi, mund ti jepet siç deshiron, por kur te vije puna qe te perballen, shteti dhe firma, ne momentet kyçe, athere secili do paraqese interpretimin e tij, dhe aty do dalin shum te palara dhe te fshehta, qe qeveria shqiptare nuk i ben te ditura ne lidhje me kete konçension. 

Pjero , c´ne Profili qe nuk e ka lexu akoma VQ .

Lere Profilin i dashur, ti vete e ke lexuar. 

E çuditeshme djema, si nuk doli nje gazetar, qofte edhe Blendi yne qe e ka ate te drejte, te pyesi ne qeverine shqiptare, se, si eshte kjo pika e gozhdes qe te huajt na e futen prape. Mir athere u morr vesh se Nano kish marre taksen/zarfin e vet, po tani kush e morri zarfin/taksen, apo nuk ka te tille, thjesht qeveritaret tane e hane sapunin per djathe. Te jene valle kaq te paafte. 

Pjero, meqe je i interesum ne kete teme mund te lexosh gjithe pyetje-pergjigjet e ministrave ne komision. Llogaritja eshte si ne komentin time te mesiperm:

Ky fillon të aplikohet në momentin që hapet aeroporti. Pra, në qoftë se një aeroport hapet në vitin 2020, deri në fund të periudhës koncesionare 2025, të së parës pra, jo të kësaj të resë, i takon 2. 5.

Pertej kesaj, prape shqiptareve i eshte bere puc i rradhes pasi zgjatja e menjehershme prej dy vitesh fillon menjehere (vetem per ndryshim kontrate) nderkohe qe hapja e asnjerit prej aeroporteve nuk eshte gati. Pra shume mire kjo mund te ishte perfshire ne koeficinetin e zgjatjes por duke filluar nga momenti i operimit. Ekonomi thote qe parashikohet (!) te investohet ne Kukes duke filluar nga buxheti i viti tjeter (pra prit Kukes te mbije aeroport i thone kesaj) dhe keto ritme nje aeroport funksional do jete gati andej nga 2021 per zgjedhjet e reja. Nderkohe shqiptare e te tjere paguajne ne Rinas si kinezi pulen.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).