Kjo eshte hapja e koncertit "Himn per Nene Terezen", dhe kenga e pare kenduar nga Rita Ora, me titullin “What Child is this”. Prezantuar nga kengetarja Ora dhe ish kapiteni i kombetares, Lorik Cana, koncerti ngjiti ne skenen e Bazilikes se Shen Palit jashte mureve, ne Rome disa nga emrat me te medhenj te artit skenik shqiptar, si Inva Mula, Ermonela Jaho, Gëzim Myshketa, Shkelzen Doli, Andi Bajorga etj.

8 Komente

+1

Shyqyr qe na u ndi zeri nje here per te mire .Shyqyr qe u prezentuam nje here se bashku si komb ..

...per kete e sakrifikuam nenen Tereze ,veq ishalla na i bene hallall...

E çuditeshme, mediat kendej nuk i dhane keto evenimentet, veç e dhane si lajm shenjterimin e saj, por shyqyr qe e permenden si albanese. 

O admin/e , kam hedhur/shtruar nje pyetje, por ju nuk po e nxirrni. A mund ta di se pse nuk po del. Eshte nje pyetje ku secili mund te sjelli eksperienca nga vendi ku jeton. 

Hapja mu duk icik per te qesh e per te qa.

Bravo Rita. Ne nje interviste, kjo tregonte qe e kishte fillu muziken si kalamo te kori i kishes. 

Sa inot qe kishin shku biletat mbi 400 euro per Rome se kisha shume qejf me shku. As me traget nuk gjeje kabine (per ponte nuk kom mo moshe vallahi).

Koncerti qe shume i bukur po si gjithmone kafsha nuk njef rregulla e protokoll. Nuk mund te rrish ti me Kadri Veselin te paret e Presidenti i 6-7 ne rresht o klluf.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).