Përshëndetje! Kam gjithë kto vite që e ndjek këtë blog por sot është hera e parë që bëhem plotësisht pjesë e saj. Në shumë diskutime kam qënë një "vampir" duke kritikuar ashpër nga larg dhe me veten, nga ana tjetër kam krijuar një tifozllik për disa përdorues. Kam qënë pjesë e një blogu tjetër por mendova që ishte momenti të bëhesha pjesë e një vendi më serioz. Prandaj doja të dija si funksionojnë gjërat në përgjithësi ose më në detaj këtu. Faleminderit! smiley

59 Komente

Cfare kuptimi ka nick-u jot (nese ka)?

Është emri im në formën origjinale.

Per shembull po ta shnderrosh nick-un ne o-bal-o mund te kesh nje shans per te kapur majat ne komentimin e denje ne blog.

duke u shprehur

Do i marrë në konsideratë. smiley

Po mire, pse paske qene kaq i rezervuar dhe i ke mbajtur gjerat perbrenda? E di pse femrat rrojne me shume se meshkujt: se c'u ka barku nuk kane nevoje as per bardhak per ta nxjerre, dhe keshtu lehtesohen. Ndersa une po nuk piva dy shishe vere, nuk ia them dertet qe kam gruas sikur deti me qiell te puqen bashke. Prandaj e kam zgjedhur edhe gruan te re, qe ta leme kete jete jallane pak a shume ne te njejten kohe, se nuk rrojme dot pa njeri-tjetrin. 

E di pse femrat rrojne me shume se meshkujt

Prandaj e kam zgjedhur edhe gruan te re, qe ta leme kete jete jallane pak a shume ne te njejten kohe

S'me del llogaria. smiley  Gruaja eshte me e re si dhe do te jetoje me gjate se ti. I bie ta lere kete jete jallane shume me mbrapa teje. smiley

Ke te drejte, i paskam bere llogarite gabim. Duhet gjetur ndonje tjeter tani, nja 20 vjet me e vjeter. Kush u hyn ketyre hesapeve prape nga e para. Me mire le ta shijoje jeten me dashnore te rinj kjo qe kam  pasi te vdes une. Une nuk jam egoist fare,smiley

eee te vjen mire gjembo smiley

Kam qënë pjesë e një blogu diversantësh e të vija këtu ndeshkohesha për "treason".

e/i dashur bale/o, qe te beheni anetar/e e vertete  e i/e respektuar ne menyre qe publiku pas monitorit te beje prit/ngjit komentet tuaja, ti beje te vetat, ti rruaj si thesar, ju duhet te regjistroheni, tek vendi duhur, me emrin e mbiemrin e vertete, moshen, gjinine (ne kuptimin e seksit) si pjerin thomai, herr etiku, une e ndonji qemol tjeter perndryshe ballcekano sa te duash, peshk/e fallco do te mbetesh.

kapish. sa t'ia marrë pak dorës po hë.

Balo...qi temen, vërja vetes..., vërja B-Real, si ai qe kendon me Qipres Hillin,  do vesh emer degjo mua

Sa kohe rri dot pa uje? 

Dhe kryesisht, c'mejton per Saline? 

O po per Zeqon, njehere, pastaj Saline...

O Pyke, po tekstin e kenges Tundu Zeqo e ke gje?

Ti thua Zeqo eshte me i keq se Saliu? Ne turre te druve do perfundosh ta dic, per keto herezi.

Apo e ke llafne thjesht ne pllanin sentimental, se na morri ment politka, reforme kendej, reforme andej ... muxhahedinet i kemi dhe per dreke, lere lere.

Tr,

te betohem.., s'marr vesh fare nga politika, nuk e bej per pordhe.., si duket s'do kem ndonje interes

Ajo qe eshte me e forta, surreale fare ketu ne Peshk, imagjino Saliun me Ramen qe zihen ketu me emra fallco si Balua me Zeqon

Te duket Çudi? Mua aspak!

