Të paktën 11 persona u vranë kur një autobus i policisë shpërtheu në qendër të Stambollit në Turqi. Siaps BBC, pajisja shpërthyese u aktivizua me telekomandë gjatë kohës që autobusi po kalonte në lagjen Veznicelir gjatë orëve të pikut të mëngjesit. Sipas BBC, asnjë grup nuk e ka marrë akoma përgjegjësinë. Shpërthimi ndodhi në një lagje historike, e mbushur me turistë. Të paktën 36 persona janë plagosur. Dhuna në Turqi ka përshkallëzuar ndjeshëm orët e fundit për shkak të tensioneve me separatistët kurdë dhe konfliktit në Sirinë fqinje.

5 Komente

Shifni kur te dalin e te deklarojne ata te IS it tani.

kurdet jan t vetmit qe s kan qar prej ksaj, jon si kuklla n vitrinat e ankaras,  i qisin kur ja do situata , "kapele e vjeter".... Turizmi n Turqi ket Vit shkoi per lesh, qari Grekut e Spanjessmiley

edhe i Albanies, po te dine ti terheqin turistet.

Fjala jote n vesh t zotit.

Po kam frike se s esht vetem pune "Dije". Duhen Bole dhe Argumente per t mar nai cop nga ai Byrek. Bolet nai trodhen Ambasadoret, "argumentet"  i boni sala per skrap. 

e hengri edhe turku 

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).