Ambasada amerikane ne Tirane ka bere nje reagim mbremjen e se merkures duke deklaruar se, kreu i opozites Lulzim Basha ka bere nje propozim te fundit per reformen ne drejtesi qe ka per qellim bllokimin e saj.

Propozimi më i fundit për të cilin flet SHBA, ka të bëjë me përgatitjen e ndryshimeve të fundit në draftin e reformës në drejtësi, ku PD kërkon që këto ndryshime të përgatiten nga grupi i negociatorëve. 

Reagimi:

Ambasada e SHBA është e zhgënjyer që vëren se pas deklarimit të një marrëveshjeje midis qeverisë dhe opozitës, kreu i opozitës, Z. Basha ka paraqitur një kërkesë të re të papranueshme.

Ky zhvillim i fundit na detyron të arrijmë në përfundimin se kjo është një përpjekje e qëllimshme nga kreu i opozitës për ta bllokuar këtë reformë. Paketa e reformës është gati dhe përmbush të gjitha standardet e Komisionit të Venecias, SHBA dhe BE.

Nëse Z. Basha nuk i përmbush dot premtimet e tij, Qeveria e Shteteve të Bashkuara iu bën thirrje anëtarëve të parlamentit individualisht ta miratojnë këtë reformë më 21 korrik.

Ambasada amerikane ne Tirane ka bere nje reagim mbremjen e se merkures duke deklaruar se, kreu i opozites Lulzim Basha ka bere nje propozim te fundit per reformen ne drejtesi qe ka per qellim bllokimin e saj.

Propozimi më i fundit për të cilin flet SHBA, ka të bëjë me përgatitjen e ndryshimeve të fundit në draftin e reformës në drejtësi, ku PD kërkon që këto ndryshime të përgatiten nga grupi i negociatorëve. 

 

Reagimi:

Ambasada e SHBA është e zhgënjyer që vëren se pas deklarimit të një marrëveshjeje midis qeverisë dhe opozitës, kreu i opozitës, Z. Basha ka paraqitur një kërkesë të re të papranueshme.

Ky zhvillim i fundit na detyron të arrijmë në përfundimin se kjo është një përpjekje e qëllimshme nga kreu i opozitës për ta bllokuar këtë reformë. Paketa e reformës është gati dhe përmbush të gjitha standardet e Komisionit të Venecias, SHBA dhe BE.

Nëse Z. Basha nuk i përmbush dot premtimet e tij, Qeveria e Shteteve të Bashkuara iu bën thirrje anëtarëve të parlamentit individualisht ta miratojnë këtë reformë më 21 korrik.

 

226 Komente

Hajt mos cani bythe! smiley

Me keq se kaq nuk ka per tu bo! 

Negociatori Kembengules dhe Efikas kshu...

Ku pjerdh AI mer burre ca thu smiley nxorri Tao...Taon ....ne pension te parakohshem smiley

bufonat!

Nuk i dum Yankeet mo se na nderhyjne ne punet e permrencme....jena Haxhi Qamila e jetojme vetem per Baben perderisa te kemi Kavajen e Shijakun. Uf se harrova nuk dum as BE se ajo Vllahutina eshte Kuqe e me permanent te keq flokesh.

Mban era revolucion me ne krye El Commandante Che Guevara...ca lesh Che kumandanti jon eshte  i Pabese qe ska ndez i puro ne jeten e vet e qit pushk mbas shpine kurse alltien ta hudh ne oborr.

barometri parashikon vec furtuna

Basha mashtues ordiner nje gje mese e qarte tani. Tani qenka bo bashke dhe me Meten. Dite te zeza e presin vendin MASHTRUES+HAJDUT. 

"Dole i forte o Gjino" 

 2/3 per PS, PD kerkonte vendet e rezervuara, erdhi Nuland dhe tha 6 PD 6 PS por nga monitorues e ktheu ne vendimarres misionin e monitorimit. Sot u tha nga Komisioneri Han qe te huajt do te kete mision rekomandues dhe u zgjidh problemi. Tani jane kthyer serish te formula 2/3

bravo Rama mos e lesho smiley 

 

 

Asgje per t'u habitur nga 'politika' e pd.

I tradheton gjithmone fakti se jane te pangopur te zoti (dhe po aq te trashe)

Pritej vetem prova neoliberaliste per ta shpallur jashte bisedimeve te kesaj natyre. Dhe e dhane.

Ambasada rreagim ne 11 te nates ? smiley

 

no kidding, rrepublike alegorike.

mesoni golf djema smiley

purtroppo bashen nuk e merr me njeri seriozisht pasketajsmiley, as likja vete, qe i pari ja kish kuptu paqendrueshmerine e kurvllikun.

Po ca ta moresh zeriozisht Bashen: ai dhe faktin qe do me shku me jetu në Hollande ka fryke me e thone smiley

ja tha dhe M.Bregu;  filmat me diversante dhe desante kane marre fund, boll bere si gore

Ky Bylykbashi qe eshte ekspert dhe di anglisht te nxjerre emailet ti publikoj...

Hé hé hé, e kapishi PDja qe letra e Hahn-it ishte si darka ke Krokodili (sa për të shpetu 'nderin e humbur' ). 

Hajt se neser Reforma merr 95 vota. Shume faleminderit Zonjes Bregu dhe zoterinjve Selami etj etj. 

smiley

More mu me vje cudi me dynjone. Po kjo pune osht, pse do firmosin denimin me vdekje per veten e vet. Kushdo me qene, une, ti, gjithe shqiptaret isoj do veprojne. Keta tallin bythen me Lu-ne dhe kush e ka bo Lu-ne. Me cpofshin mu ne hunde qe sa te bi dakord Basha a Masha a dreqi me te birin do dali krahu tjeter do thote : Jo po s'e kishim kshu llafin !!! Pse osht per t'u habit. Gjithe dynjoja e di qe te gjithe pa perjashtim jane krym duke vjedh e duke bo dallavere. Tani do mbrojne bythen e vet me te gjitha mjetet. Politika e PD, PS, LSI apo e ketij timit. Ata rrezik mlidhen dark per darke te gjithe koke me koke me gjet fjalen ca do thojn neser. Poplli bo gam-gam. Jo te majte jo te djathe e lesh me qime ...

Pyeteni pak ate krye-antikomunistin nr 2 ne ate vend..Sa e ke oren? Po nuk genjeu..smiley! Keqkuptim them une..neser fitorja e radhes smiley

Kur shikon komentet e goreve online "ja mblodhi lulit usa" "ja futi rama bashes" etj etj thua me vete mire qe u be keshtu.

Ne na bene shtet pothuajse me zor te huajt. Na kane mbajt me zor apo shpetu nga vetja here pas here, si psh me 97ten. Mbase dikur lodhen, a kane interesate tjere, dhe do shkojme atje ku e meritojme.

Te keta te huajt perfshihen dhe otomanet?

