Regjizor Fucku Shikoyama xhiron filmin e parë të tij në Shqipëri
Call Center Zombi

Regjizori Japonez Shiko Fuckuyama do te xhiroje se fundmi ne Shqiperi nje film artistik porno me nje mesazh te forte politik mbi shfrytezimin e shqiptareve nga mafia e call center. Filmi pritet te kushtoje 10 mije dollare ne Shqiperi, duke ulur keshtu ndjeshem kostot per shkak se artistet nuk bejne pjese ne asnje sindikate. 

Filmi ka ne qender te tij nje qender call center ne kryeqytet, e cila sulmohet nga nje hordhi zombish qe para infektimit ishin menaxheret e call center. Ata mesyjne mbi vajzat e pambrojtura duke kryer akte seksuale te percudnuara, qe sic shprehet regjizori Zukuyama, i jane pershtatur shijeve ekstreme te publikut te zgjedhur shqiptar: ulerima, sharje, varje, vrasje, lendime te zonave gjenitale me sende te forta apo arme te ftohta, dhune familjare, deri edhe skena te tmerrshme perdhunimi nga menaxheret e telemarketuesit. 

Skenaristi shqiptar rrefen per publikun nepermjet vizatimeve nje skene ku nje zombi-merimange kacaviret mbi trupin e dlire te agjentes se call center per ta ndukur dhe dhunuar kete ne nje menyre makabre pa iu shkitur per ore te tera (vijimi  i kesaj skene pertej minutazhit te filmit sigurohet ne nje faqe interneti me webcam). Kjo, qe punonte ne sektorin e telemarketing, shkon me pas te infektoje nje klient te OSSHE qe nuk kishte paguar faturen. Klienti i OSSHE kryen dhune mbi anetaret e familjes se tij e keshtu me rradhe shperhapet infektimi. Nga kasaphana qendron vetem kryetari i bashkise se qytetit, i cili duket se eshte shkaktari i kesaj raprezalje, pasi eshte gjysem njeri e gjysem zombi, ose zombi i perparuar ne zhvillimin e tij gjenetik.

Britmat dhe ulerimat qe shoqeruan prezantimin e filmit ne Hotel "Pallaska" ishin pjese origjinale nga puna ne Landfillin e Sharres. Instalacioni i prezantimit, dy kosha plehrash ne nje perqafim erotik duke kembyer plehra, u gatit nen perkujdesin e kryeministrit te vendit. 

Shoqata ne ndihme te biznesit "Shqiperia pa sindikata" e ka pergezuar kete nisme dhe ka perkrahur producentin e filmit Amar E. nga Izraeli duke vendosur ne dispozicion mjediset e saj te biznesit prane pallatit te F.K. Por filmi ka shkaktuar edhe shqetesime per Shoqaten e Punetoreve te Qejfit qe e ndiejne veten te shfrytezuar ne imazhin e tyre. Ato kundershtojne pagesat e vogla dhe punen jodinjitoze.  Te tjere e shohin filmin si nje mesazh te forte kunder shfrytezimit te rinise shqiptare nga kompani ne kerkim te krahut (dhe ...) te lire te punes dhe nje perpjekje per te ndergjegjesuar publikun mbi efektet sociale te punes mekanike dhe te pakualifikuar. 

Asistent-regjizori Rocco Sigfriedi eshte konfident se filmi do te jete "nje sukses i madh" tek amatoret e zhanrit dhe shoqatat e shoqerise civile, sidomos pas ketj njoftimi ne gazeten tone. 

66 Komente

smileyTe lumte dora e vogel.

Kur pashe titullin thashe uah qenka çmendur stalkersmiley

E ka kap zombismiley

kjo qenka vertet nje  perpjekje serioze per film porno ne Albanie. regjizor Fuckuyama, asistent/  regj: Rocko  Sigfriedi.. ndersa PPU si sponsor, ofron rubriken 24 karat..smiley

jo thjeshte porno, por film artistik ..

artistik artistik, po dhe ca armik, simbas atyre 24tervesmiley

24 karat? 

Na ku u bone 25 bashke me mu qe e lexova! smiley

smiley

 

10 mij euro do kushtoje i gjithe filmi  smiley  

po kamera, regjia dhe skenari jane falas nepermjet nje projekti per shoqerine civile ... vetem aktoret do te paguhen, femrat, ndersa meshkujt duhet faktikisht te paguajne per cdo skene, edhe per provat. 

Kot e kane qe pagujn aktoret femra, maksimumi ca ftesa ke Cani. Me ato pare te pagujn korrentin, se reklamen besoj e mbulon qeveria (ne ndihme te artit dhe eksportit Albanez).  

Per ate pjesen e Dorianes i kishin kerku ndihme Kol Balles.

I jane pershtatur shijeve ekstreme te publikut te zgjedhur shqiptar: ulerima, sharje, varje, vrasje, lendime te zonave gjenitale me sende te forta apo arme te ftohta, dhune familjare, deri edhe skena te tmerrshme perdhunimi nga menaxheret e telemarketuesit.

