Në deklaratën e parë të bërë pas shpalljes fitues në zgjedhjet e së dielës, Muharem Rama u zotua për mbajtjen e të gjitha premtimeve të bëra në fushatën për Bashkinë e Dibrës.

Ai tha se kjo është një ditë e madhe për Dibrën e Dibranët, ndërsa puna e parë që do të bëjë si kryebashkiak i qytetit veri-lindor do të jetë infrastruktura.

“Kjo është një ditë e madhe për Dibrën dhe këtë fitore ja kushtoj elektoratit. Do të jetë infrastruktura, që është në gjendje të mjerueshme”, deklaroi ai.

Pas përfundimit të 118 kutive në total, Kandidati i ASHE, Muharem Rama mori 18602 vota, ndërsa kandidati i opozitës, Sherefedin Shehu 14435 vota. Numërimi i votave nisi rreth mesnatës dhe u ndërpre në orët e para të mëngjesit, për të vijuar paraditen e së hënës.

Ndërkohë, Damian Gjiknuri, si koordinator në fushatën e Muharem Ramës dhe se maxhoranca mori besimin e dibranëve.

“Morëm besimin e elektoratit të Dibrës dhe koalicioni ka qenë pjesë e kësaj fitoreje. Ne ju sollëm një njeri, ata ju sollën një slogan”, deklaroi ai. 

250 Komente

Nje moment mjaft i trishtueshem per demokracine shqiptare. Populli nuk eshte ne gjendej te votoje kunder pushtetit.Kjo qeveri nuk ka asnje rekord,qe te thuash se populli eshte ndikuar nga arritjet impersionuese te qeverise.Po te pyesish Edi Ramen,nxiton te permende masat qe u moren ne sektorin e energjise,qe duhet pranuar qe vetem nje kokekrisur si Edi, mund t'i ndermerte ato masa qe ishin te deomosdoshme.Po a thu fshatari i Dibres t'a kete mirkuptuar dhe t'ja besoje voten oer kete?!Megjithmend qe zgjedhjet jane lokale dhe kane specifiken e vet,ku nje rol determinues luan dhe kandidati,por vota per kandidatin e pushtetit,nuk eshte gje tjeter vecse vota per copen e bukes. Kjo politike e ka c'vlersuar voten ne at fare feje,sa gati eshte defaktorizu ne rolin qe ka per te zgjedh. Fshatari qe shet voten per nje thes mielli nuk eshte i papergjgeshem fare,por ai me intuiten e tij e ka kuptuar tashme,se vlera e votes se vet eshte zerro. Politikanet qe hypin e zdrypin s'kane asnje ndikim ne permirsimin e jetes se tij,- meqense eshte edhe jashte sferes se taksimit - prandaj dhe votimet i shef si okazion me pi nje gote raki,nderkohe qe duhej te ishte dita me rendsishme per te,dita kur ka pushtetin dhe qe mund t'ja delegoje ate atij qe beson.Por ai s'beson me. Ska pse. Ska si.

Kto zgjedhje vec lokale nuk u dukshin mbas vershimit te Luthimit me Shqupistat nga Tirana ne Diber me shprese se ky do ishte litmus test per zgjedhjet qendrore. Rezultati eshte i qarte se Rama mbetet alternativa me e besueshme per Shqiptaret.

Pyetja nuk eshte se me cfare rekordi i fiton zgjedhjet qeveria Rama po pse do vazhdojne Shqiptaret te mos votojne Shqupin? A shiten mo Pasqyra ne Shqiperi Pjeter ku robi te shofi veten para se te paraqitet si alternative ndaj pushtetit ose si opozite? Pse Opozota Shqiptare eshte e pa-votueshme dhe pse nuk eshte e mundur te dale nje alternative opozitare bindese?

Sa per rekordin e qeverise ne hije te Shqupit ajo ka REKORD KRIMINAL qe Rama nuk e ka e ska per tas pasur dot sado kabinet te pa-afte te kete.

o pjeter mustaqeperioda, bindjet politike menjane, manine e "te baraslarguarit opozitar" menjane, e verteta eshte qe nuk mund te sjellesh ne Diber nje kandidat qe ka 20 vjet qe ka ikur ne Tirane, qe kandidon nje here pastaj ben pashaportizimin ne Peshkopi, dhe te presesh qe te fitoje kunder dikujt qe ka gjithe jeten qe rri ne ate qytet, punon ne ate qytet, ka shpetuar jete njerezish me punen e tij, dhe ka caktuar femijierine e femijeve ne ate qytet, pavaresisht veshtiresive qe mund te kete qyteti ne krahasim me qendrat e populluara si Tirana. 

Vec kesaj, PD e Bashes dhe Berishes tregoi shume qarte te pakten ne TR qe per 4 vjet nuk beri as edhe nje gje te vetme per qytetin. Vetem u ankua se qeveria nuk i jepte fonde, edhe pse dy vitet e para ishin pa qeverine e Rames dhe nuk bene as sa ka bere Veliaj ne 6 muaj. Shto dhe faktin shume te rendesishem qe ne 25 vitet e fundit PD u ka dhene dibraneve nje M te madh qe te hane. Keshtu qe vota ishte mese e logjikshme, nuk kane te bejne fare carlliqet qe thua.

Dhe kur them qe PD ka bere nje M te madh sa koka e tyre qe te hane, nuk e kam fjalen vetem per rrugen e kombit qe s'e bene e per mjerimin qe u sollen minierat, ne vend te pasurimit, por e kam fjalen qe s'ka bere as gjera me minimale si ato qendra qytetesh qe po ben PS nga e para, ku qytezat e vogla te ciflosura ne cdo cep, gri e qe s'ua hedh syte njeri, po marrin ngjyra e drite qendrash te banuara ku mund te besh dhe foto per FB, jo vetem te kalosh rrembimthi. Ti thua qe s'ka bere gje se ashtu ta do mustaqja e perskuqur, por ato gjerat jane aty, do s'do ti. 

Tipave si ti,ne kohen tone u kemi pas than legen materniteti dhe rrin e ankohesh se merren njerzit me ty dhe jo me argumenti. Ik kurvice e vockel!

Po kandidatin e vlores nga e gjeten kta te majtet. Ktu ku jam une prune dike qe skishte asnje lidhje me qytetin apo pertej  po nga tirana, dhe fitune te dy. Ne zgjedhjet e kalume me Shukriun,PS fitoi me diference minimale me pd/3. Kurse zgjdhje ne mes mandati historikisht i ka marre partia ne pushtet. I merr partia ne pushtet more merhum se asht vote per kafshaten. Ket po vajtoj une se nuk ka vote per te ardhme. Se do ti ma shume se une suksesin e ktyre qe jane pushtet,po ti e don me pasionin e kurves qe kercen kur i cenohet kollovari.Hik tash me me rruj trapin ma. Qelbanik.

o mustaqeperiode qe t'i kane spermosur trute politikanet e te ka ngecur gjuha tek frazat e tyre me thase mielli, si papagall qe nuk di te mendoje me koken e vet. 

Nuk mund te krahasosh Vloren me nje qytet ku te vetmin kirurg qe ka qyteti e njeh nga me i madhi e deri tek me i vogli. Dhe ketij kirurgu t'i vesh pastaj kunder nje rob qe s'e njohin as dibranet e vjeter, jo me te tjeret.

Eshte matematike e thjehste, 1+1, nuk do ta bente nje gabim te tille as nje koketul i nivelit tend qe i merr gjerat shabllon, fjale per fjale, si t'ia rrase tulin e bukes ne fyt politikani i radhes tek deklarata e fundit para medias.

Une fshatarin e thesit te miellit e justifikoj nuk e baj me faj mor tutkun,me faj baj politiken. Po ky kandidati i Mirdites meqe dhe anlogjia mes dy rrethve shkon me teper,qe ishte polic dhe kishte 25 vjet qe s'kishte shkel ktyre aneve,si,apo prap matematika 1+1,prap ja kishte nevojen gjithe zona. Fitoi edhe ke fshati i kundershtarit munsisht prej thesit te miellit. Ti je nje qyrrosh qe i ban me shume dam atyne qe mbron se kundershtareve.

Fitoi edhe ke fshati i kundershtarit munsisht prej thesit te miellit.

Provo te angazhosh nje here logjiken tende e te thuash ndonje gje nga koka jote, ne vend qe te perseritesh si koketul shprehjet e politikaneve qe nuk dine ta pranojne humbjen me fisnikeri por spermosin me fraza shabllon trurin e derrave qe presin dike qe t'i shpoje me shkop ne tule, se ndryshe nuk dine nga te shkojne.

PD ka marre bashki ne plot zona te tjera. Atje na qenkan normale votuesit, ndersa aty ku ka fituar PS e paskan bere prej thesit te miellit? Shprehja me karagjoze prej 25 vjetesh. E kupton ne ca niveli karagjoz bie dhe ti duke quajtur "thase mielli" ata qe nuk votojne sipas deshires tende?

Nuk te shkon neper mend thjesht u ka ardhur ne maje te hundes me PD-n te cilen e kane votuar per shume vite, dhe po e ndeshkojne me vote, vetem sepse per kaq shume kohe u ka bere nje M te qe hash ti bashke me ata si ti. Do te ishte anormale ta votonin prape e te pakten te mos provonin fatin me nje parti tjeter, kur me te paren e kane te sigurt se c'ndodh. 

Mire ,mire, ti ktu ke venin ku shfryn mungesat e tuja,ndryshe do kishe hik me kohe. Te tjere ktu,per shume me pak ,kan heq dore. Je i flustrum. Ke probleme identiteti dhe shkarkon ktu gjithe flustrimin tan.Ti asaj qe e qun debat mbi argumentin,e ke cengel me vare egon tane te dermume,ndryshe s'do kerceje dege me dege kur tjetri t'i permbahet argumentit me shmbuj hap pas hapi. Dil naga dollapi. Do gjejsh paqe me veten. Edhe une qe jame homofob krenar,jam gati me te dhan mirkuptimin tim,mjaft qe te shpetosh.

O robo nuk ta kam une fajin qe s'ke ca thua. Ke shkruar nja tete a nente fjali, nje paragraf te tere, duke u kapur me pruresin e argumentit, jo me argumentin, dhe asnjei fjali e vetme per argumentin. lol Te kujtoj qe je ti i pari qe shkarkove frustrimin tend poshte komenteve te mia, une nuk te kisha hedhur as qurrat dhe as ndonje sekrecion tjeter deri me sot.

Ti je i gjithe sekrecion. Une jam komentiesi i pare ne kete teme dhe je ti qe je marr me mu. Une jam marre me sjelljen tane ktu dhe jo me komentet e tuja. Je i vetmi antare qe ke 800 llagape,argument i mjaftushem qe cfare ndyrsire je.Kam qe ne 2009 qe s'kam shkrujt kurre me nick tjeter dhe nese jam shamatu me dike,jam shajt venqe ktu,kurre s'kam shajt njeri ne privat.Kjo per te tregu qe ndryshe nga ti qe s'gjen rehat as anonim,une anonimatin s'e kam perdor asihere me u heq ma i bukur se jam.

