Trajneri i kombëtares shqiptare, Gianni De Biasi, në konferencën për shtyp para ndeshjes me Francën, theksoi se djemtë e drejtuar prej tij kanë punuar shumë që nesër të limitojnë vendasit në lojën e tyre.

“Do të mundohemi të mbyllim hapësirat dhe të bëjmë atë që bëjmë prej kohësh. Franca luan përballë publikut dhe ne do të mundohemi ta limitojmë në maksimum dhe të godasim me kundërsulm“, tha De Biasi.

Trajneri italian iu kthye edhe ndeshjes ndaj Zvicrës, ku, sipas tij, “bëmë një ndeshje të mirë ndaj dhe humbëm 3 mundësi të mira për gol“. 

“I bëmë ballë një skuadre shumë të mirë që vuajti për fitoren. Të zhgënjyer nga rezultati, jo nga performanca“, tha De Biasi. 

Në konferencën për shtyp, De Biasi ishte i shoqëruar edhe nga Ansi Agolli, i cili në ndeshjen ndaj Francës do të mbajë edhe shiritin e kapitenit. 

“E kisha të vështirë për të fjetur gjumë kur mora vesh se u zgjodha kapiten”, tha mbrojtësi i majtë.

315 Komente

Macja e zeze me sy te kuq, ka me ja premun rrugen autobuzit frang smiley

Rrnofte Shqipnia!

 

I ngriti supet skuadra

ulet mali se flet maja

përsëri u hap haberi

po na flet Gani kapteri

 

Internet mo merja kengës

Flet Ganiu pa dorashka

Ne kemi Canën portjer

Franca do shkoj për laraska

 

 

atë ditë pa rënë shiu

mbajti fjalën trainier Ganiu

Çelën portalet edhe faqet

u mbushën sheshet e sokaqet

 

mirëse na erdhe Gani Abazi

se neve buza na plasi

 

o Gani të zgjodha vëndë

pranë zëmrës pranë gjirit

Të të shoh si mal në këmbë

të të kem në dritë të s(i)rit

 

Fol ç'të duash o Gani

 rezultate duam të kemi

po na solle ndonjë fitore

Shën-Ganiu do të themi

 

 

 

 

Ça po thu mor' babam
edhe shenjt dhe mysliman
Dhe te sotmen si ngaher'
n'fushe do jemi por te dhjer'

smiley

 

“E kisha të vështirë për të fjetur gjumë kur mora vesh se u zgjodha kapiten”, tha mbrojtësi i majtë.

Po hiqjani more shiritin djalit, se e torturuat, edhe jepjani Pogbas! smiley

Fli gjume ti Ansi, fli! Ti Pogba, mos fli fare! smiley

No passaran.

do pasarojn, do pasarojn. do pasarojn se lujm tek lagja tyne perndryshe i bojm pilaf

Let's pray!

Nje formacion i mundshem qe po lexoj verdalle len jashte Xhaken dhe lun Memushi.Riskon shume me kete veprim misteri. E para sepse nuk kemi luksin me len jashte nje kualitet si Xhaka,e dyta, ky veprim mund te prishe dhe ca ekuilibra ne skuader dhe po u ca uniteti, kemi marre fund me te tana.

Tek uniteti Trainer-Skuader qendron forca jone ! smiley 

E para sepse nuk kemi luksin me len jashte nje kualitet si Xhaka

Kualitetet japin prova në fushë, Xhaka është një lojtar i nivelit nën mesatar ashtu si dhe gjithë përfaqsuesja jonë, nëse i referohemi këtij fakti të luash me Memushin, nuk është se rrezikon gjë, madje do shtoja se është një bonus krahasuar me Xhaken duke parë performancën gjatë ndeshjeve të kampionatit ku ai militon dhe veçanërisht fazes play off. Franca ka kualitete dhe sonte do jetë mjaft e vështirë për tanët e ndofta një mission impossible..Si gjithmonë lojtari më i mirë yni do jenë tifozët që kanë dhuruar mbështetje dhe spektakël kurdoherë, kjo është një nga arsyet që ndeshja mund të jetë e shikueshme ndryshe unë për vete do marr në konsideratë programacionin filmik të komanisë shtetnore Digitalb smiley

Une s'e kam komshi,or ti,t'u e pa n'fushe e cilsova "kualitet" dhe kur tham kualitet,kam parasysh ekipin tone,jo se xen ven me komtaren e gjermënit. Memushi shume lojtare i mire,e kam than,po ata kane lujt bashke. Memushi mund te luje ne qender dhe Xhaka ne krah. Po qe jasht forme pune tjeter,po e la per t'a ndeshku per gjestin qe pame,thom se ban kabim.Ma shume kam hallin e naj percarjeje.  Pastaj,nqs ti shef si alternative "programacione filmike" kjo asht pune per ty,une prita 40vjet me pa komtaren time ne ket dite te luje ne nje kompeticion te tille,se di a m'a japin munsine ma,a me del mu koha me ja m'brrit per s'dyti.

me këtë palo qeveri mjerane, do Zoti e kapim finalen së paku smileysmiley

smiley humor kinez smiley

Do bejn presing qe minuten e par.

2-1 per Shqipen.

shpresojme te kesh qimen e derrit per francen per kete qe thua smiley

Ndeshja jone varet nga ndeshja midis Zvicres dhe Rumanise.

Ne pese vitet fundit kjo eshte ndeshja qe do me shijoje me shume sepse nuk do luaje ai kokrra e legenit qe shet ndeshjet.

Kohnat jon shum t'ronda se njerzt jon ronu keq 
Nuk jon ronu veq keq prej peshes po jan dal krejt menq 
Per at qkepum na drejtsi, kemi vetbesim 
Zjarmi s'shkon me uj, tuci sbon me trim 
Pra ky esht definim i formolum per balancim.

Go Shqipe!

2-0 per kauret meshire plotesmiley

Tu thafte goja

Mos ka dasht me thene ta limitojme ne minimum, mos i bie me mire ashtu.

Sot kualifikohemi ne turin tjeter!!!

Jam xheloz qe s'mund te jem sot ne Marseille,megjithse shume krenar per atmosferen e paperseritshme ne Lens.

Po te isha ne vend te Ganiut,do te konsideroja per qendersulmues  numrin 9-Halili (ndiqni videon)  smiley

Uroj fitoren per kombetaren,megjithse jam i vetedijshem qe shpresa per nje gje te tille eshte sikur ajo e filmave porno,atehere kur njeriu shpreson qe ne fund te filmit aktoret do te martohen smiley

Sidoqofte,iguana franceze parashikoi barazimin.Tash,ç'fare parashikojne reptile dhe bastexhinj te peshkut?

 

p.s.

Kombetarja pa Cane,si nata pa hane!

Looooriiiiik, "Le Patron "!!!

IL GLADIATORE smiley

 

smileysmileysmiley Kombetarja pa Cane,si nata pa hane!