Jo, se thone se i sajoj une. Gjej nje serb ekstremist dhe kete nuk e thote kurre per shqiptaret, as me satire, as pa. Se ku dreqin e ka pare autori kete shije te shqiptareve qe nuk shquhen as per vrases seriale qe vrasin per epshe dhune, as per vrases ne mase, as per perpjekje genocidi ndaj nje race tjeter sic kane bere serbet me shqiptaret, nje dreq e di.

Shqiptaret per seks te cajne ballin, jo vetem allatet... po duket qe je e virgjer akoma...

u prish dynjaja

lol mire qe jeni ju trollat partiake me linke qe te duken temat sikur kane komente e diskutime normale

lol

lol ncnc qr pz lol klm 

Shqiperia ka klime te shkelqier bixnesi per te huajt.apo jo shkabe.smiley

Biznesmeni Faad Mitri u dhunua dhe u kërcënua sot nga persona të paidentifikuar në kryqëzimin e Laknasit me rrugën e Rinasit.

Fotot e mëposhtme tregojnë momentet kur biznesmeni ndodhet i shtrirë në tokë nga dhuna e ushtruar ndaj tij. Biznesmeni libanez udhëtonte me një automjet Mitsubishi që drejtohej nga shoferi i tij, kur u përplasën nga një tjetër makinë Volkswagen brenda së cilës ndodheshin 4 persona.

 

“Ik nga Shqipëria ose ndërprit punimet”, i kanë thënë autorët biznesmenit të huaj Faad Mitri. Ky i fundit po investon 1.5 miliardë Euro(shqipot e koha jone nuk e dine mire dallimin midis milionit dhe miliardit ) për ndërtimin e një resorti turistik në Gjirin e Lalzit. Policia vazhdon hetimet për të kapur autorët e kësaj ngjarje të rëndë.

Nga mbiemri, Alba, ky biznesmeni libanez -Mitri- , me duket si me origjine shqiptare. 

Uh brad na u shpif

Nje film artistik porno ku pallohet artistikisht artisti i modh dhe artistja e modhe, ka me efekt porno emocionalisht se nje film thjesht porno ku pallohet derri dhe dosa.

                                                                                                         i Modhismiley

 

Per ta mbajtur spektatorin mw me kersheri tek filmi, do te shtoja ne skenar, ne fillimin e filmit, nje pishine te rrombullaket dhe disa si pune dosa-njerez, qe shullohen ne diell aty prane, te cilet kane qene dikur njerez, kryetare sindikatash, por tashme jane gjysem-zombi. Gjate kohes qe nje helikopter gjigand ulet ne Shqiperi, toka tronditet, keta gjysem-zombi bien ne uje dhe shkrijne, uji del nga tubacionet e nendheshme dhe pas pak kohe perzihet me ujin e pishem te hotelit ku drekojne tashme disa nga zyrtaret e larte shqiptare dhe sipermarresit e huaj qe zbriten nga helikopteri. Te gjithe keta pijne ujin dhe kthehen dhe keta ne gjysem-zombi. Me tej duhet te vazhdoje ngjarja e mesiperme.

nuk morra vesh: ku pallimi porno?

 

keta me dore rreth e rrotull dhe mbushin pishinen nen dirigjimin e Sokol Balles qe u merr edhe intervista gjate aktit

Kol Balla duhet te tregohet i kujdesshem ne dirigjim, jo me shume se 10 shperthime te njekoheshme, e para kamerat kushtojne per t'i kap, dhe e dyta, ligji aq lejon, deri ne 10 dege njekohesisht.

pa preference, por me merite per deget

Duhet te fusin edhe Edison Ypin ne Vallesmiley

E dashur Mirela, Kur mora haberin e prishjes së teatrit, aq kënaqësi ndjeva, aq qejf provova, sa u prisha. Për ta ndarë kënaqësinë e prishjes, telefonova disa miq nga ata që si dhe unë nuk e kanë shkelur kurrë pragun e atij mender teatri. Miqtë ishin prishur para meje. Prishja e miqve më bëri të prishem edhe aq herë të tjera sa miq telefonova.

Prishja ime dhe e miqve të m’i si domino të rrëzuara, bashkë me prishjet tona ndoshta dhe prishja jote, me siguri dhe prishja e kushedi sa të tjerëve anembanë Shqipërisë, më kujtoi një episod nga koha e kurvit.

Kur kaloja pranë një rajoni policie, ngadalësoja hapat i mahnitur. Nga rajoni i policisë vinte muzikë. Jo muzikë e Jim Morrison, Joan Baez, Bob Dylan. Muzikë me arritje objektivash, tejkalime plani, dashuri të mjelëses me traktoristin. Një ishullar më tha se muzikën e vinin të mos dëgjoheshin ulërimat dhe rënkimet që vinin nga bodrumi ku rriheshin shtazërisht shqiptarë për shkaqe qesharake ose inekzistente.