U bona ca dite dhe akoma se kuptoj cne ti qe merresh me kete bucen e vogel .

Ore po te shihje punen tende ti nuk vije poshte komenteve te mia neper tema te tjera si morr pas koqeve, e te me tregosh se cfare duhet te shkruaj e cfare nuk duhet te shkruaj, sidomos kur s'te kam pjerdhur ndonjehere. Te kujtoj qe erdhe ti e do te me tregoje surrati yt se c'te shkruaj, jo une ty. Pikerisht sepse s'ke intelekt apo qytetari debati, nuk te kisha perfillur deri me sot, ti erdhe e m'u qepe si barbon, dhe ja ku tregove qe s'isha gabuar hic as per inteligjencen tende ne nivel papagalli troll, si ai gojeqeeri qe shkruan poshte teje.

Admin , merr masa , kjo shkabja na ofendon.

heh thuj, si u katandis PPU-ja. Kishte lezet Idrizi, kuptohet krahasu me ket shkarabajgen qe ka qellu nga krahu i PS-se. 

Fshatari qe shet voten per nje thes mielli 

lol, shprehja me e perhapur mes ordinereve politike kur ua zhap populli deri ne brinje. Kur fitojne, populli eshte i mencur. Kur humbin, jane katunare qe shiten per nje thes miell. Lol ca fakirash

Heeeeeeej

Vall-o ku jan oh mor' këto malet e Dibres ?

Hajro ku vjen oh mor' n'at fush oh t'Gjorices ?

Hajro ku vjen oh mor' n'at fush oh t'Gjorices ?

 

N'fush t'Gjorices oh more ke kala'aja

Hajredin Pashen c'e ka gjet-o bela'aja...

Hajredin Pashen c'e ka gjet-o bela'aja...

Basha: Zoti i ndihmofte shqiptarët kudo ku ndodhen! smiley

Ka arritur situata deri aty sa vete socialistet po merziten ngaqe po fiton partia e tyre. Ose me e pakta nuk po kenaqen.

si ato qendra qytetesh qe po ben PS nga e para, ku qytezat e vogla te ciflosura ne cdo cep, gri e qe s'ua hedh syte njeri, po marrin ngjyra e drite qendrash te banuara ku mund te besh dhe foto per FB

smileysmileysmiley

thenkju shkabe, thenkju  

ku mund te besh foto per FB

ueeeee made my day!

Ti shkaperdhihu sa te duash, se aq ke, aq ben, por ato qytete aq kane, dy rruge kryesore dhe nje qender. Kryetare bashkish qe per 25 vjet nuk bejne dot as aq, as ujesjelles, do te thote qe kane tallur trapin me ty. Vinte, bie fjala, nje shijaks ne Shijak, dhe shihte nje qytet te shemtuar. Tani, mire keq, e ka nje qender prej qyteti dhe nuk eshte nga nje zone vrl. Ty te duket pa rendesi, por fol pak me

shijaksit. 

https://www.google.al/imgres?imgurl=http...

http://photos.wikimapia.org/p/00/05/37/5...

smiley

smiley

po pse mer e mbush komentin me fjale te pista? une nji kompliment te bera, dhe ate ne gjuhe angleze. Dhe ankohesh pastaj se keta ne blog te shajne nga motra!

Ceshtja eshte: a e kundershton dot shkaben me argumenta per ç'ka thote?  Nese po, do te ishe vertet i pari qe ka arritur ta beje.

peshkopaja e ekuilibrume ka qene gjithnje, nuk e prisja kete rezultat...

12 vjet Demokratet e kan pasur per ate pune e qender tradicionale e djathte konsiderohej. Perderisa vota  eshte rezultante e pakenaqesive dhe aprovimit them qe ndryshimet kozmetike te Rilindjes urbane gjithashtu kan permiresuar disi jeten e individeve. 

jane te zhgenjyer nga te dyja palet, keshtu qe domethenia e ketij rezultati eshte ajo qe thote pjetermustakuqi me siper, eshte vote mesmandati, konjukturale fiton gjithnje pushteti. Po dhe me do fonde i kane genjyer se dhe ish ministri i financave dibron ishte.

Baraslargimi apo zhgenjimi nga te dyja palet si shpjegim racional deshtoji ne zgjedhjet e ashtuquajtura lokale aka te parakohshme. Propaganda mediatike me plot partizan baraslargimi refuzon te shoh nje te dhene kokforte: 47% e Dibraneve nuk votuan....qe perkthehet se nuk ka shume pakenaqesi sa perceptohet si dhe pritshmerite jane te vakta. Kur ka Pakenaqesi te forta dhe alternativa shpresedhenese nuk ka thes mielli qe ta ndaloje ket 47% e te permbyse cdo rezultat.

Vota tregon frymen e pergjithshme, pritshmeri te vakta, vezhgim i kujdesshem ndaj alternativave radikale dhe realizimin se Kryeministri shqiptar sdo arrij te sjelli ne nje shtet te decentralizuar e te falimentuar arritjet bindese e gjitheplotesuese. Duket qarte qe pakenaqesite ndaj Rames jane shume te forta dhe vokale por jo elektoral-ndryshuese, sot qe flasim.

Ka qene nje mode me pare qe zgjedhjet lokale sa here i merrte opozita shpjegohej se ne mes te mandatit pushteti qendror shkaktonte pakenaqesi me reforma jo popullore qe i korrigjonte ne vitin elektoral pasi pezullonte investimet publike e u merrte me investim ne vota elektorale.

Ne fakt eshte hera e pare qe pushteti fiton zgjedhjet lokale ne Shqiperi.. Jo vetem per Dibren por per gjithe shqiperine ishte hera e pare qe partia ne pushtet fitoi zgjedhjet lokale. Me perpara ka qene krejt e kunderta, lokalet i fitonte opozita ashtu sic ndodhe rendome edhe ne vende te tjera ku partit ne pushtet shpesh ndeshkohen ne zgjedhjet lokale.

E vertet eshte ajo e thesit me miell, por thesi me miell nuk e shpjegon dot perse Shukriu fiton me vetem 50 vota vetem para nje viti e ca ndersa sot, ne te njejtin vende fitohet deri tani me mbi 3 mije vota.

Ato ndryshime te qendres qytetit jane nje forme zhvillimi. Por tjeter vend fshihet lepuri: (vere datat)

1. Sistemim asfaltim rruga Borde-Peshkopi. Fondi limit: 54.358.444 lekË pa TVSH. Burimi i financimit buxheti i shtetit dhe i Bashkisë Dibër. 31 gusht u shpall fituesi.
2. Lyerje të institucioneve arsimore të Bashkisë Dibër. Fondi limit: 2.994.088 lekë. Fituesi u shpall më 24 gusht.
3. Blerje dhe montim pjesë-kembimi dhe goma&bateri për automjetet e Bashkisë Dibër. Fondi limit: 3.350.833 lekë. Fituesi u shpall më 24 gusht.
4. Punime për Sifoni-Brezhdan-Vakuf. Fondi limit 14.727.966 lekë. Fituesi u shpall më 24 gusht.
5. Rinovim i infrastrukturës së bulevardit “Elez Isufi”, rrugës “Safet Zhulali” dhe rrugës së “Muzeut. Fondi limit: 92.272.248 lekë pa TVSH. Fituesi u shpall në gusht.
6. Ndërtimi i shkollës së mesme të përgjithshme Maqellarë. Fondi limit: 79.675.817 lekë. Fituesi u shpall në muajin gusht.
7. Punime për përmirësim i infrastrukturës vendore, aksesit, lëvizshmërisë dhe rivitalizim i hapësirave publike në zonën pranë pallatit të kulturës. Fondi limit: 173.040.908 lekë pa TVSH. Fituesi u shpall në muajin gusht.
8. Blerje karburanti për nevojat e Bashkisë Dibër. Fondi limit: 3.963.533 lekë. fituesi u shpall më 28 korrik.
9. Blerje produkte ushqimore për nevojat e kopshteve dhe çerdhe të Bashkisë Dibër. Fondi limit: 4.445.050 lekë. Fituesi më 26 korrik.

Prokurimet e vogla (Korrik-Gusht 2016)

1. Mirëmbajtje pajisje zyrash
2. Rikonstruksion i plotë ish magazina + reparti mekanik tek ish M.M. Rruga Peshkopi
3. Blerje Materialesh Hidraulike për rikonstruksione të objekteve të Bashkisë
4. Punime gërmimi hapje traseje rruga Kroi Dane, Arras
5. Materiale të ndryshme për brigadë e gjelbërimit të Bashkisë Dibër
6. Rehabilitim e vend-depozitimeve të mbetjeve urbane, kazanë të mbetjeve, etj
7. Rikonstruksion i sallës së shfaqjeve të Pallatit të Kulturës në Bashkinë Dibër
8. Blerje rrota për kazanë të mbeturinave të Bashkisë Dibër
9. Blerje material ndërtimi për riparimin e çative të objekteve arsimore
10. “Blerje materiale për riparimin e objekteve të Bashkisë Dibër
11. Rikonstruksion i shkallëve të lagjes “Gjok Doci”
12. “Furnizim i pjesshëm me ujë i fshatit Vejnik, Nj.A. Maqellarë
13. Shtresë zhavorri në rrugën e fshatit “Arras”
14. Punime të trupit të rrugës në segmentin pas Urës së Lushës.

 

OK ju domethene po qortoni dibranet qe kane votuar PS vetem sepse PS paska punuar ne gjithe keto projekte qe s'i ka bere njeri tjeter per 25 vjet? Dmth, "Blerje produkte ushqimore për nevojat e kopshteve dhe çerdhe të Bashkisë Dibër" qenkan "thaset me miell" qe permendin koketulet lart e poshte? A nuk duhet t'u shpjegoje dikush ketyre analfabeteve qe vota i jepet qeverise pikerisht per ta kthyer me pune, dhe puna jane keto projekte?

Jo, jo, nuk qortohet populli. Qortohet politika qe ben bixhoz me gjakun e popullit. Se t'i besh investimet jetesore (theksoj: jetesore!) nje muaj apo dy jave para dites se zgjedhjes, kesaj i thone te besh llogari elektorale me buken e gojes se fukarenjve. Dhe kjo quhet turp, or mik. Turp! Nuk e di ca e qun ti, por kjo kshu e ka emrin.

Furnizimi i cerdheve e kopshteve behet ne shtator sepse atehere hapen cerdhet dhe kopshtet. lol Kjo eshte e vetmja qe quhet jetike. Nje pjese e mire e te tjerave me duken shpenzime normale qe behen normalisht, sepse s'besoj se makinat punojne pa karburant gjate gjithe vitit. Sa per te tjerat me te cilat qenka shtuar lista qe te duket e gjate per delet, nuk besoj se dibranet votojne sepse koshat u bene me rrota dhe iu lehtesua puna atyre qe mbledhin plehrat. lol Ndersa ato te tjerat nuk me duken jetike. Vereni nje here trurin ne pune jqj mos ikni kshu si dele.

Urno: (dhe ta gzojsh trurin tand!)

