307 Komente

Te lumte smiley po ne Amerike di gje ka per te ardhur? 

Ne 6 korrik e ke ne Xcel Energy Center, San Paul, MN

Ne 10,11,13 korrik e ke ne United Center, Chicago, IL, 

Ne 16,17 Korrik e ke ne Pepsi Center, Denver, CO

 

Shiko ke ke me afer nga keto

smiley

Nuk ja vlen te shkosh ne nje shtet tjeter, po te ishte ne New York atehere po. Po shkoj te shoh Gun's N'Roses smiley 

Squarepusher - Drax 2 

Stalker, PTA ka bere kete videon fake-long-take per kengen e Radiohead, e cila eshte dhe kenga e tyre me e trishtueshme (ever).

https://youtu.be/TTAU7lLDZYU

fiks kete mendova edhe une kur e degjova, kenga e tyre me e trishtueshme ever. Njesoj si te kesh dijeni per gjithe trishtimin e botes qysh ne bark te nenes... Shume kenge e mire ama smiley

t, si t'u duk albumi? 

teper intim, haunting... si nje fare malli per sende qe nuk i njeh.

Deri tani Present Tense eshte e preferuara ime smiley

Square, tani po të lexoj. Më pelqen shume albumi i ri i tyre, për mua eshte me i miri i tyre i shek XXI. J'adore !!

Tu m'as promis une chanson pour marcher sur la lune, sur la montagne
Tu m'as promis une chanson pour danser sur la pluie, sur la pointe des pieds
Une chanson qui m'accompagne pour jamais te quitter, une chanson pour ne pas t'oublier
Tu m'as promis une chanson pour flotter sur la mer comme le nuage,
Tu m'as promis une chanson pour éclater de rire, et fredonner
Une chanson qui m'accompagne pour jamais te quitter
Une chanson pour ne pas t'oublier
Sentir tu amor de madrugada y ver el cielo en tu mirada
Sentir tu amor de madrugada y ver el cielo en tu mirada
Tu m'as promis une chanson pour parcourir la terre comme le diganne*
Tu m'as promis une chanson qui decindé* mirage en toute sincérité
Une chanson qui m'accompagne pour jamais te quitter
Une chanson pour ne pas t'oublier
Sentir tu amor de madrugada y ver el cielo en tu mirada
Sentir tu amor de madrugada y ver el cielo en tu mirada
Sentir tu amor de madrugada y ver el cielo en tu mirada

https://www.youtube.com/watch?v=oBkb3ZF-kbw

pak e sak kur vjen

thx. sa e ndoqa.

(kete, meqe jotja s'hapet ketej)

po ketu mbete moj e shkrete dite nate!smiley

fletore.wordpress.com 

Po, gje e rende

do e degjoj kete. nderkohe pretendenti im eshte albumi ( ) nga Sigur Ros ose/dhe I am a bird now nga Anthony and the Johnsons

do te pelqeje shume! Nico-n e njoh ne nje tjeter menyre (ka qene partnerja dhe muza e njerit prej regjizoreve franceze qe kam më per zemer : Philippe Garrel. Ka luajtur ne 7 filma te tij ne vitet '70).

Do i degjoj "()" dhe "I'm a bird"

Nicon e njoh (2 perlat e saj jane these days dhe the fairest of the season, perpos bashkepunime me The Velvet underground) po ketij albumi nuk i kishte ardh radha pwr ta degjuar. 

e dua shume kete violiniste.....she's deep
 

Xhan xhan vetulla holla... Oooopa

Happy Birthday tha kolegu yne i nderuar ne zyre, qe kish sjelle edhe torten me qirinj per 240 vjetorin e 4th of July

(zerat thone se me kengen, rekrutimet u rriten 30 %)

Ho mi Rilindesja e vogel po uron Kryetarin kshu si me stil se ka ditelindjen sot smiley

s'e dija, rrofsh per info.

ja ta urojme, Happy Birthday Edi Rama!

Kshu e doni Kryetarin ju , as ditelindjen nuk i dini , AI  i joni e ka 15 deri me 16 Tetor .

smiley

 smiley smiley hajde datelindje te reja...

po qe eshte e vertete. Kalendarin e datave historike na e rikujtojne shpesh ketu. Dhe nga ata qe s'ta pret mendja

e adhurueshme kjo kenge

The reason I hold on
'cause I need this hole gone
Funny you're the broken one but I'm the only one who needed saving
'Cause when you never see the light it's hard to know which one of us is caving.

