Aristir Lumezi

Arben Malaj, interviste per “Panorama”: “U vetëlargova nga Kryesia dhe Asambleja, u kthyen në struktura fasadë dhe memece”.

Koordinatori i opozitës : Shanset për Berishën e Ramën. “Rezultati do të varet nga loja e Ramës, taksa progresive s’është goditja e madhe e ndryshimit”

Pjesëmarrësit në takim kundërshtojnë Shkëlqim Canin. Kaja : S’është faji im që më duan.

Një takim që ishte planifikuar të zhvillohej dje paradite në Kavajë me anëtarë të Asamblesë socialiste të rrethit, ku ishin ftuar dhe drejtues të FRESSH-it, është shoqëruar me incidente dhe kërcënime

“Hitleri e bëri këtë teori bazë të filozofisë së tij, e cila çoi botën në një luftë të përgjithshme”.

Takimet e fshehta të ndërkombëtarëve me negociatorët e partive, gati reforma zgjedhore e parlamentare. Roli i drejtorit të BE-së për Zgjerimin, Sanino, dhe ambasadorëve të SHBA dhe BE.