Zonja franceze që mirëmban hostelin ku po rri afër Marsejës më kishte lënë dje gazetën e zonës para derës së dhomës. Gazeta ishte palosur tek artikulli i ndeshjes së natës më parë me titull: "Shqiptarë, rikthehuni kur të doni". Një xhest simpatik, një artikull simpatik për një popull simpatik. 

E në fund të fundit misioni i paraqitjes në Euro ishte ky: të paraqiteshim mirë si në fushë po ashtu dhe jashtë saj. Dhe në këtë botë plot idiotë (si huliganët anglezë dhe halabakët rusë) është kënaqësi të jesh pjesë e një grupi njerëzish të qetë, të gëzuar e sportdashës. 

77 Komente

Per 25 vjet ishim barbaret e shekullit te ri. Sot u beme njerez, pfff politike saliu.

Propaganda e grekeve dhe serbeve mbi ne si njerez me bisht ka bere punen e vet ne perendim, po fasada e saj po rrezohet gjithmone e me teper. Interesante fakti qe kjo propagande u perhap po nga emigrante (serbe e greke) te pangrene qe vajten per vete per nje jete me te mire ne Europe.

Bukur!

O Penar a do jesh ne Lyon ti?

Po, jam dhe ne Lyon. 

Ah, lum si ju te Kanadase smiley

Pjesmarja e futbollisteve tone ne France si ekip se bashku me italianin Biasi beri ate qe per 25 vjet nuk e kane bere politikanet shqiptare, sebashku PD LSI PS ect ect , te dhurojne simpati per Shqiperine dhe shqiptaret  duke krijuar nje profil ndryshe nga c ` eshte krijuar deri tani !

te gjithe ata qe vizitojne shqiperine SOT habiten dhe u krijohet simpati. ne kohe te enverit nuk i linin, por edhe ate kohe ata te pakte qe vinin dhe na takonin beheshin miq me ne. 

Ne kohen e enverit o tych e gjithe europa nuk ishte e lire, sic eshte sot, ne qoftese ke parasysh kordonin e hekurt -lindje perendim -, apo gjermanine lindore !

Habiten dhe krijojne simpati sepse shohin qe nuk jemi si surrati juaj qe u keni zene deren dhe qe u shfaqeni neper lajme vetem per krime. Shohin qe ka njerez normale dhe cuditen.

nuk çudit njeri normaliteti por KUALITETI !

po ti shkabketu nuk je futbollist i kombetares, ti je hale e komunes se parisit qe mereni me droge, vrasje , me kurva, dhe pisliqe te tjera dhe nuk punoni, 

ju jeni mesuar te vidhni meritat e te tjerve, duke mos bo asgjo !

ju ja keni nxjerr namin e keq shqiperise,

Mqrf, ju qe e mallkoni, e shani kete vend dhe ekzagjeroni te keqijat me keq se serbet, me foto te te huajve dhe duke i atribuar shqiperise gjithe te keqijat per lajme qe ndodhin ne cdo cdo vend te botes, duke u sjelle sikur ndodhin vetem tek ne, ndersa vendet e tjera te botes i lavderoni symbyllurazi me inferioritet te neveritshem per cdo dite te bekuar te vitit, dhe papritur kujtoheni te beni krenarin apo shqiptarin kur del mire kombetarja... s'ka me gje te shpifur. Tregoni tamam mediokritet, mungese qendrueshmerie ne karakter, provincializem te thelle dhe nivel te ulet inteligjence.

shumica e tifozve jane kosovare, bile rob qe kane lindur jashte shtetit (me pamje si te huajt. nga ato gocat qe shef tek foto lart, asnjera nuk ka lindur ne shqiperi apo kosove). shqiptaret e shqiperise kane akoma pamje te mjere shumica. pamje lindoresh. ik dhe shif ata tifozet e rreshenit, qe i kish vene njeri tek tema e ndeshjes.

pranej mos u fry shume.

