Suela Lala nga Tirana, një vajzë me karrocë me rrota, aktiviste që lufton për më shumë të drejta dhe mundësi lëvizjeje për komunitetin para dhe tetraplegjik, në mënyrë ironike duhet të zbresë në rrugë pasi trotuari është i zënë nga makina e një përfaqësuesi, jashtë godinës së Kryesisë së Kuvendit të Shqipërisë. Në komunikim me zonjushën Lala mësojmë se ajo ka verifikuar se makina është në fakt e një zyrtari të lartë, identifikuar edhe nga letra në xham.

15 Komente

Ou? Zyrtar i larte qe bllokon trotuarin? Bash mu te Kuvendi? E ça ka ketu per tu çuditur? Ku eshte problemi? Po keto gjera ndodhin dhe ne Kanada:

Http://www.cbc.ca/kapma#pak#per.qafe/

pr 1 fije qesh tuj e kap smiley

si ka qene ajo...tani edhe me porche panamera nuk i shpeton dot gjobes...

S'e marr vesh kete fiksimin per range rover. Kjo lloj kafshe pale sa karburant ha. Plus qe eshte teper e madhe per rruget tona te vogla, jopraktike per parkim. S'eshte puna vec ke deputeti, shoh lloj lloj morrash qe kane range. Me ca lekesh e mbajne? Per ca i duhet iher..

Te vijat e bardha e paska parkuar.

Deputetet po pallohen burre me burre ky thote parkojne si te duan smiley

Hahahah prit sa te dali video e shekullit. Mire tha Rama qe s'keni pare gje akoma...

smiley

Si burre me burre? Ku ka me burra ai ven? smiley

 

 

Duhet te shkojne deri ne amerike latine ti gjejne smiley

smiley

kjo foto ska nevoje per bindje se njerzillekut  perfundimisht i ka mbire bari 

Cfare ironie!?.. Njeriu qe ben dhe vendos ligjet, nuk i zbaton ato!? Pse?... Sepse sic duket ligji i parkimeve nuk eshte i kompletuar! Heren e pare nje gjobe te zakonshme! Heren e dyte (brenda vitit) nje gjobe te majme dhe pike te hequara ne patente! Heren e trete (brenda nje viti) heqjen e patentes per gjashte muaj dhe nje gjobe po ashtu te kripur! Ky ligj duket nuk ekziston!?!

Po heren e katert ?

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).