“Fiks Fare” investigoi mënyrën e bërjes së këtyre tenderëve. Rezultoi se Bashkia e Dibrës, e drejtuar nga Et’hem Fida, pas shkarkimit të paraardhësit të tij, Shukri Xhelili për videoskandalin seksual, ka bërë ose ka në prokurim publik, mbi 30 tenderë. Këto tender variojnë nga 8 milionë deri në 1.7 miliard lekë të vjetra.

Përgjatë dy muajve, korrik dhe gusht, kryetari në detyrë ka firmosur këto prokurime, dokumentet e të cilave ndodhen në Agjencinë e Prokurimit Publik. Megjithatë, ajo çfarë bie në sy në këto prokurime është se një pjesë e tyre janë përmendur edhe gjatë fushatës elektorale.

“Fiks Fare” dëgjoi premtimet e kandidatit Rama gjatë fushatës elektorale. Në fshatin Arras, Rama premtoi rrugë dhe ujë. Sipas dokumenteve që disponon Fiksi, rezulton se Bashkia e Dibrës ka bërë një prokurim për rrugën e Arrasit. Qeveria ka akorduar disa milionë lekë të vjetra për ta shtruar këtë rrugë me zhavorr.

Ndërkohë, zoti Rama ka shkuar edhe në zonën e Maqellarës. Ka premtuar investime në arsim dhe infrastrukturë. Duke u ndalur te arsimi, qeveria ka akorduar rreth 800 milionë lekë të vjetra për ndërtimin e shkollës së mesme në Maqellarë. Sipas dokumenteve, është bërë tenderi dhe është shpallur fituesi.

Ndërkohë, Bashkia e Dibrës, më 31 gusht ka akorduar plot 540 milionë lekë të vjetra për sistemimin dhe asfaltimin e rrugës Borde-Peshkopi. Janë akorduar 147 milionë lekë të vjetra për punime sifoni për aksin Brezhdan-Vakuf, ku fituesi është shpallur më 24 gusht. 

Krahas punimeve në infrastrukturë, Bashkia e Dibrës ka bërë tender edhe për sistemimin e përroit të Llixhave, me një fond prej 33 milionë lekësh. Me 8 milionë ka rrethuar dhe ka vendosur depo uji në shkollën në fshatin Kamen, “Myslim Shehu”. Ka furnizuar me dyer dhe dritare shkollat e njësive administrative, duke akorduar 24 milionë lekë të vjetra.

Me 32 milionë ka sistemuar kanalizimet e ujërave të zeza përgjatë përroit të Tominit. Me 21 milionë ka blerë materiale elektrike, ndërsa me 129 milionë ka rregulluar ndërmarrjen Rruga-Ura. Me 41 milionë ka rehabilituar rezervuarin e fshatit Shimcan. 

Ok pra por cilet jane jetiket qe me the? Sepse qe shtohet puna per zgjedhje, ajo dihet. Por te futesh ne liste gjera "jetike" si buka e cerdheve e rrotat e koshave me duekt gomarllek, dhe ti tek ajo "jetike" u kape. Kjo eshte te perdoresh trurin tend, e jo te ndikohesh sic shpreson nje media qe funksionon me sasi ndjekesish.

Po ca qu jetike ti mer daj?! Une quj rruge, kanalizime, ujesjellesa, shkolla. Dhe te gjitha keto i ke te listuara me lart e zeza mbi te bardhe, me gjithe milionat perkatese te xhiruara ne muajin gusht. Ik tashi se me lodhe!

Dmth, ti kete here me Dibren u habite qe shtrimi i rrugeve intensifikohet per zgjedhje?

Rezultat shqetesues sepse flet per nje opozite inekzistente, qe nuk arrin te fitoje terren edhe pas skandaleve dhe konsumit qe vjen nga pushteti, pa llogaritur disa nga politikat aspak popullore te vena ne zbatim nga qeveria.
Nese opozita vazhdon keshtu, lufta e vetme do te jete brenda pozites per te shtuar perfaqesimin dhe pushtetin, duke krijuar dicka te ngjashme me 4-vjecarin e dyte te qeverise PD-LSI, vetem se atehere opozita dukej sikur po fitonte terren, rezultat qe u pasqyrua dhe ne zgjedhjet pasardhese.

Kjo fushate tregon talljen qe u behet njerezve:

Partia ne pushtet ben fushate me premtime dhe ngrene probleme reale te komunitetit sikur ai qe iku nuk qe kandidat i tyre dhe nuk kuptohet perse nuk beri asgje.

Opozita ngre dhe ajo problemet reale, sikur nuk qene 8-vite ne pushtet dhe nje zot e di pse nuk i zgjidhen.

Opozita zbret e gjitha ne Diber duke bere presion dhe me nje agresivitet kercenon, shan, percan pa piken e frikes, imagjino te jene ne pushtet kta ca bejne.

E ben lesh e li kete vend, per interesat e tyre te ngushta.

Shume interesante; PDse i jane kthy canta me leke mbrapsht. Nuk kane gjet njerez qe tia marrin persiper shperndarjen ne ca zona. 

Te shohim statistikat me vone sesi kon votu grate e Dibres. Nese ja kon dhone me shumice kandidatit socialist, tregon se jane bishttundura, ose qejflesha.

Ose kane respekt o kozi... Per kuriozitet, ku e bo permanentin ai?

Sot per dreke njeri me tha nje gje shume interesante. PS po korr tolerimin qe ka bere ne "bujqesi". Zgjedhjet e tjera do te shikohet akoma me shume ky falenderim.

eeeeeeeee... 

po fol or fol.

rrif uje n'havan kot.

le te dalim ne teme.

Ka plot per te fol. Kjo eshte nje. Poplli pastaj eshte pragmatist, e di qe kjo qeveri do te vazhdoje te punoje me ta. Edhe nje gje tjeter, jo e rastesishme qe ish trimat e kromit ishin ne unison te plote me PDne. Ne makine dhe me nulin bile. Keto nuk shkojne pa vene re. 

shif anën pozitive, nuk ngeli Dibra pa bukë.

Eshte e trishte te shohesh opoziten te humb kaq thelle ne nje zone qe ka qene e djathte. Ama nje gje duket qarte njerzit kane humbur besimin te politika dhe kete e tregon numri i pjesemareseve. Duhet se sben nje force e re politike qe te ngjalle shprese, se sot per sot si PD dhe Ps jane njesoj hajdute. 

Numri i pjesemaresve nuk tregon asnje gje. Listat e zgjedhesve gjenerohen nga regjistri i gjendjeve civile ku jane te regjistruar edhe ata/ato banore qe kane vite qe jane ne emigracion (pra jashte shqiperise), por edhe shume te tjere qe jane shperngulur nga Dibra per ne Himare apo Tirone, apo Durres, por qe nuk kane ndryshuar vendbanimin.

Njerzit nuk kane zgjidhje sot,

1-Ramen piktorin-hajdutin me deputete kriminel.

2-Berishen, bashen, ristanin apo paloken.

Lum atyre qe ju bie llotaria amerikane e ikin nje ore e me pare nga ky vend. 

Opsionet jane xheli dhe ai hajduti elektrikut.

Blerje masive votash nga te dyja partite, shiten njerzit per 50 mij lek te vjetra me turp ska  gjithsesi dr. Rama ishte opsioni me i mir .

Per Koren e Veriut asnji koment? 

50 mije jane shume or taj, me 20 mije jane dorovit. 30- tshen e kon mbajt sekserat,

smiley "Foto per fejsbuk" smiley

Populli i Dibres ( jo i teri ) me kete fitore plebishitare tregoi qe jane te lumtur kur Shukrinjte me breke me vrima ju shkerdhenje grate e motrat jane te lumtur.

smiley  Kjo eshte zgjedhje nga halli. Hajt ta marrresh me mend se cfare i bote saliu derisa pranojne ket qe thu ti.

Fitore publicitare.

Popullit te dibres  nuk i shkerdhen dot  kush grat apo motrat . por shukrijnte kur gjejn kurva qe skan as familje e as nder bejn kerdine ,per ndryshe skan shanc.

Ok , kerkoj ndjese , fajin e paskan kurvat , do zoti nuk jane me shumice ne Diber.

dibron, aty duket kerma e trollave politike. Kur voton sipas qejfit te tyre, je popull i mire. Kur nuk i voton, te shajne nga motrat e nga grate. Them se kjo e permbledh qarte nivelin.

Nuk eshte sharje ajo e Bradit por realitet, sa me shume ti Q***** aq me shume te votojn, nuk e kuptoj pse e mbajn akoma ne burg Shukriun e gjore.

ja pra niveli, hajde vertetojeni si turme dhe ju trollat e mbetur

Kot s'thote i urti per kete popull: Duhet t'jau shtypesh nonen qe te t'therrasin babe!

Prape humbi qy? smiley

Hiqeni se nuk ben. smiley

Kjo duhet bere patjeter tani, pasi do ti humbin prape edhe te medhate vitin tjeter po vazhduan me kete qe kane mbi krye. 

Ke te vene, Zhosefinen?

Selamin, Bregun, etj qe kane plot, po jo me kete,,, per mire e them, jo per gje. 

Selami eshte shume Perendimor per ta. Kane 25 vjet (por dhe 45 me pare) qe jane mesuar qe udheheqes i mire eshte ai qe bertet me shume, ai qe shan me shume, ai qe te rreh me shume. Selami e te tjere jane te bute per ta.

Te medhate i kane humbur qe tani, thjesht nuk e dine akoma. Sic thote edhe Fantomasi kur jane te gjithe njesoj si pozita edhe opozita, shteti ka avantazhin.

Ndonje keqkuptim them une..nuk ka mundesi te mos i doje populli keta antikomunistet antiqeveritar!..gjynah..po ca ti besh,kapitalizem..vote e lire..liri mendimi e veprimi smiley!!

Po mire poplli nuk do vetem miell , po oriz sheqer kripe domate etj! 

Kot i kane harxhu ato pare, ja kim-xhunin e Korese e votojn 120% pa kokerr leku. 

PS. Partia bo cudira mer kur i do trapi, ja psh dhe Cameria dilka qe qeka ne Diber. smiley

Populli "i zgjuar" dibran votoi perseri per breket e Shukriut dhe kunder nje kandidati qe eshte nga financieret me te mire qe ka vendi yne.
Per mendimin tim,ne keto votime nuk humbi kandidati Shehu,por humbi Dibra.

Perfundimisht vertet ata qe kane mbetur atje jane idiote 24 karat.

Shyqyr Zotit qe nuk jam me atje!

 

+1  smiley !!! smiley !

na rrufsh olet o refugjat

kunder nje kandidati qe eshte nga financieret me te mire qe ka vendi yne.

smiley  O admina keni pas nje rubrike "thenja e dites" . Riaktivizoheni prape ju lutem. 

smileysmileysmiley .kunder nje kandidati qe eshte nga financieret me te mire qe ka vendi yne.smiley

Mund te qeshni sa te doni por vetes ja keni futur me keto votime.

Qesh mire kush qesh i fundit.

Po e di ti qe ky financjeri me fame rri gjithe diten ne lloto? C'mund te presesh nga dikush qe e edhe financat e shtepise vete i mbeshtet te nje top futbolli?