Not really sure how to feel about it.
Something in the way you move
Makes me feel like I can't live without you.
Yeah, it takes me all the way.
I want you to stay, stay.
 

Fiqo, 

Thone qe do u ribashkohet Mark Lanegan per nje tuuuuuur. Po ndodhi, une do i hipi te parit tapet fluturus qe do gjej e direkt ne koncert. Mark + Xhinxherman per mu ja marin dhe cajit me safron + hurma arabie!!!!

edhe te mendosh sa e sa here i kam skip per ment e kokes smiley. superkoqe smiley

 

Those who still want their MTV are about to get their fill. On Aug. 1, the channel currently known as VH1 Classic will be rebranded as MTV Classic, and be pumped full of all the shows that built Music Television into a viewing destination for all the cool kids in your neighborhood.

 

The new-old network will make its debut with “MTV Hour One,” a replay of the exact first hour of programming MTV aired, and then segue into a “Total Request Live” retrospective, followed by a best-of run of “MTV Unplugged.”

 

The shows that will be making their reappearance on MTV Classic during the hours of 10 p.m. to 1 a.m. include “Daria,” “Beavis and Butt-Head,” “Aeon Flux,” “Run’s House,” “Pimp My Ride,” “Clone High,” and just about every other show that still carries a cult following, with desperate pleas from fans to make the series available for streaming. (“Daria” is actually available to stream on Hulu.) Fridays during primetime will be devoted to music programming — “Unplugged,” “Storytellers,” and live performances.

 

“From ‘Beavis & Butt-Head’ to ‘Laguna Beach,’ MTV’s programming vault is a music and pop culture goldmine with universal resonance,” MTV president Sean Atkins said in a statement.

 

The launch date isn’t random — for those that don’t recall, Aug. 1 was when MTV first blinked on 35 years ago.

https://www.youtube.com/watch?v=hHNHsWSs8Ww

Hey
Vexation of spirit is a waste of time
Negative thinking, don't you waste your thoughts
Verbal conflict is a waste of word
Physical conflict is a waste of flesh
People will always be who they want
And that's what really makes the world go round
Unconditional love is scarce
("Till shiloh I shall not forsake thee&quotsmiley
Now and forever more
Forever more, forever more...

You see, you gave precious life to me
So I live my life for you...You...
You see, you've always been there for me
And so i'll be there for you...You...

Rock 'till you can not rock anymore ... and than rock some more !  Kush na ka inot , kshu na pafte per not !  Sone m'shtat sahati ke Amfiteatri Tompes will pour some sugar on you ...!

https://www.youtube.com/watch?v=jACrmwTsi08

ori tKanadës, ca u bo? A vdiq ai i traxhikaly hip-ve? Se e lash shum smure e smora vesh mo ca u bo smiley

Dje me duket apo pardje dha koncertin e fundit. Kush e pa live ta mbaj mend. Te tjeret te shouin jutubin.

me shum emocjon e kishte marre

Mott the Hoople and the game of Life yeah, yeah, yeah, yeah
 Andy Kaufman in the wrestling match yeah, yeah, yeah, yeah
 Monopoly, Twenty one, checkers, and chess yeah, yeah, yeah, yeah
 Mister Fred Blassie in a breakfast mess yeah, yeah, yeah, yeah
 Let's play Twister, let's play Risk yeah, yeah, yeah, yeah
 I'll see you heaven if you make the list yeah, yeah, yeah, yeah

 

 Now, Andy did you hear about this one?
 Tell me, are you locked in the punch?
 Andy are you goofing on Elvis? Hey, baby
 Are we losing touch?

 

 If you believed they put a man on the moon
 Man on the moon
 If you believe there's nothing up his sleeve
 Then nothing is cool

 

 Moses went walking with the staff of wood yeah, yeah, yeah, yeah
 Newton got beaned by the apple good yeah, yeah, yeah, yeah
 Egypt was troubled by the horrible asp yeah, yeah, yeah, yeah
 Mister Charles Darwin had the gall to ask yeah, yeah, yeah, yeah

Tom Brady with a pair of scissors slashed his thumb yeah, yeah, yeah

clearing his cleats of a piece of gum yeah, yeah, yeah

 

 Now, Andy did you hear about this one?
 Tell me, are you locked in the punch?
 Andy are you goofing on Elvis? Hey, baby
 Are you having fun?