shiko, shkabo-ketu,  te thuash realitetin per vendin tend  ashtu sic eshte, pa e mbuluar pa mashtruar,  genjyer  do te thote  te jesh objektiv i ndergjegjshem , korrekt dhe patriot ,  do te thote qe je njeri i drejte qe  te pelqen shteti ligjor qe eshte ne sherbim te qytetarit, qe te ben te jesh krenar ne syte e gjithe botes  qe te ben te vish menjehere dhe te jetosh pergjithmone ne Shqiperi dhe te punosh normal, per familjen tende, femijet dhe te ardhmen e femijeve te tu , por si te thuash ndryshe (qe ai vend eshte normal ) ? kur te gjithe te rinjte ne 2016 kerkojne azil ekonomik, ne Gjermani Angli, me shume se sirianet afganet pakistanezet ?  Si ka mundesi qe niveli i kualiifikimeve si puntore i shqiptareve eshte nga me i ulti ne europ dhe rajon ? Si ka mundesi qe niveli i politikanve shqiptare eshte gjithashtu nga me i ulti ne europ ? Faktet tregojne qe korrupsioni qeveritar dhe varferia  rriten paralel  kurse shkollimi edukimi standartet e punes , punesimi zvoglohet gjithnje e me shume, si ka mundesi qe Shqiperia vetem importon dhe nuk exporton asgje ne tregun e perbashket europian ?! ose exporton shume pak ... prandaj mos rrej-shume  se s osht mire, thuj te verteten ashtu sic eshte !

Akoma mbani gjalle 25 vjet politikane qe jua kane mashtruar dhe ju mashtrojne edhe sot,  dhe do tu mashtrojne edhe 25 vjet te tjera ne qoftese do ti votoni perseri !

Nuk duhet te harrohet nje gje ne dukje e "parendesishme".
Keta tifozet shumica derrmuese jane lindur ne Perendim ose kane shume kohe atje,keshtu qe nuk ndryshojne fare nga perendimoret,se paku ne pamje.
Fatkeqesisht kontributi i tyre ne punet e brendshme te Shqiperise eshte zero,per arsyet qe dihen.

Kjo mu kujtua kur pashe nje video ne Kavaje ne mbeshtetje te mashtruesit dhe perdhunuesit Elvis Rroshit.Nga intervistat e pjesmarresive, degjova se ai ishte Mandela e dyte,pas te parit qe ishte nga Brazili. smiley

Keta qe jane ne stadiume,fatkeqesisht jetojne dhe jane shkolluar jashte,se ata qe jane ne Shqiperi jane degjeneruar  dhe shkerdhyer nga partite politike dhe vazhdojne me kompleksin e inferioritetit.

Mjaft qe te shikosh se foton e asaj bukuroshes ne FB e kishin sulmuar me te shara idiotet qe jetojne ne Shqiperi,nderkohe qe ata qe jetonin jashte e lavderonin.

Po c'perendim leshi, andej u eshte bere turiri njesh me sirianet e indianet. Hane ne nje tas kur jane te mitur, ndajne te njejtat qeli kur kalojne te 18-tat. Ja ku i ke ata me pamje perendimore. https://www.facebook.com/ErionVeliaj/pho...

Po ike ore toc se kam 5 vjet rresht qe vij ne Shqiperi dhe do te vij prape.

Mire eshte per 1 jave apo 2 pastaj eshte qe te ikesh me nate.
Pervec vitit te pare qe ishte nostalgjia,vitet e tjera e shikoj se si jetoni dhe cfare mentaliteti osman keni.
Ka 100 vjet qe iku turku dhe akoma tek baba Dovleti shikoni.

Ata qe u treguan te zgjuar iken nga ajo hale,qe vetem vidhet dhe nuk ndertohet.

Poltiknate qe keni ne krye,jane produkti tuaj,keshtu qe mos u ankoni se ju vrasin apo se ju vjedhin apo se ju perdhunojne.

pra ti e mban vehten te zgjuar? smiley

Edhe nga Devolli edhe i zgjuar? smiley se mos me thuash qe je pe korce se keshtu e keni zakon ju devollinjte kur ndjeheni keq.

Po cte te them o kuazi,familja ka nja 150 vjet ne Korce dhe te ardhur nga Vakefet jemi.Pra malsore me origjine,jo fusharake.

Ti byrazer flet gjithnje per Elvis Rroshin, edhe kur tema nuk eshte per Elvis Rroshin. Kam pasur pershtypjen se je nga Kavaja. S'e dija qe ishe nga Korca.

Po pra, osmanet jemi ne, por lojtaret e lindur ne perendim te kombetares nuk pranojne sponsora me alkool sepse s'ua lejon kurani. Te lindur ne amerike ishin ata derrat qe u kapen duke hedhur ne ere fortesen e ushtrise, edhe ai mooti qe vrau ushtaret amerikane ne gjermani ishte i lindur ne Gjermani, ashtu si gjithe terroristet qe kane sulmuar ne France qe kane qene te lindur ne perendim. Kjo per osmanllinjte.

