Llogarite sesi Shqiperia mund te kaloje fazen e grupeve jane vetem pakez te komplikuara, por interesante. Fakti qe edhe nga vendet e treta 4 nder 6 do te vazhdojne pjesemarrjen ka bere qe ndeshjet te jene te gjitha te rendesishme, cka ka prodhuar futboll te motivuar. Fitorja e Turqise me dy gola mbreme ishte ne disfavorin tone, pasi tani Turqia, me pike dhe golavarazh te njejte me ne, kalon sepse ka shenuar me shume gola se ne. Por sonte luhen 4 ndeshje te tjera, te cilat ofrojne shpresen e fundit per kombetaren shqiptare.

Itali - Irlande

Suedi - Belgjike

dhe ne grupin F,

Islande - Austri

Hungari - Portugali

Shqiperise i intereson nje humbje e Suedise dhe e Portugalise, nje fitore e Italise mbi Irlanden gjithashtu ndihmon.
 

180 Komente

find a disco and party your asses off boys.smiley

disco .... smiley

Medemek do fitojmë europianin siç e bëri danezi në 92 smiley

hajde matematike 

Shpresat per te hyre ishin minimale qe pas golit te dyte te frances.

Ne njefare menyre paguam natyren catennacio difensiviste te lojes tone. Tjater here me djale.

Te pakten i tregum evropes perjashtuese fashiste qe muret jane te shembshme.

Victoirehttp://youtu.be/uHobUXsos3E

shancet qe Shqiperia te kaloj ne turin tjeter, tashme jane nihile.. vetem humbja e Portugalise na ben pune (edhe kjo e kombinuar pa fitore te Suedise dhe Irlandes ne grupin tjeter)..

mirepo te humbas Portugalia, duket e pamundur ! -vetem po vuri dore fati, i madhi Zot.smiley, te bej ndonje gje cuditshme sot ne te mire te Shqiperise, se deri tani e kemi pas kundra me thene te drejten. ku i dihet..

megjithate, ne planin sportiv Portugalia eshte nen presion te madh sepse nuk ka dhene rezultatin qe pritej  deri tani..

nderkoh Hungaria, qe une nuk e kuptoj se si arriti ky ekip medioker te grumbulloj 4 pike ne dy ndeshje.. keta ne keto dy ndeshje nuk kane dhene as rendimentin dhe nuk kane krijuar as gjysmen e rasteve qe krijoi Shqiperia me Zivcren dhe Francen, por prape kane 4 pike. ja ky eshte faktori  Fat, qe hungarezet  e kane bujarisht ne anen e tyre.. dhe mendoj qe megjithse jane kualifikuar, do te perpiqen  ti marrin pike Portugalise qe te mbeten ne vend te pare, dhe kesisoj  ti shpetojne ekipeve te forta ne turin tjeter. pra fatin, e thame, keta e kane me vete, tashi te shpresojme mbase i marrin, jo thjesht 1 pike Portugalise, por fitoren.

nuk ma merrte mendja te fitonte turku me 2 gola diference dje. Qe te rrifet Portugalia sot eshte njesoj si te presesh qe profili te mos i pergjigjet cdo komenti te blogut. E shof praktikisht te pamundur

Belul, ne fatim e kemi patur me kova por e harxhaum te gjithe me vendimin e ndeshjes se Beogradit. Nuk na e ka fajin kush qe lojtaret tane nuk shenojne dot vetem me portierin, pesojne 2 gola ne minuten 200 dhe nuk i rrasin edhe nje extra petull nje kali te ngordhur si Rumania. Por kaq eshte takati. Kujtim i bukur.

Portugalia nuk ka shans te humbe me Hungarine dhe them se do e shpartalloje. edhe Irlanda do ja kape nje barazim Italise dhe keshtu do jemi me te qete edhe sikur turku te kish fituar me 1 gol.

