Vetem disa dite pas shpalljes se doreheqjes, Elvis Rroshi, ish dhe tashme serish-kryetari i Bashkise Kavaje ka vendosur te qendroje ne detyre pasi sic thote ne statusin e vendosur ne Facebook, 60 minuta pasi kishte shpallur terheqjen nga posti i kryetarit, i ka mberritur nje tjeter leter nga Italia qe e lan ate nga cdo mekat dhe shpall se Ervin Rroshi nuk eshte denuar per ndonje krim. Ne fund kryetari i bashkise thote se deshmite jane si per Elvis ashtu edhe per Ervin dhe vendos nje smiley face.

Postimi i Rroshit ne Facebook:

Sic edhe jeni ne dijeni, me koshiencen time, ju tregova per nje leter e cila me zuri ne befasi disa dite me pare. 
Nisur nga ai moment, i vene ne kushtet si me qene vrases, apo hajdut i rruges se kombit, une mendova se smund te vazhdoja detyren time duke qene ne qender te akuzave, por pas vetem 60 minutash, me vjen nga Italia deshmia ime e penalitetit e cila tregon te verteten qe une jam komplet i paster.
Nga ai moment, bera valixhen gati dhe u nisa per Itali me qellim qe betejes sime me drejtesine ti shkoj deri ne fund, sic edhe ju kam premtuar njerezve. Kam 3 dite ketu dhe posedoj, dy deshmite e mia te penalitetit dhe cdo certifikate te mundshme e cila tregon ne driten e diellit qe une skam patur probleme me drejtesine italiane.
Duke qene se jetojme dhe punojme me nje shtet ligjor, kam vendosur qe mos ju besoj letrave te bakallit por cdo leter e cila ka vlere ligjore dhe cdo element qe e ben ate te vlefshme.
Ndaj, nisur edhe nga mijera mesazhe qe kam marre nga votuesit dhe nga situata qe me nxjerr te pafajshem, kam vendosur te vazhdoj detyren time me perulje kundrejt qytetareve te mi deri ne momentin qe cdo gje do sqarohet nga drejtesia.
Mandatin dhe detyren e mrekullueshme te sherbimit ndaj qytetareve nuk ma ka dhene as Lulja, as Saliu dhe as Shqupi. Ma kane dhene bashkeqytetaret dhe atyre do tju bindem dhe sherbej deri ne sekonden e fundit.
I bej thirrje politikes qe mos merret vetem me nje Kryetar Bashkie te nje qyteti se une as kam vrare njerez ne Gerdec, as kam vrare njerez ne bulevard, as kam vrare shpresen e njerezve por kam ringjallur shpresen ne qytetin tim, kam punuar, investuar dhe shtrire doren tek cdokush qe me ka dhene ndihme qofte edhe per nje peme per qytetin tim.
Do kthehem ne Shqiperi sebashku me skuadren e avokateve te mi italiane per te vene pikat mbi i me drejtesine dhe me publikun.
Sic edhe e ka merak Berisha, deshmite jane edhe me Elvis edhe me Ervin:)

48 Komente

legen materniteti

hypja atij poplli e mos i zdryp hic

Hallall, gjithe katunaret e Kavajes, sapo ju erdhi postimi ne Facebook, fillun prape tu mor fryme lirisht! Kishin dite qe jetojshin me stres te papame; po gjithe ato projekte per ne kush do ti perfunoje tashti, pytshin posht e perpjete njoni tjetrin!? Disa syresh, ata me te ndjeshmit, nuk mbyllnin sy noten nga frika se mos kthehej prap ai artisti i skulptures me dy gishta, qe perzuni esteti i modh Rroshi. 

Kurse tashti e gjith katunaria mun te gzoje bashke me Ervis-Ervinin vazhdimin e mandatit nga suksesi ne sukses!

U be pishman ky do kthehet prape?! Do ti mbaje te dy emrat tani me duket.

po ajo puna e Gjermanise, u sqarua njeher ?  -se edhe ate me pishmanllek e kishte ky...  nuk i kujtohej mire nese ishte denuar dhe per cfare....