Sa per te zgjuarit... Ju andej qe vriteni per nje llaf goje e qe hyni te ekzekutoni rob te pafajshem ne mase jeni te zgjuarit. Iol

Te zgjuarit qenkan ata qe ikin te lajne halet e te ngrene sumen semaforeve te botes. Ata qe rrine dhe bejne konkret cdo ndryshim qe shihet ne kete vend, sado i vogel qofte ai, cdo te mire qe del mbi te keqiajt qe kane lene vrromat, ata na qenakn budallenjte? lol

Nejse, ti sigurisht qe do ta shash kete vend sepse jeton si vemje atje, ha shqelma gjithe diten e mendon se fajin qe nuk je si te tjeret ta ka vendi nga vjen, jo turiri yt shqelmajoshes.

nje shembull aktual per ty turtullin officiel e bashkise se tirones.

krahaso kosovaren Era Istrefi me ate shqiptaren Enca Haxhia. kush duket me si turke apo arabe nga te dyja, ne daç ne pamje dhe ne daç ne muzike ?

qashtu e ke dhe pjesen dermuese te popllit.

kryeministri, artist tjetri, dhe ka pamje iraniani. imagjino te tjeret.

Nuk me kupton.

Nuk thashe qe shqiptaret e shqiperise jane terroriste,por me mentalitet osman,pra qe shikojne gjithnje tek baba Dovleti.

Dhe politikanet shkerdhata ja u kane gjetur mire.

Akoma mbajne shtetin si punedhenesin kryesor dhe ne kete menyre i kontrollojne me mire delet e tyre.

Me qellim nuk afronje investitore serioze,se ju ikin delet nga rradha.

investitoret serioze vijne vete aty ku ka fitim te lehte dhe te shpejte. nuk fitojne gjo ne shqipri (treg i vogel), pranej s'vijne. dhe nuk varet fare nga politikanet diçka e tille.

Varet varet,i vogel eshte dhe Taiwani,dhe Singapori apo San Maroni por jane ndryshe.

Nuk eshte e madhe Serbia,por ja qe po thith investime dhe grande nga te kater anet.

Keta tanet ( te gjithe) jane legena,se me shume pak pune rregullohet ai vend.

Por sic e thashe mentaliteti osman eshte ulur kembekryq.

nuk ka mentalitet osman ne shqiperi, ketu gabohesh.

dhe tek ne nuk vijne se nuk na vjedhin dot lehte. nuk punon shqiptari per dy lek, aq sa te japin investitoret e huaj. 

bile aq me mire qe nuk vijne, them une.

investitoret serioze vijne vete aty ku ka fitim te lehte dhe te shpejte

 

pra investitoret joserioze kerkojne fitim te vonshem e jo te lehte...

si nuk permbyset mer ja qr, eh? si ka mundsi qe nuk permbyset kur kshu karlliqesh thuhen plot pompozitet? e cuditshme, per zotin!

perdora pa ndryshuar, cilesimin qe beri ai (pra eshte ai qe i vlerson si serioze dhe jo une). per mu, nuk ka investitore fare por vetem PERFITUES. 

ta kene ata ne dore, vijne me ushtri dhe te roberojne te te skllaverojne. ate qe bene ne afrike. nuk vijne te te paguajne edhe pse minimalisht.

 

smiley

ato fotot e erionit perveç teje nuk i shef njeri. tek fotot qe ka vene ne faqe te saj uefa, atje ke shqiptare te lindur jashte. ketyre fotove nga stadiumet u referohet edhe shtypi i huaj. 

ne shqiperi ajo qe i habit te huajt eshte bukuria e virgjer e natyres dhe cilesia e Ushqimit, si dhe mikpritja. 

sidoqofte erioni do te vdese perpara sesa te kete edhe ndonje tjeter rast per te paraqitur foto te tilla, tani qe kosova ka kombetaren e saj.

pranej thuj te hape terrene sporti sa me shume ne tirane, neqoftese kerkon prap te paraqitet ne arenen nderkombetare, dhe te perfitoje me propaganden qe ben prej ketij rastit.

Shqiptaret e Shqiperise nuk jane gje per futboll.

E provoi bac Enveri per 50 vjet dhe nuk qullosi gje.