Peace out.

po s'na prish pune barazimi i irlandes pra. Ngelen pas nesh edhe me barazim prej golavarazhit

Athere ishalla fiton Irlanda, ca t'thote dajoshi. Po do ishte depresuese te ngelnim prej Turqise. ekip me te shemtut si nga pamja e lojtareve si nga loja nuk gjen ne ket kampionat.

3 barazime ne vend te 1 fitoreje na conin ne 16she smiley

Jo me Bredh, edhe me 0-1 me Francen do ishim mrena. Ganiu ka bere boll te mira por ka dhe plot minuse. Nuk luhet pa asnje sulmues te mirefillte.Teme tjeter kjo.

ashtu duket po e kisha te ajo qe s'do kish qene naj sakrilegj sikur te 2 ndeshjet e para te kishim kap barazimin. Masanej raste goli paten dreqt, ca t'i boj Gania i shkrete, nuk i msohet sulmusit si te beje golin. 
Rashica - do thote prape Beluli...

dajosh, se si luan De Biazi,anet pozitive dhe negative  te taktikes se lojes qe aplikon,  tashme i mesuam.. mirepo fakt eshte qe De Biazi e ngriti  Kombetaren shqiptare ne nje nivel shume te larte !  ndertoi pra nje Kombetare te denje per nivelin evropian qe te ben krenar.

  ndersa per ndeshjet  e grupit qe zhvilluam, do thosha: nese me Zvicren humbem  mbase edhe nga mospervoja, se helbete  hera e pare ne nje turne te tille, ndeshje emocionale etj etj, me Francen duhej ta kishim marre nje pike !  dhe do ishte teresisht e merituar sepse u luftua denjesisht  per ate dreq pike..

mirepo ne kete ndeshje De Biazin e zuri si duket  haka e Berat Gjimshitit, ndaj te cilit De Biazi u soll pabesisht. pikerisht Veseli i famshem qe De Biazi  e seleksionoi  ne menyre te paarsyeshme, ne kurriz te Gjimshitit, e la ne balte trajnierin, edhe morri me qafe ekipin.  te dyja golat qe pesuam, ishin teresisht per faj te tij.. ne rastin e pare e la Gizman te pambuluar.. dhe ne rastin e golit te dyte vrapoi si debil pas sulmuesit francez qe kish topin , por nuk i nderhynte per topin.. bile ai reshkiti nje moment, por ky trapi i rrinte larg, nuk nderhynte.. ndersa ai arriti ta pasonte lirshem topin te sulmuesi qe beri golin.

nga te gjitha gabimet qe beri De Biazi dhe Kombetarja ne kete euro, dhe gabimet jane pjese e lojes ne fakt, per mua Veseli do mbetet gabimi me i rende, nje pike e erret e De Biazit !

Po dakort mer, por ne kushedi kur na vjen shonsi prape me ardhe deri ktu. Ta kishim bo tamam ksaj here se sh afer ishim. Veseli eshte gabim fatal se te humb nje shans of a lifetime.

ne ndeshjen me zvicren ta kish bo ate rastin ne fund, abdul frasheri, do ishim kualifikuar tani.

Belulo, Abazi, jo De Biazi smiley

Po cna duhet te kalojme?

me mire te rrime me kujtimin e Lyonit se me humbjen e rradhes...

E nisëm këtë rrugë tamam me golin e Bekim Balaj kundër Portugalisë. Ajo humbje qe oguri i mirë e na dha shpresa, ishalla një humbe tjetër sonte.

Portugali ule kokën se...e di vetë ti! smiley

I bet djemte do te kene nje heroes welcome ne tirane meqe dolen ne vend te 18 ne kampionat europian.

ngelen duke e theksu qe na duhet fitorja e italise me irlanden kur edhe barazimi eshte mjaftushem meqe ata kane golavarazh -3 kurse ne -2. Sikur te ngelte aty puna...

Te papame jemi perzotin..Dum me fitur evropjanin me nji gol smiley

 

smiley

smiley

S'i paske gjet dot ato brekt e fatit me duket.smiley

Aj Shukrie, aj Fiqrie smiley

 

gol me rob shpie. E boni magjari

me non e moter e rrasi magjari

erdhi dita e Arbrit, Bredho.... tunde njeher  nga themelet o Zot i Madh !!.smiley

ohhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhhoo

E bene hungarezet!