Nje pjese e mire e ju emigranteve ne amerike ju ka ngelur ende filmi te tema e antikomunizmit. Nuk jam ne gjendje te percaktoj pse ju krijon kaq ndjeshmeri kjo teme: Mbase sepse asokohe keni qene te perndjekur o ndoshta sepse ishit zagaret me te keqinj me te cilin kallte daten ai regjim e tani perpiqeni te fshini fantazmat e mendjes tuaj. Pervec sterkonsumimit te kesaj teme, ajo cka e ben me qesharake gjithe kete ndjeshmeri eshte qe keni vendosur te simpatizoni pikerisht te vetmin bllokqen (sepse si kone ju shkonte nga mbrapa gjithe atyre kolltukofageve te asaj kohe, lozonjar e i bindur ndaj cdo poshterimi ju shkonte ndermend ti shkaktonin) qe kemi trasheguar nga ai regjim: Berishen. 

Personalisht me gjen shume dakort kur thua qe je me fat qe jeton aty ku je. Vecse lejome te te them, qe persa kohe nuk kupton (naivitet?!?) se c'perbindesh simpatizon politikisht, ate qe eshte pikerisht embleme e te kundertes se asaj qe perfaqsojne parimet mbi te cilat eshte ndertuar vendi ku ke zgjedhur e te eshte krijuar mundesia te jetosh, mos ki arrogancen ti perplasesh ne fytyre te tjereve fatin tend. Ti vete nuk ke kuptuar ende ku rron.

po sa qenke lodh t'u rendit kaq bukur fjalet e fjalite, o rob zoti!
Po kryetare bashkish te denum per droge, perdhunime e krime ordinere ke pa? dhe ty te bo pershtypje ky qe paska lujt llotosport, pa shkel kurrfare ligji? 

Sikur te luante pasurine qe i kishte lene baba, nuk do me bente pershtypje vesi i Sheferedinit. Por ja qe luan djersen time e te shume taksapaguesve te ndershem te ketij vendi.

Ja perse, une edhe mund te duroj pa i peshtyre sa here e shoh ne rruge, po kur pastaj lexoj qe na qenka edhe financier i mire, me perzihet.

a-ha, ketu po qe u sqarove.
1 koment me lart e kishe te fakti qe ky "dhe financat e shtepise vete i mbeshtet te nje top futbolli" ndaj nuk mund t'i besosh si cmund t'i besoje fjala vjen Shukriut qe ja kerkonte 20 vjecareve ne kembim te vendit te punes. Normal, duket qe ke standarde te kriteret e atij qe i beson administrimin e taksave... 

 

keto jane zgjedhje koti qe nuk tregojne shume dhe thesi me miell aga, dihej qe do triumfonte !

 kush eshte treguesi i vertet i zgjedhjeve ? -LSI, dmth Ilir Meta !! ky jo vetem eshte fucktor, por ka ne dore tu bej zbor kur ti doje bytha te dy paleve. 8 vjet koalcion me PD.. nderkoh qe PS vinte verdalle dhe vetem kur vendosi te bente koalicion me Meten fitoi zgjedhjet. (kujtojme qe ne 2013  PS  per llogari te vet vetem 1 deputet me shume fitoi nga zgjedhjet e shkuara)

edhe sot, sado qe te bej si karderr palloshi, kur vjen puna ka nja 2 vjet tashme qe ne cdo krye te muajit, shkon si zorraxhi te vila 31 dhe pi nje kafe si rastesisht gjoja  me Ilir Meten, por qe kuptohet aty merr O.K per te vazhduar si krymeminister.. natyrisht si rastesisht jane aty edhe disa media te besuara qe bejne foton e rastit Meta-Rama.. shikoni ju ore, koalicioni funksionon.

 

tani, PD  nuk u i fiton dot zgjedhjet e ardhshme. ndersa Basha nuk ka dhene ndonje sinjal serioz se do te bashkpuoje me LSI.. por ama ketej e tutje  Basha ka per te qene nen presion nga te tijet. dhe nga momenti qe Basha mund te dale hapur e te flase per bashkpunim/ koalcion te mundshem me LSI, atehere ndryshon puna.

nuk shkon likja me nje parti te pareformuar si pd'ja, se i di aq bytha, do rrezikonte shume.

Gjithe flirtimin likja e ben per te vene ne presion PS brenda koalicionit per te marre sa me shume nga torta

Likja ka frike per vete se me PDIU-PS ka mundesi te medha te fitoj. Prandaj po rri si pule Ilir Meta, po te bashkohet me PD e po humbi i ka thene burgut hapu, ku do luaj tavell me Berishen e CO.

nuk mund ta di se me ke do shkoj Likja  (Likja ka nje parti si sipermmarrje dhe supozoj se do shkoj me ate qe do perfitoj me shume). megjithate nuk ishte ky pointi im.

une thjesht   po them qe te dyja partite e medha kot mburren per zgjedhjet, sepse per ti fituar ato u duhet Likja dhe kjo eshte fakt !

Basha eshte aty tamam per te nejt ne opozite. Eshte katapultu ne politike, dhe hedh me parashut ne maj te PDse. Apo sic thone, macja e ngopme nuk gju per minj. Nga ana tjeter Likja me Ramen jane ortake te vjeter, oreksi i vertete i Likes eshte te kapi gjithe te "majten," dmth s'ka shans te prishi bashkpunimin. PD-ja per tu kthy ne loje duhet te beje nje plugim omgjeneral. 

Jane te ngop mer, shijojn jeten me paret qe kane vene, per ça ju duhet te vijn ne pushtet?

Me shku perdite ne zyre, me ca drrasa per punet e te tjereve. Opozita ka lezet, tashi e bo dhe nga krevati, a halja fare, drejt e ne facebook. 

Perfundimisht, e ardhmja e PD-se mbetet Likja. Luli ka mungesa te theksuara ne manaxhimin e publikut.

 Une them qe per 2-3 vjet Saliu do ja shesi PD-ne Likes per 1 billion dollare.

Kuptohet kontrata do kete dhe disa kushte...

Kush ve bast !!!

Sa eshte basti 2 billione dollare e lart?

Po nje shishe Heineken, o vllai im. Ku kemi ne takat per me shume ...

Sos jemi milionera si ata te Komuna e Parisit ?

Po prit se do bejm president z. Trump, e do na 10si ne pare, kshu ka thone Fiqo te pakten. 

Lere se ja fut kot Fiqo. Ai e the troc o vlla. "Ju te varfrit shit dhe shit jeni. Deri tani te gjithe ju kane genjyer. Ju prap moot do jeni, pse nuk me votoni ???"

Gjithsesi Tiro-4ever, po pe keq me Trumpin, ktu ne Canada kemi strehim falas per shqiptaret. Thuaja dhe Fiqos smiley

Qe kur e 10iu KM-ja jone ( ai i gjati) me Trumpin, u mblodhem si komunitet dhe vendosem qe t'ju ndihmojme ne rast nevoje.

Jo jo une e rregullova me z. Trump. Ne fakt u be sebep Fiqo duke u mburr qe i kishte premtu z. Trump gjera. Nejse i gjeta anen, mik pas miku. Ne vend tha z. T, nga gjysem harem secili, dmth nga 36 virgjeresha, vec mos u zini kur t'i ndani. Kete do ta kemi pak problem se mesa duket i kemi shijet e ngjashme me Fiqon. 

E po urime. Ishallah e mban premtimin. Ne fakt Trumpi njihet si burre i beses smiley.

Kurse me Fiqon, ki besim se do e gjeni llafin. Me qetsi e dashuri...smiley

Heineken?! Labatt Blue po te duash. OK dhe Molson Canada smiley

OK . Coors at'here smiley

Nuk e ha Likja ate kokerr ullini se eshte bo keq per lek te thata.

Likja do presi me qetesi e dashuri renien e lire te Shqupit ne force te 3 ne vend dhe do synoje me me pak leke te kap 51% me Camet e partite e vogla.  Shqupi do dis-integrohet ne disa parti te vogla keshtu qe Likja sdo me dhon 1 miliard per 2-3 particka te dala nga curvA PD.

Hmm. Me duhet te pranoj qe ke te drejte.

Camt jan te kapur nga vete natyra e tyre.

Po ashtu dhe Genc Ruli, Ed Amerikoni, Ben Imami, Kaçi & Co. Kta kan dhene prova qe dine ta kthejne velën e anijes kur u duhet.

Paloqja, dhe Ristani do futen ne vathe kollaj fare, se bejne kot si te forte

Punen e prish ai Malltezi: ai duket qe ka ambicje po s'ka kellqe.

Se sa per Zenin, a i xanun per momentin.

Ky Malltezi, disidenti i djathit kish shperthy keq sot : i akuzonte se ishin shit per 50 evro ngaqe skan dinjitet. Bonte edhe profecine Gogla se rruga e Arberit nuk do ndertohet as per 20 vjet. Jan loqezuar Shqupistat e jane bo nje si familja e Sheqeres. Le qe presin edhe ti votojne...gjo qe sma kap truni fare. Se dine valle cfare zgjebesh jan e ke ndyresi perfaqesojne kta te Shqupit ende?????

Po nuk u zhduk fare nga skena mortjemadhi, s'ka rinovim ne PD...

nese vje prap " mortjemadhi " ka shpresa PD, me Lulin s'kan gje ne vije.

Nuk eshte aq e thjeshte. Mortjemadhi vuni Lulthimin si kanakarin e vet  se keshtu ishte nje qeshtje.....keshtu qe duhete te qerrohet Lulthimi e Saluku bashke qe ska per te ndodh per faktin e thjeshte qe PD eshte katandis sa nje OJQ.

Shqupi po ngordh ngadale por se kan kuptu ende gangrenizimin e gjymtyreve qe eshte i pakthyeshem. NUk ka mo dermon.

Hec mo e bo LSI ene opozitarin ene pushtetarin se jan kodosha.

Jemi te ngop o i lebetit, 8 vjet ne pushtet nuk jane pak, ka nevoje robi per pushime, zgjidhuani ju prblmet robve prandaj ju votojne.

Po mer po, ne Diber nuk fituat se nuk deshet vete. Te gjithe ju dun juve. Ka nje problem te vogel .....ato leket qe i keni vjedh atij poplli ...por jo vetem ju.....as ju e as socialistat nuk i gezojne dot pa ndenjur ne pushtet. Keshtu qe poplli eshte zgjuar e voto ate qe i mbaro me shume nga ato punet e vogla se per gjona te medha spret mo njeri.

Cte presesh nga Shefoja. zv-minister ekonomie ka qene ne kohe te Salih Qenefit por sboni gjo per Dibren e tij te dashur jo. Shefo tregoi qe ishte koqe kanari perderisa konkuro me kanakarin e Berishes ne krah., akoma me keq...koqezimi ne Shqup nuk eshte aset i Palloqeve e Muleve si brez i ri por edhe i veteraneve mendjekthjellet.

Po nuk ua mbushte synin dibraneve koqefishkuri Shefo, duhej ndonje Q***** me i forte, ketu ishte gabimi i Bashes.

