Këtu mund të postoni emocionet e çastit, mllefet, citate, krizat a çfarë të ju thotë mendja e që nuk do të mund ta postonit në tema të caktuara, pasi nuk do të kishte lidhje me ato apo për mungesë vendi.

Ju lutemi (I) të tregoheni të vetëpërmbajtur e të kursyer përsa u përket fjalëve të ndyra dhe fyerjeve personale ndaj antarëve të nderuar të Peshkut pa ujë, pasi administratorët edhe kështu janë të ngarkuar shumë. Ky, siç dihet, është një forum i hapur ku mund të hyjë kushdo, ndaj mos e lini veten të bëheni pre e provokacioneve të anonimëve, që kompensojnë komplekset dhe agresionet në jetën e përditshme në rrjet.

Ju lutemi (II) për artikujt që vendosni të mjaftoheni vetëm me një paragraf ose dy dhe linkun përkatës.

Pa censurë - 116

510 Komente

O, si nuk kam një grusht të fortë 
t'i bij mu në zemër malit që s'bëzanë, 
ta dij dhe ai se ç'domethanë i dobët - 
n'agoni të përdihet si vigan i vramë.

Unë lugat si hij' e trazueme, 
trashigimtar i vuejtjes dhe i durimit, 
endem mbi bark të malit me ujën e zgjueme 
dhe me klithma të pakënaqura t'instinktit.

Mali hesht. Edhe pse përditë 
mbi lëkurë të tij, në lojë varrimtare, 
kërkoj me gjetë një kafshatë ma të mirë... 
Por më rren shaka, shpresa gënjeshtare.

Mali hesht, dhe në heshtje qesh. 
E unë vuej, dhe në vuejtje vdes. 
Po unë, kur? heu! kur kam për t'u qesh? 
Apo ndoshta duhet ma parë të vdes?

O, si nuk kam një grusht të fuqishëm! 
Malit, që hesht, mu në zemër me ia njesh! 
Ta shof si dridhet nga grusht' i paligjshëm... 
E unë të kënaqem, të kënaqem tu' u qesh.

(per Arditin, per njerezit qe rremojne neper kazana ne Tirane e gjetke, per te papunet dhe per cdo qytetar qe e verdallisin pa pergjigje ne kete vend)

How'bout them Cowbitches! Fuck you Jerry Jones. And Tony Homo too... GO BUCS!

mboni pershtypje dhe mu. Jo Dallàsi, po qi kishin fitu buccs smiley

 

Lu Tomisllavi sot apo e kapi reforma ne drejtesi ? Nigjova qe jon 10 pike underdog. How that happened ?

tomisllavi smileysmiley

slujn tre kater perfshi Gronkun pranej esht beti ashu.

Po kemi Jimmy Xhi sot. Kuptohet edhe BB king BB gun-in.

Tgjith ne nahijen tone humen, xhetsat, majemi, billsat, kshuqi lujm me fitin sonte.

E pranoj qe o trainer i modh po osht shume pis ...

10 pik underdog ishte dhe z.Trump Qemolo smiley

U rilind prap Dibra, po me nji Shukri tjeter.smiley

me emision vari carin e narciz se ky i sokol balles nuk gjen, fton politikane qe bejne monologje me njeri tjetrin, asnje pale interesi asnje ze te vete maturanteve e studenteve. Po fundja dhe ne video tu bo monolog me veten u kap

Leri anglezet se ne terezi e kane po verej shqipot e tu .populli i nene terezes fshin bithen me dollare e ben sadakane se prapthi  per te pasurit e jo per te varferit.

Të ftuar ishin figurat më të njohura shqiptare si nga politika, gazetaria, arti apo biznesi, në dasmën me 530 të pranishëm.

Redon Ndroqi lidhi kurorë me partneren e tij armene, Mariam Akpyan pas përgatitjeve gjatë verës.

Në fotot e reja të dasmës shihet momenti kur një person i cili mendohet se është një biznesmen kosovar që ka hedhur deri 100 mijë USD për çiftin, është me një tufë të amdhe dollaërsh në dorë duke i hedhurato së bashku me një grua.

Gjithashtu bie në sy që kryetari i Kuvendit Ilir Meta ia ka marrë valles në nder të çifit teksa këndonin Sinan Hoxha dhe Artjola Toska.

Boooo, sa rrac e shemtut qenkemi. S'te beka te fisem as parja...

Epo nashi keto surreter u ka bere kismet perendia .c'faj kane te shkretet .

Ky dhanri, goxha djal. Mezi i kap 132 centimetrat. Ja ka dhi dhe Likja, megjithse ne diet.

Në fakët s'e vura linkun për fytyrën, po për flokët e kësaj tetës, hence Mugatu.

Meshkujt atje ne krahasim me femrat Jane skandal. Yack lol

smiley Sa mire e paske gjetur emrin. Nuk e dija qe Pallati i Kongreseve tashme jepet dhe per dasma.

Konsulli i Meksikes dhe Guatemales ...

Jari e paska tundur ne Drashovice

pije me fund te kam rixha

shendet i flamurit

si thone shakasmiley

Jo se thone qe i sajoj une. Ja nje cope mishi me dy sy qe ben sikur s'ka qene ndonjehere ne peshk e qe lidh gjithe rinine me kroniken e zeze. lol

shkabe, si ekspert liveleaku qe je, a di nqse ka naj video me qofte me mish pule te shitme per qofte me mish viçi?

mire Sadiku sot, gol qe minuten e pare Villarealit

Si ka mundesi gjithmone kacatorret *e droges italiane rrezohen dhe jane pleq !

Nga dalin keto te dhenat qe shkruhen neper gazeta me kaq detaje? Se qe te dish cfare tha nje i arrestuar, ose ke qene prezent aty ose eshte bere ndonje deklarate publike, ose (ajo qe mund te jete me e vertete) dikush peshperit poshte e larte por jo me patjeter te verteten. Keto tip portalesh shqiptare nuk shquhen per integritet qe te verifikojne lajmin para se ta shkruajne, 

Sido qe te jete e verteta, per sa kohe qe avioni i tij u gjet pa droge, lirimi ishte i pashmangshem po lere zhahhdine locen se e ka huq t'i thote logjikes ik peerdhu per bace saliun.

Nuk ka ndodhur ndonjehere qe nje person te rrefeje per nje krim para se ta kryeje, ndaj mbase italianin e kane kapur me ndonje gje tjeter, pa lidhje me drogen. Per te shpetuar ai mund te kete ofruar te tregoje se cfare di per personat qe kane lidhje me drogen, por tani e dhjene gazetaret e paafte dhe trafikantet mund te shpetojne, vetem qe Artan Hoxha dhe Blendi Fevziu te merrnin vemendje gjate emisionit.

Ngjarje shume e rende. Shteti shqiptar ka ik per wool.

po pra, imagjino qe po vazhduan keshtu mund te lirojne dhe terroriste qe vrasin rob rrugeve si ca e ca te tjere te ikuer per wool

Policia e shtetit e ka anulluar tenderin per pistoleta e shkopinj gome.

Po organizohet nje tender i ri, per 200 000 kosora dhe 300 000 drapera.

Zaten 99% e policeve nga fshatrat vijne, e kane me kollaj kosorin se birbilin.

O polic more i gjore

Te ngeli kosri n'dore

Korr e korr , e korr e korr

Qe nga Shkodra gjer ne Vlor

 

Ka ardhur koha qe ketij muaji tja nderrojme emrin ne shtatorja. 

Fiqo, c'o kjo pune mer, el comandate incif vonabi u dorzu per ate marifetin e Obames qe gja ka le n'Usaj. Ju dhimsen ato 20 mijt qe i propozum, m'duket.smiley   

Mos me thuj qe do qisi dhe i gjyshe zezake e i tjeter latine. Bile dhe qe ka qene kamunist si adoleshent (per te qerr ato te Bernit mo) smiley

amon mre se Hajrija ka mor tabelen e rruges qi rrefen ku bje Hospitali me vete e spo nihet njeri. smiley

z.Trump being prezidenshell thijz dejz.

Qe Hajria e morri ne qaf Ameriken, ate e morrem vesh, po pse e boni thuj, me i qit inotin Billit me duket, mjat q... mer zagar, maje tashi ti ne "Fiqo" bashke. smiley

Po kjo s'te justifiko Trumllikun i nerum Fiqo. Ec se folim tha. Vec mos e bosh hasha. smiley

Fiqo the deplorable! smiley

S'ka gjo se fiku vje dy here. Kte vit psh, i dyti i shte top fik.smiley

Per gjith antaret e fan-klabit, Kadareja eshte shendoshe e mire. Hi sports, tha, kakis, kemishe blu, dhe xhakete te bardhe linoje. Foton nuk e vej se e vjedh shqiptarja dhe e ve ke thash e them anash zogut te tunes.

O ´ zapft is !

smiley

AN EMOTIONAL OBAMA TEARFULLY THANKS TRUMP FOR GRANTING HIM CITIZENSHIP .

-Calling this “the greatest day of my life,” a visibly moved Barack Obama held a news conference on Friday to thank Donald Trump for granting him U.S. citizenship.

“The issue of whether or not I was a U.S. citizen has been a dark cloud over my existence for as long as I can remember,” a tearful Obama told the press corps. “Only one man had the courage, wisdom, and doggedness to make that cloud go away: Donald J. Trump.”

