Në mbrëmje nis edhe raundi i tretë dhe i fundit i ndeshjeve të fazës së grupeve në “Euro 2016”. Vëmendja e të gjithë shqiptarëve do të jetë te sfida mes kombëtares kuqezi dhe asaj të Rumanisë, një ndeshje që do të vendosë edhe çështjen e kualifikimit për në raundin e mëtejshëm.

Shqipëria i ka humbur dy ndeshjet e para ndaj Zvicrës e Francës, e megjithatë ka ende mundësi që të vijojë rrugëtimin e saj në këtë Europian. Kuqezinjve u duhet një fitore me gola ndaj skuadrës së Jordaneskut për të siguruar vendin e tretë, e më pas të presë rezultatet e grupeve të tjera për të shpresuar në një përfshirje mes 4 ekipeve më të mira të vendeve të treta, që do të kualifikohen në 1/8-at e finaleve.

Rumania, nga ana e saj, mund të kualifikohet edhe si e dyta e grupit nëse fiton ndaj Shqipërisë, por duhet të shpresojë në një fitore të thellë të Francës ndaj Zvicrës.

Në krahun tjetër, Franca e ka siguruar tashmë kualifikimin mes 16 më të mirave të “Euro 2016”, ndërsa ajo që kërkon është të përfundojë këtë fazë në vendin e parë, objektiv ky për të cilin i mjafton edhe barazimi ndaj Zvicrës.

Por Deschamps e di shumë mirë që skuadrës së tij i duhet një fitore bindëse në këtë ndeshje ndaj helvetëve, për të shuar kritikat për lojën e zhvilluar ndaj Rumanisë dhe Shqipërisë. Paul Pogba do të jetë ai ku do të drejtohen “prozhektorët”.

Mesfushori i Juventusit, pas polemikave të fundit, do të duhet të tregojë në fushën e lojës se mund të bëhet një futbollist i madh edhe me përfaqësuesen e vendit të tij. Deschamps është gati t’i japë fanelën e titullari 23-vjeçarit ndaj Zvicrës, ndërkohë që edhe Griezmann pritet të luajë që nga minuta e parë.

 

203 Komente

do ia dalim !

Kete e kam thene une para nja dy vjetesh, lexo komentet tek tema Qartesi dhe Vegime dhe do ta marresh vesh.

ndoshta, ndoshta por s' me kujtohet. nga Libri mbaj mend parashikimin per zgjedhjet e sivjetshme ne sh.b.a, ku thuhet se eshte e mundur qe te zgjidhet president, o nji mashkull o nji femer por dor me nji, e sigurt qi do jet gjitar.

ps: gjithsesi po i hedh dhe nji sy me laps ne dore dhe po qe e vertete, kerkoj ndjese.

Qendrim me tej nuk ka sepse dhe po fituam jemi tre pike si rumania nderkohe qe grupt e tjera kane ekipe te treta me nga kater pike deri tani keshtu qe mos ia fusni kot. Rendesi ka te luajne bukur e pa frike per sulm

Qendrim me tej nuk ka sepse dhe po fituam jemi tre pike si rumania....

 

-ku i gjeti ''3-pike''  Rumania, or taj ? 

edhe ku i pe vendet e treta te grupeve te tjera qe kane nga 4 pike ?

Keshtu thote liveleak.

Shkabe, aritmetiken 5 me hater e?

Shancet jane kondra kombetares tone ,vetem nese perendia ben ndonje mrekulli supernaturale ashtu si ndihmoi dikur Samuelin kondra filistenjve.

Dear God in heaven.If you do exist please give our players strength , wisdom and courage.bless and protect them while they're defending our nation's colors.In your name we pray .amen.

i pray with you.

HE is listening so far .smiley

keep praying

Now Samuel was offering up the burnt offering, and the Philistines drew near to battle against Israel. But the LORD thundered with a great thunder on that day against the Philistines and confused them, so that they were routed before Israel.

Then Samuel took a stone and set it between Mizpah and Shen, and named it Ebenezer, saying, "Thus far the LORD has helped us."

