Supriza më e fundit nga puna kërkimore në terren e PPNEA - rrëqebulli madhështor i Ballkanit. Kamerat kurth në malësinë veriore të Pukës zbulojnë xhevahirin e pyjeve tona. Një thirrje e fortë për të ruajtur rrëqebullin e rrezikuar dhe rajonet që popullon.

27 Komente

Ne tre vjet Qeverisje Rilindashese kocke e lekure qenka bere Rreqebulli i shkrete smiley

Shyqyr qe u kthye, se ne kohen tuaj emigroj dhe ai. 

C'kafshe e bukur!

Moratoriumi ndihmon.

#jogjuetisesepaligjshme

Do bente nje kapele dimri shume te lezecme.  Besoj se ai artikulli i jetimeve duhej te ish ne krye te faqes, e te rrinte aty per nje kohe shume te gjate. 

Po te ruhen pyjet, automatikisht ruhen edhe kafshet. 

kete foto duhet t'ia tregojne femijeve te zones se mos e vrasin dhe kete pa e ditur c'eshte. sikur skuadrat tona te sportit te emertoheshin siaps dickaje karakteristike te rajonit, puka do quhej Puka Lynx smiley

Rreqebujt e Rreshenit

!!!

Lushnja Curly Pelicans

WOW, sa u gezova. Jo dhe aq per rreqbullin, por per faktin se kemi akoma edhe ca pyje. 

Po Vjosa?

 " xhevahirin e pyjeve tona "  Riqerbulli !

- Po ikin nje e nga nje ,  edhe riqerbulli edhe macja e eger, edhe lepuri, edhe ariu, edhe ujku , edhe derri, jane rafshuar pyjet ,  jane shtuar gjyetaret e paligjshem , brenda dhe jashte vendit  u kenoqen italionet greket  duke gjujt kafshet e egra , ne toke dhe ne ajer , rosat patat, lejlekt, pelikanet thennzat, fazanet , shqiponjat , cfare xhevairesh kekroni ? !

Vetem shkabat kane ngel  Nuk i vret njeri !

 

Icik shqetsuse mungesa e Pjetrit. Cohuni burra se paska njel dhe nje mice e modhe. smiley

Lajm i mire! Fakti qe ka rreqebuj deshmon qe kafshet e egra po rikthehen. Rreqebulli eshte goxha lart ne zinxhirin ushqimor te aneve tona, prania e kesaj specie do te thote se jane kthy kafshet me te cilat ushqehet...sh mire!

Po kto kamerat kurth per te pergju rreqebujt kane mor leje!? Mos ka pa kto ai spiuni i vishoajazit! smiley

Kafshe e rradhe eshte dhe shqarri.

Tani sa iperket rrezikut te zhdukjes. Kush eshte me e rradhe, macja e eger apo rreqebulli?

Curb your enthusiasm ... Rreqebulli duket si i perplas. Ka me teper mundesi qe ka humb rrugen dhe nuk na ka nderuar me ardhjen e tij me deshire ... Duket me teper si rreqebull serb ose shume shume malazes.

Rreqebulli mua me duket si Zequa..., as vete se di pse eshte ne pyjet e Pukes!

po pse ky emere per kete kafshe kaq te bukur? 

SHume e bukur eshte shfaqur edhe ne Korab me heret, para shume vitesh kam punuar per nje projekt per Balakn lynx. Shume mire

Rreqebulli pas Termetit .

Ec e besoi GPS-it, s'me duket si Zvicer kjo mu. 

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).