Nuk e di. Historia apo realiteti nuk behen dot me if. Cfare ka ndodhur, vetem per ate dime. Po nje gje eshte e sigurte. me keto ane kemi qene si popull shume me pare se te vinin otomanet, e prap nje m... kemi bere. Kemi mbijetuar, mbase dhe kjo nuk eshte pak, te tjere jane zhduk fare, po dhe ndonje garanci e madhe nuk eshte.

Si tha ai shoku,s'ka ba vaki qe minjte te bajne qark per minj.

ligji i peste i njutonit kysmiley

I katerti? smiley

ka pas qene nji version tjeter popullor me te katertin, po nuk eshte vendi ketusmiley

Desh na bere te gugllojme

 Ne rregull...

 

Pika e fundit n'brek smiley, right ?

I pesti osht : Ngado qe te rrotullohesh bythen e ke gjithmone mbrapa ... Do me dit te katertin ( hint : osht vetem per gjinine mashkullore) ... 

Ne Albanie kamarieret kon nje huq te keq qe s'majn shenim porosine dhe o harrojn o ngaterrojn gjonat. Mesa duket dhe politikanet e paskan po ate huq. Shkruj e firmos cdo llafe mer,  jo po me the e te thashe. 

Pas impérialismes amerikane, hopppa dhe socialimperialisma europiane :

kjo eshte ceshtje e kredibilitetit politik e personal të Bashes http://www.gazetatema.net/web/2016/07/20...

neser del Basha nga Hollanda: nuk jetoj me në Shqiperi smiley

 

Ah Basha,Basha! You broke my heart darling,you broke my heart. Nuland

vazhdon...O Basha basha, wherefore art thou Luli? Deny thy father(berisha) and refuse thy name...;

Koalicioni i Opozitar PD+LSI+PDK+PR+PA+PBDNJ+LZHK = 76 VOTA . Zgjedhje të reja me qeveri teknike 

S'e marr vesh a nuk doli Basha sot dhe tha qe arritem konsesus, neser do votohet reforma apo kam qene in different world?!smiley

Cfare do diskutohet me kur bertite se fitova dhe do ta votoj, del ne 12 te nates dhe thot PS nuk vjen te negocioje. Are you fucking nuts or what smiley

Ec mo firmoseni c'a te jete se na cate trapin ka dy vjet. Sikur ka per tu bo qameti. Po nje m... 

edhe ai prifti grek ne tirane ishte per reformen, qe perkthehet, ne SHITJEN e Shqiperise se HUAJVE.

ata te pd-se (ose verioret) jane ne fakt patriotet e vetem, dhe kjo do t'u njihet pas disa vitesh pa dyshim.

ata te pd-se (ose verioret) jane ne fakt patriotet e vetem

Per cilet ata patriota te PDs e ke llafin: per ato qe i dhane detin Greqise apo ato qe i dhane nafte ushtrise se Serbise kunder Kosoves?

per ata qe ndalojne kete reformen. apo nuk di te lexosh shqip ti ?

ndersa detin dhe naften sill prova po pate se une s'di te jete shit gje.

tani do te thote qe pd e shiti por e hodhi poshte gjykata. me vone do thote pd nuk voton reformen ngaqe do te mbaje te varur gjykaten etj etj kshu budallalleqesh nonsens.

keta me kete reformen po e sheshin TOTALISHT shqiperine dhe jo pjese te saja te veçanta. po ja hapin dyert e shtepise te huajve, dhe po i shtyjne shqiptaret te emigrojne jashte ne mase.

kete gje po e vuajne popuj qindra milionesh sot, dhe jo ne nje grusht njerzish, qe mund te zhdukemi per gjithnje. grekofonet vetem nuk e kane problem se bashkohen ata me greqine (pranej ai prifti tyre e mbeshtet reformen HAPUR).

 

Ashtu eshte Edi Rama po ja shet Shqiperine Amerikes dhe BEs. na mori ne qafe, ishim mire pa Ameriken dhe BEne. smiley 

edi rama nuk eshte shqiptar. as me gjak, as me gjuhe te nenes. 

Balzac ik me gjith realizmin tend se kete vend vetem idealizmat e fishtes e kane shpetuar.

ironia e fatit eshte qe shitesit jane ata qe mbeshtesnin dhe akoma mbeshtesin Enverin. qe amerikanet i nxorri jashte te PARET, direkt sapo mori pushtetin. Aleatet dmth, ata qei hidhshin arme kundra gjermanit.

si dhe po keta jane edhe kundra turkut, qe na la mbapa, superfuqia e kohes se atershme. keta jane sot per ameriken superfuqine e sotme. 

duket qarte qe jane trupula. u mungon refleksioni minimal. ose thjeshte AGJENTE. paguhen per kete pune.

Kete lloj deduksioni e nxjerr nga hulumtimet e tua personale, nga studiues shkencore, apo nga ajo historia shabllon e PPSH-se qe na e nxirrnin per hundesh ta mesonim ne shkolle per mendesh? 

Nga truri, e njejta vegel qe perdor dhe ti besoj. apo ti perdor organ tjeter ?

Sa gjynah kur te shoh ne cilen epoke jeton akoma...

Lu eshte ambassadori me profesional dhe me integritet qe ka ardhur ne Shqiperi, dhe Shqiperia ta kete per nder qe nje diplomat i tille i ketij lloj kalibri i ra per fat Shqiperise qe nuk i intereson kujt. Une personalisht i vleresoj ne maksimum perpjekjet e tij. 

Keta karucet politike kujtojne se ja hudhin me lodrat prej kalamajsh qe bejne: e kapi, se kapi. Keta nuk kuptojne qe nuk mund te fshihen pas gishtit. Perpjekja e ambasadorit eshte per shqiptaret dhe Shqiperine e thjeshte, jo per ata qe vjedhin dhe e kane gangrenizuar shoqerine. 

Fatkeqesisht, keta e cuan vendin shume hapa mbrapa. Dhe neser, kujdes per ata qe jetojne atje. 

 

I mire apo i keq, ai punon per interesat e USA, jo tonat. Aq me keq per ne dmth, kur eshte intègre.

Jo po se i erdhi keq Zeqos kur i thashe qe jane me keq se kurvat, langaraqet.

shqiperis me mir i behet ta kaloj reformen. 

Mengjes i qete dhe me diell sot ne Tirane. Shpresoj te jete e tille e gjithe dita!