 

 Amen to you Lord!

rrofsh alba, god bless you too just like he blessed our team today smiley

thank you july
for the victory belongeth to God
in the battle who are we
who are we that shall withstand
the wind of his lifted hand.
longefellow "scanderbeg".

very happy very pleased. ketu ku ishte mundesia (me Rumanine, me e pranueshme nje fitore per ne si anonime te vegjel, sesa me France a Zvicer) nuk na harroi. He stood by our side today. 

Amon se na hutut.

e shkunda cigaren ke kriklla birres smiley

smiley

Do me bosh te shkoj te ambasada vec per te kthy i krikell o fiqo. smiley

Autobusi i kombëtares sonë po i afrohet stadiumit në këto momente transmeton supersport 2 live nga Lioni 

me Rumanine ne nuk na ka hecur !  ne pergjithsi jane zhvilluar ndeshje te shemtuara qe kane dale ose barazim, ose kane fituar rumunet me rezultat minimal. madje me kujtohet nje ndeshje  kualifikuese qe Kombetarja jone e ka bere ne Vlore kunder Rumanise (ne 87-en me duket). dite mavri, gjithe shi, po edhe ndeshja mavri  qe u zhvillua ne mesfushe, thuajse pa shance per te dyja skuadrat, tipike per 0-0. por ne minutat e fundi, ja arriten  e bene 1 gol rumunet..

nejse, kjo eshte histori dhe shume gjera kane ndryshuar qe atehere.. Rumania nuk ka ndonje ekip kushedi. futboll mbrojtes luajne edhe kane gjithashtu veshtire te bejne gol. por te dyja ndeshjet qe kane bere deri tani kane pasur fatin te perfitojne  nga toleranca e arbitrave qe u kane dhene penallti tejet te diskutueshme, respektivisht me Francen dhe Zvicren.. ndryshe keta nuk bejne dot gol !

mendoj qe ne kemi me shume shance te fitojme sot.. me lojen tone mbrojtese do bezdiset Rumania  dhe meqe barazimi nuk ju intereson dhe do perpiqen me shume, do hapen pas.. Ok, ketu duhet te perfitojme ne.. nuk na intereson futbolli i bukur sot, vetem durim.. na duhet fitorja ! 

Hera e fundit qe kemi rrahur rumunet ka qene 68 vjet me pare,  ne vjetin 1948 .te thuash nuk na ka ecur me ta  eshte nje understatement.smiley

jane lojtare teknike rumunet dhe te gjithe popujt e ballkanit, me perjashtim te grekve ndoshta, qe luajne si italianet. neve jemi MESI i italo-grekve dhe ballkanasve te tjere, me shumice sllave.

shtetet e ballkanit s'kane mentalitet fituesi, por jane shume teknike ne futboll dhe gjera te tjera bile.

perendimoret fitojne prej moralit dhe fizikut (jane te pregatitur me mire, me profesionalisht)

Ne baze te historise e tradites nga rumunet pritet kualifikimi.Pra presioni eshte mbi ta .ky eshte avantazh per ne qe s'kemi cfare humbim.Por lojtaret tane vijne pas dy ndeshjeve te nivelit te larte brenda nje jave .nuk dihet nese do jene ne gjendje te perballojne fizikisht nje te trete aq me teper kur iu duhet patjeter fitorja .

 

edhe rumunve u duhet fitorja, keshtuqe do te hapen.

faqet e basteve mendojne se do fitojne rumunet. fiton dy here me pak pare po te vesh mbi ta.

cana nuk luan, aq me mire.

