BalkanWeb Online

 Lëvizja Socialiste për Integrim nuk do të pranojë një koalicion me Partinë Socialiste me kushtet që kryesocialisti Edi Rama u ka vendosur aleatëve. Reagimi vjen nga deputeti i LSI-së Nasip Naço një ditë pas takimit të Ramës me aleatët. 

Naço vlerëson se koalicionet nuk bëhen me shkëmbim votash apo me vende pune , teksa shton se për shkak të këtyre “lojërave”, PS ka humbur dy herë zgjedhjet. Deputeti i Lëvizjes Socialiste për Integrim thekson se LSI do të bëjë koalicion me cdo parti që pranon idetë dhe platformën e saj.

 

Faqet