Disa lëkundje të njëpasnjëshme të tokës u ndjenë pas orës 18:30 në Tiranë dhe disa zona të tjera të vendit.

Sipas Institutit të Gjeo-Shkencave, epiqendra e tërmetit ka qenë 49 kilometra nga qyteti i Pogradecit në territorin e Maqedonisë dhe me magnitudë 4.9 ballë, që në Tiranë është ndjerë 2.4 ballë. 

Sipas Qendrës Sizmiologjike Mesdhetare, epiqendra e tërmetit ka qenë 85 kilometra në jug-lindje të Shkupit në Maqedoni, pranë kufirit me Shqipërinë, në një thellësi prej 10 kilometrash dhe magnitudë 4.8 ballë.

Lëkundjet janë ndjerë më fort në zonat rreth Liqenit të Pogradecit dhe në zonën kufitare mes dy shteteve.

Edhe në Tiranë toka është lëkundur në dy valë. E para ka zgjatur rreth 10 sekonda, ndërsa rasti i dytë, pak minuta pas të parës ka qenë më i shkurtër.

27 Komente

E ca te themi ne Admin ? Ueee...paska qene 10 km i thelle .

Ore , meqe jemi ketu tek Termetet , po Monda nga behet ?

Instituti i Gjeo-Shkencave eshte i paster.

Qytetari dixhital nuk paralajmeroi

Amon vetem termet s'dume, hallall le te fitoje z. Trump. 

Shikoni se mund te kete edhe nje lekundje tjeter ne oret ne vazhdim, mbani nje sy hapur .

Pa bo gol Manchester une s'luj venit.

Man U do marre karton te kuq brenda 10 minutash.

Kaq te pafat nuk jane ata.

Une kam vu ka ndeshja nje karton te kuq me 3.8

Atehere te bohet gati Delaney se sapo e mori nje te verdhe  smiley

Shpresat i kam te Mata. smiley

Per 10 min e heq Maten .

u harrua termeti!

Po Admin i ri ky , ca muhabeti mund te bosh per termetin , kur e sheh qe tjetri po shkruan akoma , mbylle temen , s'ka ndodh gjo dmth .

aq me teper qe ka ren ne Maqedoni, ska lidhje me Shqiperin

Po pra , e hongri Manchester , shume e shemtut , termet !

sapo barazoi.

Mire gjermoni qe s'te pa

po termeti si te la ...

Asigjo nuk osht nigju ne Tirone. Sa pyta plakun : Car termeti, ketu barazoi Manchesteri - me tha....... Than again, ai osht 85 vjec. Me pjerdh komshiu siper i duket si termet ... dhe anasjelltas ...

Eeee.. ene plaku im rrafmet paste ....termeti binte ai thoshte mbyll penxheren se po lu abazhuri.

- smiley

smiley

;po per shiun pse nuk u vu ndonje teme!smiley

Shiun qe ra dje me rrembim, shqiptaro i vjeter, e nalova un sot smiley

Ça boen Dortmundi kshu me? smiley

 

Good. By-by Pepe.

traft termeti

Von Gaalit i ra termeti sot, pas ndeshjes.

Keshtu filloi edhe shekullin e kaluar, ne Maqedoni filloi termeti dhe perfshiu gjithe boten. Natyra paralajmeron dhe njeriu harron! 

Karlo, nga Maqedonia, s`dim gjo te kete filluar noi gjo, pervec asaj lufte mic-mic, qe u mbyll me marrveshjen e Ohrit. Per cfar e ke fjalen.

Se mos na ka ndodhur ndonje hata andej nga magazina.... e Gruevskit mor aman....smiley

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).