Ndeshjen duhet ta fitojmë patjetër, Rumania s'është skuadër më e mirë se jona, mjaft tu kujtoj se s'ka asnjë yll në skuadër, është një skuadër e nivelit mesatar me një trainer mediokër s'paku me çfarë ka dhënë dy ndeshjet e fundit dhe jo në grupet kualifikuese. Sot Shqipëria nuk ka çfarë të humbasë dhe traineri ynë duhet patjetër që ta rreshtojë skuadren në sulm, e jo me mavri skemën 4 - 5 - 1 siç bë rregullisht. Mendoj se duhen dy sulmues Cikalleshi dhe Sadiku dhe Cana duhet të ngrohë stolin, me rumunutë edhe nëse luan me 4 - 4 - 2 ose 4 - 4 - 3 të pastër nuk rrezikojmë, mendoj se i gjithë presioni është tek ta, e jo tek ne, sot kemi shanset të dhurojmë spektakël në fushë ashtu si në tribuna ndeshjet e para...

Mossss, mavria Lorik qenka në lojë, sapo u konfirmua në tv, fck smiley

sipas panorames sport formacioni eshte ky: 

Shqipëria (4-1-4-1): Berisha, Agolli, Hysaj, Mavraj, Ajeti, Abrashi, Lenjani, Lila, Memushaj, Basha, Sadiku

ne rrjetin twitter eshte konfirmuar formacioni, cana rezerve.

Ku me pa ndeshjen ? Hidhni nje link shpejt 

mund ta degjosh te radio tirana smiley

espn.

Ku mi? Ato japin Francen n Swiss 

Espn2.

Got it. Thnx

De Biasi t'u knu hymnin. smiley

Hej qenka nje shqipo me rumunet? smiley

i kemi si bicim kusherinjsh .edhe hymnin prej tyre e kemi kopjuar .smiley

damn shqipo per pak ia theve qafen rumunit.basha kadale se desh more te kuqen.

po bejne shume presing... do lodhen shpejtttt si heret e tjera...

ik boj cicin

O Lenjani o debil lol

Mos u nxeh e dashur, ndigjo spikerin smiley  - albanesi smiley po thote smiley miliona sy e veshe po ndigjojne e shohin. 

si mund ta humbasesh ate rast?

iu drodhen kembet.

Nejse ishte dhe pozicion jashte loje.

Me mire mos bej asnje koment. smiley

ku jane ato tifozet shqiptare me ashtu ... kur duhen, ta hutojn icik portierin rumun

Kokthate ky Lenjani 

we're taking the game to them.that's good.

vjen era gol

They don't know how to score! That's it!!!

S'kane fuqi harroje 

problemi me startegjine e de biazit eshte se shqipot nuk jane italiane qe ne dy raste shenojne tre gola.keto raste qe po shperdorojme jane teper shume per nje ekip qe mezi shkon ne porten kundeshtare.

pirth pirth vajti ky muhabet...

gooool

yessssssssssssssss.

bravooooooooooo

shyqyr 1 golll smiley

Gol vertet? Ndonje link live cuna/goca?

About time !!! 

edhe 1 na duhet.

 

No, na duhen dhe 2 golaaaa. 

Do ishin 3 me 0 tani , se 2 raste I humben. Ai Lenjani debili lol

Te kishim dhe ate copen qe na hengri macja thu ti?smiley

E pe si e humben prape?? Too freaking slow man smiley

rumania po luan si laci.smiley

Bravo me ne fund nje gol. Shpresoj ta administrojme lojen tani. Do na bekan me zemer sot.

Shyqyr qe u prish magjia.

me ne fund fitun pak vetebesim ne mbajtjen e topit, se na lodhen.

Po te kishin loz me te njejtin vetebesim dhe ne ndeshjet e para, do kishim marre ndonje pike sot. I respektum me teper se sa duhet zvicren dhe francen.

history being made in lyon thote ESPN.

smiley

ai aksioni me 4 a 5 pasime te shpejta qe e shperdoroi memushaj ishte NONA.

bravo!

Një pasim me të parën e nxorri mesfushën rumune jashtë luftimi .

Forcaaaa!

Ja nje koment atdhetar! smiley 

Ne jemi bijtë e pellazgëve, pasardhësit e ilirëve, arbërve.. Ne jemi shqiponjat e Ballkanit dhe Evropës .

 

gol i bukur i Sadikut.. kros sublim i Memushajt !

hajde tashi, si fillim Roshi ne vend te Liles, te perforcojme lojen sulmuese e me pas Cikalleshin e ndonje tjeter se sot mund ti rrahim 2-3 me zero rumunet, jane shume te cofur !