Kosova me buxhet te varfer,nxorri kampione Europe ne xhudo...

Një xhest simpatik, një artikull simpatik për një popull simpatik. 

Edhe ky shkrim eshte simpatik. Eshte skicuar cilesisht me nje foto dhe dy paragrafe paraqitja jone ne France. 

 

Djema, mos u zini kot, dhe mos flisni fjale te pista se ulni veten tuaj, ne radhe te pare. Me keni pare mua te perdor fjale te ndyra, jo. Tregoni pak respekt edhe per gjinine femer qe merr pjese ketu. 

Edhe une Pjer nuk do ta kisha thene me bukur smiley

dajosh, edhe Starova mendoka si mua  per ndeshjen Shqiperi - France, sidomos pjesen e dyte dhe zevendesimet qe beri De Biasi...

Sadiku eshte i zoti, por per nje sistem tjeter loje.....  ndoshta De Biazi duhej te kishte aktivizuar Cikalleshin dhe Roshi te kishte hyre me heret ne fushe..

 

por edhe per mosmarrjen e Gjimshitit ne France...

ne fillim mendova se ishte cmenduri nderrimi i Ajetit pa motiv, por kur mesuam se Ajeti ka pasur probleme fizike, atehere lind pyetja: A do te ishte me mire Gjimshiti, apo Veseli ? -Une them me mire Gjimshiti.Ka me shume eksperience, me shume force dhe me teper gjatesi...

 

-mire e ke Starove, vetem se une keto i thashe dhe i kisha parashikuar qe kur De Biazi shpalli listen  e lojtareve qe do merrte ne France..

Ja cfare te punon tifozlliku ultras . Kroatet duhet ti kene shume qejf tifozat e tyre smiley

gjynah qe i ndodhi kjo kroateve.. per mendimin tim: deri me tani Kroacia ka ekipin me solid, pas Italise, ne kete Evropian.

Ore shkabe,

Une sic e thashe kam 5 vjet qe vij per cdo vere per 3-4 jave ne Shqiperi.

Ne fillim kam kutjuar se kam gabuar qe kam emigruar.

Por cdo vit te vij,me shume me mbushet mendja qe kam bere zgjidhjen e duhur qe kam ikur nga syte kembet nga ai vend otomanesh.

O zoti Profil,

Dmth sipas radakes tende,me mire te rrish gjithe diten e mos marresh asnje lek,se te punosh 40 ore dhe te marresh e pakta 500 mije lek te vjetra?

 

me mire te rrish gjithe diten dhe te shohesh yjet, sesa te skllaverohesh per nje çap buke.

 

Dakort atehere...

Nje cift i sapo martum pa pune pa kokerr leku. Ca do bajme kshu,s'kemi buke per darke, -  i thote gruja burrit. S'kemi ca me ba,bajm sex, u pa puna. Te nesermen ndresa burri po hynte ne mbremje ne shpi,e gjen te shoqen  duke rreshqit ne parmaket e shkalleve te pallatit - ca po ban ksho moj,u cmene! - i bertet burri te shoqes. - jam t'u nxe darken, - i pergjigjet ajo. smiley

O profil,o  shkrumbani i p...it   smiley

Qe Kombetarja e Kosoves:

                                                    1°Iris Shala

                   2°Shkendije Mujaj                                     3°Kallashi

                 

                   6°Myla Sinanaj            4°Fiolla Morina        5°Diellza Kolgeci

                 

                  10°Aferdita Dreshaj                                   8°Nora Istrefi

 

                  11°Dafina Zeqiri                                       7°Genta Ismaili

 

                                                      9°Tuna Sejdiu

 

Trajneri i Kombetares:Jakova smiley

                                                      

                                         

ke harruar bleona qerretin

smiley bleona s'esht kosovare mer

Edhe Tuna s'asht kosovare.

Bleona eshte pjese e gjimnastikes ritmike,gjegjesisht ne ekipin e spangos,ndersa Tuna eshte kosovare e natyralizuar smiley

Edhe nje here provohet ajo qe kam thene, qe te tjeret nuk te nxijne dot kur je zezak vete. Tifozet (femra e meshkuj) na nderuan, ndryshe nga ata kafshet muzhike qe i ka cuar ai kryefelliqesira per te bere rremuje. Ishalla eliminohen qe ne grup e te zhduken, se vetem ata e kane prishur festen.

argjendis saktesoje me mire situaten nga pikpamja psikologjike, me Eros dhe Thanatos.

