44 Komente

Po me ty c´paten mor i shkrete  smiley

Agresoret te kalben ne kaush! Gjithmone nese do te kemi shtet. 

Sa kane shku Domotet Kozi , apo i ke thone ik pirdhu ca produkteve , Rilindje smiley

Jane ul Brado, por jon pa shije. Pra nuk ja vle me i konsumu. Kom rreth dy muaj qe vazhdoj te konsumoj radhiqe pasi eshte dhe periudha deri nga fundi i Majit. 

Kush jane rradhiqe mo , mos jane ato qe i ngjiten deleve si gjembace ? boboboboo ca ju ka bo Rilindja , edhe rradhiqe fillut me honger mo smiley

Jo, jo Brado ja shife ketu se si duken. Ato lahen mire me uje te rjedhshem, pastaj zihen per 5 minuta, kriposen, priten ripa ripa dhe sperkaten me vaj ulliri dhe me uthull ose limon. Jane bime natyrale dhe e ndihmojne shume organizmin per tu pastruar. Biles edhe lengun e tyre qe perftohet gjate zjerrjes mire eshte te ruash ne frigorifer dhe ta konsumosh ne vend te ujit. Nese nuk i ke provuar beje tani dhe do me japesh te drejte. Edhe ne kohe te salukut i konsumoja. Pra jane apolitike.

edhe bar do hamë, por.. smiley

 

Domatet rane kete jave ketu, i gjen me 1 euro kilja kudo. Nuk e di se sa jane ne Shqiperi. 

Kete lajm e dhane te gjithe mediat ketu, Pjer

te pjesa lakuriqe e kokes smiley

nuk thu shyqyr qe rrifen, ne kampionatet e huja ka humb fare kjo traditesmiley

pidhi somes ca pamjesh rrenqethese, cfare barbarie e ka pushtu ate ven, kriminele ne parlament, kriminele kryetare bashkie, kriminele gjithandej, krimineli ka cdo gje ne dore.

s'te rref njeri kot, s'duhet me i dhone gojes vend e pa vend. profesion i dhime ky i gazetarit.

fjala vret me shume se plumbi - proverb shqiptar.

pikerisht pra pra fjala vret me shume se plumbi, ta kishin shajt me goje.

e çfare do te fitonin nga sharja ? 

po pse duke perdorur mjete me pak efektive sipas proverbit, cfare fituan?

do te beje me kujdes ne te ardhmen dhe nuk do t'i jape me gojes lirisht.

druni eshte kunderveprim, eshte si druni qe te japin prinderit per te te edukuar. nuk ta jep njeri kot.

as ky nuk kritikon apo shan kot. por sepse fiton pike dikund. ne opinionin publik, si gazetar i zoti, kritik, tek eproret e tij, etj. 

puna eshte qe u ben dem te tjerve. qe mund t'i heqin, t'u presin leket qe fitojne me aktivitetin qe bejne, etj, etj. gazetari prodhon kritike vetem, keshtu gjithnje e ka ne favor te tij kur e ushtron. ndersa ata qe e pesojne, e kane ne dem te tyre. se ata nuk prodhojne kritike por tjeter gje. 

ketu nuk eshte me shpjegu gje ne fakt, po ec mo, na u ka bo ves. 

ketu me mire eshte me ja fut si ti, me sha mbare e prap dhe aq. pa reflektu me thelle.

por kete mund ta kene rraf edhe pa lidhje fare me profesionin qe ushtron (por edhe ne kete rast nuk e kane rrahur kot, pa shkak). une ate videon nuk e pashe fare, se s'kam kohe shume me humb. 

profil, ca moshe ke qene kur kuptove per here te pare qe je pall kari?

smiley

Profili i ketij timit ka disa thenie/diarre lexhendare.......voila

 Profil-im - 25 Mars 2016 - 12:30 permalink

nje femer qe kur lind, lind e denuar (e mallkuar). prandaj dhe i thone ÇIKE (nje cope e vogel, hiç asgje, nje cope e Adamit ishte Eva). çfare ta denosh me shume ? e ka denu zoti qe ne lindje. prandaj qanin nenat kur u lindte vajze, ne koherat e veshtira. kush te mundet do te abuzojne me te, deri sa te jete .

 Profil-im - 25 Mars 2016 - 12:34 permalink
•    
perdhunues eshte vetem ai qe perdor FORCEN ne nje relacion te dhene. 
problemi eshte qe ne nje relacion seksual te çfaredoshem, mashkullit i duhet te perdore forcen ne nje fare menyre, per te penetruar. prandaj dhe gjithnje ai rrezikon ta haje, te kete pasoja. 

Nuku du me permend ene shqiperimin e emrit te fshatit "MEZEZ" nga Phd " profili i ketij poshte"......eshte oskar fare .........te gjithe evgjitrit e ballkanit e kane prejardhjen nga MEZEZI......eshte toke e zeze,pranaj njerzit e rritur ne ate ven vin pak si te zinj......je i madh profilo je i madh.....

lol, tre refugjate kanadaje rresht njeri pas tjetrit qe, ne vend te shkruajne per temen, u qepen robve pas me sharje dhe futen si pyke ne muhabete pa lidhje. shenje 100% e sigurt e atyre qe nuk kane nje jete personale te hajrit, vecori tipike te atyre qe jane deshtakeve ne shume drejtime dhe te lene menjane nga shoqeria. 