The President, who had to halt several times during his remarks to compose himself, praised the Republican Presidential nominee for “never giving up” in his quest to prove that Obama was born in the U.S.

“A weaker man would have said, ‘I don’t need this in my life,’ but Donald Trump was always there for me,” the President said. “Over the past five years, barely a day went by when he didn’t call me and say, ‘Barack, I don’t care what a bunch of crackpots say. You were born here, and I’m going to prove it once and for all.’ “

- Borowitz. smiley

 

 

 

i papame Jimmy G,

Go Pats!

S'po u ndihet zeri PiS-istave se kane marr vesh qe Meta do behet president!.

Jo edhe megjithese ndersyen njerez te cilet humben jeten per te protestuar korrupsionin e tij nuk I japin pergjigje pietjes "a mendoni se I Meta eshte hajdut?" Edhe sikur tu vec koburen ne balle .smiley

Keshtu bene edhe per ngjalen, por me ne fund e hengren turpin me buke, deviza ishte te largojme qelbesirat ne ate kohe.smiley

Eshte strategji e mencme kjo e PS .si tha Tak anglosaksoni :" ju gjindja pa shkolle nuk merrni vesh nga pulitika e niveleve te larta " kur rilindja e la me gisht ne goje po mjaullin ndryshe smiley

 

wtf!

a kane kuerebek te trete apo do lujne vetem mbrojtje dy neshjet e tjera?

kem eldermanin derman, ay esh rezerva

me mire ta rujne smiley

Jimmy G. out per gjashte jave smiley.

Do lujn me Dorsetin te enjten besoj, dhe pastAj per neshjen e katert do i duhet nji me qera me patjeter se i duhet back-up, ne rast se Brady vritet psh.

Çvete çvete

 

 

te marin nanji me qera, vetem mos ta marin me shume milje smiley

Briset* Do marrim Tebow smiley.

Ne fakt Matt Flynn ka me shume shance. Megjithate in Bill we trust. Edhe po te marre ndonje nga ata shoferat e autobuzave qe cojne lojtaret, ose ndonje roje e ta fusi ne loje per nja 2 ore, prape fiton.

Pergatitu per trick plays. Them se do perdorin Wildcat offense sot qe te ruajne Brisetin. Imagjino LeGarrette Blount si QB smiley Edhe Edelman ka qene Wildcat QB ne Kent State, keshtu qe e di se c'te beje.

samiti i diaspores, mr Pjer hidhu, ke rastin me te mire per shpalos vizionet, mission impossible 6

Po si mund te vije pa i derguar kush ftese? Dhe me c'duken bathet nuk ja dergojne se nuk i intereson njeriu idealizma sot.

Thuhet se jane ne tratativa. Oferta e qeverise eshte shume xheneroze, qofte (jo me zorr pulash kuptohet) pa kufi ne sasi dhe kohe me kusht ... Te shofin a do pranohet. 

Pupupu dhe femrat me grushta e t'shajtme neper ato rrucica me qerpic dhe gjithe balte.

pz jane kto 50 vjecaret qe po nxjerrin frustrimet e diktatures se te rinjte shqiptare sot jane pararoja e Europes

Ca jane rrucicat? Ndonje gje qe hahet?

rrucica me qerpiçke bre ske degjuar ndonjehere?

rrucicat qi krkonin pill

E mo rrugicat. E Ka nderru ajphoni g-ne. Ankohu ca Te Apple Se eshte annoying me gjithe mend. Plus dhe Ti behesh konfjuz vret mendjen ca dmth rrucicat. Lol

Shko te settings moza.

te vijne settings te Moza po deshen, edhe te ndihen te privilegjum biles

O Goni smiley loooool. 

Error 1011 Ray ID: 2e5e4dfd344e594e • 2016-09-21 14:46:05 UTC
Access denied

Ok!

Pysni i here ket robin, pale a gjen naj zgjidhje:

http://www.aol.com/article/news/2016/09/...

pupupu, edhe ajtija e KM Sali Birisha ia kaluarkerkershka smiley

ky vete do te duhej te pyste ate te Serverit te Tatimeve mo mire smiley

What happened?

The owner of this website (shqiptarja.com) does not allow hotlinking to that resource (/foto/249722_1.jpg).

uen hjumens bigin iting ic adhers ier,things ar going rong

the great

Per 60 lek me shkabe kshu? Ncncncnc

Po ato/ata prape ne te zeze do punojne/shesin/blejne/prodhojne?

S'ka me ne te zeze. Ti ngaterron me kohen e Sali ziut. Do zbardhen te gjithe, apo do rilinden (me te rejat), me kupon, kontroll cilesie nga ministria perkatese, promovim per eksport  etj etj. 

dmth do eksportohet e bardhe. me mire ne fakt, se na del nami zi

Nashi kjo eshte pak figurative. T'i qepemi vaniljes pa harruar cokollaten do jete sllogani. 

Nuk kuptojme asgje, per se behet fjale per akulloren? 

cupcake

Si ta them une ty, akullore po ca e ngrohte. Si tha ai, kur ta shoh (provoj) e kuptoj.  

Kjo osht flori e shkuar ...

- Barak Obama had a big part in 9/11 ... not being around, always on vacation, never in the office ...

- Why do you think Barack Obama wasn't in the Oval Office on 9/11 ?

- That I don't know. I would like to get to the bottom of that ... !

Deplorable much ? ( shen. im ) smiley

https://media.giphy.com/media/l3vR6UGVCB...

Shume ulet pjaca. Me nje kafe dhe nje gote vere e zuri. smiley

ça bere per dashnor!?

Per Shqiperine ditet e mira

pasketaj vijne

Ben Blushi krijon parti te re politike smiley

o i Lebetit!

ktu je apo ne protestë?

E merr Fiqo ste dahet ondrra prej meje. 7 points diference ne favor te Hillarit Fiqo. Entuziazmi ste con larg.

naaah. Bohu gati per nji Bush vs. Gore ripiit.

 

45 dite torture per Trumpistat....dhe renien ne krater diten finale. Sdo jene as ne gjendje ta analizojne kesaj rradhe...jo flet te palosme jo te pa palosme. Do behet vetem nje pyetje ...ku i kishim site qe vume trapin...

ahaha o shkab, ne tirane esht nje pasidte vjeshte kaq e embel dhe plot diell, leri per nje cast tafilet, mubaraket ...

ketu te ngordhni qena, ketu ne Pa çensure 117!

O Blendo. Se ke idene ça je tu hum me Patsat smiley

O po pamje lufte, lufte frontale, me arme automatike ne mes te dites, ne mes te shiut. Njera pale qellon ketej, tjetra andej. Llogoret u mungojne. Por ja qe keto nuk i bejne pershtypje njeriu kur ndodhin andej. U bejne pershtypje vetem tek vendet "e botes se trete". Po te kishte ndodhur ketej, do te ishin skandalizuar te gjithe. Do te kishte dale videoja edhe ne mediat e tyre. Andej ndodhin nje here ne jave e prape vijne e na japin mend ketej per rend ligjor.

http://www.liveleak.com/view?i=0d6_14746...

ik o qelbesire.

He none zeze, t'i besh keto numra me policin ne Amerike... pam-pam ne vend, pa nji pa dy!

e pra gjembi jane me mire ata qe te vrasin me duar ne xhepa. lol rrofsh xhanem se me kujtove te paguaj gjoben benda 5 diteshit...

Shqipot kane respekt shume te madh per ligjin e autoritetin.qytetari i thote policit:kush je ti qe me ve gjobe mu.smiley

Lajm i hidhur per Blair thuaj. Se keshilltare gjen sa te duash por Shqiperia njehere te vjen ne dore.

E kisha me ironi.

Edhe une.

lajm, por pa informacion, gjembo. 

Me ne fund ! Lum si ne ...

Ketu ka tradheti burra!!

Pjer - Qeveria i ka blere te gjitha mediat dhe blogjet mediatike, keshtu qe mos ki shpresa te botohet dicka kur tregon realitetin e vertete. Plus edhe xhelozia e disave per shkrimet e tua. Pastaj PPU ka marre fund, keshtu qe duhet te investohesh tek ndonje media tjeter per te shpalosur idete e tua. 

Une e lexova tregimin. Ishte i kendshem dhe i sinqerte.

Ku e lexove e dashur, tek kush prurje, se une solla dy prurje. 

Sa per ate qe Peshku ka marre fund, siç thua, une do te shtoja se ate po e varrosin vete adminet. 

+1

Pjero, si tha them un ty onash e onash. Bo pra ca komplimente te shkreten, se pa pare jon. E di qi ti je msu me bo llogari me miliarda... Osht ai problemi qe e di vete ti mo qe e ke icik te dobet. Edhe ato venat e vjetra s'i ofro mo.  

Tironso, jam gati tu jap admineve 3 shishe vene , 1 te vitit 2000 = 200 euro , nje te vitit 2002 = 100 euro  dhe 1 te vitit 2003 = 50 euro , vetem ta nxjerrin tregimin. 

!

 

 

 

 

 

 

 

dum tregimn e shekllit ! dum tregimn e shekllit ! dum tregimn e shekllit !

Perben perben, ja ti e solle si lajm.

Si mbështetës i Clintonit më ngjan mua ky... 