Tashi varni hudhrat, kapni hallatet, luni venit, vishni brekt e shoncit, fryjni gishtave ................

Ky portieri hungarez ngjan me nji shofer maune qe sillte pula hungareze anej nga 96a.s'paska ndryshu hic.

E boni hungaezi ! 1 me zero .bravo bravo !

Nani nani

Po ben tifozllek kundra Shqiperise?

Po loz Shqiperia? Ku?

Jo por duke lexuar ketu mora vesh qe nese humb Portugalia e kemi nje shans te kualifikohemi.

Po e di, edhe?

Flamur i Arabise saudit eshte ai? Po kalon Ramadanin ne piken e origjines? 

Normal, ku tjeter. Kot rri armiri ne Amerike. Xhehnet ore xhehnet.

haha... Vendi i haleve prej floriri dhe kasaforta e terroristeve ne gjith boten...

shit

E boni gabeli 

shit ya !

 

Duhet me importu gabele dhe neve ne kombtare

 sna vje njeri ne tani per tani ,as gabelet se kane pretendime edh eato smiley sa te jete armando duka me 40 hajdut

hungaria do boj gol prap

Portieri shume i trash per te leviz shpejt , reagoi me vones dhe hongri !

ketu ka nje divine intervention.

Vellezerit e paktit te varshaves po behem cope. Rumunet u vetflijune per ne. Rradha e hungarezeve! Gooooooooooooool!!!!!

gol per ner, zoti eshte me ne

Hungaria luan mire ,lujti mire pjesen e pare por e sigurt do humbas !

gol ja qifsha ropt!!

Ehh e boni, barazoi

e boni ronaldo, gol  i bukur me finde smiley

neshje shume e bukur spektakel

xhamadanit ju shqep peu, hem Huniadi, hem Skenderbeu. Duuuam fitore.

 

Ya ibn el sharmouta!!!!!!

Gooooooool!!!!!

Gooooooooooooooooooooooooooooooooool 3  - 2

Goooool

 

hahahahahaha zoti eshte shqiptar

gol ja qifsha ropt

What a motherfucking roller coaster

gol hungarezi !

hungaria qeka bos!

Nga ndeshjet e bukura të këtij europiani të vakët..

Dzudzak po i ben keta golat, copy/ paste .smiley

po i iken truri ronaldos smiley

ore car bohet . hungarezi i pa pame, neck to neck me portugaline !

Bravoo  Janosh Huniadi smiley

moooooooooooooos

ngelem me ankth...

Tashi tna lej Italjani evropjanin, ne ti lejme botnorin smiley

 

Pthu, jazek Ronaldo, aferim magjari.

Nuk e len Perendia fukarain te beje dasem, se i can daullen smiley

3 me 3

 

Ehhhh ishallaaaaaa.

Ronaldo ya sharmouta!!

smiley Nuk flasin keshtu muslimanet e mire! Sidomos gjate muajit te Ramazanit.

smiley

Kshu si po shko neshja, duken qe beqiret e Portogalise do fitojne, ja e humi dhe i tjeter 

shtyllll

Noooooooooooooo

per pak goli i 4 i hungarise... ndeshja me e bukur kete europian

ndeshjes me te bukur kete europian kjo i vjen anash... po stadiumin e ke te sakte... smiley

s'ka para ndeshje me 6 (+1shtylle) gola per 30 minuta. Ndeshje bukur ajo qe te jep emocion... sulme, kunder-sulme. 

po barin e ka prere ne gjatesine e duhur smiley

u cmend bota sot

I doli kofsha nga vendi ronaldos... iku

Ekstaza do ishte gol i huniadit min 90

U dorzun mdoke

 

Do boj Hungaria gol me kundersulm se Portugalia hapet shume...

