Kryeministri Edi Rama ka liruar nga detyra drejtoreshën e Përgjithshme të Tatimeve Briseida Shehaj, ndërsa në vendin e saj ka emëruar Vasilika Vjeron, ish-drejtoreshë e Qendrës Kombëtare të Regjistrimit.

Briseida Shehaj pas lirimit nga detyra nga Tatimet është emëruar zëvendësministre e Ekonomisë.

Briseida Shehaj drejtoi Drejtorinë e Tatimeve për 3 vite, që pas ardhjes në pushtet të qeverisë Rama.

Ndërsa drejtoresha e re Vasilika Vjero, para drejtimit të Qendrës Kombëtare të Regjistrimit ka qenë drejtoreshë e Financave në Bashkinë e Tiranës në kohën që e drejtonte Rama.

Kryeministri Rama ka shkarkuar edhe drejtoreshën e Përgjithshme të Doganave, Pranvera Fagu, ndërsa në vendin e saj ka emëruar Bejla Ekonomi, ish-këshilltare e Kryeministrit. Këtë post tani do ta mbulojë Irena Beqiri.

Genc Mete emërohet zëvendësministër i Financave.

d.i.

 

29 Komente

Briseida Shehaj pas lirimit nga detyra nga Tatimet është emëruar zëvendësministre e Ekonomisë.

No shit!! Perpara karvani po hee, me keto bletet punetore do ja dalim. T'ju rroje kryekarva(na)ri.

Tani paskan me shku punet vaj.

Drejtoreshe e Doganave qenka emeruar nje emigrante e qelbur? Nuk e di si do ta zere gjumi shkaben.

Hecni Peshq, hudhuni....mos rrini kot, shif sa vende pune po hapen e te gjitha me lek.

Me falni per shprehjen, po kujt i plasi se u nderruan, u ngriten e u ulen. 

Po pse levizen!

Mendja e hyqymetit Zeqo eshte si mendja e allahut e pakuptueshme por e pagabueshme dhe gjithmone e drejte .nuk gjykohet por vetem pranohet .merr shembell nga shkabasmiley

Bela emer kuptimplotesmiley

Rendesi ka qe asnje s'mbeti pa pune

 

u prit, po Pranveren pse s'e tha?

Ku qëndron problemi këtu?! smiley

Shhhhhhhtttttt......po flet Komandanti .

O admin, nuk e kuptoni qe po e 10-ni Peshkun. Gjysem ore nje koment, e ngaiher 1 ore,  1 koment.

Nuk e kuptoj se pse nuk po e nxirrni tregimin. 

Ka kaluar 1 ore e 30 minuta , dhe asnje  koment  smiley  e ngordhet Peshkun o adminer kaqola, po e varrosni per se gjalli, po na largoni. 

Po nxirreni ore tregimin se ia vlen, apo i doni te gjitha tregimet humoristike. Eh ju shplaft m....

Pjer si ka mundesi se ke fikur akoma kompiuterin?

Lere se jam bo tym Zeqo, m'duket se ka ardh koha me u largu nga Peshku. 

Si pothuaj gjithnje, kush ankohet me shume eshte vete shkaktar per çfare ankohet!

O shen Pjerdhi, o shejtan budalla, ti je nje prej shkaktareve kryesore qe blogu eshte ne kete derexhe, duke u bere protagonist i karagjozlleqeve banale me qellim perdorimi te nje blogu publik per interesa personale!

 

Heretik; une dy shkrime ne vit (pershkrime udhetimi) sjell, si e paskam shkatarru une Peshkun. Apo se i lutem admineve ketu te ma nxjerrin shkrimin.  Peshkun me shume e shkatarrove ti, (dhe thote mire Pjetri) me ato komentet bajate. A e kupton se komentet e tua dhe te ndonje tjetri ketu, kane degraduar ne ate mase sa thua; Po ky ishte mire, gjer dje. Keshtu dhe ti, me perpara komentoje mire, tani s'mirret vesh seç thua, duket sikur flet noi i semure. 

Une jam perpjekur te te sheroj ketu, por e shof se deshtova, ti je i pa sherueshem. 

o kaqol, ta ka then edhe kolegu jot me kaqol se ty dhe me prishes se ty, profil i ketij timit, por ti nuk merr vesh, qe ti je bere strumbullari i blogut, tani te tere merren me ty hahaha VQ e varikarëtë.

Por ne fakt ti nuk do me mor vesh, sepse nuk te leverdis, e ben veten budalla, je shejtan budalla, per t'i bere propagande VQ ben edhe budallain, mjaft qe te njohe bota profetin e modh ngambrapa kamarjeres.