Cana është bastexhi i thekun 

Allons enfants de la Patrie
Le jour de gloire est arrivé !
Djemte te luajne pa e care bythen .sido qe te dale rezultati ne I kemi njesoj xhan.

shancet per ti marre pike Frances, jane shume me te medha, sepse eshte ekip ofensiv dhe do lene patjeter hapesira pas (per Lenjanin p.sh), plus faktin qe Franca ende nuk po bind me lojen e saj si ekip.. edhe keta jane te irrituar me lojen e Pogba, Gizman etj...

ne fakt, pas ndeshjeve te para ne grupe, vetem Italia po funksionin shume mire. skuader kompakte e vendosur perfekt taktikisht ne fushe, qe pak shance i le kundershtareve.

 

..nese De Biasi do fus Memushaj sot, nuk mendoj se e ben kot, por sepse ka parasysh lojen e Frances dhe mundesite qe do ofrohen nga gabimet eventuale te tyre ne mesfushe. me kujtohet qe ne nje nga ndeshjet vjet me Francen (1-1 ne France me duket), Memushaj ka qene nje lojtaret tane me te mire kete ndeshje..

 

Kur eshte kjo ndeshje ? Can't keep track anymore smiley

sot ne 3 te drekes.

 

do fitojm apo jo ?

dy flamujt i vume ne makine qe dje , kapelet i vune kalamajt sot per ne shkolle Kombetarja Shqiptare e Futbollit, flamurin tjeter ne ballkon . cdoni me ? he ? smiley 

 

dreqi ta haje nje fitore e meritojm sot 

cdoni me ? he ?

Tave me kos te Elbasanit, tasqebap, ballakume smiley

Po ndonje shishe me vere nga ato te vjetruarat te Pjerit nuk do mi?

per sot meqe e mora pushim  qofte me meze , hudhra te njoma (qe mezi i gjeta ) , ullinj te bera vete  sallate me limon shkojme sot , ma gjate skena  kohe smiley 

 

apo skam dhe lepurushat per te pastru sot, marshalla jane dy , vetem dine te hane dhe te bejne pis smiley

 

kuazo, edhe nje gote vere nga e Pjerit sdo ishte keq , po Pjeri i ruan per raste pikante jo per kedo 

Bredharakun dhe te tjeret e GAT nuk do t'i ftosh?

Elba, ndeshja fillon ne ora 9 te darkes, me oren tone ne Europe, ndersa tek ju, siç thua dhe vete ne ora 3 te drekes, gje qe do te thote se luajme 6 ore dy kontinentet, perendimi i Europes me Lindjen e Amerikes dhe Kanadase. 

Sa per vere, ben edhe Kuazo, vere artizanale si e Alidemsit smiley por veren e Kuazos akoma nuk e kam provuar. 

aaaa, qenke kput mo se paske von flamujt...vec kapele ke ble mi? do u harxhojshe po t'blije dhe bluza? te tjeret kane kapercy oqeanin per me qene atje, ti po na thu se ca do hash me rastin e ndeshjes...

 mire t'thote Elba. smiley

ullinj te bera vete 

Cfare lloj ullinjsh jane keto qe "behen vete"? (Pyetje serioze)

i ka mbledh vete te kodrat e torontos

I Ka shtyp vete e Ka fjalen. I Ka fut ne uje e marinu. I Ka fut dhe n'qyp. Ja kshu lol 

Qyp, ok. Lol!

magus ullinj jeshile qe shtypen dhe i le ne uje te nxihen.smiley   nderroja ujin 2  jave rrjesht , pastaj beji me kripe , edhe e pat 

u lodhe tu shkrujt me nevra smiley zotrote 

bluza kam pas me kohe. une sjam beqare te bredh rrugeve te botes te shoh ndeshje. te keqen e menjes

 

nevraxhi  dreqi , ej ngjo, mos filloj te te mallkoj per ndeshjen po rri mire smiley

me shume gjasa, do shofim 11 te rreshtum ne mbrojtje qe nuk do m'pelqente. Do preferoja me lujt guximshem, edhe duke humb me diference me t'madhe golash sesa me u mbyll. Dikush duhet t'ja u beje te qarte atyre cunave qe ata kane fitu ne momentin qe u kualifikun pranej te lujn lirshem. Duhet nji psikolog, them

 Duhet nji psikolog, them

E kemi nje ketu, qe do e ndihmonte shume kombetaren  .you know who.smiley

si ka mundesi qe i japin kaq kollaj penallti Rumanise ?!  si me Francen edhe  tani me Zvicren..

-po ne pse sna japin kurre kshu penalltish ??

Rumunët nuk po luajnë keq, gjithsesi ne na intereson të humbasin për arsyen e thjeshtë që na duhet vendi i tretë..Më duket se Zvicra e hëngri sot

nuk thashe qe Rumania po luan keq, po presin me durim duke lene Zvicren te beje lojen..  por thashe qe ua japin penalltite shume kollaj. po te zbatoheshin te njejtat parametra, edhe Shqiperise duhej ti jepnin penallti kur mbrojtesi i Zvicres shtyu Lenjanin ne zone pjesen e dyte. ishte shume me brutale si nderhyrje sesa kjo sot.

po pse na intereson qe te rrifen? nqse zoti behet me ne sot dhe marrim naj barazim, atehere lujm shanset tona ne ndeshje direkte me rumunet

Po mo i trego te gjitha skemat o trajner!!! Cana dhe CNN pastaj...

ESPN e beri per nje lek Shaqirin per deklaraten se do te luaje per kosoven nese e bejne kapiten.

ishte i pa qete para ndeshjes thane, eshte mese i qete gjate sajsmiley

"sikur ajo e filmave porno,atehere kur njeriu shpreson qe ne fund te filmit aktoret do te martohen "

Jalla jalla!!! Shprehje alla miss universi! 

Barazim,  Rumani -  Zvicer 1 - 1

ktu westgate e ka +$1325 per shqiperin, per francen duhen 410 te fitosh $100. 100per shqiperin do bejm fest po fitoi..

 

teknikisht jane shume me lart zvicerianet e mootit

mire e ka ganiu, ne  fillim e limitojme, e pastaj e kufizojme!       do tja beje glasen gjeli gal shqiponjes ??

po u rreshtuan te gjithe ne mbrojtje ,patjeter,  u themi nesmiley

 

O shqipo Po rri atqv..., ku i kupton ti shashkat qe hedh Ganiu.., Ganiu ka bere shkolle Machiavelli, s'eshte koqe kandari!

mire  ballcekic po behesh edhe qafpalare,atqu,,,,,  per maqon e veliut

Che minchia mi rappresenta? Chi è costui???

tjater futbollist me origjine shqiptare kosovare futet ne fushe per zvicren, Shani Tarashaj.

mesazh per shaqirin qe nuk eshte i pazevendesueshem.

