Dy ditë pas shpërthimit, të afërm endè shpresojnë se forcat e ndërhyrjes do të gjejnë trupat e të dashurve të tyre për tu siguruar një funeral, raporton CNN. Shpërthimi i një kamioni plot me eksplozivë ndodhi të shtunën mbrëma në Bagdad, ndërsa qindra banorë bënin pazaret në fund të muajit të Ramazanit. Kryeministri iraken ka premtuar më shumë siguri për banorët që e kanë pritur me zemërim kur vizitoi vendngjarjen. ISIS, që ka pësuar humbje muajt e fundit sulmoi lagjet Karrada dhe Shaab të Bagdadit. Këto dy lagje janë të popullsisë shiite ndërsa ISIS shpallet sunit.

14 Komente

asgja s'mora vesht.

Nuk mundesh! Thjesht, s'mundesh te marresh vesh gje! Mjer ata qe iken! 

Perralle nga e kaluara! Shiite vs Sunite! Sa justifikim i shpifur! 

Sa here permenden ne Kuranin e shenjte sunite dhe shiite?

Sa here permenen kumllat dhe hurmat e arabise?

Na ka marre malli per Sadamin... 

Ai te pakten i vriste njerezit mceftasi e nuk ja nxirrnin ne peshk per dite te hene...

Tani u kujtuan adminet ta nxjerrin, si duket flinin smiley

"...to incorporate peace and democracy"-cit. W Bush

Perenia kerko kurban.

Njerez keto pune i di allahu ....

bojsha muhet me nji shqiptar nje here ... rob i mir ne pergjithesi ... per aksidentet e shumta ne rruget e AL. Une i them duhet patrullim dhe denim i eger sidomos per te piret. Eh ma pret e kote eshte, po ta ka shkru allahu s'ke ca i ben. 

vetem ne aeroportin e shqiperis nuk hyn dot kta se atije ka polici shteti dhe roje vigjilente, qe nuk ju ben syri terr 

po jetojme luften e 3-te boterore . ruajuni se edhe Zoti ka marr frike, na ka lon vetem 

Nje njeri qe ka votuar pushtimin e Irakut nga SHBA (pasoje e drejtperdrejte e te cilit eshte pasiguria aktuale ne ate vend) jo vetem qe nuk do te duhej te pretendonte postin me te larte te pushtetit ne vendin e saj, jo vetem qe nuk do te mjaftohej me nje kerkim faljeje, por do te duhej te futej vetë 100 metra nen dhé!

 

 

Ne kohe festash fetare gjithkund ndalohet lufta dhe cdo grindje, si ne kohrat antike, ashtu dhe mesjetare. Por Allahu, kur njehere shoket e Muhametit sulmuan nje karvan duke kujtuar se kish mbaruar festa, e justifikoi kete sulm!!!!! Atehere, cfare te presesh nga keto lloj feshe dhe nga keta lloj njerzish!?!?! Tmerr, te jetosh ne keto shoqeri! Dhe disa shqiptare me mendjelehtesine me te madhe perqafojne kete fe pa kurrfare spiritualiteti, duke e kthyer avash-avash vendin e tyre ne nje Lindje te Mesme!

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).