Nga pikpamja e psikologjise se thellesise (radiacioni i thellesise ne fizike gjendet edhe ne psikologji, te dy rrezatojne nga thellesia e shekujve) tifozet meshkuj vrastare kriminele t'mdhej jane ekuivalente me tifozet femen pidhna t'mire me cica t'mdhoja te infektuara me SIDA.

                                                                                                                       i Modhismiley

 

I modh ne profil thu ti, apo? 

Ngele ke erosi dhe thanasosi mer burr. Shko nga shko, po i brime ke qef ti bish. Kujdes me purot tiku, te bohen ves.

Aman o Heretik, se edhe ty te dy felat e p...  e te dy cicat te kane ngecur akrepat. Po hiqi qe aty, a i vrare, qe te te ece sahati perpara. Bota dyfelore do mbetet gjithmone, ke te drejte, po nderroji felat ndonjehere. Nuk e kam fjalen per ato dy felat ngambrapa, se mos keqkuptohemi.  

Kryesisht O Bame ... pika pika pika filozofike Lufta Spanjes me Puro Havane El Komandantos  dhe pjeserisht o argjendis kapeni kete veper t'modhe arti bam-bam-bam, dhe ejani ne vete se une po ju pershkruj juve, dmth merzia riperseritese e komenteve te mija qe i bin vetem ne nje brime ju takon juve, un pershkruaj çfare beni ju ne esence, dmth qe i bini vetem ne nje brime, dhe e reja e vetme per ju eshte t'i ndrroni felet  ngambrapa, te beheni retromaniake siç e do moda.

 

Domethene ti i bie se njejtes vrime,meqe ne te tjeret i biem se njejtes vrime.Ciles vrime i rashe une njehere.Qe te hiqem edhe une ca si i thelle,duket qe nuk e ke kuptuar qe une pak a shume i rashe asaj vrime qe i bie ti,domethene qe nuk eshte se na nderuan vetem femrat qe nxoren cicat jashte,sic thane ca ketu,po edhe meshkujt qe nuk nxoren "pallat" per t'u perleshur sic bene ata kafshet,po jane sjelle si njerez duke pare futboll e duke mbeshtetur skuadren e tyre.Tani me duket se kjo tema per kete vrimen e imazhit te shqiptareve ne Europian eshte.Ti ke tema-vrima te tjera ku mund te marresh pjese nese nuk te pelqen kjo.

Si kritik arti tregoj se jeni duke i rene vetem nje brime ne menyre fatale, por te besh koshient te tjeret se jane duke i rene nje brime, kjo nuk do te thote se i bie edhe ti, paçka se me domosdo duhet ta demaskosh fenomenin duke i rene nje brime. Pse ka menyre tjeter per te demaskuar? Ti shiko motivacionin e brendeshem, jo paraqitjen e jashtme.

Tani t'i bie edhe nje here tjeter brimes per te risqaruar punen e brimes. Konsiderata jote per felen e Rusise tiranike muzhike orientale patriarkale dhe Putinit tiran muzhik i ngambrapambetur, lidhur me gangsterizmin e tifozerise, fenomen kryesisht mashkullor, implikon ne teorine dyfelore Felen koresponduese te demokracise femen oksidentale, me edukate, me kulture, e zhvilluar etj.

Me fjale te tjera nese ne tirani mbizoteron elementi patriarkal agresiv mashkullor oriental (dmth krimineli, profili i ketij timit, vrasja, tifozi huligan, thanatos) ne demokraci mbizoteron elementi pseudoagresiv femen oksidental (dmth oh! zhardinsmiley, seksi, brima, tifozja cicemadhe, eros).

belgjike-irlande na duhet barazim

pse na duhet barazim mo Gono, per bastin ?  -se per Shqiperine eshte mire te humbas Irlanda, sikurse humbi edhe Suedia dje.. mbeten me 1 pike dmth. hajde ta zeme se do marrin edhe 1 pike ne ndeshjen e treta, (Irlande- Itali) dhe (Suedi- Belgjike) shkojne ne 2 pike ne total.  tashi nese Shqiperia fiton me Rumanine, se do kthehet njeher fati me ne, total 3 pike.

shkurt Gono, na duhen sa me pak vende te treta  nga grupet e tjera me 3 pike.smiley

po po. ata duhet mos fitojne as ne ndeshjet e treta. por ne do te na munde romania se s'kemi fitu kurre me te. e kemi me veshtire me ekipet lindore sesa ato perendimore sa i perket rezultateve.

edhe armenia megjithese fituam, na krijoi me shume shanse goli, sesa franca psh. vetem fati na shpetoi, apo ndoshta e bleme ndeshjen me ta (federata fitoi miliona nga kualifikimi qe patem, dhe ndoshta nje pjese ja u dhame atyre). nje zot vetem e di.

 tashi nese Shqiperia fiton me Rumanine, se do kthehet njeher fati me ne, total 3 pike.

