Elvis Rroshi është shoqëruar në komisariatin e policisë së Kavajës, pas një urdhri të lëshuar nga prokuroria

Kryetari i Bashkisë së Kavajës është ndaluar nga policia pasditen e sotme.

Elvis Rroshi është shoqëruar në komisariatin e policisë së Kavajës, pas vendimit të gjykatës, e cila ka caktuar ndaj tij masën "arrest me burg".

Sipas prokurorisë, Rroshi në formularin e dekriminalizimit nuk ka shënuar në 4 raste dënimet dhe dëbimet nga Italia e Zvicra si dhe ka përdorur 5 emra të ndryshëm në disa vende të Europës. Në njoftimin e prokurorisë thuhet se Rroshi ka pasqyruar të dhëna të rreme në rubrikat 1, 5 dhe 7 të formularit të vetëdeklarimit.

Njoftimi i prokurorisë

Me kërkesë të Prokurorisë së Tiranës, gjykata ka caktuar masën e sigurisë “Arrest në burg” për kryetarin e Bashkisë së Kavajës, Elvis Rroshi, i dyshuar për konsumimin e veprës penale “Falsifikimi i vulave, stampave dhe formularëve”, në plotësimin e formularit të “Dekriminalizimit”, parashikuar nga neni 190/1 i Kodit Penal.

Në bazë të veprimeve të deritanishme hetimore, rezulton se i dyshuari nuk ka paraqitur në formularin “Për Dekriminalizimin” të dhëna penale dhe personale, të cilat janë të detyrueshme për t’u shënuar.

Prokuroria e Tiranës nisi hetimin kryesisht, në bazë të informacionit të përcjellë nga ana e Sektorit për Verifikimin e Integritetit të Personave në Funksione Publike në Prokurorinë e Përgjithshme. Kjo strukturë kërkoi fillimisht verifikimin paraprak të formularit të subjektit Elvis Rroshi nga Komisioni Qendror i Zgjedhjeve. Më pas, ky sektor vijoi verifikimin sipas përcaktimeve të ligjit nr. 138/2015 2015 “Për garantimin e integritetit të personave që zgjidhen emërohen ose ushtrojnë funksione publike”.

Në bazë të të dhënave të përftuara nga ky verifikim i thelluar, sektori përkatës në Prokurorinë e Përgjithshme përcolli informacionin në Prokurorinë e Tiranës, e cila regjistroi procedimin penal.

Nga hetimet e deritanishme të Prokurorisë së Tiranës rezulton se Elvis Rroshi nuk ka deklaruar dënimin e dhënë nga autoritetet italiane të drejtësisë për veprën penale të përdhunimit të kryer në vitit 1995 në Campobasso, duke pasqyruar të dhëna të rreme në rubrikën 1 të formularit të vetëdeklarimit.

Po ashtu, ai nuk ka deklaruar se është dëbuar nga shteti italian dhe ai zvicerian respektivisht në vitin 1995 dhe 1993, duke pasqyruar të dhëna të rreme në rubrikën 7 të formularit të vetëdeklarimit.

Gjithashtu subjekti Elvis Rroshi nuk ka deklaruar se është arrestuar në gusht të vitit 1997 në Zvicër me urdhër të Gjykatës së Shtetit të Zyrihut dhe është dëbuar sërish, duke pasqyruar të dhëna të rreme në rubrikat 5 dhe 7 të formularit të vetëdeklarimit.

Ndërkohë, nga të dhënat e deritanishme, janë siguruar informacione se shtetasi Elvis Rroshi ka përdorur 5 emra të ndryshëm në disa vende të Europës.

Në bazë të këtyre të dhënave, Prokuroria e Tiranës kërkoi caktimin e masës së sigurisë “Arrest në burg” për shtetasin Elvis Rroshi, me funksion Kryetar i Bashkisë Kavajë, i dyshuar për veprën penale të “Falsifikimit të vulave, stampave dhe formularëve”, parashikuar nga neni 190/1 i Kodit Penal.

101 Komente

Ky e merito burgun sikur vec per trapllik. Te shiti Rilidja mer lal, c'pate qe e krujte prap. Deshe me qit Liderin ofsajt a si?

e besoj kur thote se nuk mban mend pse e kane arrestuar-tha hanemja e shkencessmiley

smiley 

Dhalla do hije ne politike smiley

ene nje fend me rigon e Dhalles....