Sadiku elbasanlli , na ndero , se kto peshqit ktu here here kan probleme me Elbasanin smiley, e megjithate shpresat te ty sot.

ho me katunore u knoqet sot ? smiley

Vallai rumuni s'qeka gjo, gjynof mos ta fitojne

presioni mbi rumunet eshte me i madh .do sulmojne .tanet do kene me shume mundesi per kondrasulme.

prap era gol

1 tjeter shpejt

pse e qit mer

arbitri na paska me sevda.

kot e hoqi sadikun

po hapemi shume ne mbrojtje.

E mer Balaj se per kete te futem, mire qe presingun se ben

bukur aty, bravo Ganiu

po vjen era gol per rumunet .tanet po e leshojne lojen.

I like this black uniform. Ku me ble nje? smiley

kesaj rradhe po mbyllen me mire ne mbrojte tanet. Me francezet u hapen 

voila e mbylli mbrojten tani, ka lezet 2 mbrojtje

me rrezik kjo

Filloi makthi minutave te fundit...

we need another goal to seal the deal.God help us!!

na bo pune 1-0, apo cqt te fitojme 

Arbiter legen, avantazh mor 

maroi

Me bohet qefi dhe per Ganiun, u bo cope me albanezet

smiley

Yeeeeeeeessssssssssmiley

Shume po puthemi.., si do i vej halli?

e moren nje fitore te pakten ... 

france-zvicer 0-0 

Gania po ben mrekulli.vajti me nje gomar te cale ne formula uno kondra some fine tuned ferraris dhe ka shance te kualifikohet.

Sadiku, Ajeti, Memushaj, Agolli .....i gjithe ekipi  ishin heronj sot!

Krenar per djemte dhe faleminderit De Biasi!

Shqipriiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

o lali o lali gjermania 

Mire o mire, po ku jane statisticienet e peshkut?

apo shkruaj romane, cqt atdheut!

Rumania jane ekip me i mire ne leter por si e thote bibla e kaurit e zeza ne te bardhe:the swiftest runner doesn't always win the race nor the strongest warrior the battle....

E kisha llafin per kombinacionet e mundeshme te ndeshjeve te tjera.

shancet jane 50/50 por ekipet e tjera kane golevarazh me te mire

Po mire o, keto i di dhe bufi...ne themi si do kombinohen

Historike! Cunat kane shkruajtur sot histori per futbollin shqiptar! Top! Bravo ju qofte!

si shqiponjat lujn

ai qerosi Ajeti, mbrojtes goxha i mire. M'pelqeu sot. 

Ai eshte yll o Moza pse i thua qeros? smiley

O shqiptare ku shiten keto uniformat e reja, kjo e zeza. Ku ne Tirane? Lol 

vallaj dhe une do ta blej nje neser. neper dyqanet kryesore te sportit besoj se i gjen te te gjitha shteteve pjesmarrse

Ne Tirane tek "Ring Center" tek Zogu i Zi, gjendet dyani i Macron, marka qe prodhon uniformat e kombetares. 

Thank you.

Te pakten sot, shkruaj vetem ne shqip o Moza smiley

 

Ju´r uellkom!

 

PS: Do e blej dhe une nje bluze aty, nga java. 

Edhe ne do blejme qe neser. smiley

Llastice, mund te pys une pronto, ca mase te duhet ty XXL?smiley

smiley

Une e du per cunin mo. Lol. The future albanian striker. 

Po pate ate menje, cuni si fillim duhet te luj me nei Bajern a Barcelone

Po flas per kampionat une, se kshu thote do luaj per Liverpool-in. smiley

Per dreq s'ka nei cun Ganiu te mate trajnerllikun sa t'i vinte siraja cunit tat.smiley

Vec per t'rritur paska t'zeza? smiley

E zeza per femrat eshte seksi! 

hidh nje here nje sy ketu se i gjen me siguri

www.treguçam.al

Ok. Falemners smiley

Te kishin kap dhe nei barazim rruges

Kush? 