Po, Po...Cuni i Sheqeres ju ka pergatit ne diskourset sexuale...se ka pas shume eksperience me Lirikat ai koqefishkuri. Gezoni mer per ato investime qe u hudhen per ket rast se po te ishte ende Shukria veqse per video kishte per tu investu. 

Humbje shume e dhimbshme dhe fatkeqesisht e pashprese. Dite e zeze per Shqupin Zeqo po kembanat kishin vite qe binin. Hec mo se lu Likja ne te dyja pozicionet.

Liken e kemi tonin, kur te vije koha e di vete ai.smiley

Ehe....ehe....po i joti ta fut per ate pune...po per te dhembur se di sa dhemb. Nuk i do njeri humbesat Zeqo e aq me pak Likja qe ka gjithe atye Mon mbi koke e se lo me bo xhap.

shek XXI. Po shifja tv dhe kujtova se ishte naj skec estrade dhe m'u duk bajat. Po kish qene lajm...thote plaka me dhane 20 mije lek per me votu sacjalisten. As te reja ja qj, 20 mije te vjetra! gjynof per zotin, gjynof! Po boje 100 mije te pakten se ca mund t'blej robi me 20?!

nga ana tjeter, imagjino, sa pak ka ofru pala tjeter smiley

per te qare eshte bere ai vend. Pranej e kuptoj cdo dite e me shume shkaben. Si duket ja kane ngrit normen ditore. Do zoti, ka marre ndonje bonus me rastin e fitorjes! ka ca dite dhe po mendoj, them me vete, po sikur ta adoptoj? 
 

smiley 

smiley

smiley  Do ja beke realitet ardhjen ne lagjen e arabeve ne Kanada per 2 muaj.

Po mir me si shpjegohet qe Shukriu brekegrisuri fitoi me 50 vota kurse ky doktori po e shkep Shefon e pjerdhur me 4000 vota? Palloshi Shukriun me doren e sumes e kishte zgjedh nga tufa?

Nejse hero ai qe kapi Shukriun sepse pa ik ai nuk vershonte ai investim ne Diber. Gezohuni per Dibranet se parate e tyre jane gjithashtu dhe kapni brekegrisur sda me shepesh se  vec per zgjedhje te parakohshme kujtohen politikanet me hugh i dor investim.

Normal, Dite e Zeze eshte sepse do i duhet normalisht te jape doreheqjen. Me idiot se ky Juristi i Hollandes zor se ka per te zgjedh mo Shqupi.

I semuri per mend..eshte kthyer ne Don Kishot I viteve 1990 ! I mungojne perkrenarja, mburoja shpata dhe Kali.

Nga t'ia mbaje il popolo .i duhet te zgjedhe midis mutit dhe kakes .

Tja filloje nga pastrimi I hales duke perdor detergjent te fort klor ache dhe shtup..

il popolo e ka gjet rrugen, nji thes miell tani per tani, me vone kur te mbaroi mielli hap shalet.smiley

Shalet te hapme I ka vetem te mare pozicionin e duhur per mbrojtje t mos ja rreshkas njeri me hile 

Lere se e banalizuam muhabetin, do na qortoje Alba qe i jemi pergjigj komentit te saj.

duhet thene qe Basha eshte shume patetik si humbes.

pse e quajne humbje .!!!!.

shqiperia ka 8 dekada qe drejtohet nga mallakastriot, skraparlli e tepellenas . mire jena deri me sot, gjalle, per gazep por gjalle shyqyr zotit.

Tashi me thanë te drejten PD - ja duhet ti vejë gishtin sumës e të uli kokën e të punojë, aashtu dè.

Shume Turp, Fiqo....Shefoja nuk ka fitu as ne fshatin e vendlindjes se tij..... Sllove

111 komente per zgjedhjet per kryetar Bashkie ne ....peshkopi?!!!!gjynah qe zgjedhjet nuk jane sport olimpik smiley

shqiperia ka bere perparime.

ne 1946 votohej me gogla

ne 2016 votohet me thase mielli.

 

me thase mjelli pa thase mjelli nuk esh justifikim ai smiley

i bie te thuash qe oferta jote nuk vlen as sa nji thes miell smiley

Fiqo, Berisha ka meritat e pameritat e tija , mbase nje dite do i kuptojme me mire. Ndryshimi midis Berishes e Bashes, eshte teper domethense. I pari ka bere te pamunderen ta paraqese popullin shqiptar si dashnor i demokracise  e fale kesaj ka fituar lidershipin, Basha po e nxjerr popullin lakuriq , si me thane, kjo race jemi, skemi mga te shkojme.

Qeka kopsit prralla per militantet e Partise! smiley

Karteli i droges dhe i krimit ishte shume i forte. 

Po ne sot fillojme luften kishte thene Lul Protospathari! 

PD-ja keshtu, dhe une ne krye te PD-se, kishte thene! smiley

Merr vesh, te thone? Apo e don venedikisht ti zonje atje? smiley

Partia Demokratike humbi në Dibër! Më mirë!

Fitorja e koalicionit qeveritar është aq e thellë, po aq e pabesueshme! Aq e pabesueshme, sa ata nuk arrijnë as të gëzohen!

Ky rezultat, pas skandaleve shukri-qeveritare, ka vetëm një shpjegim!

Mund të bëjmë shumë analiza:

Shitje vlerash për pak para, mungesë dinjiteti, para droge e tenderash… Pak rëndësi kanë këto…..

32% e shqiptarëve sipas Bankës Botërore, jetojnë në varfëri me më pak se 5 dollarë në ditë!

I urituri nuk gjykohet… as për “dinjitet demokratik”… Ai është i uritur, i pashpresë dhe s’beson askënd e askund…

Dhe për këtë jemi përgjegjës të gjithë… edhe Partia Demokratike në qeverisje… Mund të analizojmë dhe të metat e PD në opozitë e në këtë fushatë….

A ka? Po, sigurisht që ka! Mund të flasim dhe për LSI, PDIU që u lind nga PD e po rritet nga PS që të konkurrojë LSI, etj,. etj.

Mund të flasim pa fund për të gjitha këto….

Fakt është që sot Shqipëria është në duart e Ndokëve, Prengëve, Doshëve, Frrokëve, Sadri Abazëve, Ragip Sulëve që thellojnë varfërinë e shqiptarëve, që pastaj t’u blejnë një muaj varfërinë, që këta të vazhdojnë pasurimi … në një rreth vicioz që i urituri nuk e kupton….

Zgjedhjet në Dibër u humbën….përballë kësaj “ushtrie” të uriturish e grabitësish kriminelë të krijuar gjatë këtij tranzicioni që s’po mbaron kurrë…

Lulzim Basha ka një mision: ka barrën historike për ta ndarë Shqipërinë nga ky llum që tani sundon….

Kritikojeni Lulzim Bashën sa të doni… E.Bushati

Por bashkohuni rreth tij, si e vetmja shpresë

 

Lufta eshte spostuar ne studio dhe ne kete lufte takash po fiton ministerja Nikolla. E nxori shurreufllen komplet mashtruse.

Me fat dibranet. U ra mielli per hise. Te ishin zgjedhjet ne Vlore, e kisha shit voten per nje kove zhavorr te mbuloja nje grope te lagjja. Komshiu nje grope tjeter e me radhe. 

Ndersa per shetitoren e kishim shit shpirtin me gjithe hunde. 

smiley

zhavorrin e di Shkaba ku gjindet smiley

edhe je me fat thuaj, se ke vajtur tani ne Vlore qe kane ikur te gjithe.. po te ishte atje ne fund te korrikut apo gjate gushtit, qe te shkonte buza prapa.. 2 ore per te shkuar nga skela te rrapi, (tashme luani).smiley, dhe 3 ore te tjera nga rrapi deri ne Radhime, do ikje naten, jo diten nga Vlora.

Po ca fati mo Belul , tani do kete blere Cizme smiley

po me fat, se mund te ndodhnin te dyja bashke. edhe permbytje edhe trafik. se trafiku,pluhuri , pislleku dhe kaosi jane te zakonshme atje.. por edhe permbytjet jane bere  zakonshme, cdo 1 -2 muaj.

Që të ta them vlonjatçe: valutë je. smiley

O po me makine edhe te furra e bukes se lagjjes. Te me prisheshin kepucet, Lelin e kisha lidh. 

 

po ça Leli moj aman, se e njoh pak dhe si njeri  pozitiv, por ky qenka i pa afte fare. -bej hesap nje cop ure druri per kembesore, nuk eshte i zoti ta bej..

me rastisi disa here e pashe te Partneri dhe me beri pershtyje Leli, me ate buzeqeshjen standarte stampuar ne fytyre. me erdhi ti thosha: o Lelo labi moreee, po shko ne Vlore te bashkia mor burre, se atje eshte zyra, ca rri te Partneri si me qene biznesmen.

Ne shtator fillon shkolla. Ne shtator fillon rikonstrusioni - restaurimi i Ali Demit. Do çohen gjithe nxenesit neper shkollat e tjera, me kismet deri ne janar. Them me kismet se restaurimet ne Vlore mund te shkojne nga tre muaj ne tre vjet. 

Dmth tre muaj vere nuk u be gje se s'behej tenderi. Ça t'i thuash Lelit? Vlora shkoi nga krimineli i afte, te nje i paafte kriminel. Se paaftesia e Lelit eshte kriminale, dhe kur vete ne zyre mbyllet e luan fjalekryqe, nderkohe qe pervec privatizimit te parkimit, nje zero ka bere.

Me fat Dibra, qe ta lidh me temen. 

 

Ja ke fut nje cik kot ketu o Monda.. Juve qe vini nga larg sikur ju godasin me kopace kokes sapo kaloni Mifolin.. shkruani e flisni budalleqe.

Ketu edhe ne gusht. Por çava ferren çik me ne jug.

 

ju vlonjatet nuk kenaqeni kurre.

edhe tani qe po jetoni si ne Venecia, prape ankoheni.

 

 

Sa vjet ke pa shkuar ne Shqiperi ti?Shkabe xhevap ketu, emigrantet po ankohen ?smiley

ehuu sa pune iu desh mamadhise me i mesu kecat ti thonin jo ujkut qe lyen kemben me miell smiley

U grit me bolidige aju marrt purtha shalet!

Fakju!

ballcekan PDIU qe pike e forte e koalicionit po thone.

Di gje ti, ka camer ne Diber?  a mund te votoje dibrani vendali per patriotet cam?

Cam nuk lind , behesh.

Ju thame qe s'ka Cameri ketu tek ne, kerkojeni vend tjater, ja ju doli ne Diber, kishte thene greku. 

Lungo, per zotin, po di Ballçekani ca eshte PDiu..,

Nuk e marr vesh c'ne gjithe kjo rremuje ne Diber, se mediat ketej nje mut kane dhene!

mqs jemi po te axhornoj. pdiu eshte partia e camve. jane organizuar ne parti. ne vlore ka kryetar dashin po e ke parasysh.