Ky duhej t'ia dinte fatit qe u pasurua me rolexa a me benza dhe te mjaftohej me aq. Kriminel dhe debil ne nje pakete.

smiley

Spastrim rrenjesor Drejtesise  nga keta Legena,  9 vete 5miliard and 760 million pasuri. 

Edhe e keni vene re ? -- ja u kane falur kushurinjte nga pertej detit dhe oqeanit.. Vetem kushurinjte e ketyre legenave japin para se i kane  me thase dhe ju japin ndonje traste keteyre letyrave.

Kush i Beson??

Ja kjo eshte Drejtesia  , prandaj shkelmin sa me pare. #Legenat ne kosh te plehrave.

#Rilindje te sistemit te drejtesise,pa asnje kompromis me #Trustin e Geshtenjave.

#JeSuisRrosh

#meRilindjen

#Trusti i Geshtenjave Te Tropojes.smiley

Po ty po te vjen keq per Rroshin?

Ju ka be nder Lalla qe ja u hoqi qafe,se te ishte per juve do ta mbanit drogaxhi-perdhunuesin deri sa te vdiste ne detyre.

Popull idiot!

Do ti hane moone Roshit Dhalla  bashke me Nishanlliun. ashtu sic ja kane ngrene deri tani.

#Debil24karatsh

Nje hale me pak.

Udha e mbare ne burg,atje ku e ke vendin o qen.

Do ti hane Moone  sic ja kane ngrene deri tani !

 

Popull idiot.

Jo vetem qe i keni merituar ato 70 vjet komunizem,por mire do te ishte qe te jeni edhe 70 vjet te tjera nen hyqmen e drogaxhinjve.

#Trusti i Geshtenjave ???

Shko meso sa eshte 2/3 e 140 ,, hajt.

#Gjueti Shtrigash.

Sidoqofte djema, njeriu duhet gjykuar per vepra penale qe ka kryer ne vendin e arrestimit, e ne kete rast shtrohet pyetja; çfar ka bere ne Shqiperi ky, ku e ka shkelur ligjin ky. 

Apo se iku klandestin ne Europe  smiley  

Ehhh mor pjer kujt i thu smiley

Keta kane fillu me bo Pelegrinazh tek kulla e Dr Adhamudhit..smiley

#Trusti i kanabisit

Duket qe ka tendece. Pikerisht kur PS ben 25 pranvera, Llalla rras brenda nje socialist te famshem. 

Dhalla ti marri Briskun Dr. Adhamullit. Shkumen Nishanit pa mustaqe. 

Dhe te beje punen e berberit me Elvisin.  Kaq di te beje Dhalla

Kasta e drejtesise tregon dhembet. 

Filloi lufta civile mes pushteteve.  Tashi per cfare akuzohet ky tamam.

Nuk dine ku te fusin parate ....

9 vete shoket e Jarit ne KLD  5 milliard dhe 760 million.

Vjedhin vete , gjykojne vete. e pastrojne veten vete. dhe paraja vuuuuuuul

 

 

HamHamet e fundit. KLD shkon në kollodok me refomen e re.

Edhe 3 jave jete kanë, normal qe do tregonin edhe nje here të fundit dhembet

Rrofte drogaxhiu-perdhuniues Elvis Rroshi,Ervin Rroshi,Elvis Roshi,Ervin Roshi!

 

Akuzohet per budallallepsje te feminizmit deri ne piken ku mbron nje perdhunim te nivelit orgji.

Me sa lexova e kane arrestu per mos pasqyrim te sakte te deklarimit te cv se tij penale.

Si gjykata dhe prokuroria jane te kapura, dhe lufta per pushtet eshte shtrire dhe brenda tyre. Nuk besoj se ka nevoje te tregoj kush e kontrollon njeren e kush tjetren. 

Nese Berisha i kontrollon keto,po ben nje gje te mire me ne fund, qe nje funderrine si Elvis,Ervin Rroshi,Roshi po e con atje ku duhet.

Byrazer, Sala vet ja shtroi rrugen ktyne Funderrinave. PD/PS/LSI  jan dora e zgjatme e Beogradit/Athines.Shqiptaret sot kan te drejten me zgjedh se nga cila pale do i q.. nona me kallom. 

Pse sipas teje do e arrestojn ne shqiperi per perdhunim ne itali?

Kur nje drogaxhi dhe perdhunues mbrohet me fanatizem nga Rilindja,atehere dicka nuk shkon tek kjo Rilindje.