Albania pra mo, me 4 pike do kishim mo shume shonse

Tani do e qajme ate rastin e humbur te Gashit po me ne fund fituam dhe me merite. Urime cunave!

Shyqyr qe vuni Ajetin dhe jo Canen. Bravo cunave, lojten mire. Tani me shprese, nuk eshte ne doren tone.

duhet te kishin tentuar golin e dyte, do kishin me teper shanse per te kaluar.

memushaj, hysaj, ajeti te pazevendesueshem

jo bene mire qe u mbyllen ne mbrojte,,, mesuan nga gabimet e kaluar

rumania ne fund u lodh, mund te neutralizohej dhe me nje pozicionim te mire, pa u kthy teresisht ne mbrojtje.

Pastaj kishin dhe mungesa shume te rendesishme qe i benin te parrezikshem ne sulm.

Pervec tranverses nuk munden te rrezikonin.

Memushaj ishte good sot 

Ajeti lojtari me i mire, pa asnje dyshim. Lenjani nuk duhet te luaje me. Sikur te kishim marre nje pike me Zvicren do ishim te kualifikuar.

 

Bravo ekipit dhe mbi te gjitha De Biasit qe kendon himnin me gjithe zemer.

e kendoi dhe ne ndeshjen me francen, po ashtu edhe ate me zvicren.

eshte edhe SHQIPTAR tani. 

po e ndjen qe me shqiperine mund te hyje ne histori, te kete monument mermeri ose bronzi.

gjithe ekipi luajti mire... Memushaj beri pak diferencen sot, i papare !  -ndersa Abrashi ne teresi, se ka luajtur 3 ndeshje te plota ky,  i madh ! i palodhur, nivel i larte shume..

Mos harro Ajetin.

jo aspak nuk e harroj Ajetin.. pozicional dhe gjithmone i sakte ne cdo nderhyrje ! ai vend tashme i takon Ajetit me vule, noter e kanun !.smiley   

por me beri pershtypje loja e Memushajt.. shume autoritar ne zoterimin topit. beri nje ndeshje te mire me Francen, dhe akoma me te mire sot .. vetem rritje niveli tij.  kartoni i Memushaj deri para Evropianit kushtone 1 milion euro.. pas ndeshjes me Francen  ju rrit vlera 100% , 2 miljon euro.  pas ndeshjes sot mendoj qe kartoni i Memushaj vlen rreth 4, 5 miljon euro...

Belulo, ç'ishte ky lojtar i padisiplinuar dhe arrogant, qe ju te gjithe jeni marrosur, jeni ne vehte apo s'jeni ne vehte. Une po te isha traineri i tij, do ta kisha rrahur me shpulla dhe do ta kisha lene ne stol, per nja dy ndeshje, gjersa te zinte mend. 

Per ke e ke fjalen Pjero?

 

Per Memushaj. Lol. Memushaj humbi nje gol, keta thone I tmerrshem sot. 

Nese vertet e ka fjalen per Memushajn, atehere Pjerit i nevojitet nje "dh" ne fushen e futbollit. Lojtari me kot i kombetares eshte Lenjani dhe ky po qe ka ngrene dy gola qe i bente dhe gjyshja ime, nje me Zvicren e nje sot. 

Po Te dy humben raste. do ishte ndeshja 3-0 tani, do ishin me t'gezum shqipet anembane botes tani. 

Moza, rast te mirefillte per gol pati vetem Lenjani... dhe nuk shenoi. Lere Memushajn se eshte i vetmi me teknike ne ekip. 

Rast flagrant pati Basha, bosh me porten.

O Alo, e pe Lenjanin sot 2m larg portes? Skandaloz!

Per Memushajn po flasim.  Kisha dhe une ne ekipin tim, lojtar si puna e ketij Memushajt, ter pordh, i leja ne stol pjesen e pare, gjersa te shtroheshin e kur futeshin ne pjesen e dyte, jepnin rezultat. Ndersa ne ndeshje kur loznin ne te dyja pjeset, iu fillonin pordhet, fillonte padisiplinimi, prisheshin ter skemat dhe planet qe une iu kisha mesuar. 