Te gjithe do kthehen , pas Kampionatit Europian krijohet Qeveri Teknike me Majkon Kryeminister deri ne zgjedhjet e 2017 - es , me kete rast Rama i ka thirrur dhe njehere te tere nen arme .

http://www.syri.net/2016/06/03/kthehet-n...

po jo or burr , kto jan filma, prit kur ta arrestojne neser o pasneser.

Kush eshte ai/ajo Berishiste qe ve titujt ketu? C'eshte kjo rikthehet, quhet Rilindje

hahaha Nikodemi smiley

Kur ka ndermend te kthehet basha me baben perse te mos kthehet rroshi, qe te pakten e do populli kavojs, dhe qe ne karriere nuk ka deme milion dollarsh, dhe qe krimin e ka bo si minoren pa vetedije, dhe qe jep mesazhin se dhe kur gabon si pjese e lumpenproleratit, mund tia dalesh perseri te jesh pjese e vendimarrjes.

smiley hallall kujt e ka flip fotografinë. I modh. smiley

Thuhet se dhe Shukriu po kthehet mbasi ka arnu me sukses breket.

te gjithe roshat e shukrit marre se bashku e shumezuar me 12, ne fuqi te 5 jane prape shume here me mire se nje kriminel si berisha e me nje transvestit si basha ... keq me vjen qe kemi ra ne kete nivel por ky eshte realiteti. 

Shqiptaret po ngrejne kampe ne brigjet e Evropes, po ikin ne mase me ritem te fillim viteve te demokracise, dhe si problem ne rend te pare te dites diskutohet historia kriminale e Rroshit. Eshte befasuese dhe e trishtueshme e gjitha. 

Si kalbezim te moralit nuk shoh doemos mosdoreheqjen e Rroshit, por fenomenin bibe, ministren Harito qe i jep te drejte apo simpatizon me kete fundrrine njerezore, apo ate vajzen qe i kish ndryshuar jeta qe kur u emerua kryebashkiak. Per te mos folur per bibat e peshkut e pertej qe shohin Rroshin si shpetimtar te Kavajes. 

nuk shohin rroshin si shpetimtar por e pane me syte e vet qe sala yt per 20 vjet beri nje M qe te hante, sic la ne veri nje M qe te hanit dhe u desh te ikte sala pa te dukeshit pak si qytete

Shqiptaret po ngrejne kampe ne brigjet e Evropes, po ikin ne mase me ritem te fillim viteve te demokracise, dhe si problem ne rend te pare te dites diskutohet historia kriminale e Rroshit. Eshte befasuese dhe e trishtueshme e gjitha. 

lol ule cik dozen e qurravitjes dhe viktimizimit se s'po flet me franceze qe t'u ngjallesh meshire 

 

 bibat e peshkut e pertej

Me ket gjuhen tjeter - se perdoren disa - flet dikush e rrahur me vaj e uthull

Te kam shpjeguar disa here, shkabe, qe te shprehesh nje mendim negativ per Rilindjen nuk do te thote te anosh nga Sala. Nese pastaj lidh simpatite saliste me qytetin e lindjes, je thjesht debil me horizont komune-peshk-zyra e partise. Sidoqofte, pak kane rendesi keto... same old, same old.

Per subjektin,  Rroshi me historine e tij kriminale, nuk mund te/nuk duhet te/ nuk ka se si te qeverise nje bashki apo te jete shembull per shoqerine lokale. Me siguri ka plot njerez te tjere qe jane te angazhuar ne politike, paralelisht te afirmuar ne profesionet e tyre dhe te besuar ne Kavaje. 

 

P.S. Nc, nc, nc lol. Normal qe s'ngjall njeri gje tek ti lol sepse je mesuar keshtu lol. 

Te kam shpjeguar disa here, shkabe, ..

shkaba nuk eshte ketu per te marre Po per te dhene shpjegime smiley

Sic edhe e ka merak Berisha, deshmite jane edhe me Elvis edhe me Ervin

Mos! Te pakten qelizat e trurit mos na i shkaterro! 

E kishte dhe me Rroshi dhe Roshi?