Ne jemi Shqiptaro-Kanadeze, mor rrot kari i lumtur, nuk jemi refugjate.

Po ti Zhgabe, ndryshe nga Profili, nuk e paske kuptuar akoma...

Ti mund ta bindesh veten si te duash, por shqiptaro kanadeze jane ata qe lindin atje. Ju qe shkoni te lypni pune jeni emigrante/refugjate, si ketej, si andej. Deri sa te vdisni.

o shkabe, du t'punsoj dike si dado per qenin. Si thu, e ben? me thuj qe t'i bej letrat brenda javes. Dhe pastaj nuk ke pse e ndrron IP per te shit cik pordhe qe je ne kanada

Zhgabe. Kur do vish te na korresh dhe pak...b.arin se na esht bere pyll ?

Mos ki turp o burr, ti je djal modern. Vet ke thene qe mami me babin tend kan bashkëjetuar qe ne kohen e qemoti, pa qene te martuar. Normalisht ti quheshe "dobiç" aso kohe, po nejse, demokraci, do rroç dhe ti...

edhe nji i verber e dallon 1 km larg qe ti je bq, shkabe. Se ndryshe nuk ka pse ndrron ip per t'u duk qe jeton ne amerike ose kanada dhe qe i nis gjithmone komentet me 'lol'. Dhe te te thote deshtak nji bq i llojit tend qe i gdhin dhe ngrys ditet para kompjuterit, eshte si te nominohesh per nobel

Shkabe kane fillu me te pagujt me tollona mer plak? Se nuk po te shoh duke shkrujt me ore te tera te peshku. Shyqyr them qe po del nga pak. Hajt se edhe dy vjet te komentosh ketu e paguan edhe kestin e fundit te makines.

Te vertetat e Profilit shpesh mbeshteten tek perfaqesimet gjuhesore te mentalitetit pellazg, por nje here ne njeqind a dyqind edhe ben sens. Tek paragrafi i pare i cituar permend fjalen "çike" e cila nuk ka variant mashkullor siç ka ne spanjisht pershembull: chica/chico. Ndaj eshte nje fare reduktimi. 

 

kur i lexoj komentet e mia pas disa kohesh, me duken sikur t'i ket shkrujt Niçja dhe jo une. 

ju keni shansin mer qafira qe i bej komentet falas. 

po falas ndriçon dhe ngroh dhe dielli.

vej bast qe pastaj i nis foto te gjoksit vetes ne email (nga nji antar anonim i blogut qe eksitohet kur te lexon)

 

kur i lexoj komentet e mia pas disa kohesh, me duken sikur t'i ket shkrujt Niçja dhe jo une

Ne fakt Nicja duket si pergjegjes vatre kulture krahasuar me ty.

Ka me keq se torrollaket, me keq se torollaket jane qe merren dite e nate me torrollaket, duke i tallur qe t'ju duket vetja me te larte se ata. Pikerisht çfare ndodhte ate bote qe pothuaj i tere qyteti i Tiranes (njesoj edhe ne provincat) merrej me Shabon Qosen, Gim Salen, Ali Aga daga-dagen, Dragushin, Gzim Kullufin, Haxhi Plasa e kush mos tjeter. Çdo lagje gelonte nga debati me budallejte perkates te lagjes, i cili shpesh mbaron me qellim me gure.

E njejte situata ne Peshk ku tere diskutimi tani zhvillohet rreth Profilit, Shkabes, Pjerit, etj, etj, qe jane bere figura si nishan per tu goditur per gallate nga persone qe as budallej nuk jane, jane nulitete, hiça. E vetmja mundesi per te qene diçka eshte tallja me budallejte, e cila perfundon me sharje (qe jane guret e Peshkut).

 

ka me keq se gjynafqaret qe hapin e mbyllin blogun? ti thuj shyqyr qe ka vec 20-30 antare aktive se imagjino te kish 200. S'do te dilte koha t'u beje analize te gjitheve. S'ta kane thene keq ata qe ta kane perserit, o tiko. Jeto pak dhe jashte blogut, me naj femer a mashkull...ose 2 meshkuj njekohsisht. Qen a mace...si ta kesh ti qejfin dmth vecse jeto 

Duhet bere dicka se rrahja is getting out of hand.ne nje video te dhunes ne stadium qe pashe njenazaj  nje nga drejtuesit me duket te tiranes vajti e qelloi me grusht drejtuesin e partizanit pa iu dridhu qerpiku ne prani te 5 a 6 policeve qe benin sehir e nuk e ndaluan....

kur ndodhin keto ngjarje ne tirana-partizani mendo cfare behet ne derby dell cuore peshkopia-kruja