U lodhen magjaret

Nuk jane lodh jo... i ka met dhe nje gol per ne fund fare

Tozz feek Ronaldo! Tozz feek ya khara!!!

ah Vesel Vesel

Hikum per lesh

na hapen barkun ne sekondat e fundit..

Mund te jemi e vetmja skuader qe jena tuj hik duke festu nga kampionati.Shifi austriaket tu qajt si legena.

Propozoj nga nje pasaporte diplomatike dhe per vellezerit tane hungareze!

Ja dhe islandezet qe po festojne sikur sapo vrane Moby Dick.

me te drejte ne fakt. dolen me mire nga ne, dhe vetem prej trajnerit mendoj. toni nuk na bente besim dhe ndiqte strategji mbrojtese, ndersa ata kane seleksioner vendas me duket. njihen mire te gjithe mes tyre.

Ne fakt islandezet kane investu shume per futbollin e te rinjve, nuk jane rastesisht ketu.

Paten nje bum ekonomik deri ne skemat piramidale te 2008.

e di, ate rruge duhet edhe ne te ndjekim, se gjenetikisht kemi me talent se nordiket.

Dobica u tregun keta te Uefas me formulen e re ku kalojne te tretat me te mira.

Rrisin shikueshmerine duke i bere te tera vendet te shpresojne.

rrisin nivelin e ndeshjeve gjithashtu. ndeshjet e treta shpesh ishin te kalkuluara dhe pa interes, perpara.

tani luftohet deri ne sekondat e fundit, se te gjithe shpresojne diçka.

Ne ikim n shpi tani !

portugalezet dolen me me qar se hungarezet apo islandezet se do te ndeshen me kroacine, nje ekip lindor.

do ta kishin me pisk me angline apo belgjiken.

ca po thua ti mor ?  -Kroacia, pas Italise, ka super ekip !  e deklasoi Spanjen dje.. dhe Spanja eshte disa here me mire se Portugalia e qelbur qe e ka mbrojtjen per hibret.

ndersa Anglia eshte nje skuader e dobet, qe ashtu si Franca, nuk kane arritur te ngjizin nje team.. thjesht levizin fort ne fushe por pa rendiment a ndonje strategji..

Belgjika po, eshte skuader qe duhet ti trembet  cilido kundershtar aty.

Sh dakort Belul. Kroacia eshte tulle fare. Anglia eshte per turp si gjithmone.

dajosh, kur Anglia nuk beri dot prokopi me nje gjenerate  futbollistash klasi  si: Lampard, John Terry, Steven Gerrard, apo Rooney (kur ishte me i ri) etj,  ska per te bere me prokopi.   keta e kane humbur rrugen fare..

ja shiko trajnierin anglez, burre i mire po pak matuf.. asistenti Neville ka ikur, ky vazhdon dialogun..smiley

 

kroacia eshte ekip lindor dhe ke per te pa qe portugalia do ta kaloje pa problem. (portugalia do te shkoje ne finale) sot hengri gola te gjithe me devijime. 

dje paten shanc se spanjollet humben penalltine. plus ai portjeri qe kane dhe lun me manchesterin, eshte i dobet. goli i dyte i kroatve nuk hahej ne ate pozicion. me mire eshte ai i vjetri.

Qe mund ta mundi portugalia kroacine dhe mund te kete nje 0.01 % shanc, por qe te shkoje ne finale te paska rone dielli fort ne koke daje

10 minutat e fundit ishin turp i vertet... te dy ekipet e lane lojen barazim. Te dy ekipet jane medioker.

Qaji hallin kaloresit Liqeno.

Dakord, por here tjeter ti kursejne komentet per shqiperine qe le ndeshje apo mbyllet ne mbrotje. Hungaria luajti me ekip te dyte se ishte e kualifikuar ndersa manaxheri portugez i dergoi leter rolandos te terhiqej. Ishte turp!