Nderim ne minutat e fundit. Nuk do te thote gje smiley

mbaroj RO-CH 1-1

interesant si do reagoj franca pastajsmiley

Ndonje link per te pare ndeshjen?

espn.

Se c'kom i parandjejne sonte qe do fitojme.

me too ! parandjenje budallaqe smiley

Ishalla se bo gol sot ai merhumi Gashi. 

me cpo lexoj, Franca sot do te kete disa ndryshime nga formacioni baze. -kjo mund te rezultoje mire per ne sepse tregon  qe ky ekip ende se ka gjetur formen, balancen, kimine  megjithe kualitetin e padiskutueshem qe ka.

ose mund te motivoje me shume ata qe luajne sot per te justifiku veten ne ndeshjet e ardhshme...
I qendroj asaj qe nqse do dalim ne roundin e pare (sic ka shume mundsi), pse mos dalim duke lujt pak ne vend qe me u mbyll ne mbrojtje?

po dakord, mund te funskionoj si motivim.. por ama jane ende duke kerkuar francezet, kjo eshte pershtypja e pare. dhe  mund kete pasoje ne (mos)funksionimin e lojes se tyre sot, sepse ndryshe luan Pogba dhe  Griezman qe do mungojne   (dhe   jane lojtare te rendsishem te formacionit keta ku bazohej loja e Frances deri tani)  dhe ndryshe keta qe do ti zevendesojne sot..

 

ndersa per kombetaren tone mendoj se duhet te luaj lojen e vet qe na mundesoi  ardhjen deri ketu. mesfushe e kontrolluar mire dhe te shfrytezojme shancet qe do na jepen nga kundersulmet.. eshte gjynah i madh te krijosh 3 raste te pastra e mos te shenosh asnje, sic na ndodhi me zvicren, p.sh..

dhe shpresoj qe De Biasi te lere persieri ne sulm Sadikun sepse fakti qe sulmuesit tane nuk shenojne, eshte edhe ngaqe De Biasi i nderron keta shume shpesh, cdo  3 ndeshje dhe nje tjeter sulmues.  kjo menyre ka pasoja per vetbesimin  qe eshte aq i rendesishem per nje sulmues.

Belul, Deshamp besoj po le ne stol Pogba dhe Griezman per ti clodhur. Ka aq shume talente ne skuader sa do ishte e panevojshme te rrezikonte keta te dy. Duket edhe Shqiperia i duket fitore e lehte, me mire per ne.

Sadiku, aman o zot. Si mund te quhet lojtar europiani. Vertet ke besim tek Sadiku?! Ne realitet ne nuk kemi asnje sulmues, vetem ca medioker qe shansi e ka sjelle te luajne ketu. Mos harro rekordin 7 gola ne 9 ndeshjet e fundit zyrtare.

une me shume kam besim te Gashi ne fakt, me i rrahur ne futbollin evorpian, ka pak me shume eksperinece edhe ne CL ka luajtur etj.. sidoqofte, me pelqen fakti qe Sadiku di ti iki mbrojtesve, eshte i shpejte, kupton topin e bashklojtareve, starton mire, ben presing..  pra jane kualitete te  mira per nje sulmues keto.. tashi mbetet vetem shenjestra, te rafshoj thepin..smiley

Belul,

Lere faqen, ver Linqe...kjo pjesa tjeter e Shqiperise nuk i njeh sfidat madhore qe te shtron historia.

Nuk njeh epopene flamurteriane e cdo te thote qe ne se kemi rruajt per Barcelonen, jo per ...

Guxoj te ve bast se lojteret  Embolo dhe Blerim DZemaili jane pasardhes te drejtperdrejt te Willem Tell-it 

Hajde djema ,te pakten nje pike me francezin dhe 3 te tjera me vllehet,dhe 10 milione euro jane tonat.Te mos e harrojme premtimin e Xhesika Ndojit:

nese kalon kombetarja ne xhiron tjeter,e tregoj emrin e deputetit qe me qepi tegelinsmiley

Ngjashmeri fantastike smiley 

Embolo nuk do ishte as rezerve me Kukesin. Me trap lojtar nuk kam pare deri tani.

2 golat e pare do jene icik te veshtire, te 3tin e te katertin do i bojm kollaj. 

boo sa i keq je 

Me ket Zvicer qe pashe sot eshte mekat qe nuk i shkeputem nje pike. Lorik Cana robt .....

+1

Tr, ruaj pozicionin qe te takon.., te kemi ruajtur, mbajtur me pekmez...kujdes se ka filluar dollia..dhe bejtja

sot eshte dite e shenume, do bejme histori pervec kualifikimit. po flet Goni jo birra.

God help our boys .Kane shkuar si dele ne mes te ujqerve.smiley

Even though I walk through the valley of the shadow of death, I fear no evil, for You are with me; Your rod and Your staff, they comfort me.
 

Walte Zenga thote: impressionante macchia rossa!!

La curva sud kuqur me albanezer.

Sigurisht qe do fitojme sot. 

Kastrioti in the flesh!!!

Po doli Giroud pa gol sot do jete sukses me vete

10 minuta pa ngrene gol,not too bad so far.

5 , 6 minutat (se na ishin bere ferr minutat e para) e para pa pesuar gol, eshte ogur i mire ! -ne sot do dalim me pike nga kjo ndeshje.

Sikur po fitojne pak besim tanet .

Tallu, tallu, Gialappa's, Po si dihet, mund te vesh dhe n'piçk'sateme!!

Ajeti me finte kornore! E mytem Francen gjer nashti, gjithsesi.

Shto ne themren ne llogari!!!!

shume ngadale Les Frousses...

I kane dhone llafin kryeministrit per zotin!!!

bah Sa dobet jemi ne pasime te gjate 

Kam idene se do na hane rroçken!!

Mbrojtja jone nuku keq .our boys are putting up a good fight.

Ah mer Sul Demollari Sa pune do na beje sot

boh... lila ... dergon pas ku nuk ka njeri, i iken topi jashte fushe ...

hiqe ate Andi Lilen se nuk kuppton lojen.. as mesfushor eshte,  as mbrojtes eshte.. kot dmth. duhet Roshi nga krahu !

Prape me 10 lojtare sot Belul

dajosh, nuk e di cfare shikon te Lila, De Biasi.. -dakord ka ndihmuar gjate eleminatoreve ne grupe, mire beri qe e mori, po nuk eshte nevoja ta fus formacion te pare se eshte shume i kufizuar dhe frenon lojen e ekipit..

I lodhin kembet kot me sulme .pala tjater eshte me shpejte .ja ashtu ti bien topit sa me lart nga zona e rreptesise e Le te fishkellejne kauret sa te duan.

Nje gol i fuqishem... Aty te '70, mjafton.. Ylyver!!'

Per ne apo atasmiley

In this moment... Dua 2-3 raste, 1 do hyj!!

