Të shtëna armësh zjarri janë verifikuar mbrëmjen e kësaj të mërkure pranë parkut “Rinia”, në Elbasan.

Ende nuk dihet dinamika e qartë e ngjarjes, por forca të shumta policie dhe efektivë të FNSH-së kanë mbërritur menjëherë në vendngjarje. 

Nga burime policore lokale mësohet se forcat e rendit kanë rrethuar një automjet që ndodhet pranë parkut “Rinia”, tip “Honda”, me targë “AA 411 AU”.

Personat që ndodhen në të dyshohet të jenë anëtarë të familjes Çapja dhe kanë qëlluar në drejtim të policisë, për fat të mirë pa plagosur askënd.

Burimet zyrtare shtojnë se uniformat blu kanë mundur të arrestojnë dy prej tyre, ndërsa janë në kërkim të personit të tretë. 

/ Top Channel

3 Komente

Capjet, lazaratasit... ishin mesuar keq keta me krahe te ngrohta. Jane nje arsye me shume qe duhet reforma ne drejtesi. Qe te futen e mos dalin me

hahaha askujt si paska interesu kjo tema edhe pse eshte me verte shume interesante 

capjet, dmth ne elbasan i thone capallaret , kane haqe per te pagu. cte mbjellesh do te korresh.

97-ta eshte mbrapa veshit per kedo qe ju duk vetja trim. keta zagare rrugesh si qenj nji nga nji do qerohen. 

e kane bere qytetin kasaphane 

rraca me e ndyre me fytyra me te ndyra qe mbaj mend. kriminela te lindur. 

futini brenda dhe mos i nxirrni me plerat 

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).