Donald Lu dhe Vlahutin axhendë personale për reformën në drejtësi, kundër linjës SHBA-BE, Han Zbardh pazaret e tyre

Bashkimi Europian ka zbardhur dje axhendat personale të ambasadorëve Donald Lu dhe Vlahutin. Ndërsa dy ambasadorët, ai i SHBA dhe i BE, duket se kanë ndjekur gjatë gjithë kohës një axhendë të tyren, në interes të George Soros për kapjen e sistemit të drejtësisë në vend dhe shkeljen e sovranitetit të vendit, pra kundër interesit të qytetarëve shqiptarë. Ndërsa Bashkimi Europian pranoi marrëveshjen paraprake të mesditës së djeshme mes palëve politike për një rol mbikqyrës të ndërkombëtarëve në procesin e vetingut, ambasadorët e SHBA dhe BE, përkatësisht Lu dhe Vlahutin heshtën, pasi ndoshta po mendonin planin e bllokimit të kësaj marrëveshjeje. Marrëveshja e re ishte krejt jashtë parashikimeve dhe kërkesave të tyre, ndaj dhe ata preferuan të mos e përshëndesnin. Por çfarë kanë bërë ambasadorët Lu dhe Vlahutin gjatë gjithë kësaj kohe? Cili ka qenë roli i tyre që nga hartimi i draftit të reformës në drejtësi e deri ditën e djeshme? Ambasadorët Lu dhe Vlahutin kërkuan që 5 sorosianë të përzgjidhnin institucionet e gjyqësorit, me qëllim kapjen e këtij pushteti dhe përdorimin e tij për qëllime kulte. Se Lu ishte në shërbim të Sorosit, ai e tregoi këtë vetë publikisht dy ditë më parë, kur u bë pjesë e një proteste të orkestruar nga shoqata të financuara nga Soros dhe punonjës të Edi Ramës. 

Edhe tit patozi me igli caren i janw bashkengjitur.

Basha ben thirrje per votim te reformes sot ne mengjes.. Pas nje ore ne kuvend, i merr Saliu ne dore "negociatat"... smileysmiley

Bylykbash eksperti, ai qe zbardh emaile, jo vetem qe nuk ndryshoi asgje por edhe ato leshime ndaj PD-s sot nuk jane me ne draft.

Kokmadhit i ka ngel konsesusi ne dore, kshu eshte kur merresh me genjeshtare te kalibrit Basha e  e idiote te kalibrit Bylykbashi.

Si duket amerikanet do ia kene kapur me dare koqet e fishkura Doktor Gerdalles, se Basha vete nuk ka c'koqe t'i kapesh.

July , te lutem na i perkthe shkurtimisht seç thuhet. 

 

Ne mundesh te ruash arsyen kur bota humbet fillin

e fajin ty ta hedh dhe vehtes ti besosh,

sa here te ty dyshojne e s'te perfillin,

por edhe dyshimet drejte t'i gjykosh.....

Bravo Lul Basha !

Kjo mos ma trash mu zerin eshte zhargon i koheve te fundit qe ma do mendja nuk je i familjarizuar.

Militantet e perkthejne si karshilluk te forti. Mos hap rruge se ta marrin per dobsi. smiley Duhet me jetu me kete zhargon qe ta perkthesh.

P.S. Iku kalaja e Lezhes. Mirela nuk i coi avokatet e saj per mbrotjen e çeshtjes ne apelin administrativ se ashtu ishte nje pune dhe balanca kaloi nga privati. Ngjarja eshte e dates 7.7 2016 dhe ja plasen dje ne media ata te Trashegimise Kulturore.

Basha tregoi qe eshte lider perendimor me negocimin e kesaj marreveshje, sic e theksoi Merkel dje.

Nga suksesi i Bashes dje per ceshtjen e Reformes, te cilen e zgjidhen duke anashkaluar ambasaden US dhe Vllahutin, doli dhe mashtrimi publik i ambasades US.

se cben njeri apo tjetri nuk ka piken e rendesise.

Ti nuk mund te biesh dakord verbalisht sot, dhe pastaj thua hajde firmosim ata letren e para 3 ditesh kur nuk ishim dakord, me arsyetimin se iku orari...

Kjo nuk eshte fair. Keshtu nuk behet reforme, por hapet sherr i ri, krize e re politike.

Nese eshte kjo qe do Amerika, bujrum.

Ne sjemi dele

Si shpjegohet fakti qe kur te gjithe po lavderonin palet per arritjen e konsensusit, vetem ambasada amerikane nuk reagoi, kur kjo ambasade nepermjet LU ishin te angazhuar me shume se te gjithe?

Si shpjegohet qe kjo ambasade nuk reagoi per nje lajm te mire gjate gjithe dites, por reagoi ne sekonde pasi mori lajmin se "marreveshja u prish" ??

Teper e dyshimte.

Kaq di une. Ky eshte mendimi im.

Si shpjegohet qe kjo ambasade nuk reagoi per nje lajm te mire gjate gjithe dites, por reagoi ne sekonde pasi mori lajmin se "marreveshja u prish" ??

por sepse Lu'ja me mire nga gjithe ambasadoret ja njef huqet Lulit, ka mbi nje vit qe ben takime lul'berishe, e di qe nuk u zihet bese deri ne fund ndaj dhe nuk u nxitua ne reagimin e saj, ligji i njutonit you know.smiley

seriozisht e ke ti apo ben vete?  Asnje gje shtese nuk ka kerkuar Basha.  Deklarata ne fjale e ambasades eshte nje mashtrim i paster.  Ajo qe u negociua dhe u ra dakort dje ne dreke ora 14.00 duhet te reflektohej ne dokumentin qe do votohet sot. Kaq. Perndryshe percfare u bene gjithe keto negociata ?

PS thote, hajde votojme kete qe kemi shkruar ne... 

Bullshit

Leftu po u fute ne skedat e ambashates zor se del mo, luli me berishen jane mren, dhe heshtja e zgjatur E Lu-se diten e dakordesise eshte prova evidente e thyerjes se besimit amerikan mbi ndershmerine e tyre. Edhe be qe po e kypron pak me ngadale por sigurt, do tu beje dalje, izolacja.

Te tjerat jane llogje kavaje.

Albano, nese eshte keshtu, plehrave te politikes shqiptare (te prapaskenes) do iu binte me mire qe ne krye te kishin disidencen shqiptare, jo per gjo, thjesht se me partneret nderkombetare, do flitshim si te barabarte n'mes njeri-tjetrit, per te mos thene se peshorja do anonte ne anen tone me shume, diçka favorizuese per Shqiperine. 

Ehh, sa dometheni marrin fjalet e VQ edhe tani. Sa keq qe disa nuk e kuptuan. Mjerim jo vetem i mendjes se tyre, por fatkeqesisht, mjerim i Shqiperise. 

dhe sepse ambasadori nuk eshte trap qe mos e dinte qe letra e Hahn ishte si darka ke krokodili (do u remember Lefti? smiley )

Qit ç'ke honger (ose : "prisni prisni se s'keni pa gjo akoma" )

Djalo, me vjen keq po keta qe na duan te "miren", bashke me ate qe eshte ne Krye edhe sot, vetem percarje po na sjellin. Populli e vuan me keq se cpo vuan sot.

Qeka bo dele Lefti, po flitka ne (shqipot) kunder atyre maskarenjve (te huajve), qe ne duan "te miren". Madje flitka edhe ne emer te popullit. I ka ardhur ngordhja Doktor Gerdalles Lefto, qe qenkeni zbutur? Apo eshte strategjia kjo?