Pjero,mos harro,ti ke kendveshtrimin e profesionistit,ne te tjeret diskutojme nga pozitat e diletantit.

Pjeter i dashur, e ndoqa me vemendje ndeshjen, por jo si tifoz, por si trainer, dhe te them te drejten, pavarsisht nga fitorja, nuk ishim kurrkund, ndeshje pa lidhje, pa skema, pa gjalleri, lojtare (t'tanet) qe rrinin si spektatore, si trungje, gje qe do te thote se nuk iu ka shpjeguar/trainuar pozicionin ne lidhje/raport me topin dhe pozicionin e kundershtarit, raportin ndermjet fuksionit dhe largesise se topit, ndermjet kufirit te pozicionit dhe topit, raportin ndermjet kufirit te secilit (ku ti e ke ne mendje dhe fushe kete raport) dhe topit, hapsirave dhe korridoreve qe duhet te zesh dhe hapesh, etj,etj, 

Pjero je i madh ! smiley

Nuk dua te mburrem Pjeter, por ekipi im dikur i femijve (11-12 vjeç) loznin me mire se keta te rriturit, kuptohet pas disa muaj trainimi special qe iu beja. 

Me sa kam nigju,Pjer,traineret paguhen shume mire,perse e nderpreve karieren si trainer qe shkalle-shkalle te arrije me stervit ekipet e te rriturve. Gjynah,me ate qe ti thu se ke pas keto rezultate,nje kariere qe mund te shkelqente e cuar dem.

Natyrisht Pjeter, por ishte nje klub i varfer, qe nuk me paguante. Ekipi i te rriturve, ishte ne vendin e 4 tek Provincialet, ose e thene me shkoqur ne kategorine e 8, e fundit. Pra klub me amatore dhe pa lek. 

U futa ne nje kurs per trainer, se me duhej diplloma, per te kapur noi ekip me te mire, isha me i miri ne kurs, dhe kur erdhi puna, nuk ma dhane dipllomen me pretekstin se nuk e zoteroja mire hollandishten. Dhe qysh athere u shkeputa nga futbolli. 

Nuk mer vesh nga futbolli Beluli,Pjero. smiley

Memushaj me i miri por dhe me egoisti

Te gjitha shanset per me tej, i kemi tek grupi D ku Cekia dhe Turqia duhet te barazojne dhe tek Grupi E ku Italia dhe Belgjika duhet te mos humbasin kunder Suedise dhe Irlandes. Nese ndodh keshtu, kalojme.

Nomi, nomi n'Tiron

Fishekzjarre pa pushim ne Vlore smiley

Shyqyr mo, te festojn iher shqipot e shkrete smiley

3 grupet qe na interesojne:

Grupi D: Turqi-Ceki duhet te dali barazim.

Grupi E: Suedia nuk mund Belgjiken.DHE Irlanda nuk mund Italine.

Grupi F: Austria dhe Ungaria fitojne.

Sikur dy prej ketyre te ndodhin e fusim koken.

Tek grupi F hem Austria hem Portugalia duhet te humbasin, jo te fitojne. Ka 4 pike Hungaria smiley

Gabimi im, Austria duhet te fitoje DHE Portugalia te humbasi (shans shume i vogel).

Edhe po fituan me nje gol diference vellezerit turq, na bejne pune, me dy na prishin. Austri-Islande nuk ka rendesi fare se si del, po qe duhet te humbe Portugalia po. 

Bojini mire hesapet, t'i themi "cunave" apo LSI-se ku te fokusohen.

Thuji Likes te Turqi-Ceki ti hudhi leket, jo per gje po "njohjet" ne te  dyja vendet e dime qe i ka.

.