Ketu dhane nje dokumentar shume interesant per ekipin shqiptar para ndeshjes. Ishte me duket i UEFA-s dhe folen shume mire per Shqiperine. 

arbitrin e paskemi shok me duket...

Lila nuk ma mbush mendjen

kaladibrance! O arbiter, o......

Paska vajt ne Bujua! Ja ka shpjegu njeri lojen?

Memushaj shume i forte...

Deri tani perfekt , tersi nuk eshte ne stadium.

Bravo. bradland.., tersi nuk eshte,vaffanculo a tutto i' resto!! Te 

Mos ma merrni jangllesh po sikur po luajne me mire pa Canen.

mire po luhet, po francezet po flene

Me moshen qe ka dhe faktin se nuk aktivizohet, nuk mund te pritet me shume nga Cana. Po nuk i heq dot faktin se eshte luftarak dhe motivues i mire. Ben gabime? sigurisht qe ben. Tek e fundit nga kush priten gabimet, nga une e ti qe nuk luajme?

Shyqyr zotit Cana qe nuk luan

Zoti funksionon ne menyra misterioze do thosh alba.

Jari pa mustaqe qeka shons per zotin. Edhe kshu me kamomil e paskan rrapallos mire Se qenka Si dru.

Nuk di ca te boje; kane nderpre valet e celit ne stadium francezet dhe nuk i vine mesazhet e Sales.

smiley Pa pike emocioni. 

po na nderojne si ne fushe si ne tribune

krenar shqiptar

Ballack po thote qe Franca duhet te nxjerre lojtaret me te mire.

Per zotin po vazhdun kshu, per lojen tjeter do ta nderpres agjerimin per gjys!! Yll!!!

Football is a game of inches...the inches that we need are all around us..

hazreti Al Pacino.

E ka fjalen per futbollin Amerikan o alba

Nejse, per mu endra u realizu! Nje loje kombetare pa Canen e pash ne jet'time!

pak konfuzional cunat

po jo bashen o tqr! ai eshte sa per numer 

ajjjj per pak

A te dhjefsha cepin e kokes o Lila!!!

For what is worth sido qe te perfundojne ndeshjet ,De Biasi meriton nje statuje me te larte nga ajo e Dulles.me ate qe ka bere me kete ekip ka bashkuar shqiptaret .

mos bej kshu blasfemish se t'u hudhen cunat ne gryke

Ben diferencen ky i ziu qe u fut...

Berisha doli ufje na ngriu gjakun .

Dua nje gol ..., me sup, me shpatull vk, nje dua!!

do e bej memushaj.

duhet Roshi per Lilen ose Kukelin. Ky ka lujt mire po duket i lodh tani ne fund

Kukeli s'do jete ndeshjen tjeter.

e futi dhe kuzmann ... deschamps

Edhe 25 min .hang in there boys.tanet po tregojne shenja lodhje ,francezet po fusin kembe te fresketa.

15 o alba, apo i le 10 bakshish?

90-65=25smiley

E lexova te 75.  

Eshte ende 73:28 min as we speak.

85:03 babam ca thua?

ESPN thote 78:21 por uefa 88:21.damn so much for live streaming .

Fratello... Une isha kur i hidhinim karatè le mamase Kushta!! Me la 

hyri xhaka o fratello, nuk doli smiley

O zot ca ankthi

E di njeri ku e ka shpine arbitri?

Skoci smiley

Ky eshte arbitri me pro shqiptar ever.

Pleaaaaseeeee 

nooooooo

i qifsha

si me portugaline... minuten e fundit

Po hidhu o Berish hidhu!!!!

hajde ropt...

Hajt boni cicin tashi. Myllu mer n'port 5 min e funit, vec coje ke Jari.

Ne jemi popull per gjynah. smiley

mbylleni se po na shqepin me gola smiley

Pith& motres,.. S'ka mbaruar:.., , gol legen!!

Jari shanc

me mire te hash 5 qe pjesen e pare sesa te hash gol ne min te fundit ja qr! te le nje shije farmak

+1

smiley

Jemi qe jemi ne reformen ne drejtesi ta boj lojen 85 min maximum. 

Ku jane ata palo-shqiptaret qe thoshin para ndeshjes se Franca do te fitoje 4-0 apo 5-0?
Mezi fitoi me gola ne kohe shtese.
Bravo ju qofte cunave te kombetares per lojen qe bene!
Eksperienca keshtu fitohet!
Urime cunave dhe trainerit De Biazi!

Une thashe qe do dali 2-0 per kauret meshire plotesmiley

5cin e fundit u rralluan shume nga e djathta. Se mora vesh.

he tashi De Biaso, duhej apo s'duhej  marre Berat Gjimshiti ?? 

shikon si vijne punet, Cana me te kuqe.. Ajeti u lodh, ja qe na duhej edhe nje qendermbrojtes i shtatlarte, i fuqishem per luften ne ajer. ky Veseli qe fute ishte thjesht mbushes !

Po cfare flisni more zoterinj,po luanim me Francen,ne fushen e tyre.

Jeni ne vete?

Cunat kane lene zemren ne fushe,keta flasin sikur po luanin me Lacin.

mire mer mire po sikur u bene shume here qe hame gol ne 3-4 min e fundit. Sikur te kishim nxjerre nje mesim te vockel fare, si thua?

po ik ACDC1 lena rehat.. une sjam i kenaqur, duhej marre 1 pike sot !

Po mire mo aq fuqi kemi.

Mos kerkoni qiqra ne hell.

ore qeke fare  ti,hec iher na le rehat 

Boje dhonderr Veselin o Gani smiley

 

 

BRRAVO DJEMVE! RRNOFTE SHQIPNIJA!

 

Poshte Qeverija!

smiley ju  hengert mortja minuten e funit hani 2 gola 

eh nuk fiton barku me miser kundra barkut me grure jo , mvje ta fus dikujt grusht smiley

Cfare budallalleqe flet moj?

Se mos eshte vetem Shqiperia qe u mund ne minuten e fundit?

Juve jeni te gjithe te pjerdhur nga trute.

 

dal une vullnetar Elba. Sallakse je ti?

ik e bredh na le rehat smiley

Bravo djemve, lane shpirtin ne fushe. Ky eshte komplet faji i trajnerit. Edhe 5 min loje dge Sadiku ishte ne gjysmen franceze ne nje kohe qe duhet te ishte ne qender te mbrojtjes. Asnje lojtar nuk duhet te ishte jashte 16 shes. Mur. Nje ndeshje qe mund kishte bere histori do harrohet si dhjetra te tjera.

Respekt lojtareve pa perjashtim.

Po nuk ka faj traineri ore zoteri,se po luanim me te zotet e shtepise dhe ata jane pretendente per titull.

Nuk po luanim me Luksemburgun.

S'ka rendesi ke po luanim, ne fund vlen rezultati. 15 min a fundit vazhduam ose te sulmojme ose te humbim dhjetra topa me pasime te gabuara per shkak te lodhjes. Ne nje prej ketyre erdhi dhe goli. Varja.