Turp per Zotin, tua kalojn dhe camet ju vlonjateve, bene te paret parti.smiley 

Po te them dicka si matane oqeanit qe je. Partia e Nik Xhelit u shperbe ne Vlore se gjithe anetaret qene te PS se kamufluar dhe iken sapo Niku nuk beri koalicion me Ramen. Edhe ky Idrizi ish socialist eshte, kshu qe u fut ne koalicion se si dihet ku perfundonte partia prape smiley

Tamam tamam, ai eshte ish kryedoganier*. Besoj ne ate sektor do t'i kerkoje detyrat, se ate njeh me rrenje.smiley

*Me pare, ish nanoist, gerrmo dhe ca, ish PDist.smiley

PS. Si tha ai ministri i jashtem grek, he mo se kete muhabetin e Camerise e kane per konsum te brendeshem. smiley

tamam se doli ky kryepatriot e gjithe te tjeret jane duke e shitur vendin smiley gjithsesi dibra ka tjeter zot dhe nuk eshte as ps as pd e per me pak pdiu. eshte lsi.

eshte duke dale libri: roli grave dibrane ne politike smiley kane qe pas clirimit qe komandojne

ore ta marrim me troc, i jepet vota njerit qe e quajne Sherefedin

Ta pakten te quhej Sheri ose Shery  smiley 

Nuk e di pse kam pershtypjen qe nese Shukri brekecpuari do te kandidonte do te fitonte.

Kishin per ta votuar gjithe zemerplagosurit.

Kam frike se Bashes po i pregafitet funerali politik. Berisha nuk u perfshi asni dite ne punet e Dibres. Rrin Berisha pa fut hunet. Priti ne heshtje humjen qe e dinte qe me perpara si ujk i vjeter qe asht. Tash pritet lincimi i Lulit. Asht i vetmi investim i gabum i Berishes ne politike, sipas kritereve qe ai ka. Mrojta qe po ban Luli i ngjan ankeses se femijes se llastum qe bertet; nuk quhet,anallim loje. Neser priten zhvillime.smiley

Ti thu Berisha i ka thon Rames, ma boj pistil se po m'ha buken.

Me duket se asht penu per perzgjedhejen e Bashes.Nuk heq dore Berisha nga protagonizmi ne ngjarje si kjo. Akoma s'ka than asni fjale per per kanabisin,kriminelet kartelin. 4100 vota e egzagjiroi dhe ai kirurgu,po man  mbiemer te madh mbi shpatulla, pranej. smiley

Gojet e liga thone se eshte muhabet hashashi nen mbrojtjen e policise.

Gojet e liga,thote,goja e Lulit thuj. Kjo asht alibia qe po e perdor si shkurren per t'u kap me shpetu nga lumi i rrembyshem i humjes. M'u dhims ai Luciano Boci mrame,teksa mundohej i shkreti te ndertonte justifikimin e humjes ne baze te kesaj alibie.Ai eshte djale qyetar dhe ka nje pamje te fisme qe te imponon respekt. Kur Anila Basha i thote qe keni qene gjithe PD-ja atje,ku ishte kanbisi,na ipni ndonje prove? - ne fshatin ku isha une,atje lart ne koder ishte, - tha i ziu. smiley

Merpo qe lu hashashi, s'e lu topi. Njesoj se Berisha dote me perdor piramidat ne vaktit. Sa per Lulin, ai osht vu me majt pirunin aty. Berisha kshu i ka zgjedh gjithmon robt tak-fak ne kok te vet, dhe nuk osht hera e pare qe ia fut pordhes. Problemi osht qe Luli s'osht per ate pune, vec zgerdhihet e duket qe as vete s'i beso ato qe thote, duhet ta shijosh luften per pushtet qe ta bosh mire, si puna e Berishes dhe e Rames. Po me shiju pushtetin te gjithe e bojn. Ky psh duhet te merrte i dore "barktharesh" qe te shqyjn, s'bohet opozita me rob te nop. Ja shif Ramen, i majti per garniture xhaketat e vjetra, po sulmin e boni me "kanatjersat," po ashtu Berisha ne 2005. 

Berisha kshu i ka zgjedh gjithmon robt tak-fak

Edhe une ashtu them, Berisha kshu i ka zgjedh gjithmon robt tuk-fuck. Luli eshte per me hap e mbyll deren e PD-se or shoq dhe me buzeqesh para telekamerave. Keto ka pas ne job description keto po ben. Eshte ne rregull ai. Se si e qysh do luhet kur Rama te ngopet me pushtetin e ti vije rradha gjysmes se feles tjeter te hipi siper atehere do shohim sa seriozisht e ka Birisha em Lulin.

Po ta thash o pra per te majt pirunin, thiken e ma vete Ai. Po ky as ate s'po e bo. Ustai vertet s'e ka vu me morr pushtetin, po as me zeru opoziten, se ashtu osht nje pune. Kur te vije dita Rama ka per ta shit partine, sic e bleu, kuptohet me shume fitim, se e ka shnosh persmari. 

Shiko, Tirona se opozita e Lulit duhet pare tek dyfelori i Birishes. Nese e mbani mend sa agresiv ishte Birisha pasi humbi pushtetin ne 97 dhe humbi gjithe kontrollin mbi sistemin (sidomos ate te drejtesise). Tani i ka ra dyfelori rehat se vazhdon ta kete kete kontroll dhe nuk ka nevoje te kaloje tek molotovi e thyrje e xhamave te kryeministrise ne protesta maratone me demokratet e Mamurrasit. 

Te shohim kur te fillojne t'ia marrin kete kontroll, atehere do zgjohet bisha dhe atehere do shihet dhe roli i Lulthimit.

Vetem Hashashi nuk hy ne kete mesele, ose te pakten si e paraqiste Antikomunisti Kaqi i Zi. Pretendimi eshte qe PS u ka thon katnareve mbillni hashash e ne nuk ju prekim parcelat per zgjedhje, gjithmone sipas Kaqit....dhe ishin rritur votuesit me 3000 veta.

Ore kaq Idiote rrit ai vend? Canabisi mbillet ne MARS domethene e ka mbjell Shukriu sepse e dinte se do u kapte me brek te grisme dhe Korret ne Gusht-Shtator....Ky Muharremi qe fitoi paska qene gjithashtu vizionar. 

Ene Antikomunista si Kaqi i Zi ene Idiot ene te pafytyre vec ai vend prodho. Ora ta mbani me shendet kete opozite e shtrengoheni forte si pordhen e vjeter te ngrohte.

Po kur deklaronte Kaqi pa pike turpi se PDja kishte fituar sepse kishte bo fushate perfekte...une i dije per anadollake keta por paskan ene i cik gjak Serbi se i paraqisin disfatat si fitore.

Asterisko, nuk ka kontroll leshi Berisha mbi drejtesine. Ato shkojne nga te fryj era. Garancia e tij eshte tjeter. Besoj e di qe ne Albanie pushteti gjithmone lehet me letra, dhe ai ato i ka bo me Liken. Dhuna ka kosto te larte, pse me lazem kur merrna vesh.

Asterisko, nuk ka kontroll leshi Berisha mbi drejtesine.

OK Tirona, e mora vesh qe i gjykoke gjerat ne baze te gazetave e bindjeve. Linja ne studio per Shkaben.

Ti i gjykoke simas gazetave (ato flasin per ate kapjen e modhe), dhe linjes qe dhe. 

PS. Sa per bindje apo mo shume militantizem, ju tradhto ai thuthulliku qe ju ze te gjithve isoj. Icik mo diversitet te pakten. smiley

Tirona une nuk kam nevoje te shoh gazetat se e kam eksperience te dores se pare dhe kam njohuri shume te mira per se si jane emeruar dhe si jane aty ku jane. Te thuash qe Birisha dhe e bija nuk e kane sistemin e drejtesise ne dore, eshte kaluar militantizmit ose eshte si te besosh se Nishani eshte misherimi i paanesise (ose e ka ven LSI-ja atje ku eshte).

Sa per Lulthimin, po e vertete nga ky blog me paska ngelur, po do ti qe i shkon, dhe kur i shkon i shkon o lum miku. Ashtu sic i shkon dhe atij tjetrit palle, pallosh, gjatosh, mallist, etj. Dhe ashtu sic i shkon idhullit tuaj cuni i Sheqeres (megjithese ia kam terhequr veshin t'lebetitmit per kete). 

Drejtesia i ka sherby atij qe ka qene ne pushtet. Kur ishte Sala atij, Nanos mo para, tashi ktij e neser atij tjetrit. Ato shofin interesin e s'i plas per Sale e lale. Edhe presidentat po ashtu i kane sherby kujt i ka vu, a i ma. E pra kto ka militanti, i cakto idhujt tjetrit, apo vre sa shko e shamja per anti-idhullin e vet, nuk ka brina jo. 

Mire o te keqen ija, mire. Si t'dush ti! Militant jam, se ndoshta keshtu eshte eshte me e lehte te pranosh indoktrinimin tend (ja e shef, edhe ai militant eshte, pse mos jem edhe une). Hajt noten, e t'majt e jotja.

Se deri tashi me ke majt ti ije?smiley  

Po ashtu vec fjaline e funit ma men ti ije? Apo s'e man men Nanon qe shtypi rob e s'i hyni gjem, apo Lirin qe u qujt jo kot florini, etj, etj. Apo fajin ... me fal drejtesine e ka Saliu, i ve kapak, se i shko jo per gjo.

Sex, droge e r... me fal vota, tha.

Gallate ne TiVu shqiptare, Kaq Islami, minister i Ramizit, krieparlamentar ne ngjarejet e Shkodres kan dal me mbrojt humbjen e PeDit.

Kur si voto Poplli  e gjejne zgjidhjen tek canabisi. Po mir me a kuptojn kta kokrra idiotash qe po qe kshu puna Shqiptarit sja heq dashnine me canabisin? Po Dash Alikon e Lazaratit pse e kishin cu ne Diber kta Dekriminalistat?

O zot cer Idiotesh e plehrash nxjerr ai ven.

Hair inshallah.Cfare posti , tenderi , koncesioni a leje ndertimi i ke vene syne a veshin qe po i mbron enveristet me kaq zell?

Enveriste je ti me Shqupin zemer edhe Kaq Islami e compani.

Po Enverist keni Baben, Mullah Omarin qe nje jete me pare shiqonte qaertesine e urines se Hysniut. 

Gallate o Motra ime e Pompinos, kur Kastriot Islami, Plehera Enveriste, mbron me paturpesi cdo idiotesi bosit te rradhes, prej 1 ore. Ae kupton cfare heq ai vend nga ky kanceri jot?

Jan keq plehrat Enveriste se ne keto zgjedhje Likja nuk u angazhue si Lsi....., ishte Palloshi me Idrizin e Cameve qe ty si Grecke te vret site, qe i vuri perpara Idiotet. Eshte rast interesante p[or jo per idiotet si puna jote qe je edhe e lige nga natyra.

U ringjallen Enveristat...Kaqi i Zi dhe Alba me Zamete. Nderkohe Koha Jone deklaron se Gjiknuri shkarkoji sot gjithe shtabin elektoral te P"eDit.

Ti i ben temena dite e nate ekipit Shpresa te PPSh .kot te pyeta nese e ben veten gazi i botes veresie apo ke ndonje vested interest.