Ngjarja s'ka asgje per lol, por justifikimi i 300 milioneve eshte i gjithi lol

shenje stresi nervor kjo, mungese koordinimi psikik ne shprehjen e emocioneve

Ndersa pamundesia jote per t'i ndenjur larg ketij timit, sapo i ndien aromen, eshte shenje varesie. Disa kane alkoolin, disa duhanin...

perfytyro pak te jesh ulur me nje person ne kafe dhe ne fund apo fillim te cdo fjalie i fut nje te ngerdheshur. ja, thuame ti mua ceshte kjo ? 

Te vdesesh nga Arnold nuk eshte e pazakonte.

Dhe nje here qe bere humor o gjembi e bere me vdekjen e nje polici te pafajshem, baba i dy femijeve? Po c'do o derman qe e hap ate goje kur e di qe je kokerr kaqoli? lol

trolli, ti po perpiqesh te balancosh lol-in e shpifur tend qe ta vuri ne dukje Bama me siper? lol pz ncnc ISNCK

e pra ai eshte problemi

 Corbym fitoi me gati 62%  dhe askush nuk krijon parti tjeter si Ilir Meta ose Ben Blushi ! 

Welcome to shkab.ketu, formerly known as peshkupauje.com. 

Ka nje zot te ri kendej dhe ne duhet te mesohemi me te.

  kush fitoi o shkab ?

Nuk eshte nderruar asnje shesh o gjemballa. Eshte vazhduar i njejti projekt te cilin Basha e vazhdoi deri tek pemet para bankes dhe muzeut, por e nderpreu tek pjesa para operas dhe skenderbeut, ku la ate linesin PERKOHESISHT, sic e deklaroi dhe vete. Dhe tani pemet qe vuri Basha po lihen, sepse ishin pjese e projektit, dhe po hiqet vetem asfalti i perkohshem rrotull linesit te skenderbeut. Po dystohet e po behet... shesh. Nuk u nderrua asnje shesh.

po ik o zar, leje najher liveleakun dhe blogun pasditeve. Se ktu ne blog tu ndrydhen gishtat duke shkrujt per bukurite e atij vendi nderkohe qe vete rri n'burg

smiley

Nga Bledi Mane-Public Enemy
fb.com/bledi.mane
instagram.com/bledimane
Zonja qe shikoni ne fotografi eshte Rovena Gashi. Prokurore magjistrate nga katundi i Rrushbullit te Durresit. Shoqe e ngushte e Argites se Sali Berishes. Fale nje dobesie te kryeprokurorit gramshiot Llalla, ne vitin 2012 u katapultua drejtoreshe e mardhenieve me jashte prane Prokurorise se Pergjithshme. Zoti Llalla e emeroi si njeriun e tij te afert kete zonje ne shkelje te hapur te ligjit pasi zonja Gashi nuk kishte vjetersine e duhur ne pune duke u trampolinuar nga prokuroria e shkalles se pare direkt ne organin kryesor te akuzes se Republikës se Shqiperise. 
Per te hutuar e per te dalldisur burrin e Rovenes, Tik Llalla ia emeron bashkeshortin e saj Dritan Gina, shef te Task Forces ne Prokurorine e Durresit. Rovena ka mangesi ne formimin e saj akademik dhe pavaresisht se eshte drejtoreshe e marrdhenieve me jashte nuk flet asnje gjuhe te huaj veçanërisht anglisht, por njeh pak italishten te cilen e ka mesuar nga televizori duke ndjekur telenovelat italiane te Telenorba. 
Rovena dhe Adriatiku kane thyer nje rekord te llahtarshem institucional. Keto 4 vjet ne prokurorine e Pergjithshme kane udhetuar se bashku 96 here jashte shtetit. Asnjehere nuk kane udhetuar te ndare nga njeri-tjetri e deri me tani kane shpenzuar plot 340 mije euro per bileta aeroplani, hotele, dieta dhe salltanete te tjera. 
Ndaj kercenimi i supozuar ne celularin e kryeprokurorit duket se ka nje prapavije aspak kriminale por teper sensibel dhe intime. Pasi ka rene erë dhe ka plasur skandali i dobesise se njeri-tjetrit, kryeprokurori Llalla ka degdisur familjen ne Gjermani per te kaluar me teper kohe me vartesen e tij. 
Meqenese Tiku ka disa kohe qe nuk eshte ne terezi, po te kerkoj ty Rovena Gashi te me kundershtosh!!!
Prokuroria na heton ne gazetareve ndaj edhe ne gazetaret kemi tagrin te hetojme prokuroret qe paguhen me taksat tona. Artan Hoxha po me lexon?smiley

O Shqipni... e mjera Shqipni....

po te shkerrdhen edhe Llalla me kompani...

E mire qenka! Si kurve eshte ky Bledi smiley

po me gjithe ato mijera euro udhetime cmos te behesh e mire, ku e dime ne se ajo nuk i ka shpenzu ne qendra estetike. Me sa di une rrushbulli nuk ka uje magjiksmiley

+1

ndryshe nga stili i zakonshem rebel te themi i Bledi Manes, ky tregim i thjeshtezuar, ne forme perralle te pafajshme, mbi njeren nga aferat e panumurta groteske ne vend, garanton fokus te vemendjes.

 ky nuk eshte stil prralle, eshte stil provinciali te kompleksuar qe nuk ka mjet tjeter vec ti thote te verteten hapur, with all due respect, he rockssmiley

duhet ta kesh nje drrase mangut qe te kapesh me Llallen, vetem bledi mund ta bente.

duhet ta kesh nje drrase mangut qe te kapesh me Llallen, vetem bledi mund ta bente.

ketu te mora vesh per stilin.

€ 340,000 kosto e aferes per shtetin (pa llogarit kostot intangible - inkompetenca, efficienca ne pune etj) dhe as peshku e publikon, e as peshket investigative nuk i intrigon per te shkruar ketu, e as anetaresia s'begenis shume. what do you know... (ah po, kjo eshte faqe anti -rama. Vetem shukriu del ne faqe. Por ai i kishte dhe breket e grisura dhe kjo eshte prime factor per shqipot. Ndryshe po te jesh boss)

 

as peshku e publikon

Ke sjelle ti ndonje shkrim per kete dhe peshku s'e ka publikuar? Peshku s'eshte agjensi lajmesh, nuk puneson gazetare - investigative ose jo. Per me shume: http://www.peshkupauje.com/faqe/mbi-peshkun

tashi, ti je pergjegjsja e peshkut, apo si kjo pune ...

smiley Une vetem laj tenxheret e peshkut.

Rrish bull me mire smiley

ide e mire per start upsmiley

rish bull te ben me krahe

Online reader polls like this one are not statistically representative of likely voters, and are not predictive  how the debate outcome will affect the election. 

 

Nejse nejse, fajin e kishte mikrofoni : 

Donald Trump Claims He Lost The Debate Because His Mic Was Defective http://www.politicususa.com/2016/09/27/d...

 

smiley

Nuk jam fans i Trumpit por fakti është se mikrofoni ishte për persona të shkurtër si Clinton. Po të shikosh pamjet e debatit dhe ti krahasosh, asaj i rrinte fiks afër gojës ndërsa Trumpit nuk ia kishin rregulluar për gjatësinë e vet dhe duhej të përkulej. 

Në raste të tilla, me gjasa ka qenë e qëllimshme. (Pastaj ka plot justifikime, nëse duam ta justifikojmë ndodhinë.)

sigurisht qe nuk prisnin dot sa te behej java. 

Sterling, 31, was a heating and air conditioning technician who lived in nearby Fort Washington, Maryland. He was riding his motorcycle “erratically” when the two officers attempted to pull him over, the Metropolitan Police Department said.

“The person that was riding the motorcycle attempted to flee, ended up striking the police car and at that point… shots were fired,” said Interim Police Chief Peter Newsham.

Po c'te bejne ta lejne ti shtype si ate policin be Kamez thua ti?

ajo ne kamez ka ndodh para 20 vjetesh dhe ishte nje keqkuptim

Ka ndodhur Rusi smiley parlamenti duhet te kaloje ligj qe vdekja e shkaktuar prej aksidentit nga motoriste te dehur te klasfikohet si vrasje me paramendim e te denohet me burg perjete.

nje minute se po nxitohesh. Ti thua qe ky ligj te denoje dhe femijet e deputeteve? po si ta nxe goja? e lexove c'kish thene? kerkoj te falur po isha i dehur, kish thene miku. Hera e 2te. Ta nxjerrin dhe ket here si heren e pare. Fundja fajin nuk e ka ky, e ka ai...Saliu

po kedhtu edhe djali I nje deputeteje tjater te PS .vrau dike beri 2 vjet burg .e liruan per sjellje te mire megjithese rrahu gardianet atje brenda .kur doli vrau dhe 4 te tjere.