Do rrahim Rumanine .

+1

cunat lujten me zemer, po me Francen nuk pritej me shum, keq te vjen se e mbajten lojen deri ne min e fundit.

Jemi te pafat Zeqo .

Kete rradhe nuk ka faj tersi, 

Ka , se shkroi ne FB .

Me francen nuk pritej, me zvicren ncuq, me ke do keni shpresa mo aman. Vec excuses.

minutat e fundit keta tanet u lodhen fare smiley  

shit , humbem 

Ishim dobet ne pjesen e dyte duhet ta pranojme smiley U beme me zemer u beme. 

jam merzit shume , se luajten shume bukur, paten shume raste , dhe ngrihet nje shtrems e merr triumfin for nothing at the end 

mos e zent ndeshja tjeter jarebi smiley

  smiley shqeto pa sheqer 

flm smiley

 

po mendoja te bej nje kafe te me mbledhe zemren mengjithmen , na zu koka 

Gjate gjithe jetes time kam pare qindra ndeshje, nuk me rezulton asnje skuader qofte perfaqsuese ose nivel klubi qe te kete humbur kaq shume ndeshje ne 5 minutat e fundit. Tragjike.

si te menderosur jemi tashi

Nuk hane mengjes legenat! E nisin diten me kafe e raki.

Ku te ze gjumi tani...

mund te kete nga ata qe edhe agjerojne smiley

Allahu i madherishem e lejo kur loz per kombtaren.

ashtuuuuuuuuu?? smiley

Nje skuader britanike si Irlanda, Skocia ne 10 min e fundit do mbylleshin ne mbrojtje dhe vetem hidh topat ne tribune, ne vazhdonim me driblime.

Ti qps mbajtem frymen per 90 min...

menyra si beri nderrimet  e para De Biasi, ekstrem nga  fundi i lojes, pas minutes se 70, nderkoh qe Franca e kishte freskuar ekipin me te treja nderrimet e mundshme dhe na kishte vene keq nen presion, ishte cudi me vete nga De Biasi... 

ose ose, De Biasi shpresonte qe francezet mbase do lodheshin ne fund, dhe duke e freskuar ekipin 15-20 minutat e fundit edhe mund te fitonte..

kjo e dyta mendoj. por te tanet u lodhen tejmase, andej nga fundi disa terhiqnin kembet zvarre. 

per mendimin tim modest De Biasi me kete taktike loje qe ka zgjedh duhet te kishte te pakten nje sulmues dhe nje mesfushor rezultativ. perndryshe mbroje sa te duash, golin do ta hash.

cunat bene maksimumin ne kete ndeshje, ishin me te perqendruar. te shpresojme fitore me Rumanine dhe ku te na hedhi fati pastaj.

epo ketu  beri gabim mendoj !  Franca u fut direkt me 2 nderrime pjesen e dyte, ndryshoi edhe taktike, presion qe minuten e pare..  ne vetem mbroheshim,  duhej te bente zevendesime.. edhe mendoj qe duhej Cikalleshi pjesen e dyte ne vend te Sadikut ne sulm per topat e gjate e te larte, pasi  pasimet,kombinimet nuk hecnin me pjesen e dyte.

 

cunat luftuan si luane !

edhe dicka, thelbesore per mendimin tim, duhet luajtur gjithmone per fitore jo per barazim.

gabimi nuk ishte tek ndrrimet por TEK TAKTIKA. debiazi lunte per 0-0. kur ti shikon qe je me mire, duhet lujt per TE FITUAR, duhet ndru plani fillestar.

plan duhet thoshte napoloni, por nuk duhet t'i qendrosh besnik atij, se ndryshe e humb betejen. plani adoptohet sipas vendit dhe kundershtarit, ne direkt.

europianet jane me te fuqishem fizikisht, dhe keshtu i fitojne ndeshjet kane shekuj jo sot. teknikisht nuk jane me te mire se ne. ata kujtojne se jane, por nuk jane ne fakt.

ndryshimet qe beri e dhine kualitetin tone te lojes.

dhe ndryshoi se lojtaret s'kishin me dot fuqi.

Venger, trajneri i Arsenalit tha per Bein Sport, qe dalja  e Ajetit i solli hymbjen shqiperise. ai qe e zevendesoi ajetin luan ne shqiperi dhe ai i beri te gjitha gabimet. shifi edhe nje here golat dhe ta vesh re vete.

kam pershtypjen qe nderrimi i Ajetit erdhi sepse ai u lodh, nuk mundej me.. dmth e kerkuar vet nderrimin.

ate thashe dhe une, ai s'vraponte dot me, dhe kerkoi vete te dilte. 

ndryshe s'do ta kish nderru de biasi. bile ai duhet te luaje edhe me rumanine dhe jo cana, se me canen do te humbin se eshte shume i dobet.

ndersa une me siper po them qe pikerisht,sepse De Biasi i vonoi shume nderrimet, i ra barra Ajetit e ndonje tjeter  te lodheshin ekstremisht.. po te bente nderrime me heret, sikurse Franca, ta freskonte ekipin me te pakten 2 lojtare, mbase edhe Ajeti do duronte edhe ato 10 minutat e fundit..  shperndahet bara e lojes pra. francezet ushtruan presion te jashtzakonshem.

nderrimet sollen HUMBJEN TONE. te kishte Ajeti edhe disa minuta me shume fuqi, do kishim dale 0-0.

sikur de biazi t'i kish bere nderrimet me heret, do t'i hante edhe golat me heret.

te pakten keshtu ndjehemi me mire (qe mund te ndikoje psikollogjikisht tek ndeshja kundra rumanise), sepse humben ne minutat e fundit te ndeshjes.

me ngeli flamuri var ne ballkon smiley

Me shkop e ke flamurin apo pa shkop? 

Hiq flamurin, vish xhamadanin tashi... u pa puna.

Akoma te pallatet e cifuteve ti moj?

akoma se kam hap thesin 

Hallall  Buka e Shqipes!

cila buke , buka misrit apo elbit smiley

Ti kot insiston Te buka lol. Keta Jane t'gjithe nga 20 vjec. Ka pas buke nga t'gjitha llojet. Plus luajne neper Europe. Aq kane takatin. 

ça buke mer loqe, u rrafen.

duhet te kishin fitu se ishin me te mire ne futboll. franca fitoj me fizik (me dopage ndoshta)

kaq takat kishim, megjithate zhgenjyese kjo mbyllja ne mbrojtje dhe vertikalizo qe nga mbrojtja, duke e humbur topin shpejt, duhet qarkulluar me mire topi.

Megjithse u organizuam mire mbrapa duhet bere loja jote me mire. Me nje skuader fizike si rumania do kemi perseri probleme.

Zevendesimet ishin zhgenjyese, nuk u futen fare ne loje. Migjen Basha ne vend te xhakes do mund ti jepte me teper cilesi qarkulluese mesfushes.