Pyt Bashkim Finon si bente Dr Mortja në shkurt të 97

E di mor e di,po nga keta Finot e kemi peshqesh akoma edhe sot,nuk e lane te ngordhte atehere qelbesiren.

ah ok,

- ose reforma votohet me 95 vota (dhe ka zgjedhje te reja - meqe Meta thote se nese ndodh keshtu, ai iken nga kryetar parlamenti, qe eshte nje menyre per te thene se koalicioni prishet)

- ose reforma votohet me 140 vota

 

Une jam me te paren. Dhe mendoj se ashtu do te ndodhe (dhe ne 4 vitet e ardhshme PS qeveris e vetme duke marre 55% te votave).

It makes sense, shantazhin ua beri perballw kesaj here, likja del nga koalicioni, pd pas votimit 94 fraksionohet, krijohet Poli i 4 me pjesen e shendetshme te Pd selami bregu etj, Lsi defaktorizohet, shqiperia del nga tranzicioni dhe pranohet krahehapur ne familjen evropiane..

wee gjeja me e bukur sikur ta kemi fatin

Ka nje Problem kjo teori Stalker....Nese kalohet reforme me 94-96 vota dhe Meta con ne zgjedhje te parakohshme atehere Mujo Ulqinaku i Skraparit saboton reformen se parlamentio futet ne ngerc dhe do punoje me pak per te zbatuar reformen....shumica cilesore eshte e domosdoshme per reformen e re edhe me tej ndersa nje parlament i shperndare nuk kalon asgje.

Te shofim se cdo boj Muja po keq i ka punet, ndonese eshte me dinak se Lulthimi.

Ore njerez thirrini mendjes dhe arsyes.  Mos llogjioni si dele : "te behet si te doje Amerika, se na do te miren".  Cfare te mire na dashka?  Ne si popull nuk duam njeri tjetrin, na e dashkan ca te huaj me teper se ne ... mos u beni qesharake.

Meta tha qe pas votimit te reformes, do jape doreheqjen si kryetar parlamentin, "sepse nuk mund te vazhdoj te jem kryetar i nje Parlamenti i cili voton nen shantazh, presion dhe ku deputetet votojne me sms".  Per ke e kishte fjalen? Per presionin dhe shantazhin e Ambasades US.

Lexoni kete:

Ditët e fundit ambasada e ShBA është hedhur në një sulm frontal për të bërë 94 vota pro reformës në rast se konsensusi për votimin e saj nuk arrihet. Përpos takimeve publike që ka bërë ambasadori Lu me disa deputetë të opozitës për tu kërkuar votën kontaktet kanë vazhduar edhe në rrugë të tjera. Ajo që Lu shpalli se udhëheqësit e partive do të njoftohen me pasojat që do të kenë në rast se nuk votojnë, duke u futur në listë të zezë dhe duke u hequr mundësia e udhëtimit në ShBA është vënë në praktikë.

Lapsi.al ka lexuar mesazhin që i ka mbëritur nga një zyrtar i lartë i ambasadës në Tiranë, një kryetari të një partie të vogël opozitare. Aitij në mënyrë brutale dhe arrogante i kërkohej të jepte votën. Në një sms të dytë që Lapsi e ka lexuar gjithashtu thuhej :

 

"...i nderuar zoti...Ne ju presim nesër në selinë e ambasadës deri në ora 12 00 për t i'u informuar për pasojat që do të keni nëse nuk votoni pro reformës në drejtësi. Duke ju falenderuar për bashkëpunimin......"

Keshto do votohet me "konsensus" reforma ?  Me veprime antiligjore ? E dini ju qe Kodi Civil shqiptar e konsideron nje veprim ligjor NUL nese eshte bere nen shantazh, kercenim etj ?

Keta na dashkan te miren, ju lejohet cdo gje!

Ore njerez thirrini mendjes dhe arsyes.  Mos llogjioni si dele : "te behet si te doje Amerika, se na do te miren".  Cfare te mire na dashka. Ditët e fundit ambasada e ShBA është hedhur në një sulm frontal

 

He pra o komunistet e Sales e nxoret koken antiamerikane. Jo me kot ka qene cdo qeveri amerikane pa perjashtim kunder Berishes, sado qe shtireshit si pro-amerikane gjithe keto vote. Sepse eshte komunisti i fundit ne Ballkan nuk mund te jete pro-perendimit. Ju kelyshet e kuq nuk u ngopet me 50 vjet izolim e me vrasje, por doni te na ndani prape nga bota demokratike. Doni te mbani te njejtin sistem drejtesie qe ka rrjepur shqiptaret keto 25 vjet, qe s'ka denuar asnje politikan por ka pasuruar pasardhesit e enverit, bashke me miqte e tyre familjare si Berisha, qe e kishin mjek familjeje. Na qenka drejtesia qe ka treguar Sala keto 25 vjet me e paster se drejtesia qe ofrojne BE dhe SHBA. Kete vetem Enveri dhe ISIS e ka thene. Dhe Sala tani. Jeni gati qe dhe bar te hani dhe parimet e liderit komunist te mos i shkelni. 

Sic thote shprehja romake "shpjegimi me i thjeshte eshte shpesh me i sakti.

Po flasim per personin qe nga nje fshat i harruar malesh u be mjek i familjes se diktatorit ne nje sistem ku nuk caje dot pa qene komunist ne shpirt.

Po flasim per njeriun qe ka foto i ulur kembekryq me femijet e enverit, duke shetitur me varke me femijet e enverit.

Dhe eshte personi i vetem qe po ashtu si Enveri nuk lejoi televizione te lira kur erdhi ne pushtet, por i vuri zjarrin edhe gazetave qe ishin.

Po ashtu si Enveri nuk lejoi zgjedhje te lira, as pranoi rezultate te zgjedhjeve te lira, por i vuri zjarrin vendit.

sa per linkun, mos harro qe Withers erdhi ne Shqiperi pa ardhur Obama ne pushtet. Nese nuk leshon pe partia demokratike amerikane per sa i perket pushtetit amerikan ne nje vend te huaj, harroje se ate pushtet do ta lene republikanet qe e kane hale ne sy cdo komunist. 

Me behet vertete qefi qe dhe ti me ne fund nderrove mendim per Ameriken! Uroj te zgjase ky mendim i yti me shume se 1 teme.

Asnjeri ne boten e zgjedhjeve te lira, jo me Amerika, nuk eshte aq keq sa komunizmi dhe berisha. Keshtu qe normale qe ajo qe ofron Amerika eshte me mire se ajo qe ofron Berisha. Mos e ngaterro arin me dollarin gjembi se kane vlera te ndryshme.

E kuptoj. E keni ne anet tuaja ate shprehjen "e kthen xhaketen nga fryn era?"