Lol .cfare pjese te "He was later charged with tampering with evidence, obstructing official business and resisting arrest. In a plea deal with prosecutors, Smith pleaded guilty and received probation. - See more at: http://m.liveleak.com/view?i=9b9_1475197... nuk kupton ti .mos I do police merhuma si atje tek ju ,ku qytetari serbes serbes, I thote policit pa iu dridhur qerpiku:"kush je ti qe me ve gjobe mu?une te .... motren ." Dhe polici rri si guak.

ue pz ca behet. jo se thone se i sajon shkaba pastaj. Mbrojne gjera qe nuk ndodhin as ne "boten e trete". Dmth sipas teje nej i dyshuar, ende pa u gjykuar, eshte fajtor dhe do rrahur barbarisht? ne cfare maje mali te kane degdisur te jetosh andej? lol shiko ca ben kjo idiotesia jote dhe e robve qe e mendojne si ti, qellojne makinen me 5 kalamaj brenda dhe s'e qethin. Vrane 6-vjecarin me 18 plumba te videoja lart. Kafsheri qe vetem ky presidenti i filipinasve mund t'i beje, dhe policia amerikane. Gjithe amerikanet e kundershtojne kete, vjen e mbron kokrra e refugjates me shpresen se duket si amerikane. lol
https://www.youtube.com/watch?v=i28cQDHnho4

Patjater qe ne boten e trete si shqiperia keto gjera nuk ndodhin se policia merret me ruajtjen e fushave te kanabisit e s'ka kohe te mbroje rendin.

 

Kush eshte ai avdall qe te mesoi se te qellosh makina me kalamaj qenka te ruash rendin? Shif mer ku arrin niveli i refugjateve deshtake. I mbrojne amerikes dhe me te pambrojtshmen, vrasjen e te miturve dhe venien e tyre ne rrezik, ndersa per te keqijat e Shqiperise cfare nuk sajojne. Ja ekzemlari me i plote i copave te mishit qe pershkruaj.

Po te dije anglisht do te kuptoje se policia vajti per te hetuar sherrin qe po bente ai tipi ne publik .ai ne vend te qendronte ti jepte llogari policise iku .policia e ndoqi e qelloi per ta ndaluar pa e ditur she ishte nje femije brenda ne makine.nashi se jeni ju merhuma e kriminelet ne vend tindeshkoni I zgjidhni deputet s'do te thote se gjithe dynjaja duhet ti lejoje kriminelet ti hypin ne qafe.

ue vazhdon kjo mer hahahaha edhe pse e ka videon tjeter ku policet e dine qe ka 5 femije brenda e prape gjuajne. Po prandaj nuk qellohet per asgje me plumba, jo me per nje sherr, se nuk i dihet se ku shkon plumbi o cope trari. As policia shqiptare e 97-s e me maska nuk qellonte ashtu ndaj askujt

E ashtu eshte me mire te vritet polici se krimineli.4 police vrau ai tipi me durres tervit .300 e ca police te vrare kundrejt 3-4 krimineleve.alamet bilanci.

Shkabe kur ju vjen vaporri i pare me plehra te ligjshme? A do organizoni nej pritje?

Llafi eshte qe do ekzekutohet edhe hymni kombetarsmiley

jo plehra, o fiqo. E thame, LE-NDE E PA-RE!
 

zhuls !

Ismail Kadare

KOHA E POPUJVE

Kur superkafshët dridhnin botën,
Njeriu në gjunjë nuk u ul.
Ka pasur vite të mamuthëve,
Po kohë të tyre s’pati kurrë

Me brirë të tmerrshëm e klithma kobi
Mbi tokë ata vunë ligjin bishë;
Megjithatë ish kohë e njerëzve
Dhe ky planet i njerëzve ish.

Nga superpesha u vinte vdekja,
Ngecnin përbindëshat në batak.
Kështu do ngecin supershtetet
Në llum të globit pak nga pak.

Dhe kur në të ardhmen do zbulojnë
Eshtrat e tyre nëpër botë,
Ashtu si eshtrat mamuthore
Që zoologët gjejnë sot,

Kur të zbulojnë konstruktet,dhëmbet,
Atë burokratizëm-hata,
Ç’heronj, do thonë, kanë qenë
Popujt që rrojtën tok me ta

Ata q’u ngritën përballë tyre,
Që u qëndruan trimërisht,
Ish kohë e tyre ajo, do thonë,
Dhe ky planet i tyre ish.

Nga vëll. “Koha”, 1976

Meh, jo dhe ndonje trampllik i madh. Si eshte ajo shprehja "In America, you can sue anyone, at any time and for any reason". Keta thjesht po e bejne realitet qe te perfitojne dhe ca avokatet se s'kane nxjerre shume nga kjo mesele. Edhe familjaret ndihen sikur coc fituan, megjithese s'kane per te marre gje, edhe keta ndihen sikur po luftojne per popullin. Te vetmit te fituar do jene avokatet qe do thone "U perpoqem po s'fituam gje. Ja ku eshte fatura dhe ke 1 muaj per ta paguar."

Zakonisht punohet pe %. Do arrihen marveshje, detajet e te cilave do te jene te fshehta. 

Me ke do arrish marreveshje? Me Sauditet? S'besoj. Jo per gje po avokatet do jene cifute smiley. Prape viktimat do ta hane. Mos te rente halli thuaj. Mua me goditi njeri me makine para 3 vjetesh dhe akoma s'kam shkuar ne gjyq. Keta do vdesin para se te shohin ndonje para. Po ju doli ndonje gje femijeve te tyre mire se mire.

mbeshtetje nga i gjith spektri, ne mos gaboj. 

Pak a shume. Ne Senat vetem njeri votoi qe te mbahej veto (Harry Reid). Ne Kongres, shumica derrmuese votuan kunder. Rastisi qe ishte para zgjedhjeve keshtu qe ju duhet ta perdorin si municion para zgjedhesve te vet.

Obama said the bill would disrupt long-standing international principles on sovereingn immunity... Foreign goverments would be able to act 'reciprocally' and allow their courts to exercise jurisdiction over USA and its employees for allegedly causing injuries overseas through American support to third parties. For example, US-backed armed militias, improper use of US military equipment, abuses committed by US trained police units, etc.

The bill would erode sovereign immunity principles, that prevent litigants from "second guessing usa counterterrorist operations" and other actions being undertaken every day. There is risk of discovery or trial in foreign courts, including questioning of government emplyees under oath, sensitive information being disclosed, and Americans being subjected to legal jeopardies of various kinds. Etc.

E kam te qarte qendrimin e administrates. Thjesht po thosha qe kish mbeshtetje nga te dyja palet. 

ne rregull. 

por prandaj Tramp-llik.

Ishte vote politike, dhe Obama ka te drejte persa i perket aspektit ligjor se eshte edhe avokat. Lere c'thone keta "it's only limited to 9/11". It's not. Sistemi ligjor amerikan eshte bazuar ne precedent, po u gjykua dhe u procedua nje ceshtje dhe u dha verdikti per te paguar, do sulen gjithe te tjeret.

c'ka bo vaki n'nju xhersi shkabe ?

Shkaba nuk ka nevoje per te tilla programe exchange students sepse eshte nderkohe ne Amerike. Here shkon dhe ne Kanada, ose ne Bullgari - brenda ores.

Gjembo, e vertet ajo qe te tha ho çi mini?

18 plumba femijes 6 vjec. Ne cdo vend normal do te ishte bere nami, por ne nje vend refugjatesh ku "jeta e njeriut nuk eshte zero", refugjatet gjejne justifikime nga me idiotet per policet, deri tek "jane 300 milione", apo "pse, duhet te sillet si andej?". Te japin dhe mend dmth se si duhet te sillen ketej. T'i quash copa mishi eshte pak.

http://edition.cnn.com/2016/09/29/us/lou...

Cilen pjese te:"unknowingly striking and killing a 6-year-old boy" nuk kupton ti?

pyete pak ku shkruhet "18 plumba"

Mos u merr kot me mjeshtrin. S'e ka artikulli por e di shkaba. Pavaresisht qe s'e di se ne pistolete policet kane 16 plumba (15 ne karikator e nje ne goje).

Gjemb ngadalesira, lajmi ka dhe video. Degjoje se ca thote. Apo ncuk anglisht?

Nuk jemi te gjithe papune shkaba. Nuk na lejon pronari i restorantit te shohim video.

Aha, thashe se mos ishte ndonje problem me byased. Gjithsesi, nxitove te gjesh arguymente mbrojtese te krimineleve dhe pse as lajmin s'kishe degjuar. Se thone pastaj qe i sajoj une.

Ku e degjove (meqe s'lexon) se gjeta argumente per te mbrojtur policet?

p.s. Pse kaq i ngadalte shkaba? Meqe s'e paske kuptuar, byased e kam perdorur ngaqe e shkruajti dikush ketu qe edhe pse s'di anglisht mire por insiston te shkruaje me fjale anglisht.

Ku e degjove (meqe s'lexon) se gjeta argumente per te mbrojtur policet?

tek perpjekja mjerane dhe e ngadalte per te pergenjeshtruar sadopak lajmin

p.s. Pse kaq i ngadalte shkaba? Meqe s'e paske kuptuar, byased e kam perdorur ngaqe e shkruajti dikush ketu qe edhe pse s'di anglisht mire por insiston te shkruaje me fjale anglisht.

http://2.bp.blogspot.com/-afsr168WTQE/VD...

Ky nuk eshte rast per te mbrojt policine. Duret lart tjetri.