Me the qe po mbroj Enveristet o kokrra e injorantes...

ka ardhur dita qe Kaqi i Zi, Krye-Parlamentar ne masakren e Shkodres, Minister ne kohe te Ramizit, .....ke ndenjur ne pushtet me votat e Ministrit te Enver Hoxhes, Rektorit Xhuveli Krietar i partise Agrare deri pardje...dhe me thu mu Enverist. Po ti je injorante se ende nuk kupton cfare po them une o cope mishi?

Sjam grecke si puna jote per ate pune, qe e ke menien tek Leku apo vested interest...nuk ka cmim apo vested interest me te madh se sa kur shikon Neronin e Shqiptareve ne Distress....priceless. Po ku di gjo ti Patridha jote eshte Hellasi.

ka ardhur dita qe Kaqi i Zi, Krye-Parlamentar ne masakren e Shkodres

e a te keqen krahi i djathte i palloshit G ruci ishte minister i perbrendshem ne ate masakar.Guess kush kishte pergjegjesi te drejteperdrejte.leri dava zgjedhje katundesh ne malesi po na thuaj ndonje isharet a hair haber nga melania ke apo je ende ne fazen e vete kenaqesimit ?smiley

O cop mishi qe je bo si shtriga e Peshkut per faj te administratorve....me the qe po mbroj Enveristet....Kaq Islami eshte ish-enverist perkrahes i Babes tat....ai po fliste tu mbrojt Lulthimin.

Po pse mi katnare Devolli ti meno se Shkaba eshte me i keq se tye....Shkaba eshte 100 here me i nershem ne idiotsine e tij kurse ti je Madama e se keqes.....qe se di pse te kan toleru adminstratoret kaq gjate me inkuizicionin tat ndaj mejtimit ndryshe. 

Po prej teje jan largu shume individe duke fillu nga Emo, me gjithe mekatet qe kishte...por asnjehere si afroheje nje zgjebe si ty. Qudi si nuk e ndrysho Nickun se e cove peshkun per lesh.

P.S. Me quajte se po mbroja Enveristet....kur ne ekran po denoncoja nje Enverist si Kaqi i Zi, Minister i Ramizit, KrieParlamentar nje ngjarjet e Shkodres, Thyeres kafkash ne partine ku aderohet sot...edhe Shukri kur ka qen Minister i Puneve te Perjashtme. Ti me quan mue Enverist dhe Kaqin Me Salukun Anti-komunist????? Po kush e pirdhte Rucin mer nje cop mesuesi enverist qe sdinte nga lidhej gamori dhe e vun me bo sigurimsin. Ruci po pati ndonje mekat e ka per gjona te tjera por veq per Shkodren ska gjo..pyet Shkodranet. Meqe ra llafi o Idiote cer je tu thu...edhe Ruci shkoji tek Shqupi???? Se ne PS a ieshte ne shpi te vet...Ene Rucin e Emori Cuni i Sheqeres????

Plehrat si tye jan e keqja e atij veni. Po mir me ti anti-komunistja e thekme nuk mund te nxirrni ne Ti-Vu o plehra nje anti-komunist qe ska qen Minister i Ramizit, Minister e Rektor i Enverit apo urin kontrollues te urines se Hysniut per te krituikuar pinjollet e Bllokut???? sa me shume ju njof aq me shume neveri me ngjallni...

ti duhet ta nderrosh nikun ne :tironci i turbullum.smileyturbullimi yt mendor eshte per tu shqetesuar megjithate.smiley

I lebetit i shkon me shume.smiley

Zeqo I lebetitur apo I lebetitm Eshte gjo e famshme sot Edhe BRAND e ke vu re si Eshte rritur perdorimi si nocion nga gazetaret ne media fjala lebetirme. Google Zeqo 2-3 vitet e fundit

Edhe I turbullum jam kur shof per 1 ore Kaq Islamin tek Ora news tu thon traplliqe droge e statistika .tu mbrojt Lulthimin si dylber...e mbasanej tek Peshku Alba me Zamete me thote pse mbroj Enveristet si Kaqi e Saliu. Perroi psiqik.... Shyqyr qe sna ka pjerdh Edhe zheji kto dit ne Media se ene ai gjeni Eshte.

A nihesh i cik e permjerrme kur me thu pse mbroj Enveristat kur jam turbullushem tu tall meneren me nje enverist si kaqi?

Gee tironci i turbulluem , nashi  berisha eshte kellire por nje urrejtje te tille patologjike  si kjo e jotja ndaj tij kam pare  te kete vetem sulua i zenepes nje ish fuks i rangut te ulet .Prandaj beji nje cike hyzmet mendjes se kukes se koqe gruri eshte ajo e shkreta del kollaj nga binaret .

referohu komentit pasues

 

O fiqo, misri duhet shit po edhe ligji duhet me u zbatu, problemi I modh aty osht qe polici bo detyren por bashkia Jo !-nuk ka organizu ligj ku do shiten fiq dhe ku misrat edhe nga ambulatoret fermer te fruta perimeve ti boj edhe atyre nji byth ven   !  Po kjo do men !

si ne kohe te Migjenit Ilirjano smiley

Po kush na coi kaq larg te *Migjeni, ishim mire !

Shume e trishte Fiqo, dhe kuptohet qe skena te tilla prekin. Po problemi eshte shume dimensional.

1. Shume do te argumentonin se, po atje ku jeton ti del ndonje te shese misra te pjek me qymyr e mangall para Marriot, Ritz-Platza, etj. Dhe nuk eshte se nuk kane argument ketu.

2. E drejte qe nuk ngelem tek keta se kali na calon nga te kater kembet, por ja qe ky eshte realiteti - vere ca injorante ne polici bashkiake e jepi nga nje shkop gome. Qesharake se si edhe ku ua vene ato bllokueset makinave luksoze i ven nga nje karton per t'i mbrojtur diskun ndera keta varfanjaket i marrin per leckash.

3. Varferia ka qene dhe do te jete ne Shqiperi dhe cdo perpjekje per rend e rregul (qe si rregull vjen nga presioni i te pasurve) do te bjeri mbi te varferit. 

Perfundimisht pd-ja eshte kthyer ne parti pabuksash. Vodhen i kin robt te rruga kosoves dhe sju beri zemra ti japin ca miletit dibran. Paleksa ordiner. Kurse te majtet bejne leke per vete po edhe ndajne me popullin. Prandaj votohen. 

Rama, si artist qe eshte, nganjehere mendoj qe po zhvilon antipolitiken si menyre politike qeverisese. Ajo buzeqeshja e gjere e ka nje hile. 

Ajo buzeqeshja (link is external)e gjere e ka nje hile.

Ajo buzeqeshja jardin, eshte nje nga shume gjerat fallso te atij robit qe rastisi te jete kryeminister vetem e vetem se Shqiperia nuk rresht se pjelli monstra si Berisha, Nano, Meta.

Jo vetem i pjell , Asteriks. Cdo vend pjell monstra dhe kkjo eshte normale.

E keqja jone historike eshte se i veme ne krye.

Dhe jo vetem kaq, po dhe vritemi me njeri-tjetrin per ta.

 

 

 

Statusi i plotë i Andi Bejtes

“Ajo që ndodhi me zgjedhjet e pushtetit vendor në Dibër, ku e majta me të gjithë faktorët ekonomikosocialë dhe historike kundra, fitoi, ka vend për shumë komente e analiza, shume sepse është projekti nga ku nis një e ardhme e errët. Por ajo që më bëri më shumë përshtypje ishte konkluzioni i një mikut tim dibran, kur pasi e pyeta si e shpjegon këtë që ndodhi m’u përgjigj: Dihet, tha, këta të PS-­së, bashkë me çamet hodhën lekë, por këta të PD­-së, iknin pa paguar dhe nga restoranti ku hanin…Kaq për sot”.

nuk e kuptoj ironin e Andit , eshte si lemsh , kush e sqaron pak ???

po ca ka per shpjegim dhe per habi, o burr...a nuk votun gerdecaret per buall mavrine dhe kta socialistat e peshkut shfrynin si kamardare? sot jane nderru portat. 

Bejta eshte gazetar , me nje fjale informon popullin. ne kete ironi  te Andit   nuk arrij te kap informacionin, ku eshte si eshte !!!! kaq pak me takon te informohem .

Ju dhimshi paret pra mo ate po thote, se kushedi kur bin prap ne pare. Kurse pushteti aty e ka tenderin, parcelet a xhoben etj. 

nuk e kuptoj ironin e Andit , eshte si lemsh , kush e sqaron pak ???

Nuk ke cfar i kupton pasi Betja eshte lemsh per vete.

Duhet te jetosh ne Shqiperi ta kuptosh ironine e Andit.

PeDeistat te ardhur nga Tirona e Lazarati me super Makina kur hanin restoranteve nuk paguanin as faturen se e shihnin si harbute .......ate Dibranin qe i bujtnin.a i kishin zene deren... sikur po e nderonin, e skishin pse paguanin.

 Arben Ristani,  avokati i Nexhije Hoxhes.....Sekretari i PeDit..... zgjedhjet e fundit ne Jug, hante Pilaf e pinte Raki qelepir nga mengjesi ne darke, nuk paguante faturen e lokalilt, e kur humbi votat po si Lulthimi sot u tha atyre qe u hongri pilafin e u piu rakine qyl, qe u shitet per lek e skeni respekt per veten tuaj. Eshte harbutesia Shqiptare gjithashtu se edhe bixhozxhiu Nano e kishte per Zet a Ofendim te paguante shishen e Veres ne lokal ku bujte...paguante vetem ushqimin...keshtu qe sa ishte Nano KM, restorantet e bllokut i zhduken Brunelot e Barolot nga menuja.

Ate qe skap Andi qe eshte personalisht  i shitur tek Meta e Berisha eshte  veshtiresia per Dibronin apo per kedo qe ne 12 Shtator te votonte Shefon ne hijen e Sali Qenefit apo Lulthim Guiplenit.

Opozita jo vetem qe humbi 3 vjete kohe por po humbet edhe vitin e fundit elektoral. 

pse nuk ja fut edhe nje urraaaaaa ne fund te shkrimeve. mos ke turp. bama i mori disa dynym me qira ne shqiperi , me ndihmen e ministris se bujqesis bama do behet sipermarrs i njohur, ti mbete tek peshku.

pak kuptoj se çfare ka dashur shpreh Andi. kemi pasur kryeminister mehmet shehun, adil carcanin fatos nanon e ilir meten . me qiri ti kerkosh , veshtire te gjesh njerez me te ulet, neveritshem, idiot e kriminel. Edi rama eshte ndryshe nga keto, as qe vihet ne dyshim , por punen e ben njesoj .

Hehehehe!!!!

Cami, the new Jew of Albania! smiley

Te djathtet nuk i ikin tradites. Prandaj dhe quhen konservatore xhanem....