Se kuptoj si mundet nje njeri si Manjani te vazhdoj te jete minister drejtesie? Ky jo vetem qe eshte i pa afte por sot doli qe eshte hapur kunder qeverise qe ben pjese vete. Hajde merre veshe kete muhabet, nuk dine ca po thone e ca po bejne. Sic ka then Alex Ferguson i madhe "squeaky bum time".

U ngjalle prape ti. Po ik me militant dy leksh qe mbron hajdutet. Vetem para 2 ditesh 50 mije euro morri nje gjykatese qe ishte dakord te falte Butrintit tek privati. Reforma do kaloj se ka ca deputet te PD qe nuk jane marr peng nga Sali Berisha, qe mbron leket e femijve. 

Po cke qe nxehesh a derebardhe,ai punen po ben.Apo kujton se ben gam gam falas.Nuk thua shyqyr qe erdhi,sa ata shoket e tjere te ketij nuk po duken sot,kane rene squke.Ia kane lene te gjithe barren ketij.

Basha (Berisha) tregoi edhe nje here qe jane te dy politikanet me te pabese qe ka pasur ndonjehere Shqiperia, dhe me armiq te betuar te drejtesise se popullit. E mesuan dhe te gjithe te huajt, sepse disa prej tyre e kane ditur gjithnje.

Nuk eshte se priste njeri qe te pranonte Berisha drejtesi te paster. Te gjithe u habiten dje kur u tha qe u arrit. Por thane se kushedi, pas kercenimeve nga Amerika. 

Por keta, njesoj si Enveri, qenkan te vendosur ta nxjerrin Ameriken dhe BE-ne puciste, imperialiste. Edhe bar do te hane dhe mireqenien e kalamajve te Berishes nuk i shkelin. Kalamajve te te tjereve, varja.

O lefty osht duke ju perdor Meta, nji parti me e vogel jeni bere pjese e endrrave e projekteve te tij.  Ndrroni kete kryetar pa personalitet qe keni, e kam pas thene qe kur u zgjodh, reformoni partine dhe keni shpresa per pushtet, mos ndiqni rruge te pista te pasigurta.

Reforma eshte e forte ne fakt.

Parashikon qe mund te hetohen te gjithe funksionaret e larte, nga Presidentet e Republikes deri tek drejtuesit e institucioneve kryesore publike, nga 91-shi e ketej. 

Parashikon gjithashtu qe keta do te hetohen nga gjykata te posacme, nga gjyqtare dhe prokurore te miratuar nga nderkombetaret. 

Fakti qe nderkombetaret po kembengulin kaq fort (nuk mbaj mend ta kene bere ndonjehere me pare) eshte tregues se e kane me gjithe mend (pse te lodhen e te konsumohen kot ne ket faze, nese nuk kane nder mend te vjelin frytet e kesaj pune!?).

Te gjitha keto pika te marra se bashku perbejne arsyen e vetme, te madhe, te bishtdredhjes se Berishes, Bashes dhe Metes. KANE FRIKE! Ju tremben, me shkak, skenareve kroate apo rumune, ku rruga per aderimin ne BE kaloi permes arrestimeve te bujshme te liderve te korruptuar.

Kjo shpjegon edhe lehtesine me te cilen backbenchers-at e PD-se se sotme, si Bregu, Patozi, Selami e te tjere kane shpallur publikisht se do te votojne pro-reformes, edhe kunder partise se tyre. Keta do te perfitonin ne rast konkretezimi te skenarit, me burgosjen e Bashes dhe te Berishes. 

Tu desh i çik kohe, po e kuptove dhe ti smiley

Sot e lexova draftin ne fakt, kam pas pune smiley

Faleminderit

Sic po e shini, Reforma nese miratohet, do te miratohet sic do PD. 

Ndryshe nuk miratohet fare.

Rama ja ka dorezuar pushtetin ambasadoreve, dhe nuk mori pjese ne negociata, sepse eshte i kapur koke e kembe nga ata dhe do pranoje cfaredo gjeje te dakortesuar nga ata dhe PD + LSI.

Kush doli i forti ne kete rast ?

smiley

Nuk jeni te interesuar fare qe te behet nje ligj i mire per te gjithe Shqiptaret por mendjen e keni kush parti "do te fitoje". Aq mire jua bejne qe tallin ... politikanet atje me ju delet sa s'ka!

o lefti ju kercenoi amerika, ju trajtuan si lolo, jo si krere shteti, po te pakten tani qe jeni mbuluar me moot mos beni te nderuarin se sapo hapni gojen ju kullojne cerkat brenda lol

E nderrove emrin kujt i drejtohesh? E kishe lexuar si perhere vertikalisht.

C'dashuri o i lene nga trute? Pse je kaq i ngadalte o Gjembi?

Sigurisht qe Selami do te thote ashtu sepse eshte i pari qe digjet nga kercenimet e amerikes dhe eshte me i amerikanosuri nga te gjithe. lol

Une s'kam asgje ndryshe me ameriken, amerika ngelet vendi qe me shume merret me vendet e tjera se me vendin e vet ku kane polici te dhunushme, fakt, per shkak te popullit te dhunshem e te armatosur, fakt, qe eshte krijuar qe ne zanafille nga emigrante te dhunshem, fakt. 

Une e kam me ndryshimin total te ketyre "te djathteve pro perendimore" qe papritur u bene me komuniste se Enveri dhe me talebane se isis. Ndersa ti mbetesh po i ngadalte.

Na hengri moone sic e pate, bene naze aq sa deshen, i sorrollaten me Nuland me Kerr e me Mac, dhe ne fund do votojne ca do bien ata dakort.

Rama hengri moot se reformen e voton si cecua, pa bere asnje negociate reale, dhe humb edhe qeverine.

Reforme te mire nuk ka se asnjeri se ka lexuar tekstin e projktligjit, jo me te parashikoj sesi do zbatohet. Populli asnje permiresim ska per te pasur ne Drejtesi, ketu do jemi!  Gjithe kjo lufte per te hequr 10-20 gjytar po behet.

Prandaj bo disni GJAK juve. Po ata 10-20 gjyqtare plus ca Prokuror jane dallimi midis Qelise dhe viles tek gjiri i Lalzit. Shiko kur ta kaloni reformen mos harroni te thirrni per fitore se te pafytyre jenio e harroni se cfare keni gerthit 2 minuta perpara.

po jane dhe çik gjindje e trashe kta te PDhit, as simboliken e dates 21 nuk e kishin kap

Ik ere debili Sales po votohet sic do PeDin.

Per PeDin mire eshte qe te mos kete reforme fare se i ka te vetet horrat e gjykates dhe prokurorise prandaj po ju dridhen kembet.

ore Lefti keni humbur 50% te votuesve mer ju kane dale deputetet tuaj kunder, ju kane mbetur vetem talebanet dhe komunistet hahahahahahahhaa.