 

normal kualifikoheshin te dy. bile hungaria mund te humbte po te donte, se prap kalonte. bile do te luante me kroacine dhe jo me belgjiken.

perendimoret kane me fizik sesa lindoret. nuk di se nga u vjen ky. mendoj se prej dopimit.

ne me francen, s'kishim me fuqi. pranej humbem. 

as sot hungarezi s'kish me fuqi ne fund. 

Shum shkurt:

 

Si per her te parë, sukses.

Si per her te fundit, deshtim.

s'do jete hera e fundit kjo. ne do te behemi si kroacia se i kemi te gjitha premisat. na duhet vetem mbeshtetja e shtetit, me programe per femijte e fshatrave (terrene sporti ne fakt, asgje tjeter) 

edhe stadiumin korrekt po e bejme me ne fund. do behemi te forte, keni per te pa.

mir mir po Fiqo nuk rro me vite qeni smiley

 

Ho mer do ta shash qeverine ti a si? Po presim kpucen tjeter.smiley

Po ti e din konsideratën e Fiqos per rregjimin.

Kjo esht qeverija e Kimit, Krimit, dhe e ktij.. smiley

Tashti e vetmja shprese te barazoje greku.

turku greku aha mos shpresoni fare 

Turku na la ne balte, se krushku kishtu cu peshqesh te vogel. Po greku po barazoi ... na hap deren kanat m'kanat.

Eshte bere keq per kaposha floriri andej nga Rilindja thone smiley

Me ke jemi ne grup europianin tjeter?

e ke llafin per boterorin se per europianin nuk eshte hedh shorti akoma. hidhet mbas dy vitesh.

Po ta mbajne me 24 skuadra europianin tjeter kualifikohemi ne... Po boterorin ta shikojme me dylbi...

thashe ti paraprija.., se boterorit me duket se i hengrem mune. 1 skuader per grup+ playoff 8 te dytat per te nxjerr 4

smiley

E ore...peshku, u zgerdhive prape ti, u kenaqe me fatkeqesine e tjetrit?

smiley

E vetmja gjë e bukur ditën e sotme, himni i Italisë, drithërues, epo më mirë se me kaq nuk mund ta mbyll ditën e sotme që ishte me mjaft emocione jo vetëm për mua..

Normal...noi italiani, Versace fratello

esht bo ky ibra si Cana jone... Dy hapa mrapa ne cdo aksion...

Edhe Italia me ekip te dyte...

Mo u merzit Liqe..Italia s'na e ka me te futur si ata legenat e tjere.

 

e mbajti ekipin e pare ne gadishmeri deri na ora 8 e gjys. I qtemen, tha...per Shqiprine jo kaq, po ca te duan!

shqiperia si hollanda, luan bukur por pa fat

ku qellova tifoz me keto dy skuadja te mjera

Djema, kush ky suedezi qe morri karton te verdhe tani, Albin Ekdal . 

eshte me origjine shqiptare 

Nga Librazhdi?

Islanda beri gol ne minuten e 93, ne sekonden e fundit te ndeshjes. Edhe i ra me Angline duke shpetuar Portugaline!

Si ka ecur kurre italise me irlanden...

Te pakten fluturuan rropshat turq jashte.

Ndeshje me te bukur se kjo e sotmja Belgjik-Suedi, nuk kisha pare gjate ketij kampionati. 

Feste madheshtore neser ne tirane per te festuar vendin e 18te ne europe.

Sa e keqe je ti alba~

pritje madheshtore sikur fituam kampionatin.come on joy edhe banoret e ishujve kili fili andej nga paqesori kane me teper sens se kaq.

Alba ky eshte nje hap i vogel per ne, por nje hap gjigand prape per ne - tha kraheforti.

po jo te lutem shume 1 meleon euro  ua dhame , pasaporta diplomatike po nashi edhe kjo pritje sikur fituam kampionatin na ben qesharake merr vesht.Mire rama qe eshte ne sevda te madhe me veten e s'e kupton po ata qe ka prane duhet ti thone boll se le nam.

Po rri atq, merr vesht ti na punt'e shtetit...behet e gjitha per stadiumin, Arenen madheshtore.., se mo na behet per te kullotur gomeret!