Nuk i coi duart lart, por ne fund kur kishte ndaluar, pasi e kishin qelluar makinen, i tregoi duart, te pakten sipas artikullit. Fillimisht u perpoq te ikte nga vendi ku po bente sherr me ate femren dhe kur u perpoqen ta arrestonin, kerciti e iku. Gabime trashanike nga policia, me protokoll nuk mund te qellosh vetem nese je ne rrezik, pra ose kur te qellon tjetri ose kur perdor makinen si "arme", domethene te te sulet me makine. E vrane njerin te rruga ime para 2 vjetesh se e kishin bllokuar ne nje kryqezim dhe ai ju sul policave me makine qe te dilte nga rrethimi.

Shiko, qe ka polica keshtu tip trigger-happy qe hapin zjarr pa u menduar mire, ka, sidomos nga jugu i Amerikes qe jane pak me te shkare dhe i duan cik si shume armet. Edhe keta u kapen, u gjykuan dhe u denuan. Sikur te benin keshtu edhe me ata qe vrasin me duar ne xhepa do ishte mire. Nje mendje me thote qe e nxorren tani ngaqe keta 2 policat jane zezake, si per te thene qe ja te gjithe jane keshtu, jo vetem te bardhet. Sidoqofte shumica nuk jane te tille. Une e ti s'e bejme ate pune; te cohesh ne mengjes e s'i dihet kthehesh a s'kthehesh ne shtepi naten.

Ça ka ndodh? mos ka ndodh gje andej nga magazina more aman.

Asgje s'ka ndodhur. Jane 300 milione. Mos e rruaj. Rendesi ka qe ketej kapet hashash. Edhe italianet me helikoptere ketej vinin kerkonin per hashash, dhe nuk u rruhej qe ne Itali i kishin arat e kanabisit me hektare e me sisteme vaditjeje. lol http://www.shekulli.com.al/p.php?id=499829

ahaha erdhen te gjejne justifikime. NJe amerike e tere i shan vijne (jo rasatesisht me te 10ret e me brekegrisurit e refugjateve) copat e mishit qe t'i mbrojne. Po normale qe nuk do ta dish qe ka nje femije brenda nese qellon 18 plumba pa e rruajtur fare se cfare ka brenda, o forma me e ulet e dinjitetit njerezor. Po nejse, xhanem. Nuk perben lajm. Jane 300 milione.

Fiqo i paskeni vu cimka Hajries mer. Mos me thuj qe i keni teshti dhe ke supa qe u smu ajo.smiley 

hajria

 

 

 

 

 

 

.                                                                                                                                                   smiley

Made in Fiqo me thon te drejten. Nuk vej dore ne gjone e tjetritsmiley

fiqo, fiqo

hallall zqir ke nisur te sjellesh lajme te mira. me ne fund as policet nuk i shpetojne ligjit. Me salen nuk kapeshin as fshataret e Lazaratit, jo me policet e korruptuar.

Po pse mer i kapni, leni policat te bejne ndonje lek.

Mos kan qen njerzit e xhaegles mer Zeqo.  Tu u perpjek me mbledh fonde per te ble arme per revolucion. Po nuk te lejne bijte e eterve.

Se kan me mendjen per revolucin, paret i dune per palma de majoka apo maldives, nuk jan me robt e 90 do thoshte shkaba.

O zeqo. Po te doj shteti te gjen ne vrim te miut edhe polic te jesh edhe minister deputet apo krytar partie lagje komune a bashkie po kur do shteti ama 

po pse mer, ca eshte shteti, naj nocion abstrakt? po ky pra eshte, polici, prokurori, gjykatesi, ministri...ti thu qe po te duan keta, e denojne vetveten? po mer, te mushme e ke.

shtet, thote miku...shtet ku baba taku me cante te zeze takon te burgosur pasi ka fik kamerat. Dhe me vone del se mund te kete taku "dike me te cilin ka thjesht lidhje familjare"...ky tipi qe ben shantazhe...me pallate qe derdhin ujrat e zeza ne bregdet e breg-liqen qe nuk i kap naj ligj. Po mer, ka per t'u bo

Sistemi pra.

Po nuk do shteti o bredh nuk do, nuk ka pare domatja apo patatja , po kam fryk se me ket prodhim  ,kanabisi ka per te rene ne burse, lexo VQ.

bredho pa na vone vizat edhe ihere nuk bohet shtet smiley

Po jeta lufte esht o trim lufte me ligjin ca kapen ca jo e rendesishme eshte  deshira. Jo te gjithe  policet prokuroret ect jane te korruptum mjafton deshira dhe vullneti dal nga dal do rregullohet

poshte qeveria.

kshu te merr ne qafe scorsese, ka pare filmat e dynjasesmiley

Nuk e dija qe paska pas bere nje liste me filma jo-amerikane! Gjithsesi, nje pjese të mirë të tyre i ka përmendur tek dokumentari i tij i famshem për cinemane 

ps: me behet qejfi qe ka cituar goxha nga Fassbinder ! 

ta gezoni shtepine e re peshku.shkabe kujt fakiri ia ke vjedhur foton?nga niveli i inteligjences te asaj cfare shkruan ti duhet te jesh me down syndrome.ky eshte kompliment ,ata me down syndrome jane me inteligjente nga ty.

Po ça te gezojme? mua pa hyr mire me nxoren perjashta. Shkaba ja gjen anen hyn nga penxherja.

Po c'bere mo Zeqo?

po punojne shoket akoma te shpia e re, hajde pas 19 oresh thone se na ke ça trapin.

Hang in there Zeqo .Good things come to those who wait.smiley

Qysh ne forme, peshku i ri perfaqeson materializimin e misionit te tij te ri. Nje mision ndryshe nga c'ka qene peshku qe po vdes (arkivohet), ndryshim ne te cilin kish kohe qe ishte hyre, por ca konfuz. Sepse ndodhej halfway mes asaj c'ishte e c'po behej.  

Sa ndryshim mes motiveve te shifrave, statistikave, aktivitetit bizness-prures te nderveprimit te ri. Dhe motivit social & human (sado te cunguar shume) te peshkut tone te vjeter. Ideologjia e korporatave dhe globalizmit perfundimisht triumfon...

+1

weekend te mbare. Ketej vjeshta ka hyre e plote me shiun dhe temperaturat, por gjethet ende te gjelbra ne peme. 

              idem dhe ketu.mire kalofsh dhe ti bashke me peshkun (dikur) te arte  smiley

ai mbetet mundesia edhe per ca kohe, po.

duhet te veprojme por heperhe jemi ende pak...old fish shall never die !

smiley

 i modh je, i modh, ke kriju banden revolucionare filoanglosaksone te mesimit te gjuhes shqipe me isenshellin e dyte!smiley

te gjithe do te vdesin, vetem madheshtia jote do te rroje Din! kurr s'ke per t'vdek!

 

jo, jo. Nuk eshte merite e  isenhllave por e rozenbergve. gjithsesi n'dyshimin midis shallit dhe uillit, zgjadha t'parin se u freskue smiley

smiley

 

+100 per shall-in, 

smiley no comment, per rozemberget

mos u bej konservatricesmiley

give to the new fish a chance...

wee... dhe verejtja njelloj, fiks si para 5 vjetesh smiley

Leqe ndryshimi i faqes i paska rene shtatorit ne koke, 5 vjet me pare, as me pak as me shume

Ankesat po ashtu, identik me te ketushmet sot.... (Lexohen peshq te vjeter tek ankohen per ndryshimin para 5 vjetesh, dhe sot i ke komentojne per bukuri ne ppu-ne e re, e cila s'eshte me as ajo per te cilen u ankuan)

 Cfare varianti do ish ppu e sapo rinovuar, eshte nje pyetje.

Tema "Keni probleme me faqen e re?" eshte nje mesim i mire. Te ish perdorur si sticky-note per ppu-varianti 09/2016. (Arkivat prandaj jane te dobishem, duhen shfrytezuar)

 

Dino, na thuj:

Ç’është ky Peshk i vjetër?

u kthyen tiku, u kthyen. u kthyen bijte e shqipes

smiley

 

+1

kam ardh me marr Dinin. smiley

me ça e shkembeni Dinin?

 

Gjysh mos ik smiley merrni albanon smiley

Diiiiiiiin, mos ma lesho doren

ne fillim marrim Dinin, pastaj pushtojme gjithe boten!!!

 

Merrni nje Din, na jepni nje shkabe.

Me shkaben e veme seriozisht ne rrezik peshkun e ri dhe surrogato.

Joy, edhe ti brut...smiley

vetem nqs Dini eshte dakord, e japim dhe ate. por nuk jua do tiku me duket.

 

Nga Dashuria smiley

Nuk thone kot dashuria eshte vrastaresmiley

Sa mire jemi vetem tek peshku smiley sa shume e kishim enderruar smiley

vetem, te gjithe sebashku, un peshku tutto per noi,

u ka bo peshku si parajsa e Dantes, dhe square si virgjili qe deshiron te shoqeroje Danten(heretikun) dhe dinon' ne skutat e erreta te peshkut te ri, (infernos)smiley

peshku i vjeter eshte pikerisht aquarious jone, nuk e tradhetojme.

Ps. vetem po filloi Din'i te rremoje arkivat e peshkut te rismiley.

Dino, me erdhi nje mendin (se me vijne edhe gjera te tjera):

si meno ti, sikur t'boheshim i dore e forte ktu ke Peshku i Vjeter, tu rokanis neper plehra ne erresire obskurantiste?

ata, te rinjte, diskutojne per plehrat neper sallonet e Sinjores me pasqyra plot drite dhe kthjelltesi te Peshku i Ri, ne dora vjeter tu u morre konkretisht me plehrat e temave te vjetra, di un tempo che fu?