U tregua qe dhe po te vini ne pushtet me Bashen e Berishen, nuk keni besimin e AMerikes per te bashkepunuar, dhe as te BE-se. Kush eshte ai shqiptar qe voton nje lolo qe s'e respekton njeri e qe s'e njohin te huajt per lider?

Rama jo qe ju dhjeu, po ju qeeu turinjte spo levizni dot koken as majtas djathtas se jua ka rrasur ne fyt me kete reforme hahahahahaha

Qesh mire kush qesh i fundit!

PD eshte per Reformen, por me kushtet tona, jo te "atyre". Po deshet. Po s deshet, kerkoni azil ne USa se mos ju pranojne.

Nderkohe, Ambasada US qe respekton vlerat demokratike, nese vertetohet se ka nisus sms kercenuese ndaj deputeteve per pasojat ne rast refuzimi, ka shkelur jo vetem limitet e diplomacise, por ka kryer veper penale:

Neni 238
Kanosja për shkak të detyrës
Kanosja serioze për vrasje apo për plagosje të rëndë, që i bëhet punonjësit që kryhen një detyrë
shtetërore apo një shërbim publik, për shkak të veprimtarisë së tij shtetërore ose të shërbimit, përbën
kundërvajtje penale dhe dënohet me gjobë ose me burgim gjer në dy vjet.

Turp t'ju vije!

 Ambasada US ka shkelur jo vetem limitet e diplomacise, por ka kryer veper penale: Turp t'ju vije!

 

Turp t'u vije vertet! E di o Lefti qe amerika ka bere vepra penale dhe qe perpiqet te cenoje sovranitete vendesh ne menyre kriminale per vendosur sisteme korruptive. Kane nje jete komunistet dhe talebanet qe na e thone kete, por ne hic neve. Mire qe po na e kujton sala prape. lol

Ju pelqen demokracia se eshte kollaj t'i abuzosh situatat me rregullat qe ka, sidomos per ustallare te marifeteve te erreta sterre si 'politika' juaj. Po s'ka, sus!

Me te terheq per hunesh basha eshte si me te ashtus breshka, per kete i vjen me shume inat Lu-se..

Biem dakort qe fakti qe Basha e injoroi dje per gjetjen e konsensusit nga Europa, e ka coroditur.

Si mund te shpjegohet ndryshe qe ne nje kohe qe Merkel dhe gjithe Europa pergezonin Bashen, LU-ja s'tha asnje gjysem fjale?!

I ka djegur shume injorimi dhe menjanimi qe i kane bere.

Po tek e fundit, sna plasi shume

Sa te keni Kasharin me Shijakun...se edhe Kavajen e humbet....nuk ju plas shume per USA. Mbani men se cpo i boni vendit dhe opozites si dhe vetes duke shku mbas cjapit te Vicidolit.

Ne qofte se mendon se Basha ka fituar nga kjo situate qenke toc kuklle dhe kot sa flasim. Ai ka dal si kryemashtuesi i denje per librin Ginnes. Ca thote sot se thote neser. Nje kalama qe e terheq akoma Berisha. 

Per cfare mashtroi Basha konretisht?

Ore a ka noi gazetar ti boj nje pyetje Palloshit, se; Pse nuk e filloi/n Reformen Sociale. 

Natyrisht aty ai si ngjale, do justifikohet me "reformat" qe Uriahipi ka ndermarre. Mirpo gazetari duhet ti beje pyetje e radhes, se ç'behet me Eco-Bonot, me Bonot e Ushqimit, etj bono qe perfaqesojne obligacionet e CO2, te cilat zbuzin varferine jovetem nepermjet riciklimit te produkteve te ndryshme, por edhe hapin vende te reja pune. 

Ku eshte Blendi, qe rreshqet si ngjale, qe sapo merr vesh se do ta takoje njeri, zhduket ne krahun tjeter, dhe sa merr vesh se nje tregim ia ve ne dukje kete, ve veton per mos nxerrjen e tregimit. 

Tregon kjo gje pasterti, ndershmeri, trimeri, apo te kunderten e saj, sikunder dhe Karl Marksi qe u meçef. Hyyy, turp t'ju vije. 

Me ca lekesh mer Pjer? smiley

Aq shume sa po e zgjasin e sterhollojne kete reforme te shumepritur saqe kur vertet te votohet nuk do na ngjalli asnje kenaqesi. Nuk e di kur do arrihet ndonje marreveshje a levizje qe te zhduki gjithe grupin e politikaneve Ram Bashe Meta dhe kete Idrizin e cameve qe ben si politikan i madh dhe i digjet shpirti per camet.

Nje gje s'kam kuptuar grupi i vezhguesve nderkombetare si do perzgjidhet? Do jene ne raport te drejte BE-SHBA?

Nje gje s'kam kuptuar grupi i vezhguesve nderkombetare si do perzgjidhet? Do jene ne raport te drejte BE-SHBA?

Kjo do vendoset nga avokati i popullit. Mbasi te mari CV-te e eksperteve nderkombetare do te beje perzgjedhjen e tyre.

Aha shpresoj mos ngrihen dyshime te pakten per ata. Se jam e sigurte qe do fillojne tu gjejn bishta dhe atyre... 

Ho me,u miratu'e ?!

Prit o burr. Per nje cope kalamo (me konsensus) duhen 9 muj. Dihet qe osht fillu. smiley

Zhurma e politikaneve te frikesuar ka zbehur fare diskutimin per aspekte te tjera me rendesi te reformes. 

P.sh. me ket reforme hidhen bazat formale kushtetuese per aderimin ne BE, nje ngjarje historike dhe aspak banale per shtetin dhe shoqerine tone!

Keto baza nenkuptojne mbi te gjitha leshimin e sovranitetit ne drejtim te organizmit mbikombetar te BE-se, tjeter zhvillim madhor ne historine e shtetit tone, qe po kalon pa as edhe me te voglin diskutim!

Kudo neper Europe ka debat mbi ket teme, pasi kufizimi i sovranitetit eshte gje e rende, aspak banale (kujtoni BREXIT-in), kurse tek ne nuk e rruan njeri ne bote, te gjithe e kane hallin a e ka me te gjate Rama, apo Basha (po Meta si e ka!?)! 

Ky popull dhe kjo shoqeri apatike dhe e varferuar intelektualisht ne kulm, keq me vje po nuk meriton politikane me te mire se kta qe ka. 

Po mire more zoteri.

Serbia hapi dje negociatat dhe nuk ka leshuar fare sovranitet.
Ne skemi date per te hapur negociatat akoma...

As ne nuk e kemi leshuar, por kemi hedhur bazat kam shkruajtur. Formula eshte '... kur te hyjme ne BE'. Pra eshte parapergatitje ligjore kushtetuese. 

Kjo nuk eshte dicka e keqe, perkundrazi. 