Dobet, lojtare qe nuk dinin te ruanin nje raport te te drejte ne lidhje me distancen ndaj topit dhe pozicionit te fuksionit/detyres ne fushe. 

nuk merr vesh ti nga futbolli. ik posto me ndonje teme tjeter.

Profil o xhan ,ngadale me kete arrogance se ketu muhabet per qejf behet.

Profilo, po me ngatarro me i tjeter, se lojtaret-femije e mij tani lozin ne ekipet me emer, dhe une i kam sfiduar te ter tranieret "me emer" qe tv i japin çdo jave. 

Dhe mos harro, se me jepshin kalamojt e grupit B qe ishin me dobet se grupi A, dhe pas ca muajve trainim, i rrifsha ata te grupit A. 

#1

Kjo osht bukuria e futbollit, nje skuader me e dobet te ma ke dera 90min, me icik me shume fat e kujdes dhe ia hudh. Ne basketboll psh, i miri te shalo minut per minut e s'pret funin.

Ka pllakosur nje heshtje rrugve..ndeshja ishte perjetuar shume,atmosfere e ndezur perpara fillimit,nje entuziasem e nje optimizem ndoshta i tepruar,qe eshte kthyer tani ne nje merzitje ndoshta te tepruar! p.s. e pranoj humbjen ne min e fundit,nuk me gjen shpirti rehat me daljen e Ajetit e Kukelit ..kjo France zhgenjyese deri neser ne mengjes te luante nuk bente gol me ata te dy ne fushe!

Ka pllakosur nje heshtje rrugve..

ehh, kapitalizem hesapi. pa gjalleri jete.

Eshte e njejta situate si mbas ndeshjes me Serbine. Nuk e di se pse ishim fryre aq shume qe do e mundnim dhe Francen. 

tani pervec merzitjes

, lujten mire, nuk e di se pse franca u tregua aq e zgjuar duke kuptuar keta tanet qe u lodhen dhe na sulmuan non stop dhe nuk u treguam ne me te zgjuar qe luajtem aq bukur dhe te kalonim ne mbrojtje

ata e leshuan fare mo njeri 

na -

Elba e dashur, me vjen keq por nuk luajten mire, jo se lojtaret franceze luajten kushedi se çfare, edhe ata dobet ishin, pakez me mire se keta te tanet. 

Ashtu vertet, pjesen e dyte ishin dobet fare. Si ppu ne vend, qe kaihere ka tre komente per 6 ore. Kshu dhe keta tanet sonte. 

Pjer,te lutem,merru me vq-n,edicionin e dyte,se s'eshte momenti me te nigju per futbollin.

çfare zgjuarsie po flet. lodhja ndikon direkt ne rezultat. ti svrapon me dot, tjetri vrapon gjithnje. nuk eshte diference zgjuarsie por diference FIZIKE.

Dime gje ne .ne e beme tonen I keshilluam te mbyllen ne zone ,bej nje pyll me trupa ne zone te rreptesise ku kauri mos ta shohe porten as me telescope e jo me me sy te lire Po nuk na degjuan .smiley

Koken lart djema!

Te jemi krenare me kete ekip, sepse na e zbardhen faqen!

I kemi bere balle FRANCES per 89 minuta ne menyre dinjitoze,

Goli pastaj pritej qe prej minutes se 46 me ate loje qe filloi Franca ne pjesen e dyte, keshtuqe goli ne min e 90 ishte i vonuar por jo i papritur. Llafet e tjera jane pordhe me rigon!

Edhe njehere bravo çunave!

Trishtim i madh ! S'don. Zot s'na nimove i here.

Falemnerit Çuna ! 

Pse i bote nei kurban Perenise ju te qeverise? Te kishit rras nei minister mrena te pakten.smiley

Aman na le rehat or burre. Te qifsha Qeverine e Sali Berishen bashke .

Ta kishe thon para neshjes. Hajt se do vleje per neshjen tjeter. smiley

PS. Ke hum nei bast? Hajt mo per shqiptarismiley

Jo s'para vej baste kurre. Thjesht jam tifoz. Komtarja me dhem shume. Po te fitonim do t'i harronim dhe do halle qe na i ka shkaktu qeveria,per pak kohe po boll asht.

Amon o burr fitorja jone qe qi shkum, ca te kapim qyl e kena, mjafto mos bohena kullojse makaronash.

Nuk luhet futbolli vetem duke u mbrojtur.Ne ekip duhej patjeter te ishin Salihi dhe Rashica,e pse jo dhe Gjimshiti.Tash,Ganiu i di rregullat e ashpra te futbollit profesional,prandaj i them te filloje paketimin e koferave.Ne ndeshjen me Rumanine dua te shohe 11 sulmues!

Hallall djemve qe e luajten shpirtin prej trupit!Nji here kuqezi,gjithmone kuqezi. 

Thuaj inshallah u ka mbetur takat per ndeshjen tjeter.shumica e lojtareve tane Jane rezerva ne klubet e tyre.

Jo mer,as francezet nuk ishin kushedi çka,e duhej t'i shkelnim si mizat.Por,thuaj ti,as Sadiku , as Gashi e as Cikalleshi nuk kane mjekerr per Kible.

Kete nusen qe nderroi Ajetin ku e kish gjetur...

Kombetarja e "Grande Nation" me 20 Milion Futbollista te federum. Vetem Parisi ka me teper banor se t gjitha trevat shqiptare bashk...

Ca prisni ju o ju q.. (Qime)Derri ? t bohen Kampion Bote mrena dites?

Hallall Cunave, na hoqen perfundimisht nga Kategoria e Lichtensteinit, Luxemburgut etj.

 

Po ate Lilajn ce kishte fut sot se ma hoqi trurin as mbronte as krosonte dhe Xhaka out fare. 

ndeshjen e humbi ai mbrojtesi qe zevendesoi Ajetin, asnjeri tjeter. 

Edhe Ajeti te ishte po ai muhabet qe , futi 200 milion euro burra ne pjesen e dyte.

çfare lesh more. ata griesman pati fat me ate gol dhe justifikoi veten. 

dalja e Ajetit, ishte humbja e tha Venger trajneri i arsenalit per TV Francez. ai i mbushte vrimat ne mbrojtjen tone.

si dhe taktika mbrojtese e trajnerit tone. qe eshte pika kryesore ne fakt, por kete Vengeri nuk ka si ta kapi se eshte per vete trajner i njellojte, trajner i Dobet.

keta e kosniderojne Frnacen te forte, siç e konsideron dhe ti vete. kur Franca rrifet. edhe me te forte bile.

qe intervisten lart De Biasi e ka te gabuar, do te luajme siç kemi luajtur deri tani thote.

luajte kualifikimet deri tani mer kar, tani po luan fazen finale te nje kompeticioni nderkombetar nuk je me ne kualifikim dhe NDERROHET TAKTIKA, neqoftese do me len emer si trajner i madh. nuk luhet gjithnje ne mbrojtje, se golat i hengri perfundimisht, humbjet i kryu, dhe ato do t'i shenohen ne Statistikat e tij te jetes apo ato te historise.

