60 Komente

shqiponja e ha gjelin

Gjermania fiton! 

Sa qejf kam te rihen keta gjermont sot. Forca Franca.

Fiton skuadra qe do te beje me shume gola, gjermanet.smiley

fitojne francezet sot me 100%

as te 1/2 e fushes jo, te 1/3 i kane mbyll

E hongren wurstin jerment. Te shofim icik loje tani.

nji e boni edhe brazili ne fushe te vet e jo mo franca smiley

Gjermoni i rref tgjith po deshi edhe me ibdore te lidhme mas shpine.

 

Sidomos me i dore tlidhme mas shpine smiley

Vish shpejt brekt e shoncit, s'ka gjo qi s'jon thasmiley

Francezet qenkan me te fresket fizikisht.

Albitri italjon mooo smiley

 

He mo,ishte apo s'ishte?

penallti me te drejte, gjunaf qe se futen ate rastin ca çaste para.

kjo tregon dhe qe ekipi jone ishte shume i forte.

Boateng del me te kuqe!

Mire qe iku vete.

ka shprese ende per dojcat, se atyre 4 minuta u duhen. 

Ein zwei...polizei?

2-0 me kampionet e botes e te medosh se mezi na munden ne.

Pse mo sta mbushem mendjen na?

e morrem vesht.  Franca duhet ta fitoj kete evropian se ka vuajtur nga sulmet terroriste  kohet e fundit, e meqe jane edhe  ne shtepine e tyre, duhet solidarizim dhe mbeshtetje morale.

ka nja 10 vite qe futbolli eshte bo thiatro. na pelqen apo jo, duhet ta pranojme.

rrofte miqesia Franko - Gjermane, thuaj.. boshti i Evropit, per inat te inglizit..smiley  

penallti kot,  pa arsye, ua dhuroi Shvajni.. se  te ishte per futboll, i vune para gjermanet ne pjesen e pare, zoterimi i topit ishte ala Barcelona.. 80 %  Gjermania, 20 %  Franca..smiley

Do dali nai hundlesh t'ia mori ate flamurin e Greqise atij boles ke rradhet e para, e tia fusi ne goje se na cau bythen.

Qafshaperzotin Qemolo te njejten gjo po thojsha gjate neshjes. Na e shpifi neshjen.

baget't nen sqetull dhe avionin per gjermani.

O Die mannschaft i modh, sa i modh si je ti ... 

Kjo finale mes patetikesh do jete interesante.

Pffff, eliminun Italiont kto....
 

He more??

Na iku dhe gjermanja?

ja vodhen edhe "Hu"-ne islandezeve smiley

nejse urime francezeve

u be si varikaret ky muhabet, nuk shikohet me futboll, tja kishin dhene frances qe ne fillim e kishim mbledhur mendien dhe ne...

e mire. Dojçi eshte akoma ende Kampjon Bote se ça meneren per per dava evropjani smiley

 

Ket here e kishim fiksimin vetem me Italine edhe kaq

urime ifiqo, heren tjeter ca synimi keni? apo francen?

Po Francen mo, se o Italia o Spanja, o as Italia as Spanja kalon nga grupi i ferrit smiley

 

Francen e kemi xhan nuk hyn ke llogarite per Putin Cup.

Shkoni mer pirdhuni, na e bote Mario Gomez si me qene Paolo Rossi. Ik hani sacmet qe bo ai shllupi qe keni per trainer ate boni ... 

S'na lute Mario Gomez ... Fakju...

Po pse ishte ekip i madh ky gjerman?

Mua mu duk qe ne fillim skuader avdalle. Sa gjeti njeren qe ju pergjigj ne ritem, i rane breket.

Per ça ritmi behet fjale ketu?

 

Atletik. Italia psh nuk e perballonte dot, ndersa Franca mire golat i nxorri kollaj, Po dhe ne mbrojtje

pati moment e ilariteti. Here here gjermanet ne sulm perdoreshin si krruajtese dhembesh nga Sissoko me shoke. 

Ja per kete e patm. Mo u vrenjt o Fiqo atqu se me e

mira do behet!

ai griesman eshte lojtar i madh. ai e shpetoi francen ne fakt. 

shqiperia duhet te krenohet me faktin qe dy skuadrat finaliste i kishte ne grup kualifikues dhe i rrafi qe te dyja, packa se francen ne miqesoresmiley.

Ishte hap icik bythesh gjermoni, edhe ne fushe.

 

Tëmën po kur s'me dolli asnje parashikim!!

Po ik o Zeqo, ke mendje ti per parashikime. Aty s'na dualln neve, qe kemi filluar lloton qe kur luante Pescara me Avellinon, doli Zequa tani ti jap drejtim!

Pysni per shnetin e Shkodranve...

Das ist aber traurig  smiley

Duka ta provoje shancin, te boj nje lutje te UEFA te futet Albanie ne finale. 

Une them te provoje te mori direkte kupen. Ne i rrafem te dyja keto ekipet e finales, na jepni kupen!

hallall francezet, e kishin gjet autobuzin me te mire se italjont smiley

O Haj Fiqo, 

Ne 3 neshje te verteta gjermoni ka bo vetem nje gol (me pak fat dhe pak apsajt kunder Italise). Sigurisht ishte superiore kunder te trejave (Polonise, Italise dhe Frances) po Barcelona na ka tregu qe kjo nuk mjafto. Po nuk e rrase do e vertisesh neper dure (topin ore topin) dhe te rrofte qe bone si i forte.

Gjermoni ka qene rezultativ se ka qene fjalepak e puneshume. Qekur keni fillu me u bo fjaleteprume e komike (si Muller) nuk boni hajer. As objektivin e jetes (te rrifni Italine) nuk e realizoni dot, as tituj nuk fitoni.

Dojçi ndoqi pik per pik protokollin zyrtar Guçe.

Eshte i vetmi ekip qi lun per te fitu ndeshjen.

Sipas lajmeve, kontrroll i forte ne ndeshjen finale, ku policet po kontrrollonin me duar neper trup çdo tifoz. Biles njona aty (qe e pashe vete ne tv) i tha policit; A ti heq dhe breket smiley  Jo-jo - i tha polici smiley

Kete lajm e dhane te gjitha mediat ketej smiley jo tamam me heqje brekesh por kontrolle te forta .

Ndoshta s'e kane dhene ate pjese mediat atje ngaqe heqjet e brekeve jane bere shume te zakonshme.

Rilindja eshte ekipore, nuk i ka qejf sportet individualesmiley.

me te drejte ne fakt, se sportet individuale jane thjesht talent individual, nuk varen prej qeverise.

dmth mbeshtetja e familjes lun shume me rol sesa ajo e qeverise, kur fjala eshte per aktivitete individuale dhe jo ato kolektive. 

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).