Ceshtja eshte qe kjo duhet shoqeruar me diskutim te gjere publik, nuk duhet dhene si e mireqene. Une jam 100% pro-europeist, por mendoj se eshte shume e dobishme te rikujtohen vazhdimisht arsyet qe na shtyjne ta duam aderimin ne BE aq sa te leshojme asetin me te cmuar kolektiv qe kemi, sovranitetin.

Tek ne konsiderohet gjithashtu banale dhe fare normale qe te shahet vendi dhe te lavderohet US dhe Evropi.  Kete e bejne edhe politikanet, jo me populli bar-ngrenes.

Tu kritikosh ameriken, sikur i ke share nga nena! Cfare do thone ata, e kane per te miren tone, edhe kur bejne shantazh, edhe kur kercenojne, edhe kur ja fusin pordhes kot.

Ah car niveli kemi.  Dhe ankohemi pastaj perse ecin gjerat kaq keq ketu ...

Kjo eshte teme tjeter. Faktori nderkombetar, unanimisht, sipas meje ja ka vene syrin Berishes, Bashes, Metes dhe ca te tjereve per ti futur ne burg. Ka gjasa ta haje edhe Rama, ne nje moment te dyte, ai qe ne ket konjukture po perdoret si shkop ne duart e nderkombetareve. 

Pyetja tani eshte, Rama, Berisha, Meta e kompani, perfaqesojne shqiptaret? 

Nese po, athere nderkombetaret po jua fusin shqiptareve, per kushedi c'qellime te erreta te tyret. 

Nese jo, athere ata po perpiqen ti clirojne shqiptaret nga zgjedha e paperballueshme e politikaneve te vet mizerabel dhe hajdute.

Une personalisht anoj me shume nga kjo e dyta.

 

ti ne itali ke shku per interes tendin, te ndihmosh vehten tende, apo per interesat e komshiut, te ndihmosh komshiun ?

I groposi 26 veta felliqesira dhe as qe ia ndien,feston.Jo po thone qe ka Zot keta.Te kishte do ta kishte bere te paguante kete kriminel.

Sipas teje kur feston nje ditelindje,ti nuk e puth gruan/te dashuren se quhet banalitet?

S'ke faj në fakt. Sikur vetem nga pamja, ata nuk janë banalë, janë vulgarë.

Me votim pa votim, Ed Rama duhet te shpalle zgjedhje te parakohshme, ne mos per gje tjeter per te riparuar opinionin e vendimmarresve europiane me lidhje me deshiren reale te publikut shqiptar per te aderuar ne BE. Nuk mund ta imagjinoj qe ky opinipn te mos kete ndryshuar dramatikisht nen driten e zhvillimeve te fundit. Perfaqesuesit e popullit tone duket qarte qe nuk jane te gatshem te bejne leshimet e duhura per te cuar perpara projektin europian. 

Zgjedhjet e reja tani qe hekuri eshte i nxehte do ta konfirmoje nese kjo eshte edhe deshira e popullit ose qe perfaqesuesit e popullit kane vepruar kundra vullnetit te tij. 

E ke gabim kur barazon popullin me te ashtuquajturit 'perfaqesues te popullit', pra keta palo politikane qe kemi. 

Nderkombetaret e kan ndare mendjen se politikanet jane e keqja dhe duan ta clirojne popullin nga kjo kaste, permes gjykatave speciale. 

Jo jo nuk e kam gabim. E lexon ti gabim, cfare kam shkruar une. 

 

Ja ta rilexoj, sorry smiley

Referendum

Le ta therresi PD-ja referendumin abrogativ per ato dy nenet qe nuk i ka shume qejf (mbi perfshirjen e nderkombetareve). 

Po nuk ka per ta bere, sepse referendumi do dy vjet te sjelle efekte, plus qe nuk jua voton njeri. 

Nderkaq keta kane perfunduar ne hekura!

ata qe  do vendose bota do te jene te ndershem me siguri matematike. se bota i njeh me mire sesa ne vete, shqiptaret.

Nje veting te madh o shoke

do votoje partia

e paster si kristali 

do benet drejtesia.

populli smiley

propozimi eshte shorti por nuk rane dakord... smileysmiley  Domethene te negociosh deri ne minuten e fundit qe tja fusesh vetes.

2 B-t e PD-s Basha dhe Bylykbashi ende nuk kane kaluar nivelin ambasadore ne negociata.. Edhe keto jane minutat e fundit. Fisheku i fundit eshte Berisha.

 

Donald o zemer me çika

te dite s'ka Amerika

Donald o trim o lule

ne kuvend kembekryq u ule...

 

Nga sa lexojme ne lajme thuhet se Basha,Meta Lu dhe Vlahutin kane arritur marreveshjen.

Tani pritet Rama ta pranoje.

Apo ka zhvillime te tjera,qe ne nuk i dime?

Marreveshja per Reformen ne Drejtesi u arrit.

Urime!

urime per çfare ? çfare te mirash do te kene shqiptaret nga nje ligj me shume apo me pak ?

Profilo, po ku ishe more djale, thame mos te zuri kamioni  smiley

s'banoj ne Nice une. 

Prit kur te dali Basha prap smiley mbas gjysem ore duke kerkuar prap konsensus per ndonji kleck tjeter. E beri faqen shole dy ditet e fundit per te rujt prapanicen e Sales.

Gjithe kjo gjurulldi per t'i hyre bisedimeve me BE per antaresim. Duke pare si shkoi Eulex ne Kosove nuk besoj se do jene me pak te korruptueshem ata qe do kene ne dore. Gjithsesi, ta zeme se BE shkoi per akrilik bubi me te tjera dalje, pastaj si do hiqen keto nene nga kushtetuta? Apo do nxjerre Sorosi perfaqesuesit e shoqerise civile (se kush i ka zgjedhur keta te flasin, tjeter muhabet) te protestojne rishtaz?

europa do shperbehet maksimuni 5 vjet. mundet dhe me shpejt.

Po e la boshti Paris-Berlin,  po une nuk besoj se keta do e lejne te shperbehet. Londra edhe e deshiron nje gje te tille, se ka vite qe punon per kete pune. 

ekonomia po bie. dhe ekonomia e mban davane, jo llafet e bukura.

blloku komunist ra prej ekonomise, jo se e leshuan ata vete te binte. ata donin ta mbanin deri ne fund. 

po keshtu do te bjere edhe ky blloku perendimor. prej renies ekonomike.

anglia nuk doli kot, por se e ndjeu fundin. nuk dalin anglezet nga atje ku fitojne, por kur mund te humbin me shume sesa te fitojne.

Une nuk po shoh noi renie kendej nga Europa veriore, pra nga Brukseli e siper. Bo vaki andej nga juve ndoshta. Une njoh vetem rritje rroge. 

ti je rrogtar, apo jeton me asistence. nuk ka sesi ta shofesh renien. renien e shef kur ke aktivitet indipendent. dmth rrogen tende e ben ti vete.

Ose Votoni Reformen ose ne oren 11 ne ambasaden USA per te marre ndeshkimin e merituar !