Ose duhet legalizuar perdhunimi ne grup,dhe ne kete menyre edhe femrat e Rilindjes, te kene me shume ze ne mbrojtjen qe ju bejne perdhunuesve qe aderojne tek partite e Rilindjes.

... ka perdor 5 Emra te ndryshem neper Europe dhe sot eshte ne gjendje te pajtoj 1 Skuader Avokatesh Italjan per te vertetuar Pafajsin e vet(!)...

mir ato avokat qe pagun sot. se ndoshta i ka ra nai Trashegimismileypo ato emrat pse i ka nderru me shpesh se breket ?

 

Mos u merzit se dhe ti venin ne burg e ke , i ke vjedh taksapaguesve shqiptare 2 milion e gjysem leke per gjasme " Proze te shkurter "

Atje do vime te ti veme hekurat ne France .

admin, shif si e ke lene blogun mer

e do me te vertete padine per urrejtje online...

 

 

Nuk ta pertoj, mos ki merak ashtu!

1 milion shuplakat smiley

Kta osht duke i rras Sala si lepra nji nga nji mrena , nji i rendesishem kto dite pas hekurave smiley , thote KOMANDANTI .

 

3 jave kohe kane keta lepepeqet e Dr. Adhamudhit.smiley

Bojne si te forte per ndonje karrige deputeti se m drejtesi nuk puthin mo.smiley

Nuk e di , Reformen ne Drejtesi e ka more ne dore Likja dhe Sala , te tjerat merri vete me mend smiley

ja u ka fut Lu-ja kembet ne nje kepuce.. nuk kane nga e lujne boothen..

e ke von re  si i ka hik zoni fare "komandarit",..

 

Vetem per fitoren e Italise biem dakort ne te dy sot.smiley

Kaq? Ne ishim mprehur per arrestimin e Sajmirit... Rroshi u kthyhe ne hero per popullin e vet, ja arriti qellimit. Levizni bythen o gjykates se do ju marre lumin me gjithe te tredhurin ne facebook. Eshte vene bast i madh per kokat tuaja..

 

Se pari, dihet qe fajin e ka Saliu.

Se dyti, prisni dhe nja dy dite se mos Rroshi jep zhdoreheqje nga arrestimi dhe del prap Rama ta mbeshtese rilindasin e vet i cili sipas Rames thjesht ka bere pune te ndershme ne emigrim si gjithe cunat e tjere shqiptare (emrin do e kete nderruar thjesht per arsye se djersa e ballit i kishte prishur emrin e vjeter ne pasaporte): 

Sipas njoftimit të Prokurorisë, Rroshi nuk ka deklaruar dënimin e dhënë nga autoritetet italiane të drejtësisë për veprën penale të përdhunimit, të kryer në vitin 1995 në Campobasso, duke pasqyruar të dhëna të rreme në rubrikën 1 të formularit të vetëdeklarimit.

 

Prokuroria nënvizon gjithashtu që ai ka fshehur faktin se është dëbuar nga shteti zviceran në vitin 1993 dhe nga ai italian në vitin 1995, duke pasqyruar të dhëna të rreme në rubrikën 7 të formularit.

 

Në hetimin e saj, Prokuroria ka zbuluar gjithashtu se Rroshi është arrestuar në gusht të vitit 1997 në Zvicër, me urdhër të Gjykatës së Shtetit të Zyrihut dhe është dëbuar për herë të dytë, duke paqyruar të dhëna të rreme në rubrikat 5 dhe 7 të formularit.

 

Prokuroria nuk shpjegon arsyet e arrestimit dhe ndalimit të Rroshit në Zvicër. Por në një investigim të mëparshëm, BIRN zbuloi se Rroshi ishte dënuar në Zvicër për shpërndarje droge.

 

“Ai u hetua për trafik droge dhe shpërndarje, por nga ajo që mund të shoh unë, qe një peshk i vogël,” tha për BIRN një zyrtar i policisë zvicerane. “Atij iu dha një dënim i vogël dhe u deportua në Shqipëri pas periudhës së paraburgimit,” shtoi ai.

E megjithate ne rastin me te mire ky kriminel me gjithe keto dosje i katapultuar rilinderisht ne pushtet do beje vetem ca muaj burg, ne mos e shtyfte vetem me arrest shtepie si Fullani qe sot kerkon dhe demshperblim.