 

 po pra, ate thash dhe me larte por jemi ende pak

isha tek shpia pallcekanit por kishte dale. ka dal per peshk m'tha kunati. i lash nji pizzino e t'shohim.

na duhet patjeter dhe nji njeri me vizione te kthjellta qi t'njofi noj pcogroso  n'bruksel se pa gjyq s' e besoj ta fitojme dot kauzen.

smiley

jo, jo, lene ballçekanin se nuk eshte vetem budalla, eshte edhe i zgjut, nuk na duhen te zgjutet, jemi vete te zgjut dhe budallej sa t'dush, ne na duhen budallej tamom, qe t'i trajnojme per tu be zevendsministra, shkrimtare, drejtore drejtorish, poete, mendimtare qe ju vijne ide, etj, qe japin intervista se si e konceptojne te ardhmen e Shqiperise dhe njerzimit. Edhe gjyqin ma mire lene fare, nuk duhet me u armiqsu me adminet, se na myllin edhe komentet, e na lejne pa gjo fare.

Ne na duhen sa me teper budallej si numer, e sa me teper budallej si veti, e mbi te gjitha sa me teper budallaqe. E duhet me i gjet midis te pakenaqurve, midis te disiluzionuarve peshq te vjeter, njesoj si zgjidhte Sigurimi truprojen e vet ne klaset e permbysura.

Dino, sot n'mjes tu bubru neper plehna te Peshkut Vjeter gjeta nje sahon t'modh alumini qe i kishte ra kallaji, nuk shkelqete mo, e qe ishte gjithe xhunga xhunga e gunga gunga sepse e kishte godit nje ari arixhiu. Mirpo gjeta sahonin, e huma temen, nuk e di se e ka per kollaj per t'ma gjet. 

 

Ku jeni mor qënër!

me pelqen kjo ideja e modhe te bejme nje bande, te merremi me sabotime. Strategji nga para e nga mbrapa: nderkohe qe blejme Peshkun e vjeter perforcojme berthamen: une, tiku, pyku e çeta e krushkut. Le te pranojme dhe Zhardin se ashtu osh nje pune.

Nderkohe regjistrohemi te ai i riu e fillojme sabotimet: komente te sheqerosura as ma krruan, as ma ngref, dergojme foto me kuaj te bardhe livadheve me dicituren shperndaje nqs do te te sjell fat.

Do ju nxihet jeta, do thone morè na u qi nena, s'po na shan njeri, do shkermoqet keshtjella prej kartoni.

 

Venceremos, victoria o muerte!

smiley

ti je super hiper i modh! I papare! Çdo fjali e ke grandioze!

sa kom qesh, sa kom qesh! shnet na u bofte!

smiley

 

i modh, i modh   

 

.                                              smiley 

Shikoni ca shkruhet poshte jush smiley

KËTU BANOJNË DALLAVERAXHINJTË!

Hey xho...hidhe lekun moj qëNe mos u bej pishmën!

KËTU BANOJNË DALLAVERAXHINJTË!
Nga Bledi Mane-Public Enemy
fb.com/bledi.mane
instagram.com/bledimane
Tingellon absurde, komike por edhe joshese. Ka njerez qe fati, nafaka dhe progresi i rrembejne dhe ua perplasin luksin e tepruar ne cdo qelize se qenies se tyre. 
Ja konkretisht deputeti Flamur Noka. Ndryshe nga Jezu Krishti lindur ne nje kasolle ne Betlehem te Izraelit me kecin dhe qengjin prane, Muli lindi te kasollja ne Topojan te Kuksit me lopen dhe viçin. Jezu Krishti u rrit me frymen hyjnore, Mulin e çau dhalla dhe kotherrja e bukes se misrit. Jezusi u shperngul ne Egjipt e me pas ne Jerusalem, Muli nga kasollja ne Topojan zbriti te konvikti i Mjeksise ne Tirane e me pas...
Flamur Noka sot jeton ne nje prej zonave me ekskluzive e me te shtrenjta te Tiranes. Apartamenti i familjes Noka ndodhet ne pallatin portokalli me pamje nga Liqeni Artificial i kryeqytetit. Muli eshte komshi me Arminen e Shkelzen Berishen dhe pak me poshte pallatit te tyre, ne nje kompleks apartamentesh te shtrenjta gjeni eksponente te tjere te se djathtes zhurmuese te cilet dje ne pushtet nuk lane gje pa bere nderkohe sot merakosen edhe per plehrat e plehrave. Ne zonen per te cilen po flas, sipas tregut imobilar te Tiranes, apartamentet whiten me 3000 euro/m2. 
Me poshte po u sjell te listuar apartamentet e shtrenjta te disa prej kodosheve zhurmues qe luksi u ka rene per pjese jo prej punes dhe lodhjes por prej dallavereve dhe perfitimeve te padrejta. 
Flamur Noka, apartament 250 m2=750 mije euro
Shkelzen&Armina Berisha, apartament 300 m2=900 mije euro
Ritvan Bode, apartament 250 m2=750 mije euro
Fatmir Mediu, apartament 270 m2=810 mije euro
Edmond Haxhinasto, apartament 200 m2=600 mije euro
Sherefedin Shehu qe do luftonte varferine ne Diber, 250 m2=750 mije euro
Dhe embelsira si gjithmone ne fund: Xhoana&Fatos Nano, apartament 600 m2=1.8 milione euro.
Dini gje kur eshte protesta tjeter e plehrave se do dal edhe une! smiley

Mire e ka Mane por perseri, per nje pjese te peshkut ky fakt s'do kishte perbere asfare problem, nje realtitet i pranueshem qe s'ka pse konsumojme veten me te.

Pjesa e mbetur, o do ish argetuar, o do kish nakatosur faktet - eshte koha kur tek ne (por mbase jo vetem tek ne), me te vertetat behet 'Portokalli' (a portokallade smiley )

dhe drite e diturise

                               perrpara do na shpjere

                 

                                                                      tha 

(kur fillon ligjerimin pa pire ende kaven e pare  smiley &nbspsmiley

Dino, po e postoj ketu kete Linkun qe kom gjet, se nuk e gjej dot ate temen e lexueses se shkrimtarit qe i lexon librat per tu pallu nga shkrimtari dhe shkrimtari shkruan libra per te pallu lexuesen:

http://previews.123rf.com/images/gstocks...

Shif se çer shkru indirizzo i Linkut: 

Questo-libro-troppo-noiososmiley

Akoma gjalle jeni ketu? smiley

ketu kemi eshtrat e te pareve moj bije. ketu. le qi n'ket moshe, pastaj, ku te mbytemi thuaj smiley

s' ke faj, jo. sot ma ka dredh dhe tiku, e kam mbetur edhe drejtor, edhe guzhinjer, edhe pastrues edhe kamarier .

un secondo che arrivò smiley 

do kete shku me la pjatat te restoranti i ri i peshkutsmiley

 

mundet, mundet. ka gjashte goje per te ushqyer     smiley 

ps:krettinon e kan marr bosset

Din, boju çfar te dush, drejtor, kuzhinier, roje, n'daç edhe kapterr boju, vetem kamarjer mos u bo, se te shofin artistat ngambrapa!smiley

 

n'spitalin ushtarak

(histori e vertete)

nji oficeri, shok dhome, bashkpacient o si t'dush, i futen nji gje nga mbrapa per kontroll.

-t'dhembi shume ? e pyti njoni

u menu, u menu. u menu, u menu, u menu, u menu.

-bo sa do i ket dhem -menova

-jo or shoke, jo- ja boni. nuk se me dhembi por sikur me pelqeu

 

 ... shok dhome, bashkpacient o si t'dush,

vallaj kto lloj tipash jane te rrezikshem, esht mir qe as bashkekatunar mos me i pas, jo me shok bashkdhome o si t'dush!smiley

 

jo, jo. jam tip i urte

dino se nuk e kisha pa kte video me artist filmi qe i ve doren ngambrapa kamarjerit.

E shef qe un nuk flas kot?

 

dymet orshin tim e marova. tash ti boj si t'dush me i qiras a jo shoket/shoqet, tiku.

ciao

Mire e ka Tiku Dino , jo kamarier smiley

E di qe ketu qenka me qejf, vetem per shtate pale qejfe, me nja dy tre a kater peshq verdalle smiley

Sa me pelqen te jem si princeshe smiley

Per ty bej gjithcka tiku smiley Kot e ke qe ben sikur nuk ke per tu futur asnjehere tek i riu ashtu e keni ju pleqte i beni naze ne fillim gjelles pastaj e hani ja shiko Pjerin ca ka thene para 5 viteve smiley

 Pjer Thomas - 23 Shtator 2011 - 13:40 permalink

përgjigju

Dje u perpoqa mbi 20 minuta te futem por mazallah, faqja ishte bere çorap, nuk e kuptoj se si ka njerez ne kete bote qe nuk rrijne rehat pa e ndryshuar nje gje qe ishte mire dhe bukur.  Eshte tamam si te besh nje loje a fushe loje, dhe pasi ti ftosh e ti pyesesh lojtaret se si ndihen, e ata te thone se e ke bere shum mire mos luaj gje, mos prish e rregullo gje, ti te vendosesh nje dite te bukur me diell, ta prishesh me mendimin se do e rregullosh, apo me koken tende qe te eshte fiksuar nje gje, te fillosh te ndryshosh diçka , pa e kuptuar se me mire nuk behej/t . Ty te eshte mbushur mendja se e rregullove, nderkoh qe e ke prishur,  ter struktura eshte ne ate forme qe lojtaret do lodhen, jo do te freskohen. 