Ahm mer ju tochat katunar sportiv, qe e keni kthyer sportin ne huliganizem dhe dhune.. shikoni pak ndeshjet e viteve 1980 ,

https://www.youtube.com/watch?v=d6vVoYxf27g

https://www.youtube.com/watch?v=fVVLCRzrJEY

https://www.youtube.com/watch?v=UulAeZTWZHI

Merni mer shembull nga brezat e kaluar ,  kur sheh ndeshjet e sotme ne stadiume, e dallon shume mire ndryshimin, e kultures dhe edukates qytetare qe kane pas njerzit para viteve 1990, edhe pse bolliku ishte modest, ti varrnin koqet ne plep po te shikohej nje dhune e till,

 

 

ajo duhet studiuar si case study se si mbahej rendi , 20 mije tifoza  kondra 4-5 policeve  nga 30 qillo te cileve iu vareshin rrobat ne trup e nuk pipetinte as miza.sidomos ne ndeshje nderkombetare brohorisnin per 10 minuta derisa skuadra jone hante golin e pare, pastaj gjithe stadiumi binte ne qetesi si salle leximi e bibliotekes.nashi 300 police te mireushqyer me skafandra  gjithe riot gear kondra 100 tifozeve e cdo ndeshje perfundon ne rrahje masive

Ndodhin po, por personat e dhuneshem  kerkohen arrestohen  futen brenda , pra nuk livadhisin si trima

..arrestohet dhe te jesh i sigurte qe ,  edhe do lirohet, shume shpejt. 

Arrstimi bohet sa per sy e faqe, fenomen i njohur ky, ne Shqiperi  e di gjithe bota !

Disa nga rastet e dhunës mbi gjyqtarët

Mentor Sopjani
Gjyqtari kryesor Sopjani dhe anësori Fatmir Limaj u dhunuan në ndeshjen Tërbuni-Kastrioti (1-1, java 19, Kategoria e Parë 01.03.2009). Ndeshja u ndërpre, Sopjani mori mjekim urgjent ne spitalin e Pukës.

Mane, Qiriazi, Maze
Lojtarët e Vlorës zunë me shkelma dhe grushte gjyqtarin nga Erseka, Mane dhe ndihmësit e tij, Qiriazi dhe Maze, të cilët i konsideruan fajtor në humbjen 1-0 me Domosdovën të zhvilluar në Përrenjas (sezoni 2009-2010).

Edvaldo Dyrmishi
Në takimin Këlcyra-Tomori 0-1 (06.12.2009, java 11 e Kategorisë së Dytë, Grupi i Jugut), anësori Edvaldo Dyrmishi u godit me gur. Gjyqtari kryesor ndërpreu ndeshjen disa herë gjatë atij takimi.

Denis Agaraj
Zyrtari i Gramozit, Altin Hodo, goditi me grusht anësorin Denis Agaraj gjatë takimit Gramozi-Vllaznia 1-1 (sezoni 2009-2010, java 22, 20.02.2010). Hodo u ndëshkua me përjashtim të përjetshëm nga futbolli nga Komisioni i Disiplinës.

Astrit Mahmutaj
Anësori u godit me grushte nga mjeku i Leshnjes, Caka dhe sulmuesi Bubeqi, gjatë ndeshjes Lushnja-Pogradeci 1-2 (java 20 Kategorisë së Parë, sezoni 2010-2011, 01.03.2011).

Lorenc Jemini
Gjyqtari u godit në ndeshjen Laçi-Kastrioti (sezoni 2011-2012, java 11, 04.12.2011). Jemini u rrah nga presidenti i Laçit, Pashk Laskaj dhe disa drejtues të tjerë të klubit laçjan. Laskaj u ndëshkua me dy vjet për të mos ndjekur ndeshjet ekipit të tij, ndërkohë që Laçit iu zbritën 6 pikë në renditje dhe ndeshjet si organizator do t’i zhvillojë jashtë shtëpisë.

Enea Jorgji
Gjyqtari u godit në ndeshjen Pogradeci-Teuta (sezoni 2011-2012, java 12, 17.12.2011). Pogradecit iu hoqën tri pikë nga renditja.

*******

Blendi, (nuk) na vjen turp te pohojme se i kemi harruar emrat e skuadrave te qyteteve, kuptohet emigracioni i gjate ben punen e vet. Ndaj lajmi duhet dhene me i plote dhe i sakte, qe shumica e shqiptarve, emigrante, te mesoje me shume midis kujt ka ndodhur ndeshja, konflikti, etj.. I kujt qyteti eshte ekipi i Kastriotit? Cfare eshte thene? C'masa jane marre nga prokuroria ndaj dhunuesve? Etj.

S.d.q., dhe padiskutim, duket se dhuna e disa personave per me shume se 2-3 minuta ndaj nje njeriu te vetem tregon se kemi te bejme me njerez-kafshe, fenomene keto qe une nuk i kam perjetuar ne Tiranen e dikurshme. Nuk perjashtohen goditjet fizike te njeriut ndaj njeriut, nga nervozizmi, nga prekja ne seder. Por dhuna e eger e disa njerezve kundra nje njeriu te vetem per disa minuta, tregon nivelin e kafshes dhe jo te njeriut. 

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).