Nëse shpallet fajtor, Rroshi rrezikohen të dënohet nga gjashtë muaj deri në 4 vjet burgim. [BIRN]

Nderkohe spiuni i UDB shikon ndeshjen ne France.. 

Brravo sh.Rama. I qeroi shoket nji nga nji.

 

Edhe pak retushime kan ngel ne raundet e tjera, ene fotografija e themelimit te rilindjes ka per tu kthy ne sellfie smiley, si puna asajt tPKSHs me grushtin lart

Ku jeni juve fiqiri. 

Ku jeni juve me kriminelet tuaj, cfare po beni me ta....

Fol Fiqiri , hapju shoqeve , ku i ke m'cef kriminelet tane smiley

Ke Trump tower, nje kat e ka morr me qera Fiqo per kriminelet. smiley

Tonet shkun per gjah smiley Per shapka, per shapka smiley

 

smiley

Paskan thy ligjin e Rilindjes qe ka nalu gjahun smiley   , jeni qe jeni atje majeni pak me afer ket gocen se gjynof e shkreta smiley

Ne mos je edhe ti njeri nga mafiozet e krimit, nuk te shkon mosserioziteti, te pakten ne ket ceshtje, per si e ke mbajt veten ne ket blog.

 Pyetja e drejtperdrejte.

Per Fiqon pyetja ? Fiqo mafioz krimi   smileysmileysmiley

Laja, t'qeka vu mrapa keq smiley

smiley ku ti kerkoj rrenjet e tua fiqiri??

aty ku gjenden edhe te tuat se bashku me te gjitherreshtuarve sa mesiper,  tek baba i krimit i cili ju mbron e ju mbrotheson, do ish pergjigjja pa te qeshme psh.

Vallai Magus, Fiqo i krimit edhe shko, po Magus i krimit aha s'ta mush menjen. Gjej nei nik mo "kriminel" po deshe me bo te fortin.smiley

Le te fokusohemi tek tema: krimi i babes dhe baba i krimit, plus ca te nones e ca njerkes se krimit. You do the math!

Ata te nones (Parti) jan ne parlament, kur i bo hasha plaka, i ferko njerka (prokuroria). Baba (il popolo i nerum pellazg) njeli to bo bij ...

Kryerilindasi Rama duke i rrahur shpatullat Elvis/Ervin Rroshit: 

- Kemi bere nje ligj per dekriminalizimin sipas te cilit nuk shpeton askush qe ka bere dicka! Mezi po pres zbatimin e ligjit qe t'i cojne leter Lulit e t'i thone [drejton doren nga Rroshi]  "Po ky si shpetoi?" 

- E pate ca boni Elvisi? Apo Ervin, si e ke ti, se ti s'dihet sa emera ke... [duartrokitje ne salle per shakate me kripe artistike te Ajatolles) [VIDEO]

P.S. Ec e mos e beso Rroshin e Kavajes dhe rilindasit e tjere brenda dhe jashte Peshkut kur thone qe fajet Rilindjes ja ka Saliu smiley 

Kot e keni share Ramen! Erdhi dita dhe me lezet po i fut brenda! 

Ore mos ka hapur veprat e Xhaxhit ky, se dhe ai ua futi gjithe te veteve, dy mrena, te pergatiten "Mehmeti" me "Kadriun".

Meta esht mehmeti?

C'e bente Ramen qe edhe pas investigimit te BIRN e lajmeve te tjera t'i pohonte me force shqiptareve se Elvis Rroshi s'ka qene i denuar askund (a thua se ai i kishte mbajtur pishen ne emigrim)? C'e lidhte kaq shume me te sa te njolloste imazhin e Rilindjes pas nje krimineli ordiner si Rroshi? 

Pse deri edhe para pak ditesh, edhe pasi ElvisErvini dha doreheqjen, Rama vazhdonte te mbronte kete njeri qe ka konsumuar me shume emra e dosje nderkombetare ne Evrope sesa ngjalat qe ka ngrene Rama neper Lalez e neper Krokodila? 

Apo thjesht ishte impulsi i padheniellogarise qe lind pas lehtesise se paperballueshme te riformatimit te mekateve 21janariste te Metes dhe serverave te tatimeve? 

u kthye me ne fund shoqja gjibllesh dora vet per vazhduar reformen e vjelljes se fekaleve sipas zakonit te vjeter .... 

po pusho pak o shoqja komandante, merr fryme thelle se reforma e drejtesise NDOSHTA nuk kalon dhe shpetoni dhe ju sorrat e keqija

#Briskun dhe #Shkumen. Elvisit.

