26 Komente

99-ci, si qemoli mu duk mu

Do jete loje e bukur kjo me vllezerit nga Bukureshti. 

Kualifikimi duhet harru ihere. Te bejme paraqitje dinjitoze e te morrim ndonje pike, mire do qe.

Go Patriots.

Edhe po humbem cqtmn se nuk eshte lufte, e ronsishme o partecipare.

Ndeshja del 2:1 ose gol/gol 3+. Koeficienti eshte 2.5. Pra vini bast 100 euro dhe ne perfundim do te keni 250 euro.

Po nuk lujti Cana o gjys e fitume. Vije sa te dush bastin.

cana eshte jashte.

Merito i tas me hurma arabie per ket sihariq.

Shukra.now some motivational words from al paciono and let's enjoy the game.smiley

You find out that life is just a game of inches.
So is football.
Because in either game
life or football
the margin for error is so small.
I mean
one half step too late or to early
you don't quite make it.
One half second too slow or too fast
and you don't quite catch it.
The inches we need are everywhere around us.
They are in ever break of the game
every minute, every second.

On this team, we fight for that inch
On this team, we tear ourselves, and everyone around us
to pieces for that inch.
We CLAW with our finger nails for that inch.
Cause we know
when we add up all those inches
that's going to make the fucking difference
between WINNING and LOSING
between LIVING and DYING.

I'll tell you this
in any fight
it is the guy who is willing to die
who is going to win that inch.
And I know
if I am going to have any life anymore
it is because, I am still willing to fight, and die for that inch
because that is what LIVING is.
The six inches in front of your face.

Now I can't make you do it.
You gotta look at the guy next to you.
Look into his eyes.
Now I think you are going to see a guy who will go that inch with you.
You are going to see a guy
who will sacrifice himself for this team
because he knows when it comes down to it,
you are gonna do the same thing for him.

That's a team, gentlemen
and either we heal now, as a team,
or we will die as individuals.
That's football guys.
That's all it is.
Now, whattaya gonna do?
GO ALBANIA.

Qenka mot i ftohte atje se shoh njerezit me xhaketa.

prape jemi rjeshtuar dhe po luajme jo per te fituar/shenuar, por per te mos pesuar. Prape po bejme loje shkerdhatash/skuthash.

as mbrojtje s'po bejne .rumunet kane shkuar ne porte disa here.

Po normale se te luash futboll do te thote te kerkosh te besh gol dhe te organizohesh per te sulmuar.

lenjani sapo humbi nje rast te paster.

Po dihet taktika e de Biasit rreshtohu ne mbrojtje po u be ndonje kundersulm here pas here. Me vjen keq per gjithe ata tifoze qe i kane ndjekur deri ne Lion.

Rendesi ka qe tifozet rumune e shqiptare, pijne birra bashke, kjo do ishte reklama me e mire ne bote per neve. 

sa mire do te ishte sikur ndeshja te zhvillohej per 80 dhe jo 90 minuta

 

shpersoj ta ket gjetur edhe une nuse te pasur dua, sa me e pasur aq me mir. ska rendsi  mosha paraqijta etj etj. 

Cfaredo qe te ben te kenaqur mister T.

E bome Lionin telef deri ne 4 am.

Gjithashtu desha te sqaroj qe ardhja ime ketu vetem per kete ndeshje solli fatin e duhur...ne nje moment qetesie dhe ankthi nga minuta e 88-89 e fillova une ulerimen "o sa mire me qene shqiptar ohej" qe perfshiu gjith stadiumin... Ndienje fantastike...

ty plako duhet te te sponsorizoje GAT-i qe te jesh i pranishem sa here ka ndeshje e evenimente te rendsishme per fatet e shqipes

Une mungova ke festimet mas ndeshjes, por gjate dites e dogjem lyonin. 2 ferrari 1 porshe dhe 1 lambo udhehiqnin karvanin qe i nbinte rrotull qendres . Ishin skifterat e zvicres. Edhe para mc donald u bo nomi. Memories of a lifetime. Sikur te ishim me njoni tjetrin kur ska neshje futbolli keshtu do ishim shipni etnike ka hone. 

Keni harruar kete per profilin.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).