S'ka problem fare. Lexo keto dy rreshta e zere se ke bere akademine e Berlinit per politike. Rama me Berishen jane ortake leku, dmth evro dhe ato me melona. Te tjerat jane thiatrino per militante. Bagetia do ushqyer po deshe ta mjelesh.

Si dhe "c'mendon per pjatalaresit e Nju Jorkut, Torontos etj."

ps. gjynah qe peshku s'ka sistem karma per postimet e komentet. do ta rriste anetaresine me 1000%.

Dmth tani që shkrove 2 rreshta u pagëzove si i vërtetë lol Nuk e di kush duhet të ta jap bekimin për këtë status

ne radhe te pare duhet te kesh lexuar VQ-ne. nese nuk e ke bere tashme, kthehu dhe lexoje.

pastaj duhet te te matet sensi i kultivimit dhe inteligjenca (shkaba merret me testimet e inteligjences);

duhet te marresh nje pozicion politik (ose do te ta percaktojne ne menyre rastesore);

duhet te kesh nje qendrim per fene, janullatosin, nje debulese per postimin nga administrata te artikujve me raste festash ku te behen urimet perkatese,

duhet te te jete punuar nje rreng nga Dini;

rezistoji tundimit te hapesh nje postim me vete ku pyet "si mund te behem anetar i vertete i ppu'; smiley

 

 

Autori I VQ-se eshte Pjerin Thomai. Duhet theksuar autori qe te gjej librin bala. 

Të gjithë me gabime e nisim dhe me pak naivitet. Sa për pozicionin politik, legaliteti all the way

..dhe te jete adhurues i flakte i Linda Morina-se ,.

Mos u hallakat kot. Keto qe te "keshillojne" ta kane me te futme. 

Thjesht fillo zihu e shaj me liber shpie sa me shume anetare te tjere te vertete. Sharjet me origjinale fitojne te verteten

Bukur fort, po e nis me sharjen më të rëndë që mund të egzistojë për ty...mi bashkie smiley

Merr icik me shume yxhym. Kjo duket si perkedhelje ketu. smiley

Dergoi tikun ta sperkase, se kshu u del kamuflimi ketyre!

Behu anetar njehere se i vertete me zor se behesh.

Dhe na thuaj per ke antare ke bo tifozllek te te themi se kush je .

Wow, anetar i vertete? Regjistrohu me emer e mbiemer, biles jep edhe adresen e banimit. Do te kesh respektin e shumices ketu, ashtu sic edhe e kemi per Pjerin Thomain ose sic i themi ne filozofin e blogut.

Ky me lart bale psh e di kush ka qene? Ky eshte berberi i peshkut jo i Seviljes smiley

PO ti kush je njehere? smiley

Smban mend kemi pas qene shoke bashke ne ushtri. smiley

Shka mar pjerdhu smiley))

Skano gjoksin dhe coja njerit ketu  foton. Bile me dedikim dhe bej sikur po vdes per te. E kemi si pune orakulli ketu. Per te gjitha eshte. Dhe e fundit, kur te te bej pyetje PtH duhet ti pergjigjesh menjehere se po hyre ne gojen dhe penen e tij more fund pa hyre akoma.

Gjalle eshte profili, mo? Or po nuk ha mortja mut, s'e ka thene kot i pari

PtH nje dhe Ilia Toli 2, nga keta ruhu!

mban  edhe peshku kesi hallesh mban smiley

halli modh tpaska gjet 

Ti je me ballin apo me partine? apo thjesht ish-pronar  i ish-persekutuar? Nejse shok,kolektivi mban e edukon edhe shume shok te genjyer,kemi patur raste te tilla,por me ndihmen e pakursyer te shokve e shoqeve,me pune e sakrifica,durim e kembengulje ata u kthyen ne te pa-anshem e sot mund te komentojne me koken lart! 