Te pakte mesoju emrin lojtareve te ekipit te vendit ku rri o profil... . Griezmann.

po çfare rendesie ka drejtshkrimi  i emrit te tij ?

rendesi ka qe bashkebisedusi ta kuptoje se per çfare flitet, te kuptoje drejt IDENE e asaj qe une perpiqem te shpjegoj dhe jo si i shkruhet nje emer i huaj, aq me teper qe ne shqiptim asgje nuk i ndryshon emrit. 

 

Veseli ishte basti i humbur i de Biasit...

more po pervec mozes ku jane grate e peshkut iher se tashi u kujtova smiley

gjembi si eshte puna ktu ??

Ne fakt po te ishin do na ndihmonin shume ne keto ore te veshtira.

nje skuader e konceptuar vetem per te mbrojtur heret a vone e ha petllen.

Ai rroshi kal i ngordhur, te pakten lila ndihmonte ne fazen mbrojtese shkaterruese.

na fulliqen me ato vonesat e lojes, me krampe, lodhje aktrime. Pak profesionalizem e dinjitet dreqi e hongert, eshte kompeticion nderkombetar.

Pjesa e pare ishte per tu ruajt si model, ne analet e futbollit, gjithsesi. Pressingu ishte i persosur, ne kohen e duhur, efikas, pastaj rikuperimi i topit qe ne mesfushe. Duhet te mesojme pak tiki taka dhe sna del me njeri perpara.

"Mos i ulni kokat, ngrini koken lart, ju keni luajtur super "

Biasi i kishte thone lojtareve  ne dhomat e xhveshjes kur i pa te gjithe  me kokat ulur dhe te merzitur .

Ne fakt kjo eshte e vertet ne kemi lujt ne keto dy ndeshje lojrat me te mira ne historine tone, shume afer standarteve europiane, me shume disipline. loje se asnje here Mu me pelqeu shume te dy ndeshjet, me Francen nuk duhet te krahasohemi ka lojtar me me shume qualitet se tonet

Po sigurisht na mungojne kualitetet e sulmit dhe portieri, dy pikat e dobta ! Nuk kemi sulmues, kemi mes fushe dhe mbrojtje deri diku te kenaqshme por na mungon nje ose dy sulmues Lenjani Ajeti, Memushi, Mavraj lujten shume mire ! . Bravo Biasit, bravo edhe ekipit tone, Kemi nje shance te vogel me Rumanine , na duhet nje fitore !

ca bravo , bravo kot, vjen topi deri te porta 200 here sbo do i gol 

une do ti uroja, mos fluturoni mo me pras ...ne xhep , se e keqkuptoni ju 

 e thashe s kemi sulmues Sadiku si Sadiku, aq jep ! nga fundi duhet ta qujme veten me fat, dmth franca mund te kishte shnuar nja tre kater gola me shume  ne patem disa raste por me sa pash , psikologjikisht lojtaret ishin trajnu me shume per mes fushe dhe mbrojtje , asnji gjujte ne porte ! mungonin gjyjtjet ne port krosimet nga krahet ect

Me ne fund pe pak gjoks! Megjithese s'ta derguan ne email sic e kishe merak. E pervelove doren sonte! smiley

gjembi ku jane grate e fshatit ?? eshte e dyta here qe te pyes 

smiley  Nuk pashe pyetjen e pare. 

Bizi o elba duke gatuar mezera.

sma merr menja , edhe me prare gatuanin mezera po ama edhe e sajdisnin peshkun

nejse, ju e dini 

lodhja fizike na humbi ndeshjen..  ishin te lodhur pas ndeshjes me Zvicren me 10 lojtare 60min loje. 10 min e fundit ishim te lodhur dhe zevendesimet nuk paten efektin e duhur. Kriminale qe nuk ju eci me shancet qe paten.

Tani, si mundet Lorik Cana te kerkoj vendin ne ekip me? Ajeti ishte lojtari me i mire ne fushe. Vetem 22 vjec luante pa frike e me qetesi.

 

Sidoqofte bravo. Kam me vajte ne pune me koken lart. Me vjen keq per lojtaret por une per vete si tifoz jam i kenaqur. Ne fund te fundit e dinim qe s'kemi sulm dhe po nuk bere te pakten nje gol, nuk fiton dot.

sulmi eshte çeshtje taktike. varet nga trajneri jo nga zoti.

ai sulmuesi tone i habiti keta komentatoret franceze ku po e shifja une ndeshjen. ndersa ti thu s'kemi sulm.

bome nje shtylle dhe korne me shume sesa franceazet ne pjesen e pare. ne ato momente sulmohej TAMAN me uxhum, jo me kundra sulm siç e kish vendos ai breshkaxhiu qe na drejton ne fushe.

Aq e kemi takatin gjer ne minuten e 89. smiley aq shume i jemi lutur perendise sot qe te kalonte ai minut mezalla vec kur na i ben golin...smileysmileysmiley 

smiley lere fare , po dal une nga ktu iher, hajt shifna ma vone 

I lave enet? Apo ato t'i laje burri meqe ti gatove? smiley

te vjen plasje kur sheh ca ekipe mediokre, me te dobeta se Shqiperia, arriten te marin pike, madje arriten te fitojne  p.sh Hungaria.. Shqiperia meritonte me shume !

trajneri jone i tregoi limitet e veta. do zoti dhe i hapen syte per me vone. i vetmi shans toni.

Na rrafen po s'qene me superiore se ne. Lujten me Francen si te barabarte. Fati nimon ma te fortet. Ne tregum se nuk jemi aty ku jemi rastesisht. Cunat na bane krenare. Falemnerit.

fati ndihmon me guximtaret. nuk luhet per humbje (me nje sulmus vetem). luhet per fitore. edhe pse humb, tregon qe ke koqe, ke guxim.

Cunat tone si drita!!!!

Bravo Shqipnia!