-bradland nqs ishte propozimi i PD perse  vajti Luli tek sala per ta pyet si te beje?

 

Lu zgjedh dhe  aprovon te te jap 4 koqe molle... Te thote vendos sa dhe ke do te mbash.. Ti thua jo njer, jo dy her e te treten here e hedh me short ke do mbash.. smiley

Kjo eshte formula qe pranoi Bylykbashi me Bashen. smiley

 

Shif kur te fillojne fishekzaret e fitores. Me hir a pa hir, BE dhe USA ja hoqi politikes emerimin e gjykatesve e prokurorve sipas qejfit apo me kapar 100 000- 300 000 evro per post.

Likja doli mo i forte se superfuqite. Taip efenia paska thon, kte te kisha vlla, se ai qe kom s'qeka gjo.

S'KENI PARE GJE AKOMA !!

                                         

                                     

U kry?

smiley

pse pyet Bame..

ajo dihej: "Reforma O do votohej , O do votohej"

Tani Disheze do jete per popullin shqiptar.

Si mer ja dhjevsha racen, asnje kanal tv a radio smiley belge nuk foli per reformen e Drejtesise ne Shqiperi smiley Po ç'a bohet kshu mer jahu, u lodhen adminet tu na mbajt ne korent te ngjarjeve te mdhoja smiley e knej nga perendimi asnje lajm per te smiley

Ketej kete lajm e dhane te gjitha mediat smiley

Nuk kane kohe kanalet tv a radio belge te merren me reformen e drejtesise ne Shqiperi z. Pjer se jane te zene duke u marre me lajmin qe dikush qe dyshohet per terrorist sepse ka share personelin e policise ne aeroport. Si dhe po bejne konspektime te nja dy tregimeve.

smiley  prima 

smiley

Ja hudhi PDja, s'ka zgjedhje të reja në shtator (thuhej se zor te merrte 20% të votave nese bente vaki). Në qershor të 2017 do i kapin 30%

Jeni bere te gjithe spin doctors te jashtezakonshem. Vertete ju kam zili! smiley

edhe ameriken na e moren komunistet ?????

te forte paskan qene, popullit fatkeq i kane lene ne dore nje leter si ishpronar e ish te persekutuar . kaq mjafton .

imagjinoj se çfare proamerikani do ishte myslim peza.smiley

Rilindja u nis per lesh dhe u qeth. smiley

Bariu qethi deshte...

Jo jo, deshte i bene naze gershones, e perfundune ke maqina me korrent ...smiley

... beri triko e fustan

me lesh nga deshte tane...

smiley

per konsensus lesht i lane

na nderuan dhe vatane

smiley

He me u kry a jo? Ja thame alkolin ambasades ketu. O na zgjidhni pune ne Tirane sot, o sdalim qe ketu!!

Burime nga Parlamenti tregojne se Berisha akoma nuk ka dhene OK per draftin final prandaj parlamenti sotem do vazhdoj gjate sa ta zere gjumi Berishen.

Asgje nuk kam lexuar, por doja te dija vetem kaq, e kujt eshte merita? Jo per gje po per ta falenderuar nga peshku. smiley

Kshu eshte kur mbaron shkolla, s'ke me kohe te lire.

Si gjithmone dopio gjashta i ngeli shqiptareve. Reforma doli gjys-gjel. 

Kontrolloni dhe daten, se mos ka vu 3116.smiley

Qitni shampanjen prej aklli, se mos ftofeni. Po mos e hapni akoma.

Tani presim fjalimin e mr.Bashes.

Fjalimi i km-se do jete me interesantismiley

Shok anti-komunista..a mbaruan keqkuptimet me kapitalistet e SHBA-se e BE-se? Presim me padurim fishekzjarret ! Po nje foto me te deleguarit e kapitalizmit te eger amerikan e atij borgjez evropian pas keqkuptimeve a do kete? Nje shtrigim duarsh e tipit fitoi me i miri do te ishte ne natyren e kapitalizmit..i ka..i ka kapitalizmi keto..i shohim per dite ne reklamat e tv smiley!!

Hajt ishalla po permiresohet ca drejtsia se u ka nxi jeten robve.

66 faqe fjalim ky robi smiley

qeka bo parlamenti grup letrar, edhe ne 12 te notessmiley 

dashnorë rromantik te rreformes moo.

me letra te qenisme, serenata poshte ballkonit (llozhës deshjamethan)

 

 

kap figura t'i kesh per vjershatsmiley

ho njef z. Trump kaq shume lidra botnor?

e lash telefivorin se u hutush mas ktyne e veç kur m'ishin shpu gjith flluskat e birres smiley

vallai dhe mr. Basha gazeten paska honger

vari lesht.

U bo data 22 smiley

po ca halli ke?

Po a duhesh me pa- aman me 21 se ashtu ishte i pun ?

Me oren e z. Lu qe llafja

Roger. 

Shpresoj mos t'jene djeg shpresat per komisioner disave ketu ne PPU (me kete nuk jam duke thene ndonje gje me spond apo direkt) thjesht qe nga ketu kane dale disa drejtues te larte ne qeveri. Vetem njerit nuk i ka ec. 

Pjerit! smiley 

Nuk e ke ide te keqe kete kandidature te PPU-se. Them se me figuren e Kaubojsit nga politika dhe P.Th. nga emigracioni behen dy prezantime te figurave pa njolla ne biografi. 

E permbylli dhe luli me vjershen e zakonshme te mesuar permendesh.

Gjin gjoni bon gati valixhen per panama..

Urime !! U hap rruga per brezat e rinj. Ketu e 10 vjet do ndryshojne shume gjera.

nga ai vend mafiozesh ku jeton te krijohen endrra te tilla ? `

po si do te rregullohet jeta e te rinjve, kur nuk do te ndertohet me asnje pallat se do te duhet te paraqesin dokumentat se ku i kane fitu paret me pare ? 

apo ke mik personal zotin vete ti qe qe flet prej qendres se mafies boterore ?

Vallai shqipot jane si kalamojt. Bohet sherri sa tunet dynjoja, pastaj myllet ne ngasherime falenderimesh. E njejta pattern ndeshet shpesh dhe me rob albanez. S'para i puno mire valvola sa fito e sa hum. Apo shkurt si e thote mjeshtri, jane ftof lart e poshte. 

mire ata se ate pune kane, po ti qe merresh me ta dite nate, nuk ke pune tjeter te besh ? 

ps: ai qe ka postu kete artikullin ndodhet ne jug te shqiperise ne keto momente. na i ka hudh kocken neve qafiri, te diskutojme politiken shqiptare dhe vete nxin kurrizin ne diell. na e ka me hile qerratai. 

 

Damn .unanimitet si parlamenti i kohes se dulles.140 vota pro asnje kondra.smiley Kjo tregon se reforma ka per te harritur nje mut te madh se Berisha nuk do aprovonte nje reforme qe do ta conte ne hapsane.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).