Nuk e di, por nese jo, me siguri nuk do vonoje ta sqaroje dhe kete me deshmi te reja.

 po ikin ne mase me ritem te fillim viteve te demokracise, dhe si problem ne rend te pare te dites diskutohet historia kriminale e Rroshit. Eshte befasuese dhe e trishtueshme e gjitha. 

smiley

 

Kete Roshin ka mundesi ta kene perpunuar sherbimet sekrete italiane kundra nesh. Fakti qe ai vajti e u kthye brenda 3 ditesh me biografi te paster, s'tregon gje tjeter vec faktit qe eshte vene koke e kembe ne sherbim te agjenturave.

Lajmeroni oficerin dixhital se ju beri gjemen.

Cili rikthehet , Elvisi a Ervini , apo te dy bashke ? Sa mire me qene kavajas.

Ju cuditeni; a thu se ai e kish prere bileten vetem vajtje.  

Nga ana tjeter, portokallia te mbylli dytet. Te barazlargumit citojne Berishen e Bashen per fjale si kriminel e vrases, dhe presin nga keta dekriminalizimin e Shqiperise.

Do me pelqente qe te kapeshin sa me shume nga keta pallat e PS, e si rrjedhim te zevendesoheshin.

Te barazlargumit citojne Berishen e Bashen

Me konkretisht?

portokallia eshte krijim i trendit social, konfirmim pushteti i trendit social.

qendrimi ndaj portokallise eshte revolucioni real ne fakt. poshte socialja si trend!!

Roshi na qenka I pafajshem .

avazi I kenges nashi eshte :kompetenti te na fale ..smiley

I duhet edhe ketij nje demshperblim si Fullanit.

Ta gezosh Elvis detyren, dhe nje flm do te ishte dicka fisnike per ty. 

Qemolo, se mos nderhysh prap, se eshte per ate dritaren tjeter, ne Tirane, jo per Elvisin apo komentatoret.

as qe ka shanc te kthehet. ketyre iu eshte vene Basha me trajse buke ne dore. 

po ngushtohet laku po arrin te maja e organizates kriminale.

I vetmi lak qe ngushtohet eshte ai per Bashen dhe Berishen .

.Basha dhe Berisha behen gjithnje dhe mosbesues, duke arrit nivelet me te ulta te nje politikani,

Ka vite qe jane te izoluar edhe nga bota  pikerisht nga keto nivele. . sa me shume ne politike, aq me te diskredituar ne syte e te gjithve,  sa turp ..nuk kane cfare japin me ! U ka dal boja !

Basha eshte graduate i Utrechtit, eshte nga te paktet ne politiken Shqiptare qe te hujet meren vesh.  Shkojne ne evrope pa viza mileti prej Bashes. 

dhe me dy tre levizje te thjeshta po zmonton gjithe establishmentin kriminal ne pushtet. po i zbyth keto te paprekshmit nji nga nji, deri sa te te rrezohet dhe shkrepsja fundit. se shkrepse jane.

Basha eshte graduate i Utrechtit, eshte nga te paktet ne politiken Shqiptare qe te hujet meren vesh.  Shkojne ne evrope pa viza mileti prej Bashes. 

smiley

Ja mori doren dhe Ky smiley

I mbyll çudirat ne me pak se tre ditë. smiley

So stupid. I hope he doesn't get his post back !! Po dhe doreheqje, ska me kthim prapa.

jo po te jete diskret & te kujdeset per etiketen smiley

Per ke o Moza aman, per batutaxhijte e portokallise ...

Elektorati i qytetit e tha fjalen e vet

Elektorati gjerman e tha fjalen e vet ne 1933 ... How did that turn out ?

ca ishte kjo o Qemolo smiley

smiley  Ndoshta eshte shembull i pakuptueshem per te. Provo kete qe eshte me e prekshme: Elektorati shqiptar e tha fjalen e vet ne 2005 dhe 2009... how did that turn out?

vdiq ai muhabet qe dje, sot data 5 qershor, tjeter teme.  

next!

 

ska me kthim mbrapa

 

 

 ja se do dali video dhe do e shofesh qe keto partia ketyne mbrapa kthehen gjithmone smiley

ja ku mberrin batutaxhiu te te beje shoqeri.

Sa kollaj eshte me keta

Hola senora, como estas ... filloi ndertimi i murit ? 

Not yet Soon smiley

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).