Asnjihere nuk kam qene kaq i kenaq me shpirtin e lojtareve tone ne nje evenimet kaq te madh, po kush jemi ne njehere ?!  lujtem mire, na u laku emri per mire,, franczet me zi e moren nje fitore, me nje vend te vogel si shqiperia, kocke e forte qe nuk e kalon lehte sidoqofte ! Bravo cuna, neser ma mire, jemi ne nje shkalle me larte se ckemi qene , edhe pse humbem, kjo eshte nje xperience qe do na ngrej me larte nje baze e mire ! Po te rafim rumunet kemi shance te kalojme, ne nje faze tjeter

Mjafton morem pjese ne nje kampionat europian, qe as ne ender nuk e kishim pa !

te gjithe lojtaret jane profesioniste dhe lujn ne ekipe me te mire sesa ISLANDA, psh, dhe banore bashke me kosoven kemi me shume sesa islanda dhe plot shtete te tjera te llojit. nder te tjera Kroacia. psh.

prandaj luhet  per FITORE dhe jo per me mbrojt e ne fund me humb ndeshjet njera pas tjetres. edhe rumania do ta rrafi karin qe kemi per trajner. se nuk beson tek lojtaret qe ka dhe as tek populli, ekipin e te cilit drejton. 

po me njerez qurrashe si juve qe kenaqeni me pak (dhe qe edhe de biazi na konsideron me siguri te tille), mire eshte per de biazin dhe per ju vete edhe kaq. normal do te thote ky, çfare te besh me shume me shqiperine.

po atij çfaredo lloj ekipi t'i japesh, te vogel apo te madh, po ne mbrojtje do te luaj, se s'di te beje me shume.

 

 ti je loqe, islanda eshte nje vend i vogel, por qe ka nje standart  shume here me te larte super se shqiperia nje vend i dobet ekonomikisht  dhe me standarte te ulta , dhe shume te ulta se islanda

une jam i kenaq sepse mundesite tona deri tani aq ishin, futboli jone eshte rrit si nivel shume shkalle me larte se me para 

islanda eshte VEND KOTI, mer deshtak njeri. s'ka banore e gjitha aq sa ka Tirana vetem. per çfare mireqenie flet ti, kur islanda s'ka asnje lojtar te kete pasur rrogen e canes, fitonte miliona ne vit.

me bo dy fusha futbolli per çdo lagje apo fshat, s'duhet mireqenie, por vetem VULLNET politik i qeveritarve te vendit tone. 

pastaj futbolli luhet dhe mesohet ne rruge. sa e hoqi brazili futbollin e rruges dhe krijoi qendra stervitore per femijet, po e rrafin te gjithe. s'kane me futbolliste te medhenj. 

dhe ata loqet, s'kuptojne asigjo se nga iu vjen dobesia.

o loqe ti as vet skupton se per cfare po flet, hapesh shume, fillon me islanden dhe perfundon tek brazili
pastaj e nis tek numri i banoreve dhe perfundon tek vullneti politik !!! i qeveritareve !!! Ti je koqe

Futbolli si cdo gjo tjeter,  do talent ,do inteligjence,do pune  do plan biznesi se osht biznes do manaxhim te mire dhe kushte, qe te kesh rezultate ,, 

ti dukesh qe jeton per nje çap buke. mer minable njeri.

ps: me ate komentin qe s'kuptove dot, ta kisha llafin qe le luash futboll nuk kerkon MIREQENIE dhe as standard jetese te larte, por vetem nje cope FUSHE te çfaredoshme. dhe ti lesh kalamojt te lujn ne te.

ti qelbesh nga pordhet, me loqe

normal, se jam qenie superiore, jo si ti zvarranik.

nga koka te komet ti je klluf, t ma dish per nder qe po te boj qefin se mduket te pelqe shume lavderimi i vetes

 

s'kam nevoje per komunikim me ty. shko ushqe femijet e tu.

aq me teper s'me rruhet fare se a je kar apo i qut. ketu diskutoj ne lidhje ME TEMEN siper. per asgje tjeter. hajt te majt tatja.

Perfundimisht shqp i duhet lojtar "goli" . Tip klose, griezmann, muller, payet. Nqs e mbajme skuadren me.kete filozofi ku mbizoteron mbrojtja,  gje qe duket e llogjikshme me kapacitetet qe kemi, atehere nje finaluzues eshte thembra jone e akilit.

 

Erendesishme eshte se. Futbolli shqiptar ka hy ne nje faze tjeter,  me te larte dhe kjo eshte per tu lavderuar !

po çfare finalizuesi kur sulmuesi nuk merr asnje top te PASTER ne zone. me çfare te finalizoje ? ne rrezikojme vetem me ndonje ence apo korner. shume rralle me aksione te mirefillta, kunder sulmi, siç deshiron te luaje de biasi. 

ti japesh pese topa, po aq sa kishte sot Giroud, ta fut golin kushdo sulmues edhe ky toni qe kemi sot. por kur vrapo si kale per 90 minuta edhe rasti po t'i paraqitet nga fati vete, nuk do ta shenoje dot prej lodhjes, qe kryen ne sherbim te detyrave mbrojtese. presingut qe ben.

Duke lexuar komentet, nuk i jap dot dum pikepyetjes pse kemi kaq shume urretje brenda vetes, kur diskutohet ne nje teme qe minimumi mund te na beje te ndjehemi bashke, pavaresisht se ku ndodhemi apo shplarje truri e nivel formimi/edukimi, ne cdo cep te botes.

 

Gaia,

ta sqaron letersia ngambrapakrishtere ruse dhe frenge (pa livandosmiley dhe pa Kadare) qe te kuptosh se pse njeriu ka kaq shume urrejtje brenda vetes:

L’enfer est de ne pas aimer.

 L’enfer c’est les autres. 

Je veux dire que si les rapports avec autrui sont tordus, viciés, alors l’autre ne peut être que l’enfer. Pourquoi ? Parce que les autres sont, au fond, ce qu’il y a de plus important en nous, même pour la propre connaissance de nous-mêmes. Nous nous jugeons avec les moyens que les autres nous ont fournis. Quoi que je dise sur moi, quoi que je sente de moi, toujours le jugement d’autrui entre dedans. Je veux dire que si mes rapports sont mauvais, je me mets dans la totale dépendance d’autrui et alors en effet je suis en enfer. Il existe quantité de gens qui sont en enfer parce qu’ils dépendent du jugement d’autrui.

Me keto premisa i dor muhabet per neshje nuk ndryshon shume nga i dor muhabet per politike, futbollizimin e politikes, ose quaje po t'dush duke perdredhe felet e diskursit dialektik dyfelor, politizimin e futbollit, e kishin kuptu mire komunistet ate bote. Te gjitha neshjet atebote te djelen masdite permbanin brenda tere neshjen politike te sotme.

 

maloke , gjynof 

whaaaaattt.. Bayerni i Modh sa i modh qi je ti, po lyp Ibrën !

Ndeshje lagje për të dyja skuadrat! Hysaj vërtetoi që ishte lojtar klasi po reparti sulmit ishte inekzistent, do kishim finalizuar po të lute Bogandi.

mire ky e theu,po me e filmu kush e filmoi,apo kamerat e sigurise se shpise?!

Sipas komenteve ishte një shaka e stisur nga e dashura e tij, megjithatë nuk përjashtohet mundësia të jetë video e përgaditur për qëllime komerciale..Gjithsesi kush është tifoz, ka përjetuar situata të tilla, të gjithë pa përjashtim kemi thyer ndonjë send.

ketu

Ne e dime fare mire se si ndjehen suedezet tani ☺

rrofsh live

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).