17 Komente

Koreja e Veriut eshte bere fuqi berthamore qekur peshqit, nese deklarohej se publikja eshte shume me e rendesishme se individualja, pergjigjeshin hazer-xhevap:

shko ne Kore te Veriut!

 

Koreja e Veriut eshte gozhda e Nastradinit ngulur prej Vladimir Iliç Leninit.

(hazretit Lenin qe demaskoi Traktatin e Fshehte te Londres ne 1915 per coptimin e trojeve te Shqiperise nga Fuqite e Medha Lende Helmuese Luftarake).

 

po, edhe ?   -ku konsiston pyetja ?  

jo per gje, por organizata e frontit demokratik, perfaqesuar nga pleqte e Kelcyres, eshte deklaruar me kohe per kete ceshtje dhe i kane derguar leter, note proteste,OKB:  se jane kunder armeve berthomore ne KV  dhe kudo ne Bote !  nashi, topi eshte ne fushen e OKB.

 

p.s  Korea e Veriut ka pasur me kohe raketa me mbushje berthamore.. por puna eshte largesia qe mund te pershkruajne keto raketa.. per kete po punojne ata, bie llafi: qe nje rakete me mbushje berthamore te arrij deri ne amerike etj.

Dibroni ka ngritur vetem çeshtjen, sepse ka frike te beje tamam pyetjen, ndryshe merr pergjigjen standard: "shko ne Kore te Veriut!".

Megjithate çeshtja e ka ne tullum pyetjen brenda, po te ikesh nga Koreja e Jugut!smiley

Belul djali, OKB-ja mund te shkoje pak a shume kollaj ne Irak, siç edhe shkoi dikur ne Kore te Jugut kunder Korese se Veriut, por tani nuk e ka aq kollaj se ashtu osht i pune.

Pastaj edhe problemi i largesise raketave çeshtje kohe eshte, aq kohe sa te zgjidhet nje president i ri gei.

 

Dibroni ka ngritur vetem çeshtjen, sepse ka frike te beje tamam pyetjen, ndryshe merr pergjigjen standard: "shko ne Kore te Veriut!"

smiley

 

Prite kur te naloj edhe fiqte te piqen ky ballaboksi.

Pse e beri edhe kete KV-ja!

BB sapo leshoi nji 23 kilotonshe ne University of Phoenix Stadium. Viktima te shumta, thone lajmet 

Kim-i tani ka ne dore arme te shkaterimit ne mase, ka  kryer testin e 5-ste berthamor me sukses dhe po pergatitet per te 6-tin,por cfare do te beje Usa ?

Sot lexova ne nje gazete belge, se Koreja e Veriut i kish bere kerkese organizates se fuqive berthamore ne Vjene, qe te njihej tashme si fuqi berthamore. 

Gjithçka behet per status, o pjer! Disa duan te njihen si nobeliste, disa per arritjet shkencore, disa si "prapanica me e mire e vitit", e disa si fuqi berthamore. Jetojme ne nje bote multifelore me multisynime dhe multiarritje.

zhardin, per çfare statusi ambicjonon ti?

Ose, meqe mund te na nxefesh e nuk pergjigjesh, pa e personalizuar çeshtjen, per çfare statusi duhet te synoje njeriu?

Apo nuk duhet te synoje asnje, te rrije si qofte?

 

dmth te rrije si qofte dhe ta haje Pjeri duke pa kamarieren ngambrapa?

 

po te kishte fiku berthama edhe ne do ishim fuqi berthamore smiley

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).