Enver Robelli

Serbia feston 100-vjetorin e Betejës së Kumanovës, 100-vjetorin e pushtimit të Kosovës dhe 100-vjetorin e vrasjes së rreth 25 mijë shqiptarëve.

Hashim Thaçi, përmes (s)piunëve të tij, tregoi faqe bote se edhe vetë shpifjen (ende) e ka armë politike. Kësaj radhe këtë armë e përdori kundër Albin Kurtit, nesër mund ta përdorë kundër secilit qytetar të Kosovës.