Lexoje Alba dhe do ta kuptosh smiley

Si per driteshkurtet...
Te pafat e di une..(skice)

-Epo sa pa fat ne shqiptaret bre...-me tha ne telefon dikush,pas perfundimit te ndeshjes Ceki -Turqi...
E ndjeva nga zeri qe kishte bertitur shume,por nuk mund te isha i sigurt,per golin e pare te Turqise(qe ne fakt na duhej neve)...apo kishte bertitur prej inatit per golin e dyte te turqve(qe nuk na duhej neve,por i'u duhej atyre)...!?

Ai quante skuadren tone te pafat,sepse turqit kishin shenuar dy here,kuptohet jo me kembet tona,por me kepucet e tyre...
-Tanet ishin heronj - i thashe si per t'a qetesuar...- Luajten bukur,me zemer,dhe besoj se arriten goxha me fitoren kunder Rumanise...Fundi i fundit - doja te mbaroja une- futboll eshte dikush do dale me koken ulur,nderkohe ne duhet t'a mbajme lart-i thashe...

Por s'qe e thene qe ai te pajtohej me mendimin tim...
-Po mire mo turqit-me tha- ne rregull...-Po ata gjermanet e mutit,po si o nuk bene dot kater gola...Kur te them une jemi pa fat...ti s'me beson-me tha...
Nuk e mbaj mend tamam se c'i thashe,por di qe,dicka midis brekeve dhe mundesive qe kemi ...Bile dhe i thirra pak...(si tifoz i gjermanise qe jam) per sharjet qe nxorri kunder tyre...

Pasi e mbylla telefonin,me erdhi ne mendje i madhi Aleko Prodani...
Ne nje minikomedi i madhi Leko pyeste nje mikun e tij;
-Nuk me thua,sa gjuhe te huaja di yt bir o...?
-Kater- i pergjigjej tjetri...
...dhe reagimi i Lekos-Hajde fat hajde...Po c'ne o ai i imi s'ka fat fare..Vetem nje di...

me respekt per fatin...iLbO

ku i gjen keto karlliqe qe lexon ? 

apo je ti shkrimtari ?

e gjeta e prura, mos bera gabim profil? smiley

shkrim i dobet. 

fati psh eshte pjese e çdo gjeje, ndryshe nuk do ekzistonte si koncept.

ne futboll per me teper FATI eshte FAKTOR I RENDSISHEM, pranej falen lojtaret para ndeshjes, etj. ra topi ne shtylle me ndeshjen tone me francen, te ishte fut gol, gjithçka do te ishte ndryshe sot.

Nuk jam kundra por fati nuk e ndihmon te dobetin shpeshhere. 

ngaqe nuk ka pasur fat, eshte tjetri i dobet. 

shume pak gjera varen nga ne realisht. prandaj dhe fati eshte i rendesishem.

rri kembkryq ketu ti profil tek peshku dhe prit fatin qe te behesh psikolog ta zeme smiley ngrehu tundi dhe shkundi trute ne shkolle qe te arrish dicka ndryshe psikolog peshku mbetesh..

nuk te ben psikolog shkolla, por mendja. 

edhe ketu tek peshku behesh pra psikolog. puna eshte se çfare fiton nga kjo e bere. normal po deshe te fitosh pare, te duhet shkolla se ajo ta jep dipllomen. ndersa po deshe te fitosh kenaqsi vetem, edhe ketu tek peshku mund ta marresh kete. 

pranej dhe vijme ketu.