#kuqezi smiley kuqezi e gjithe Shqiperiaaa!!! smiley

Vendi trete, jo keq, edhe Portugalia aty eshte....e pate Ronaldon dje si bente, mashkull histerik.
Bota njeh Shqiperine permes lojtareve tane te mrekullueshem dhe tifozerise dinjitoze qe na perfaqesuan

#osamiremeqeneshqiptar smiley

E mire o mire, e thashe une, pastaj UEFA.

Epo e thashe une me siper. Di sec them, e c'shoh. Lol

Shume gol inteligjent, si mjeshter i modh, nga ato qe kon the touch. Kot e qiti Ganiu. 

Bravo Ajetit per emocionet qe na dhuroi ne keto dy ndeshje. Beri te harrohet aq shpejt nje lider si puna Canes. Besoj askush se ndjeu mungesen e tij.

gjynah se mbase i biem ne qafe, po Cana duhet te jete vetem lojtar rezerve.

djema..djema.smiley,  po mos u beni merak se Cana e ka thene qe pas Evropianit do shkeputet nga Kombetarja...

dhe mendoj qe sot De Biasi e futi Canen vetem per arsyen e thjeshte sepse kjo ndeshje mund te jet, eventualisht, ndeshja e fundit e Kombetares tone ne Euro... rrjedhimisht edhe ndeshja e fundit e  Canes. pra bravo De Biasit qe mendoi edhe per kete detaj !

te ajo eventualisht ta kisha llafin smiley

Mor po u çmend populli!!

Po me ngjan si atehere ne '91 kur zbritem mBari!

Thyj shyqyr qe osht bo tape iFiqo, se do thote, me ket yxhym hajde te rrezojme qeverinesmiley

smiley

smiley

Hahaha..

dhe te rimarrim Çamerine smiley

De Biasi eshte takticien i mire dhe ka krijuar nje ekip  solid, qe veshtire te thyhet..  me pelqeu qe e vendosi prape Sadikun ne sulm.. keshtu duhet, ndryshe nje sulmues nuk arrin kurre te fitoj vetbesimin.

nga ana tjeter De Biasi mbetet konservator, ne nje fare menyre  ''frikacak'' qe i vonon tmerresisht nderrimet, ose nuk guxon  per me shume..   me nje nderrim qe pjesen e dyte, p,sh Roshin  e me pas Gashin,  i shenonte kollaj edhe nje gol tjeter knockout  Rumanise qe ishte nje ekip i telendisur ! 

mendoj qe pas gabimit te pa-arsyeshem te  mosmarrjes ne France te Berat Gjimshitit, edhe Rashica duhej te ishte ne kete Kombetare, si lojtar i shpejte e kreativ nga krahu, meqe De Biasi i pelqen te luaj me te tille lojtare.. Lenjani edhe Roshi, jane shume pak..

Roshi nuk jep asnje kontribut te vecante ato minuta qe loz. shume i ngathet

po nuk eshte tamam ne krahun e vet Roshi nga e majta. por mendoj qe Lenjani nuk mundej me, prandaj e nderroi..  sidoqofte,  kuptimi eshte qe nje moment te caktuar  te fusesh  dy lojtare tipik, mesfushora gjysemsulmues  ne te dyja krahet per loje me ofensive.. jo te nderrojme njerin me tjetrin, pasi Lila nuk eshte i tille.

Ore Belul, po e pate afer Ganiun, pyete njehere pse e qiti Sadikun? Se robi merr zemer e mbase fuste nei petull tjeter.

po nuk guxon de Biasi ,pra.. ne vend qe te hidhte  edhe nje sulmues tjeter prane Sadikut, te benim edhe gol tjeter  se Rumania ekip kot ishte,  vajti e hoqi Sadikun..

mire eshte me ngjit shkallet avash avash. sidomos ne fillim. 

Qe s'futi sulmus tjeter, mbase mire beri. Se ja me fitore minimale kemi ca shpresa. Sidoqofte, Ganiu ka meriten me te madhe per sa eshte arrit me kete kombetare.

mbrojtja duhej se kot kot po nje shtylle andej nga fundi e beri rumania

E hoqi se kish mbaruar benzina. Normale me gjithe presingun e vazhdueshem qe beri.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).