 

 If you believed they put a man on the moon
 Man on the moon
 If you believe there's nothing up his sleeve
 Then nothing is cool

 

 Here's a little agit for the never-believer yeah, yeah, yeah, yeah
 Here's a little ghost for the offering yeah, yeah, yeah, yeah
 Here's a truck stop instead of Saint Peter's yeah, yeah, yeah, yeah
 Mister Andy Kaufman's gone wrestling yeah, yeah, yeah, yeah

 

 Now, Andy did you hear about this one?
 Tell me, are you locked in the punch?
 Andy are you goofing on Elvis? Hey, baby
 Are we losing touch?

 

 If you believed they put a man on the moon
 Man on the moon
 If you believe there's nothing up his sleeve
 Then nothing is cool

 

 If you believed they put a man on the moon
 Man on the moon
 If you believe there's nothing up his sleeve
 Then nothing is cool

I love this song smiley

frenk oushën

Ajo m'kalli

tararara ajo m'nali

tarararararaa

kush e di se ca menon...

(O qiell, si nuk na lane rehat te ecim rrugeve pa nigju ksi kengesh idiote, na e ben trunin dhalle, e s'po m'shqitet tani!)

Loool. smiley derisa t'flesh s'ka me t'ik.

smiley po pra, fjeta gjume top e me la rehat. smiley

ik se ma kujtove prap itash smiley

("ajo m'kalli... tararara ajo m'..." -- ptu, c'paska qene!)

smiley

koke-ilirise

+ 1

ku i gjen keto njehere smiley 

Ka per t'u cmendur rrjeti me kete.

Eshte mesuar me vemendje dreqi

sot java 9\9 rilised Skeletron Tree-ja i Nik Kejv dhe Bed Siids:

Track Listings

 

1.Jesus Alone
2.Rings of Saturn
3.Girl in Amber
4.Magneto
5.Anthrocene
6.I Need You
7.Distant Sky
8.Skeleton Tree

Uee m'u fiksuan keta Antwoord u be nje jave nuk ndaloj dot se degjuari. Mezi po pres te dal neser jashte tirane me makine vetem per t'i degjuar sic meritojne
https://youtu.be/L-wpS49KN00

keto degjon ti mer? Eh. Lol

Creepy. Lol. Not my taste. 

krejzi

Dhis krejzi, dhe last of dhe rimeinin krejzis.

me siguri ka dhe te tjera 

alanis ... seal... killer

Aha. Turpi im. S'e dija qe e paska kenduar Seal i pari. 

Square e shef strager things ? E fillova sot, 2 episode so far. Me vone do shoh dhe 2 Te tjera. smiley

ka nja dy jave qe e kam mbaruar se pari. it keeps getting better deri ne episodin e 8-te.

edhe soundtrack-un e ka shume te mire

https://youtu.be/FpHNlx0pPIU

OMG 8 episodes Brenda dites I Kam pa sot. Nga mengjesi deri tani ne darke vone. S'kisha pa tv kaq shume ndo1here. Ueee ste leshonte per qamet derisa I nxorra fundin. Loved it. 

Urdhero, beji gungat ketyre bluzave e trego qe je fanse. 

Nje.

Dy.

Tre.

beji gungat bluzes = ka te beje me perdorimin, veshjen e shpeshte, besoj

smiley  njeri me I zeletshem se tjatri jeni . Lol

E e ashtu. smiley 

ok, u kuptua, po mund te thuhet shumellojesh prandaj 

beji gungat s'e kisha degjuar. (rrofsh albano)

 Ingrooves paska ofruar te plota per publikim, shpesh per here te pare, ne youtube, kenge si kjo https://www.youtube.com/watch?v=nKYOTOkFN0I nga te muzikes se lehte pre'90. Gjehen nen profilin youtube te secilit emer (kengetari) te atehershem

Bose! thx!! smiley 

smiley thank YOU

v. nice. replayed 2-3x 

Vargjet e Ervin Hatibit! 

e terheq imazhin tend,me vete neper gjume, jemi bashke por ne agim i vetem mbetem une

ca ka dash me thone autori me keto vargje

Vetem naten ja ka nevojen smiley

qeka nje perdorimshe, egoisti i dreqit.

cudi se nonjeher ne agim vjen me teper frymezimismiley

Nga deshira e madhe u bllokua youtube ketu tek mua...smiley

nuk hapen, as ato te festivaleve, not available dalin ketej ka nahia jone, thx anyway

 Kjo kenga was appology for yelling, last time. 

nuk e dija qe nuk hapen aty , per te ardhur keq.

jo, nuk hapen; por jane te gjitha ne deezer

pyetja qe lashe pa bere para pak kohesh, kish te beje me to (fest. playlist). Por s'paska qene e thene, se ja, s'hapen

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).