Mendja ore mendja, ne psh ta kemi mbushur mendjen ty qe je bere si psikolog ketu tek peshku ti po korr sukseset e kenaqesise...smiley

po nuk ishte kismet bej cte duash ti, fati percaktohet nga vete ne eshte dicka qe duhet arritur jo te presesh 

puna eshte qe je me i vogel nga tjetri me te cilin ndeshesh, apo kupton ? 

dmth duhet heroizem qe ta perballosh. 

e ke zakon te keq qe i redakton pergjigjet, sa shpejt i ndryshon mendimet, kjo me le  te kuptoj se nuk je i vendosur ne pergjigjet e tua. 

e ndryshova ngaqe ti e ndryshove po ashtu komentin tend, dhe imi s'kish me kuptim.

dhe nuk eshte pune vendosmerie, por pune ANALIZE. sa me shume ta mendosh aq me mire e analizon nje problem te dhene.

per nje koment une marr vetem disa sekonda, kur e mendoj me gjate, aq me te sakte e bej mendimin, sepse thjesht mendohem me gjate. 

po ti next time me jep nje shenje psh pergjigjem pas pese minutash, do me kurseje kohe jo per gje smiley Nuk eshte e nevojshme te shash kur debaton me tjetrin sic e ke zakon (me lart tek komenti i pare) 

shkrimi qe ti solle eshte i dobet pranej dhe e kritikova. 

Cdo njeri ka mendimet e veta, kur i shpreh apo kur i shkruan zoteri, respekt per punen e tjetrit ne radhe te pare pastaj bej kritika te vlefshme apo te pavlefshme, ti ke dicka me sa kam pasur rastin qe te kam lexuar, ngule kembe si mushke ne idete e tua sikur je ti dhe perendia ne kete blog. Prano edhe mendimet e te tjereve, atehere kur ato bejne sens, ose kane vlere...

s'ka pune pranimi apo jo nga UNE, kur posti te postohet te eshte pranuar. ate mund te ta miratojne te tjere, qe mund t'i besh te qeshesh me ironine e holle, por une nuk bej dot leshim.

neqoftese s'do kritike, mos posto gje ketu, po mbaje ne sirtar apo ne koken tende.

Aman pse grindeni per pula vezen, veza pulen kur dihet qe ne realitet duhet te investosh me pune sistematike kurse tek fati duhet te investosh emocionalisht me qetesi, dashuri dhe guxim kur ta kerkoje situata. Kombinimi i tyre ben suksesin ne te shumten e rasteve. Ne te pakten e rasteve kjo formule is not supposed te funksionoje, per arsye me te rafinuara (ne varesi te raporteve numerologjike do thosha une meqe e njof numerologjine), argument ky qe mund te shfrytezohet nga dembelet per t'i lene paksa gjerat ne meshire te fatit. Fati vendos gjithcka dhe njekihesisht asgje. Keshtu. Grüß Gott!

 

futbolli lidhet shume me pasurine (jo vetem parane, por te gjitha burimet e tij) e nje vendi po ta shoheh me kujdes. nuk fitojne kurre vende te vogla apo qe s'kane ekonomi te forte.

puno sa te duash, dmth, duhen dhe ca gjera te tjera perveç kesaj qe te japi rezultat formula.

po cu duhet juve amerikaneve se me cfare gezohet shqiptari

E tha Ganiu i shkrete ne interviste sot. Duhet te ishim mbyll ne porte minutat e fundit me Francen. Ky qe filmi (i mungu). Mesa duket, duke perifrazu ate barcaleten me atobuzin qe ecen per se gjoni me te gjithe shofere, dhe trimat pellazge te topit kane bo te gjithe trajnerin, shoferin.

Nuk u bo gje? Tani qe porosita dhe bluzen e zeze? Oh maj gad. Lol

Boh.... Dhe ku?! Ne Budva qe mbushet cdo vit me turiste shqiptare.

P.S. e mbivleresuar, e rrumujshme, e piste  Ushqimi zhgenjyes, plazhet poshte mesatares.

skuader jo sistematike ne pune, nuk e meritonte as ate fitore po fati deshi kshu ik flini gjum tani mbaroi filmi. Fajin e kan edhe shqiptaret qe shkuan familjarisht ne franc si tifoza dhe nuk i dhan dot zemer ekipit.

Mendoj se ka ardhur koha, qe adminet te hapin nje teme tjeter per europianin, aq me teper qe doli tabela tjeter e ndeshjeve. 

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).