Per mua Peshku i pare ishte me i mire se ky i tanishmi, dhe per te provuar se kush ka te drejte, vendosni anketimin. 

po sikur ta blejme kete peshkun e vjeter, ti bejme konkurrence te riut

vallaji mua me pelqen me teper ky versioni me flamuj, i jep karakter internacionalist.

Ps. ai i riu pa flamuj cosmopolit eshte ngaprapa modern, mos ja kujto tikut

Une jam gati per ta blere, ju te tjeret mos harxhoni kete radhe, ma lini mua faturen e dollareve, ju mbani faturen e pergjegjesise nga para, nga mbrapa tiku pergjegjes smiley

nuk ndihesh pak si vetem te ky peshk, si ne mengjesin e 1 janar;it ne rruget e tirones.

pa dezinfektu edhe tikun, nuk hedh lek te ky blogsmiley

Joooo ndihem mire shpirterisht e vetme me juve verdalle eshte nice, as tiku as ti asnjeri sdo paguaje smiley

kot shpreson te tiku solitarua, eshte dhe i vetem trim te lufte, nuk di me e heq kercimin ne sinkron

smiley

jam solitario ne pullaz, n'maje çatise nuk mund te hidhet valle trio, vetem mund te beshtyhet mbi ata qe kalojne poshte!

 

E mbajti tiku veth ne vesh ate qe i ke thene njehere e nje kohe.. smiley

smiley

si vijne punet, pse duhej te ngordhte peshku, qe te ndihej pak ngrohtesi njerzore mbi germadha?

 

smiley (per Joy dhe albanon)

-----------------------------------------------

Joy, kjo eshte nje prove tjeter e vertetsise se Teorise Dyfelore:

Reaksionaret me te thekur jane revolucionaret!

E blejme, dmth te hyhet me pagese.

Pyetje qe ja vlen te behet.

nuk ndihesh pak si vetem te ky peshk, si ne mengjesin e 1 janarit ne rruget e tirones.

albano, me kete shprehje grandjoze te jipet edhe ty titulli i modh.

Po he or burr kto jane shprehje, jo ato per çinema d'autore.

A propo, sikur te vinte edhe Stalker, ndoshta ka edhe ai ndonje gjo t'modhe per te thene?

 

Me duket mua apo Pjeri ka hik edhe nga ky i vjetri!?

Me duket mua ...

.... apo do shpjeguar edhe ty si pjeri

rruga per tek i vjetri, kalon nga peshku i ri, o zeqir

Cuna,me kete konkurence qe po i bani atij te riut,do japin urdher per t'a shem ket shpine e vjeter,kshuqe, bani mire te hyni ne negociate per t'a ble. smiley

lajmet e funit , knej, thon qi kan me ju sjell prap ktu

mire do te ishte,po s'ma merr menja. s'e pranojne dot deshtimin ata. smiley

 Din Hyka - 3 Tetor 2016 - 07:49 permalink

përgjigju

dhe drite e diturise

 

                                   ngambrapa (kamarjeres) do na shpjere!

                                                                                                    

 

                                                                                                  tha 

                                                                                           

 

 

(dmth nuk esht se e tha tamam keshtu, ka humbje rruges, firo trasporti, por kte deshte me thone ne thelb, qe ngambrapa Peshkut Ri, ndodhet Peshku Vjeter)

 

jo, jo.  nuk eshte apak deshtim, tek e fundit per te miren tone, per te miren e familjeve tona u perpoqen.

lan lesht esums pr me ble at lokal. goxha i bukur por n'ven t'lig. pa trafik.

tash prvishni menget e  futjuni punes si surku tumes. mullari pjatave ka arrit n'tavan.

Çdreqin bëhet kështu, faqja e re e peshkut është katrahurë e plotë. s'po hap dot llogarine pasi më është bllokuar emaili 

drejtohu drejtorit te Peshkut Vjeter, Din Hykes, eshte ai qe zgjidh problemet e Peshkut Ri.

Kamarjeret kane prioritet!

 

Nji peshk i ri do lulezoje germadhash...

Edhe kafja kur e pi andej nuk te shijon

Po ti hajde se ta japim dhe kafen smiley

Apo je "fshehur" edhe ti smiley

Sa zemra te kam falur une ty aq kafe qofshin smiley

smiley Kush je ti aty? smiley

Pse pyeten shoket smiley

Weee,Manjola_Tirane qeke ti mi dreq! smiley

smiley Thua?

Joooooooooo smiley

Ajo shperndan zemra.

E gjeta duhet te jete Dinua i maskuar si Marjola..smiley

e kush te beson ty tani...kaq kohe duke e mbajt veten per djale ne peshk smiley

e ka gjet pjetri, s'ke nga luan

July sipas rastit behemi edhe goca edhe cuna, kush do na kontrolloje, adm.?  smiley

Manjola Tirane    smiley

jo jo, s'kisha gje me ate pjese smiley

Atehere je ada smiley

Une them eshte ruzhdia.

Si mbyteni me nje click smiley Plasen tani te njohin njeri tjetrin,  rrini ore urte na lini rehat se na jeni bere derre tek ky i vjetri, na tradhetonote flamuri jo gje tjeter jooo: smiley

Mos je silvismiley

afrohu ta them tek veshi...smiley

Flm per konfidencensmiley

E kam merak ket pjese jam shume xhentile mashkull smiley

E gjetaaaaa, je Rasta smiley

Duhet ta kisha kuptuar me pare smiley

smiley Ca gallate!  po ti momo ca nick ke pasur para ketij te riut tek ky i vjetri? smiley

Nuk e them se kam hall se me shan njeri smiley

Po ti para se ta shkruash na shaj njehere te gjitheve pastaj shkruaj, njesoj eshte dalim barazim smiley

Po kte me ka pasur qe ka tani.

Po ti e ke (e)nderruar ndonjehere bradland ate? smiley

Ke te nderroj me.

nickun tat 

Qe nga  1 Tetori i 2011 - es , jo.

Nuk shaj une, vetem ne te rralle kur e do rasti smiley

Po shiko se kisha kohe pa hyre, edhe me pare nuk eshte se kam qene aktive ne te shkruar, thjesht ju kam ndjekur gjithmone per se largu smiley

Ti duhet te jesh orator, ngaqe ke pertuar me shkruajt smiley

Ne fakt, tendencen e kam te shkruaj gjate, por Peshku do shume energji per ta bere kete. Tek peshku i ri kam ardhur me mend te reja, vetem shkurt smiley

PS. Jam goce. Kush mban lule si foto profili? smiley

Po ne vdesim per gocat qe kane tendeca te shkruajne gjate e gjere dhe pa u lodhur! smiley

nuk i falet Joy-it qe te ngaterroi gjinine.

zbriten piket smiley

Po ti Irena, ca ke? smiley

ej, paske shkuar kot me temen e ditarit si prezantim

si vajze e palodhur shkrojte hartime gjate e gjate atje. Ce do, shkoi dem, ketu po tregon peshkut cila eshte Joy e vertete smiley

S'ka "faj" Joy my July se nuk eshte se ka rene rasti te them qe jam femer. Sepse nuk ka arsye pse, eshte siperfaqesor si informacion deri ne momentin qe behet i domosdoshem smiley

Shyqyr qe dola njehere e pafajshme! smiley Thnx Momo!

You're welcome smiley

kujdes se shoqja te permendi ne gj. mashkullore 

O July po ti me ca nick je andej se si shume po na kerkon llogari neve smiley

kur te hyj, nese, do e bej te ditur, goca

Kte nickun tend  e kam per zemer prej WASABI me Jean Reno .

Me mua e ke Brad? Ehhh e dija qe me ushqim indian do ngaterrohej.

Ne fakt, do te thote dicka tjeter, ne nje gjuhe tjeter smiley

peshku i ri ishte bere si peisazhe te fjales for dummiessmiley

Juli, jam thjesht tek shtepia ime e vjeter. Tek shpia e re dhe moderne, veshtire se do hyj. 

Pjero , pergjigja nga peshku i ri ne adresen e emailit te ka ardhur , pse nuk futesh ?

Nuk eshte faqe praktike Brado. 

Pse ? nga dita ne dite po permiresohet , edhe komentet e fundit tani dalin .

U regjistrove ti Brad?

Une u rregjistrova me kete nick dhe te dhenat kaluan ne adresen e email -it , kisha harru passwordin e adreses dhe e lashe fare .

Hajde beje dhe nje tentative tjeter, mos u bej pertac smiley. Po erdhe ti vjen Pjeri, lere pastaj po te sjellesh dhe Meksin, vjen me vrap smiley

O Pjer po ti provoje njehere se nuk u be nami. Do mesohesh po he, mos e merr kaq me stres smiley

S'ka faj i shkreti nuk eshte mesuar ti nderroje njehere ne 5 vjet! smiley

avash avash, pjer

edhe ti do mesosh faqen e re, dhe adminat duke punuar per ta rregulluar e lehtesuar, te dy palet..