 

Ore lere çfar bej une, mos u merr me hipoteza dhe fyerje, se gjer me tani, nuk ke bo gjo tjeter, veç ke fyer, e ke folur si i semure. Shif ore temen, dhe jep menimin tat, se ku qelloj une me komentin tim, ti s'ke per ta kuptuar noi her, se ti shef shum ngushte, jo me shume se hunda/koncepti jot. 

Per temen mendoj qe drejtoreshat mund te levizin nga te duan, vetem te mos lujn n'kar si ngambrapakamarjerja!

 

Ilir-jano, tek ky forumi qe ke sjell me link, me shume njerzit marrin pjese per temat historike, gjuhesore, dhe pak politike, ndersa tek tema e Letersise, nuk futet njeri. 

Ne fakt,ma shume se Pjeri,peshkun e ke shkatrru bash ti,heretik,ne kuptimin qe e thu ti. Njerzit me te cilet ty te haj muhabeti,qe ishin te seres tane,s'bane i here debat me ta taman, po u cave trapin me gerr-merret e tuja dyfelore sa u plase shpirtin e hiken. Shto mkatet e adminave,ne rastin e Idrizit qe ne cdo dy jave i jepnin ban.E di,e di,ti s-ke pat faj,nuk je grric i pari. Une e Pjeri jemi te padamshem,mund te ishim ambjenti periferik i blogut si edhe kemi qan,po iken ata qe kishin dy pare men dhe ngelem na. Po te kesh qan ne naj darzem ne Mirdite,kuveni dahet me sofra,sofra e pare dhe sofra e dyte,nilloj si ke Safa Ymeri. Ti si dollibashi i darzmes se Safait ke sofra e pare, e ke ba lamsh kuvenin.

"Ne kuptimin qe thu ti" duket vertet sikur e kam prish, ndersa ne kuptimin qe them une motivacioni im ka qene krejt i kundert, biles po te dush me dite ky ka qene shkaku qe jam fut te diskutoj ne blog si gladiator, ne te cilin me pare per vite kam qene spektator, e kisha kuptuar qe blogu kish marre rrugen e mutit qe kur se jashtmi dukej ne kulm te lulezimit, me poezira, tregime, ese, diskutime dhe komente niveli me shkrimtare t'mdhej te sofres paresmiley ne sallonin dyfelor te sinjora Bertinit.

Tani me çfare me thua ti, qe edhe Mirdita qenkerka strukturuar me dy sofra si salloni i Sinjores, do te isha shum i gezuar dhe krenar qe paskerkam shkatrru struktura dyfelore malokesh qe nuk jane te denje per te kullot as dhi e cjeper, e jo me te bejn art t'modh mer jau ne sofer te pare duke i hedh kockat mas shpine si qenve ne sofren e intelektualeve te dyte. Po te kisha mundesi, hedh nje bombe atomike dasmave dyfelore te Mirdites, duke i lene mirditoret perjetsisht pa qi.

Gjithashtu jam shume i gezuar dhe krenar sepse sapo morra vesh qe qekam shume i modh per te prish, po te konsiderosh se ankesat per prishje te blogut jane argumentuar nga feloret politike te djathte qe fitorja e te majtes la pa funksion ekzistencjal sharesit e Berishes, ndersa feloret politike te majte akuzojne dosjet e Peshkut bere nga sigurimsat e djathtesmiley. Ndersa feloret dyfelore qe dredhin bishtin sa majtas djathtas jane larguar me ankesen se blogu mbron ngjyra myslimane.

Pra qe fenomeni individual heretik qenkerka ekuivalent me fenomenet publik: fitore elektorale, dosje sigurimsash, islam.

I modh jom vallaj, shum mo i modh se Bajerni qe sa i modh qe je ti!

ha ha ha OiFiqo! ha ha ha OTirona-4-evero!

 

Shiko,lene Mirditen se nuk e kupton,ti dhe kerkush ktu. Ajo qe thashe une eshte,se muhabeti ishte i ndam ne nivele,ku gjithkush bante muhabet me nivelin e vet. Ke niveli yt,ishe ti problemi. Kjo ishte ajo qe thashe.

Mirdititen nuk e le hiç, jo vetem Mirditen por kushdo qofte me qene, edhe New Jorku me qene meriton bomben atomike nese eshte strukturuar me dy sofra. Kur kam kuptuar kete, nuk du me kuptu asgje tjeter, ose me mire te kuptohet kjo e para, pastaj me sira te tjerat.

Ta kam than, qe, prej komunizmit e tehu, nuk ka Mirdite ma. E nuk ka ma shume gjera te tjera qe duken ne kulm te lulzimit.

 

Nderrim emrash jane per ne, per ato ngritje ne detyre

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).