#Gjueti Shtrigash.  Tipike e komunisteve/antikomunist.

Ata jane me Radikal\fundamental.

Dhalla te marri #Briskun nga dr. mortja. dhe  # Shkumen. nga Kapter mustaqja. 

dhe te vazhdoje punen e berberit se ate di te beje ai.

Eshte gjueti shtrigash !

Te arrestojne pastaj te marrin ne pyetje?!! Perse e marrin ne pyetje pasi e arrestuan ? C'fare duan te dine? Fakti qe e arrestuan tregon se i kane te gjitha provat apo jo ?

A nuk duhet te ishte e kunderta? Te pyesnin dhe pastaj te arrestonin?

Nuk ka Asnje gje parimore.

Dhe masa e ndalimit "arrest me burg" per nje "krim" qe denohet duke filluar me 6 muaj deri ne 4 vjet? Eshte krejtesisht e pa llogjikeshme,a nuk eshte humbje e resorseve te burgjeve.?  

Standarti i dyfishte eshte mese evident. Po muli qe ka qene i ndaluar dhe debuar nga Jugosllavia c'ben ne france?

Une nuk i di procedurat ne te tilla raste. Ndoshta ti i di me mire e nese po, na i shpjego dhe ne te tjereve - por jo me hamendesime si duhet te ishte. Besoj dhe uroj qe Ministri i Drejtesise ne Shqiperi i di me mire se une e ti keto procedura dhe ai s'po kundershton keshtu si ti. Nese do te kishte parregullsi, me siguri do te kishim degjuar, sic degjuam nga Ministri i Rendit dhe KM ne rastin e atij krye policit.

Eshte interesant fakti qe kur jane arrestuar te tjere (me ose pa parti) s'kam degjuar te diskutosh per procedurat dhe standartet.

"common sense" eshte kthyer ne nje "commodity"  ne nje sistem gjyqesor rrumpall. me njerez injorante rrumpalle.

> Nqs me arreston per vrasje... dhe me pyet me vone : a e vrave filanin.  te ben qeshark. Se fakti qe me arrestove tregon qe ke prova te pa kundershtueshme.

po te isha ne vend te Elvisit do tu thosha : Shko q.. u ! prokurorit. qe do me pyeste.

Ti i ke faktet, paraqiti para gjykates dhe mos me caj menderen shume. kaq !

Kur arrestohesh ke mbaru pune me prokuroin ke pune vetem me gjykatesin.

 

#WhotheFuckisFlamurTajari!

#PaMoralPLS!

#KisheGjePerThelbin? #PartiaMbiTeGjitha

Eshte Europoli o Galile qe ka sjelle provat,jo Saliu.
Se te jete per Saliun i ben me shume pune te ishte i lire se sa ne burg.

Po ky Rroshi ka nderruar 5 here emrin,si mund te mbrosh kete plehere o Galile leshi?

http://www.panorama.com.al/europoli-fund...

Po ti Panoramen na sjell si " tribunen e se vertetes" smiley

e kane arrestu n'zvicer per droge por e kane deportu per kalim te paligjshem kufiri. se drogen mund ta kishte per perdorim personal smiley

Tash per kalim te paligjshem pse nuk arrestojne edhe Mulin??

#mendjeleshi.

e cili shqiptar qe ka emigruar, nuk e ka nderruar emrin? ja dhe ti psh, nuk besoj ta kesh pas emrin ACDC1. A e sheh pra qe nuk duhet ta drejtojme gishtin te tjetri?

Nuk mund te vazhdojme me standarte te dyfishta!

te jesh e bindur se galileu do thosh te njejten gje edhe nqse lul basha do kish nderruar emrin. Po zonje, po, te jesh e bindur per kete gje!

Principi mbi te gjitha!  Apo Partia? Apo jane e njejta gje?

#trustiigeshtenjave

Nuk eshte krim te nderosh emrin gjembo.

ja psh Saliu e ka ndryshu nga Saline Sali.. 

ene ditlindjen e ka sjell 1 dite para komandatit smiley me gjithese ne gjendjen civile e ka ne korrik. 

#GjuetiShtrigash

 

A eshte krim kur e ndryshon per te mbuluar #krimet per te cilat akuzohesh?