Me asnjërën nga të dyja. Tani e kam të qartë për situatën politike në ppu.

Ja me kete teme u peshkezove. Keep on swimming.

 

Nuk ka ndonje ritual kalimi, lere cfare thone. Ti thjesht e kupton qe behesh.

Harroje bale 
As që do bëhesh ndonjëherë me të drejta të plota pasi ky blog i përket njerëzve me nick name si shkabatredhuri & com, këtu janë mbledhur gjithë maoistët e planetit, enveristët e kastristët që s'lenë njeri në këmbë, madje ca syresh si shkaba i tredhur thonë gojët e liga ka bër të braktisin blogun edhe njerëz të nderuar si psh idro kapterri me ca të këtij kallëpi që njihen si nëna e kundërshtimit për çdo gjë, e asgjë, shkurt muhabetit këtu ka edhe profesionistë që s'kanë punuar një ditë në profesionin e vet dhe japin mendje si docentë apo doktorë shkencash...Situata në politikë e peshkut me ujë është ajo situatë pak a shumë si e Maos me katërshen e madhe, bëhu i majtë që të rilindësh edhe këtu në gjolin pa ujë..Tung e suksese në leksikografi! smiley

Ne fakt eshte i vertete. Ka qene me i mire blogu dikur.

Ende me fantazma jetojnë?!

Anetar i vertet? Duhet te klikosh tek "regjistrohu". Ji sa me kreativ me nick-et.smiley

smiley

Tani me mënyrën si ma kuptove pyetjen, i bi që unë të pyes "si bëhen pyetje këtu" ose "si komentohet këtu". Doja të dija për rregullat e brëndshme dhe lidhjet mes anëtarëve të tjerë që të mos ngelesha injorant nga kjo pjesë. smiley

bale nqs je mashkull ne ppu duhet te jesh nje son of a sea biscuit qe te jesh anetar i vertete...por edhe nese nuk je, do behesh se s'ke ku shkon eshte vete ambienti qe i kerkon keto standarde. Nqs je femer, ji vetvetja, s'ka rregulla sepse te favorizon fakti qe jemi ne minorance, keshtu qe ne kete rast do thoshim: "shyqyr qe je femer, je me se e mirepritur sido qe te sillesh". smiley

Mashkull, po isha me idenë që peshqit nuk duhet të kenë gjini.

Mire pra dhe une shpresoj qe te hysh dhe te dalesh nga peshku, pa share dhe ofenduar dhe pa u share dhe kacafytur. Good luck smiley

Jashte teme por nje sistem i vleresimit te komenteve do ishte nje permiresim shume i madh per PPU.

Me duket se derisa ke arritur te besh kete pyetje tek peshku, kjo d.t.th. se je bere antar i vertete i peshkut! Antar te pavertete nuk ka, ashtu sic nuk ka as antimaterie, ndonse fizikantet e kerkojne akoma, apo na genjejne duke thene se e kane izoluar ate per 1 te milionten e sekondit!!!  

smiley

Pjesërisht dakort. Nëse nuk shkruaj në të ardhmen dhe mbetem vetëm sa për numër e sa për të komentuar i bie të jem antimaterie. smiley

Nese i bie qe ti te jesh antimateriae, atehere une qe diskutoj me ralle i bie te jeme akoma me keq, antimaterie e antimateries! Dreqi e marrte, dal serish materie! Nejse!

Vlla po Bale mos vjen  gje nga  Babale......   je dora jone babale.....i yni jam dhe une.....

Ka pat nje barometer peshku qe quhej Idriz, dhe po te arrije ti ngrije qimet perpjet Idrizit me ndonji koment ajo ishte prova qe ti ishe bere anetar me te drejta te plota. Ka edhe nje shans ama, nese ndonje dite te bukur vjen nje ish-kryetare kooperative qe i thote vetes e baraztundur edhe te mbeshtet mendimin gjithashtu je bere anetar i plote. 

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).