FIFA World Rankings 2016: Updated

....  

22  Romania

...

...

....

42 Albania

....ene bon vaki ..por bathet e priftit thone ndryshe 
 

3-0 per rumunet .

Ncuk. 2-0 per shqipot. smiley

 

Ti sdo e kesh marre vesh akoma qe do kthehet Cana ne fushe.

03.09.2010 Rumani-Shqipëri 1-1

11.10.2011 Shqipëri-Rumani 1-1

31.05.2014 Shqipëri-Rumani 0-1

ndeshjet e fundit kane qene te shtrenguara, kemi pra shanse per neser.

Ti pasi kundershton gjithkend ne gjithcka fillon e kundershton  veten.smiley

Profil-im - 18 Qershor 2016 - 16:46 permalink

po po. ata duhet mos fitojne as ne ndeshjet e treta. por ne do te na munde romania se s'kemi fitu kurre me te. e kemi me veshtire me ekipet lindore sesa ato perendimore sa i perket rezultateve.

edhe armenia megjithese fituam, na krijoi me shume shanse goli, sesa franca psh. vetem fati na shpetoi, apo ndoshta e bleme ndeshjen me ta (federata fitoi miliona nga kualifikimi qe patem, dhe ndoshta nje pjese ja u dhame atyre). nje zot vetem e di.

nuk i kisha pa statistikat. flitsha me kujtese dhe ndeshja qe na futen nja 5 gola (m'fal 6-1 ne 2007-ten) me kish ngel ne mendje si e fundit me ta.

 pastaj shqiperia po paraqitet gjithnje e me mire, dhe vete vendi atje po ndryshon per mire. rumunet na trajtonin me perbuzje, ka dhjete vjete. prandaj dhe na rrifshin lehte.

 

Rumunet kane shkollen e tyre te futbollit por  vitet e fundit nuk kane qene ata qe ishin sepse perjetuan nje nderrim brezash ne kombetare.Armiku kryesor i kombetares tone eshte lodhja , pas dy ndeshjeve te nivelit te larte ku kane dhene gjithshka qe kishin , te cilat jane shume per nje ekip cope cope me lojtare qe nuk luajne me kohe te plote ne ekipet e tyre.

rumunet kishin Hagin vetem. ndersa bullgaret Stoiçkovin. 

neve akoma nuk kemi lojtare te ketyre kalibrave. 

Hysaj mendoj se do te jete ylli yne i ardhshem.

what is the best gps address going from toronto to jfk airport  ? anybody ...?  

 

Nese perdor paisje GPS, kerko tek "points of interest" dhe duhet te ta nxjerre. For everything else, there's Google.

Van Wyck and JFK Expressway
Jamaica, NY 11430

P.S. kujtova se po kerkoje adresen per stadium ne France smiley

Ne paris tu prit aroplanin per lyon

Befsh qejf plako. Shiko mos takon dhe Qemolin, veç ne eshte kthyer. Shpresoj te na kthehesh me lirine ooops me fitore doja te thosha smiley.

Qemoli osht ne paris duke prit avionin per baltimore via keflawik islande. Me ka ardh ne moj te hundes fjala franceze SORTIE ... mezi po pres me u kthy ne shtepi ... u njofem pak si shume me francen... a del nai here djelli ketu ne paris se osht fund qershori jo per gjo....

in the face te t'gjithe atyreve qe nuk e besonin al gorin. ja pra qe ndryshimet klimaterike ekzistojne qe c'ke me te

kte lajm e kishiin gjith mediat edhe knej

smiley qemoli kshu

pse u dorezove qemol? prit dhe nje dite se s'u be nami.

Dielli osht me lek knej smiley nuk ka gratis 

Sa lek eshte dhe a vjen me ndonje qofte falas?

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).