Finalja e Copa America 2016 ishte ndoshta e fundit per Leo Messin me kombetaren argjentine. Deshperimi i skuadres se Argjentines ishte i plote pas humbjes me penallti ne stadjumin MetLife ne Nju Xherzi, pas 120 minutave te mbushura me raste te cuara dem. Messi ishte njeri prej atyre qe humben penalltine, duke e cuar topin jashte. 29 vjecari tha se do te largohej nga kombetarja argjentinase. 

55 Komente

Mesi lojtar i madh por asnjehere nuk harrritti qe taa merrte perdore ekipin kombetar drejte fitimit te nje trofeu.... Maaradona eshte me i madhi prej krejtve,,,

 

Kete lajm e dhane edhe mediat kendej, dhe mendoj se Mesi seç ka ca veshtersi kete vit, si duket qysh kur i dolen se te ardhurat e tij i shmangeshin fiskalitetit. 

Pjero, ti si trajner si e shikon raportin e Mesi me topin, lojtaret e tjere, vijen, hapesiren?

Itali Spanje. 2 gola ose me shume 90 minuta, 5 kartona ose me shume, 11 korne ose me shume.

Duhen bere 750 euro me sezben

kush kualifikohet?

Une do bej tifo per Italine.

ajo normale, se sna lidh gje me spanjen...

Harrova une qe arbitri eshte turk dhe ja ka inatin Italise qe humbi me Irlanden dhe nelen vellezerit turq pa kalu turin.

1-0

si le buffon te kalojne...

Lungo, shikoji parashikimet e mija me siper. dolen te gjitha smiley

750 euro 

i loza dhe une 2+ dhe kualifikim italie smiley

me kornet si jemi?

Gola 2, korne 14, kartona 6, kualifikim Italia, marr barazim Italia. smiley

I paska qa keto bluzat e Spanjes Kryeministri yne. Shume te bukra. Te lumte Edo...

smiley

.

nese  Italia kalon Spanjen  sot, shkon ne finale !  -dhe besoj qe Italia do kualifikohet sepse po tregojne qe skane frike nga Spanja, qe eshte nje ekip i lodhur..

 

me erdhi shume keq per Kroacine qe beri gabimin e rende dhe luajti e permbajtur, e rezervuar,  perballe nje skuadre mediokre si Portugalia.

 

gol Italia... sapo  e taksa !.smiley

E dhane gjithe medjat kendej, Belulo, para se ta taksje ti ...

po po, edhe kendej..  fshati qe duket, sdo kallauz,  tha.. lojtari me i mire i Spanjes eshte portjeri.

Te lumte qe i lexon sapo po behesh gati te fikesh kompjuterin.

Gazeta online MONITOR ka hyre ne cdo familje, Gjemo ...

Keshtu kam degjuar. Por kjo u be vetem pasi moren dhurate shishe me pije alkolike.

njera me e lodhur se tjetra, prape po ti vesh me loz me irlanden e kroacine prape humbin qe te dyja

Gono, e shkarkoi dhe nje trajner Shqiperia.. ne rreth  1,5 vjet kohe, prej kualifikimeve, u bene nja 5 a 6 trajnere te shkarkuar me duket..smiley   

Jane bo te frikshem, Konte e la italine sa mori vesh shortin e botnorit. Del Boske na ngel neve ne dore me duket.

Sergjo Ramos vaffanculo!!

Chi-- Chi--Chi..   le-- le--le.

Viva Chile !

Shaqir! Shaqir! Vaffanculo!

e vetmja ndeshje qe mund tia kaloje asaj te mbremshmes per nga simulimet dhe qaravitjet, eshte kjo e sotmja, ku per vonimin e lojes perfshihet edhe vete trajneri smiley

me cpo shofim, Shqipnia e kaloka grupin pa problem per botnor.

Po po, me nga dy fitore seciles, spanjes dhe italise... te bejme gati biletat per Rasija

italise ja kom friken, vonojne shume lojen smiley

Kakmarrja është e ëmbël, Spanja në shtëpi smiley

Italia si ne vaktitsmiley

jo, akoma nuk eshte si ne vaktit  Italia.  p.sh jane larg nivelit te Gjermanise ne kualitet.smiley   por italjaneve eshte e veshtire tu besh gol ama.

Italise ia boni Irlanda smiley

Ore pepinot na e kane fut me trajnerin thuaj, Kane mbajt me te mirin per vehte.smiley

Vallai ta shofim me gjermonin, po taljoni shume i lirshem ne sulm ishte, si ne kohe parahistorke, Paulo Rossi ia thonin xhananit.

 

Italia ka ekip te mire, por fakti qe luan lirshem ne sulm p.sh sot,  eshte  edhe sepse luajti kunder nje Spanje shume te shemtuar, te lodhur, ekip pa inspirim... 

kualiteti  dhe forca e vertete  kesaj  Italie ne kete Evropian do duket nese ndeshet me Gjermanine apo Belgjiken.. per mua vetem  keto dy skuadra jane pak me te vecanta se Italia. Gjermania eshte ekip mjaft solid, funksionon mire teknikisht e taktikisht, te ve para.. ndersa belget kane ekip relativisht te mire, por e vecanta te keta eshte se jane energjik dhe kane shume talente individuale me potencial  te cilet mund te vendosin lojen.

He mer se gjermoni mjaft ka fitu, te vije dhe dita e arber...eshit njehere. Vallai po luftune per cdo top si sot, pisk e ka dhe gjermoni, le qe e ka menjen dhe ke brexit. 

S'kane rruge tjeter, o fitojne, o trajneri i shtron ne dru.smiley

Anglia rrihet sonte.

Je i mencem smiley

Djema, duke qene se pertoj ta nxjerr nga interneti kalendarin, pjesen e mbetur te kampionatit Europian,  a ka njeri ta sjelli ketu, pjesen e mbetur. 

As God is my witness ,I hereby go on record by saying the Italy will win this tournament .smiley

Angline po e nxjerr Islanda me dhune, perfundimisht, nga Euro-pa..

Eshte politike Belul

do ishte  mire te ishte politike... po keta anglezet jane mavri fare mor vlla.. kane humbur cdo kontakt me futbollin. levizin  sa andej kendej si budallenj ne fushe, pa kurrefare plani a strategjie. nuk e  kuptoj.

mos u kane dhene ilac gjumi ne hotel nga inatismiley  

Brexit, mu be qejfi qe u eleminuan

Rashford ka formen e kokes si Taulant Balla!

ku ja pe rashfordit ti smiley

smileyrashfordi ketij timit!

smiley

zyrtarisht kjo ishte dita e dyte me e bukur e ketij europiani!

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).