18 Komente

sepse jan nana e krejtve

Ngaqe ka bleres 

Pse grabit Banka-t ? - e pyten i here kriminelin Willie Sutton . 

... Because that's where the money is ...

Me punë dhe e udhëhequr nga një palo politikë ordinere, mashtruese, korruptive s'arrihet asgjë në Shqipëri, shto edhe injorancen si rrjedhojë e bastardimit gjatë pushtimit mbi pesë shekullor otoman dhe ja pasojat. Kjo nuk ç'rrënjoset lehtë, madje as nga flamurtari i kriptokatolicizmit shqiptar, Naltmadhnia e tij Rama i III poeseduesi i mbi një milion shuplakave, ideatorit të gardhifikmit të nahijes me emrin Lazarat, që bëri të mundur gjelbërimin me bimën e bekuar të njezet e shtatëmijë e nëntëqind e tridhjetë kilometrave katrorë të vendit ku jeton,  pjesë tjetër e popullit hajdut dhe injorant por të penduar gjer në palcë të provinces më perendimore të Perandorisë, vendit të shqipeve e sot të pulave që quhet Arnautistan!. smiley

 

Po ti Leo , nuk je Shqiptar ?

po nuk shesin vetem shqiptaret droge.

Sepse ne krahasim me vendet e tjera Europiane, shqiptaret s'kane patur rastin ( ose dhe ne kane patur, s'e kane bere te organizuar kombtarisht) te vjedhin pasurite, kolonizojne, behen banka te parave te pista, te kishin skllever, apo te perdornin burime njerzore dhe natyrore vendet e tjera. Por shqiptari i vonuar europian, e ka kuptuar qe e vetmja menyre si mund te marresh "respektin" sivellezerve te tyre europian eshte duke mbledhur mjaftueshem para. Por ngaterrojne masen, se nuk te respekton njeri kur je nje shites droge ordiner, por kur je nje banker zvicerian qe pastron parat e nje krimineli. 

se jane fukarenj dhe skane asnje shprese apo te ardhme 

Shqiptaret jane te fundit ne kete tregti, ose si te thuash tani keto vitet e fundit kane filluar, nderkoh qe raca te tjera, italianet, irlandezet, kolumbianet, surinamsit, marokenet, turqit, meksikanet, etj, etj, kane vite qe jane marre me kete tregti. 

Menyra me lehte per tu pasuruar.

Po çte shesin? Pordheve su afrohet njeri, mente si hane as qente.. smiley

Shesin me bo lek, ça te shesin domate!

Sepse njeriu i ri kapitalist shqiptar eshte i pangopur !! Jetohet edhe pa shitur droge,vrare,vjedhur,plackitur e mashtruar..po jane gjera komuniste keto!

Une nuk shes , as blej...

Ketu thuhet per Shqiptaret e Shqiperise ma do mendja mua dhe pyetja eshte me vend.

Dembelizmi dhe mania per tu bere te pasur brenda nates. Mosnjohja e realitetit dhe jeta perceptohet si ne telenovela.

Buke e djathe dhe telenovelat mos jua hiqni.

Te jetojme si kardashianet smiley

Jo te gjithe shesin sidoqofte aty ku ka korrupsion  shtetror ka edhe biznes droge. 

Nese nuk ke mbeshtetje politike as te shkon ndermend te shesesh apo te kultivosh droge..... kush mendon ndryshe eshte mendjelehte dhe ca budall....

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).