Pjero, besoj e ke vene te se atje po bahet nami t'u t'kerku. Kerkush s'po e rru as pet Heretikun,as per Bradin,vetem Pjeri,thone,Pjeri ku eshte. smiley

Une me Tikun ne fakt e kena bo dac per ju smiley

Ju plaset mo,lene ca thu ti. smiley

Plasem per cfare .

Plaset nga xhelozia, pra.,xhelozia qe veten per mungesen e Pjerit u kujtu mileti anej. smiley

ha...ha...nuk e kisha menu nojhere se do i mungosha nonjonit ose nonjones ne peshk smiley

Sidoqofte,mos u merzit. smiley

smiley

Jo ...jo....

hi Brad, lexova (der ne gjysem) temen e arkivit qe solle dje per A. Meksin. Nisur nga cfare sqaronte e sesi fliste, desha te them se personalisht e mendoj me goxha  respekt.  Nuk me duhet fare pse mbrohej nga gjembi e te tjere te cilet i kam kundershtuar e i kundershtoj fort ketu ne ppu. A. Meksi fliste si nje teknik e profesionist i perkushtuar pa piken e militantizmit partiak dhe gjuhe te paster nga populizmi banal. Fakti qe ai kerkonte te shprehej nepermjet forumit, atehere ende te vleresuar te ppu, te thote se ai kish vetedije e pergjegjesi, por edhe argumenta per cfare ai mori persiper dhe kreu personalisht ne qeverisjen e tij.

Fenomeni Berisha une e kuptoj qe eshte teper i madh ne permasa dhe jashte menaxhimit te nje personi te vetem dhe pse kreu i qeverise. Se fenomeni berisha ka te beje me ate cka Meksi percaktoi ne fillim te diskourit. Ate qe, fajin per gjendjen ku jemi e ka shume shume fare edhe vete shoqeria shq. (qe te mos themi populli), jo thjesht vetem politikanet.

Une e vleresoj Meksin ne kete gjykim, ai eshte gjykim i ardhur mbi ne, shoqerine, nga nje pikeveshtrim tjeter, i atij qe eshte ulur lart ne ate karrige te qeverisjes. Atje lart ai ka mundedi te pergjithesoje gjera per ne, popullin, te cilat ne ketu poshte s'i shohim dot. Sepse eshte veshtire te vesh re te metat tek vetja. 

Meksi u kryqezua nga diskutantet, shumica, por per mua ai eshte nje intelektual i cili kish plotesisht te drejte.

Shoqeria sot vetem kerkon, pretendon, nga politika. Dhe vertet ajo ka shume probleme. Por politika qe kemi eshte produkt i shoqerise vete, ama a i ka hedhur syte ndonjehere shoqeria ke vetja e vet? A e ka menduar ajo ndonjehere sesa vulgare, interesaxhie, llafazane, megallomane, driteshkurter, e plot te tjera, eshte? A e ka menduar ajo sesi i ka kthyer shpinen njerezve me vlere qe ka arrit te dalin prej saj, intelektualet si meksi e si edi rama? sesi i ka lene vetem? Dhe gjithe c'ben eshte goja e madhe per te pretenduar, dhe mendja e shkurter e syte qorra?

Por kush intelektual ka goje te kritikoje shoqerine si te tere, pa t'ia mbaje njehere... Keshtu dhe Meksi e mbylli gojen shpejt mbi kete argument tip elefant ne dhome.

Nejse. Me pelqeu per mjaft shtjellime qe beri, sipas pyetjeve drejtuar, por sidomos per ceshtjen e fajdeve dhe firmave piramidale. Mos qofsha gabuar.

ta shofi ketu po s'besoi, nje koment i pjerit = tre pergjigje, bam.

Dhe ky peshku vjeter s'ka trafik ee... ta kemi paraysh njecik ket fakt

Nuk mesohem dot Pjeter atje, jam model i vjeter, pastaj ky Peshku i "vjeter" per mua eshte me i mire se ai i riu. 

Pjer di te kercesh tango, si puna e tangos eshte edhe i riu dy hapa para dy hapa mbrapa, ja te na sjelli albanoja nje kercim tangoje qe ta kuptosh, por jo te veje heretikun por ta kerceje vete...smiley

pse tango, tregon xhelozi(peshku i vjeter nuk e njef kete cilesi), pjeri eshte me te vjetren oldie but goldie

ndersa e ftoj qe te te sfidoje dhe ty per nje dance

John Travolta me pelqen e kam komshi smiley

Avash avash po na arkivojne adm. nuk besoj se do na lene me hapesire per te kercyer smiley

edhe mua umasmiley

meqe te pelqen.

Po qe se perpiqemi me shume mund ti arkivojme ne adminatsmiley

shpresoj te jem ne lartesine e John'itsmiley

Ca paskeni ngordhur per pak "privacy" smiley

Futi ndonje te qeshur here pas here o July se nuk u be qameti smiley

e drejte, por nuk me erdh ne mendje nje skene me cheerful.

besoj ka plot. Ja te na korrigjoje albano.

Sidoqofte, sh. e trishte mbyllja e peshkut. Inluencon  edhe c'ndodh rreth e rrotull. Se pse me duket se sh gjera te tjera po mbyllen per te ndryshuar pergjithmone, gjithashtu, pikerisht ne ket moment kohe.

 

jam tu menu ndonje mbyllje te fuqishme por pa trishtim e melodrame,

kemi ende kohe per organizim te celules rebele, per te rishpikur blogun

le peshk est mort, vive le peshku

mos u tut se do ja dalim                                                                                            https://youtu.be/XD-V6bRa98w

Zemer te hane kembet ty? smiley mos me tradheto me Dinon se nuk I rris dot kalamajte vetem smiley

Dino eshte kamarieri pra, pop cornin ish per tysmiley

E dija qe ashtu do ishte thjesht me vjen mire qe mendon kaq shume per mua! smiley

smiley

po u bo gjo, dua nje pale kepuce nga ju te dy siç e do zakoni. mos harroni qe e gjitha filloi kur ti doje te jepje Al banon ne kembim te Dinuos.

smileysmileysmiley Une shpirtin u fala, tani me mire me vrisni se te me merrni Albanon smiley 

zjarri kish kohe qe vlontesmiley

tona eshte platonike square ashtu sic mbetet i qashter peshku i vjeter, nuk mund te behet sebep dhuratash materiale.

Une te isha ne vend te Joy do isha merzitur shume me kete kthim anash 90 grade smiley 

Shiko se sa te thuash ti fiq, tjetri/a ka ngrene nje kosh. Ja keshtu kjo puna e platonikes smiley

Lere lere u merzita e ndeza cigaren smiley

ok, kuptova. qenke kurnac smiley

Al bano, platonike?

andej nga peshku i ri m'i moren masat e kembes smiley u zgjidh qesja

Kisha besim smiley

smiley

di gje Al banua, apo me koken tende?

Ai eshte ne qiellin e tete smiley ska faj I ka rene e pasur kete radhe smiley

link please, cfare qese...

Ti masat i dhe vete me vrap smiley

smiley

As sot nuk vdyqem! smiley jemi aktore te pavdekshem Si Romeo e zhuljeta smiley

Ehuuu sa here desh ka ngordhur peshku, edhe ja ku jemi. Por ok, nese ju keni nevoje per nje cike "suspance" e nje cike kurajo per te hyre ne nje realitet te ri, jepini smileysmiley

Ke marr ndonje <3? Si funksionon kur merr tre <3 do te thote qe te do? smiley

Kam marre por vetem nga femra smiley

Mos u merzit gjera qe ndodhin! smiley

Jo jo, perkundrazi, shyqyr qe i kam marre edhe ato smiley

Shume user friendly arkivi, admin. 

por nuk shoh tralalate, dhe pacensurat....

...ah i gjeta. Jane incorporuar ne grupin e temave te tjera, sipas kalendarit kur jane celur.(shtese)

 

 

Njoftimi kishte dale andej qe do na bllokohet hyrja ketu smiley kaq ishte peshq dhe qendresa jone heroike e dashurise se pashtershme per peshkun e vjeter! Te rrojme e ta kujtojme! 

link?

Përmbajtja e faqes do të ruhet dhe do të transferohet tek arkivi i Peshkut. Aksesi (login) do të bllokohet për të gjithë përdoruesit.

te rroni vete, tiu rrojne kalamajte

Ne dasmen tone smiley

 skena e "popcorn" kujtoi qe ne kinoditar nuk eshte trajtuar filmi nga ky pikeshikim, asnjehere. Dmth kemi folur Filmi me i mire i dekades, Kinemaja sipas vendeve, Hapja me e mire, Mbyllja me e mire, por mund te kishim folur si aty, dance & cinema, soundtrack & cinema, heroes & cinema, e te tjera te tilla. Kesaj vere shkuan ditet pergjumshem, mezi u shtyne, gjynaf qe i cuam dem. Pse, pse!

albano, presim finalen!

Një pyetje kisha unë

Si do i vejë halli shkabes sepse në peshkun e ri nuk i dalin flamuret e kombeve të bashkuara smiley

Ca u be, do na e lene vete apo si e kane hallin?

Mezalla nuk duan smiley

Faqet

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).