Fiqo, hudhu thuj z. Trump, ne Diber ka shku vota 20 mij. Ec se s'di gjo ai leku a dollari. smiley

shume von, sna shkojti nmend perpara smiley

mend per te pergjithshmet, po sgjeti rrugen e thjeshte dmth, po s'hangri naj te ftofme Ky smiley

mire rileshat se ato dihen kush jane po demokratet

u ngjiren duke thene se ju garantohet vota, sy per sy e dhemb per dhemb bashke me korpus te Azem Hajdarit. Vec me qene qorra me dy sy ne balle. Rileshat i kane garantuar votat qe kur doli shukriu me breket e grisura. Vota e demokrateve jane blere me 10000 lek a me shume, pa llogaritur menyrat e tjera.

keshtu eshte kur shkon Jorida me taka, e ca deputete te tjera pa lidhje me realitetin me urdher partie nje muaj para zgjedhjeve. Zgjedhjet e tjera mos te futen fare, dihet se kush e ka pushtetin dhe zgjedhjet me to jane nje farse, asgje me shume

Duhet te rikthehet qai trim or ti, qai skifterri i votave te referendumeve. Ai po qe dinte me mbledh e mbajt vota.

Po demokratet pyet tjetri....po ti jeton ne Shqiperi more... kur eshte here e fundit qe ke pa nje Demokrat ne Shqiperi mbas 1995?????????????

Keni Shqupin o Analfabet, partine e Zenit dhe Gites, Vip eshte edhe Jamarber Malltezi, disidenti i djathit me te ardhme ne politike, keni Kaq Islamin e Ramizit .....me DUken e Nanos dhe Krimit, Kadillin e Nanos...keni pas ene Idrizin e comve doganierin e Nanos tuajin, qe jua futi sa krahu kesaj rradhe.

Ku jane Demokratet??? I perjashtuat si armiq e i rrahet qe nga 1992 e ketej...o pjella te xhelil Gjonit e Pirro Kondit....

E braktiset teorine e humbjes se Prof Kaq Islamit  qe Muharremi u kish thon katnareve te mbillnin Hashash dhe rriti pjesmarrjen me 4000 vota? Vazhdoni me thesin me miell...quani armik edhe Bamir Topin serisht dhe pyesni Ku jane Demokratet?????? Ne te semes....fale jush.

smiley

smiley

smiley

keshtu eshte kur shkon Jorida me taka

Shkon Jorida me taka,po shkon dhe Muli me kobure. smiley

Pjeter, cdo njeri e di qe kur komunisti thote nje gje, it is highly likely qe ka ndodhur nje gje tjeter. Dmth propaganda eshte arma juaj e forte...keshtu dhe historia e Mulit, jo per gje por qejfi do me behej po te ishte kaq trim ky Muli

e dyta, po qe kam verejtur qe komunistat se nderrojne gjalle idealin, per te shitur voten nuk behet fjale, dhe kur udheheqesi eshte nje si person si Edi Rama.

kujdes kur te zgjidhni udheheqesin herentjeter se do na merrni ne qafe. Dhe te mendosh se ky person do te aspiroje tia kaloje rekordeve te Edi Rames ne qeverisje smiley

 

Pse te zgjedhim tjeter,ky vec po fiton. Sa per Mulin,mjaft te shohesh sjelljen prej pitbulli ne parlament,qe t'a besosh se mund te jete edhe e vertete. Pastaj ku u pastrute ju?! Ju e shpiket dhe e promovute ket lloj menyre te sjelluri ne zgjedhje. Ju jeni profesorat,ne jemi akoma diletante ne ket fushe,megjithese duhet thene se po bajme progres dita-dites. smiley

Eh mer Pjeter , kur u beme ne profesionista e ju komunistet diletante Ju vjedhjen dhe pastaj cover up ose mbulimin e keni ne gjak qe nga koha e xhaxhi verit.

po nejse, pyetja eshte mos ka vene gje doren ne zemer xhaxhi Edi per Mirditen dhe ju ka dhene ndonje qindarke? Se veriut i dha kepucen e kuqe qekur u zgjodh. Dibres i zbrazi thesin nje dite para zgjedhjeve, leket ia dha Sadriut qe i shperndau per bamiresi ne popull. Se di a ke qene ndonjehere ne Peshkopi? Kandahari eshte me mire ne krahasim. Po te ishte PD ashtu si thua ti, do ta kishte bere Peshkopine fushe me lule (ose fushe me beton sic po i ben qendrat e qyteteve ky i ripjelluri).

Shkodres i tha s'te jap asnje lek. Pjesa tjeter dihet sa fonde ka perfituar. Do te ndeshkoje veriun pse nuk e zgjedhin ne menyre masive si jugu komunist. Si nuk hoqen dore nga ndeshkimi kete shpellaret komuniste? Te pangopur kishin qene, duan patjeter fitore 99.99%, kjo vetem per te vjedhur sa me shume sic kemi pare keto 3 vjet. Te zotet jo, mashtrues po. Ja mor Pjeter, realiteti i hidhur, Mos degjo propaganden se si nje Shkoder se ndryshon voten se ke krejt jugun qe po ti vrasesh prape per Edi te droguarin do te votojne 

 

per Mirditen;

1mijon euro rikonstruksion i plote per gjimnazin e Rreshenit

1.3 milion euro sheshi i qytetit (rilindja urbane)

1 miljon euro Segmenti qe lidh qytetin me autosdraden

disa qindra mij euro per rikonstruksion te pallatit te sportit  me ambientin per rreth qe do te jete nje komleks sportiv.

Po c'rendesi ka kjo. Une i refuzoj me perbuzje dasite krahinore.Edhe kur kjo vijne nga pjesa e jugut,patjeter, qe s'jane te paket, po aq me teper kur na qahet halli ne te veriut dhe kjo bahet politikisht. Eshte tmerrsisht fyese. I shihni verioret si zagaret qe mund t'i nderseni per llogarite e juaja.

Sa per Mulin,mjaft te shohesh sjelljen prej pitbulli ne parlament,qe t'a besosh se mund te jete edhe e vertete.

Sjellje prej pitbulli kane dhe shume te tjere ne parlament, duke perfshire Ramen por ama potretizimi si killer me kobure ne brez i shkon vetem Kuksianit Flamur Noka, te cilit per koicidence i thone edhe Muli. I dhunshmi eshte i dikush tjeter por e rendesishme eshte qe veriori Muli te shikohet si i trashe dhe i dhunshem, keshtu e do puna. Po nejse se ti i di me mire se une keto pune

smiley

prokuroria ka vdekur, institucionet e tjera jane varrosur me kohe, shoqeria civile i ka hipur trenit te pushtetit sic ndodh gjithmone. Opozita denoncon prokuroria hesht, vezhguesit e huaj dhe vendas vezhgojne nga baret dhe restorantet.

e gezofshi rilindjen, bashke me sadri ramen, me gjasa do te keni mundesi ta shijoni per shume shume kohe..smiley

Po cer do boj Lllalla qe vute juve ....Do ruaj Sali qenefin me familjen e ish-ministrat jashte Burgut, sic do ti shohe Populli patriot Shqiptar apo te merret me karragjozlliqet e Mul Nokes me Kompani.

I keni vu nje tra ne kurriz Lllalles se shkrete.......te ruaj Cunin e Sheqeres, Karaxhicin Shqiptar, jashte qelise te mos permjerr ne teneqe....cer doni Mo..... ai gjys cyryk eshte??? 

Lereni mor Dibren, do i rrunit voten Dibroneve ju Shqupistat qe vodhet Shqiperine me gjithe Diber e Shkoder  bashke.

Dyshja Xhaxhiu- Lami ishin shume simpatik sot.

Jetojme ne vite te paqarta, kohe te paqarta. Populli eshte i paqarte dhe qeveriset nga nje qeveri po aq e paqarte. 

Ajo per cfare te gjithe kemi nevoje eshte largpamesi, horizonte, vizione ...

A po fle a po lexon çdv?

Dashnia qe kane shqipot per abuzuesit e tyre eshte lebetitese.Berisha fiton ne gerdec pasi i hodhi ne ere me kuc e me mac.meta fiton bindshem pasi e kapen duke vjedh .ps fiton diber pasi kanidatin e saj e kapen ne nje skandal qe e beri gazin e botes.mos te flasim per deputete etj me te kaluar te ditur kriminale qe shqipot I votojne pa e care bythen fare per fatin e tyre e te vendit.deri kur do te vazhdoje kjo ftofje mbarekombetare ne tajare ?

Kur mos ket më shqiptar mole si ty që na japin mend si pisoma. 

Zoguzi si nick ilustron inteligjencen tende shkabe smiley

Shkaba identifikohet gjithnje kur nderron nick per te vetmen arsye sepse i vene bane. Nuk futet me dy nicke njekohesisht e te shtiret si dikush tjeter. Dhe nuk e ha njeri habine tende ne kete rast. Te gjithe e dine qe je mesuar tashme me reagime nejrezish te cileve u ngjall neveri.

20% e dibraneve i bie te kete votuar ne total. 80%-shi siç duket nuk ka dashuri per abuzuesit e tyre ose po planifikon exit-in nga Shqiperia. Aq me mire per shkaben.

 

Si e nxore 20% te dibraneve kur pjesemarrja ishte 60%? i bie qe s'jane dibrane te tjret apo ke ndonje formule matematike me logjiken e atyre te pulave ne hell, qe fusje monedhen e dilte pula e pjekur e qe na e kishin shpikur shqiptaret? lol 

Mire lol. Sa kane qene te regjistruar qe pjesemarrja qenka 60%? 

 

P.S. Po pate mundesi ndjeki komentet sepse do te me kurseje mua dhe vetes kohe te çmuar. Alba shkruan per nje fenomen kulturor shqiptar dhe pergjigja ime ishte per t'i thene: kujdes se pjesa me e madhe e shqiptareve s'votojne. 

Na shpjego tani si e ke arritur kete perqindje.

Ja pra, s'kam pune tjeter, do bej matematike me fantazite e tua une, nderkohe qe shifrat zyrtare jane 60%. Pjesa me e madhe e shqiptareve votojne, pjesemarrja eshte me e madhe se ne vendet e tjera, po mos sajo justifikime tani. Pranoje qe ia fute si kau peles, si gjithnje, se do kesh pare lajmin e ores 11:00, dhe ja.

Ja na jep shifra pra. Sa jane te regjistruar?

Rendesi ka qe po e shikojne me syte e tyre shfarrosjen e PD-s.. Me pak fat kesaj pune i vihet kapak ne 9 muaj. Vetem atehere do filloj rilindja e vertet e Shqiperise.

Patjeter qe do kete nje 20% qe do vazhdoj te enderroje me qytetarin dixhital dhe qef o qef kjo jet.  Por, jetojme ne demokraci dhe do jen te lire te han m.. sa te duan.

42% e 53% te votuesve kane qene gra.

KRIJESË E VERBËR

Jo ti nuk ishe as zot as perendi,
ti i shpalle luftë perendisë së vërtetë,
krijesën tënde të dobët shinim çdo ditë,
me kamxhik të zbatonte urdhërin tënd.

Krijesa jote ishte e mjerë dhe e verbër,
me frikën tënde brenda vetëvetes,
shiste  trimëri me ndershmëri t'gënjeshtërt
si re e zezë mbulonte dritën e të vërtetës.

E katandisur tërhiqet akoma zvarrë,
me xhaketën e vjetër mbushur me mëkate,
çirret i friksuar prej vërtetës së vrarë,
s'ka guxim të vërtetës t'i kërkojë falje.

 

5*

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).