Reshjet e orëve të fundit kanë shkaktuar sërish përmbytje në qytetin e Vlorës, duke krijuar një sërë problemesh.

Nga raportimet e fundit rezulton se ujërat kanë përfshirë të gjitha akset rrugore të qytetit, duke paralizuar lëvizjen e këmbësorëve dhe vështirësuar atë të automjeteve. 

Më problematike situata duket në lagjet Pavarësia dhe Çole, si dhe tek Shëtitorja dhe Universiteti. Ndërkohë, në zonën e Jonufrit mësohet se janë verifikuar edhe rrëshqitje dherash, duke bllokuar qarkullimin e automjeteve në aksin Vlorë-Orikum.

Kryetari i Bashkisë, Dritan Leli thotë se rruga do të hapet brenda natës. Ndërkohë që sipas tij, gjendja paraqitet e vështirë edhe në qytet, ku më problematike janë rrugët në konstruksion.

Edhe pse intesiteti i reshjeve ka rënë në orët e mbrëmjes, situata është e rënduar.

/ Top Channel

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).