Në Jenin në Bregun perendimor një ëmbëltore palestineze përgatit bakllava. Besimtarët muslimanë në të gjithë botën nisin sot muajin e agjërimit. Ramazani këtë vit është midis datave 6 Qershor dhe 5 Korrik.

Foto: Sail Dahlah/AFP/Getty Images

15 Komente

Gezuar Mirela !  Agjerim te lehte !

Ore se tani u kujtova une, po ai Mavraj si do beje keto ditet me agjerim ? Ka ndonje ekspert ketu qe te me tregoje si veprohet ne kete rast ?

Mjafton mos tu jape doren grave; allahu zemergjere fal cdo gje tjeter.

Mirela eshte kaurke.

Po pra kurse ti je turkoshake.smiley

Hahet për Ramazan, apo fotoja është e Bajramit? smiley

U bome si Algjeria me ne fund 

si algjeria jo akoma, po de behemi me von

Dikur ne kohe te vjetra ky muaj niste kur niste hena e re, sipas vendeve. Tani fillon per te gjithe myslimanet e rruzullit tokesor ne nje dite (!), ndonese hena e re nuk ka si te jete njekohesisht ne te gjitha vendet e rruzullit! Duket globalizmi ka ndikuar ne kete drejtim!

dhe shtrohet  pyetja shekullore- c'lidhje kemi ne me fene e arabeve ? s'na lidh as kontinenti , as gjuha, as kultura, as rraca, asigjo .

pervecse historia turqelie me dhune smiley

 

Po me fene e kaureve cfare na lidh ne moj xhane?

na lidh hollivudi 

1. Bizanti

2. Venediku

Por te dy keta kane qene ketu nja 600 vjet perpara, kshu qe varja.

Po s'te lidhi vete besimi me dicka, me mire te mos te te lidhe gje tjeter.

Me mire te jesh i lire, dhe pa histori.

 

Jo moj Elba kujt i thua? C`na lidh me islamin thote? Po shiko Alben qe i thote njerezve ne perendim akoma kar....me fal kaurrrrrr, pavarsisht se keta nuk besojne me ne Zot. Ndoshta se ne pasqyre shikon veten e vet, turkoshaken e perjetshme, se nuk ma merr mendja qe iken ne xhami ne mes te Amerikes.smiley

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).