Akozohesh per krimet Gjembo jo per emrin. Sepse Rrumpallistet nuk dine se c'krime jane bere dhe kapen mbas emrit .

 

korenti te solli me siper artikullin qe i referohet Europol per cfare akuzohet i madhi Roshi. Meqe s'te pelqen Panorama, ja nje tjeter.

P.S. gruan qe ja perdhunuan kafshet e Sali(h)it #trustiigeshtenjave mire e ka tani?

Ato #Akuza mbeten per tu pare gjembo. Elvisi prodhoje 2 dokumenta te leshuar nga Italia. ku rezulton i paster.

Megjithate sido qe te jete,  Pse nuk ndiqet i njejti standart per Mulin.?  edhe Ai ka qene i ndaluar dhe i Deportuar. pse ai nuk #Arrestohet.?!

E njejta gje edhe me #Pergjimet.   kur te pergjon Imam ballajdija eshte ok.  kur bohet trajnim Saimo nuk eshte ok.

Ene nje gje Gjembo. 9 antaret  e KLD..(qe votuan per "kallzim" per Tahirin)  kane 5 Miliard dhe760 milion leke .

Ku i gjeten Leket keta #Legena ?

Ato #Akuza mbeten per tu pare gjembo.

Atehere pse nuk pret qe t'i shohim por i hidhesh ne #mbrojtje menjehere?

eshte #GjuetiShtrigash. Gjemboooo. nuk ka asnje gje per te pare. Eshte pare qe ne mengjes.

Nuk do leme #TrustineGeshtenjave  #PerdhunesiteVertete te Shqiperise te na  bejne #Moral.

#Tepirdhennjehere dhe pastaj flasim.

Une nuk e shpika, ti vete shkruajte "Ato #Akuza mbeten per tu pare gjembo" e brenda pak minutave po thua s'ka asnje gje per te pare. Jo per gje po keshtu thate dhe per #gruan qe e perdhunuan dhe e lane shtatzene #trustiigeshtenjave. Ishit shume te sigurte dhe atehere.

#trustinegeshtenjave e pordhi populli me 1 milione shuplaka, apo e kam gabim?

Qe te mos kete me #GjuetiShtrigash, 

Duhet votuar #ReformaneDrejtesi

#Rilindje   edhe  per drejtesine!

Nuk duhet humbur kohe duke Br3edhur lart e poshte. # Rilindje e  sistemit te drejtesise TANI!
 

smiley

#AngloSaksonizmi do ta shpetoje shqiperine!

Galile qe eshte pune me te futme nga ana e Prok. kete e mori vesh dhe PtH. Qe Dhalla eshte nje shkerdhate me shume ne sist. e drejtesise e di gjithe shqp. Qe keta bq ne qeveri dhe ne opozite bejne si te prekur ndaj padrejtesive kur keta m.fuckers me shume i bashkojne krimet dhe vjedhjet sesa i ndajne edhe kete e kemi marr vesh. Ajo qe nuk po "kuptoj" nga ty eshte se pse humb qetesine per mustaqet e Çelos! 

Ps. Per keta loqet e komunistit ortodokso-islamik as qe ia vlen me i hy ne diskutim. E kane bere PD strehen e spiuneve, udb-ashve, hajduteve, krimineleve etj etj. 

smiley  , E kemi nje debat te gjate me #Gjembin. e kemi nis heret..

Ajo qe nuk po "kuptoj" nga ty eshte se pse humb qetesine per mustaqet e Çelos! 

Pikerisht! Ndoshta sepse #PartiaMbiTeGjitha

Dhe +1 per te gjithe komentin.

hair inshallah.Por si cdo gje qe prekin shqipot me dore dhe e menderosin kam parandjenjen e bazuar ne historine e afert dhe ate larget se reforma e drejtesise do te jete e tipit :u mbors mali polli nje mi.nuku mund te luftohet korrupsioni ne nje vend ku il popolo ne vend te indinjohet e ti luftoje kreret e inkriminuar e korruptuar i adhuron e perpiqet ti emuloje ata.

ca paska bo vaki, ku jane peshqit mavi??

kane dale me pan kart a ne dore per lirimin e Edvis Rroshit smiley

100

Ketij i dolen hundesh dashnoret! E kot nuk e kane thene te paret: haku i dashnoreve te keqtrajtuara, te ze!

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).