Ky truk trashanik i mbulonte deri diku ulërimat që vinin nga bodrumi i rajonit të policisë. Për të mbuluar rënkimet e frikës dhe urisë, zhurmën e prangave, kërcitjen e çizmes së ushtarit, në të gjithë Shqipërinë, që ishte gjithashtu një rajon i stërmadh policie, ishte e pamundur me altoparlantë dhe këngë dashurie sado prekëse mësuesish, mjelësesh, traktoristësh. Për këtë lypsej tjetër muzikë. Tjetra muzikë që pengonte të dëgjoheshin rënkimet e frikës dhe urisë së shqiptarëve ishte teatri që po prish Ti dhe na prishi edhe ne.

Të lutem Mirela, të lutem i përgjunjur para Teje me duart nga qielli dhe me lot në sy, bëje detyrën tënde si njeri dhe si Ministre. Mos e lër të iki rasti që vendit tënd t’i bësh një të mirë kolosale. Mos e humb shansin të hysh në Histori. Prishe teatrin namzi si e meriton. Jo vetëm si llaç e tulla.

Prishe në atë mënyrë që atij turpi kombëtar, asaj mënxyre të pashoqe, atij pisllëku propagandistik, të mos i mbetet nam e nishan. Për ta realizuar prishjen definitive të atij mallkimi dhe atij tmerri, merr ca masa paraprake. Gjeji cilët prej të ashtuquajturve aktorë kanë qënë spiuna.

 

Atyre që për shkak të ngjashmërisë së surratit, besnikërisë ndaj partisë, zellit të papërmbajtur për t’i shërbyer diktaturës, kanë luajtur në teatër rolin e kurvit ose të rrugaçëve të tjerë nomenklaturistë, rripua lëkurën dhe thyejua kockat një nga një.

Hotel "Pallaska" smiley emri ralle ky !

Suksese! 

pse lodhen me fakjujapanin  atq,,  mund te behej alamet filmi artistik fakjugrafik me personazhe reale. sala qe shikon nga vrima e celesit orgjine e organizuar nga edismiley.  mos pyesni kush do jete brenda! edhe lu-ja aty!

titulli-breket me vrimesmiley ose dora e ngrohte e kolitsmiley

Po qe lajm i vertete, edhe Shukriu e meriton nje rol, qofte dhe episodik.

Mbeten duke i vu kushte Shukriut te shkrete. Ajo s'ia jepte pa qep breket, t'i s'i jep rolin po s'qe lajmi i vertete, Partia s'e do po doli ne youtube e kshu me radhe. smiley

5*

Jo jo, 24 karat

Jo jo, peskara.

" .....Regjizor Fucku Shikoyama xhiron filmin e parë të tij në Shqipëri...." 

 

qe perkthehet; Regjizori Fakju Shiko n'xhama smiley xhiron filmin e pare te tij ne Albanie smiley

Thote ky japonezi leshit gjithe keto perversitete per shqiptaret, pse nuk merr ndonje shembull nga vendi i tij i superperparuar ku ndahen vec burrat e vec grate ne vagonat e metrose per shkak te ngacmimeve seksuale.

ose ose mqs jemi ne epoken ngambrapa mund ta beje hyrjen me nje tren te madh ku vete eshte si lokomotive.

E lexove ti apo jo? Eshte satire,si te thuash,  po tall trapin. smiley

Lungo ne vend te merret me permbytjet , bije viktime ketej .

po tall trapin dhe me ke me shqiptaret, dhe shqiptaret nuk kane cip, dmth regjizoret skenaristet, shqiptare, ne fund te fundit biznes eshte edhe te tallesh ..trapin!

i ka liberalizmi kapitalisto revizionist konsumerist, por kujdes, me kondom , per te parandalu smundje infektuese, dmth ne koke sigurisht, se prej andej vijne edhe transmetimi i ipislliqeve .,

Ç'mendim ke per kete Ilirjano?

Nuk ka nevoj me u mendu . "ka plas cipa"  merr Lapsin ne dor dhe shkruj, Bej art, film,muzik, gazetari, politik, teater, cfare te dush. Shqiptaret po e cajne historine me Pall ne dore!   Me hashashin sjemi keq !

Po na shkon mire

smiley

sh. bukur. e holle .

 

Jari t'i boj ultimatum Xhaponit, o Fucku te boj nji film reklame per Albanien, o lufte lale.

Me teper se artistik qenka fantastiko-shkencor smiley

 ardhi dit' e arbrit

                                                                                                               

 

 

 

                                                                                                                                        tha

Krietarja

Shume te dhene pas seksit jane shqipot-- gje e mire, nuk po na shaj.

Jemi (na falni per pergjithesimin) cike posesive nga natyra ama. Ketej nga nahija ime gocat edhe i pelqejne cunat shqiptare, po i ze halli se pasi shkojne ihere bashke, nuk i heqin dot qafe pastaj smiley

Shqiptari po te futi ne shtrat, te ka prone private smiley

Mungese zhvillimi mendor, ose sic i thuhet popullorce "trukarr". smiley Por e keqja e ketij kombi dyfishohet se keshtu jane edhe femnat. smiley

You lost me at "mafia e call center". BS. 

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).