Lapsi.al

Konfindustria: Shteti nuk reagon se është i kapur

Kompromentohet rëndë procesi zgjedhor, regjistrohet shtabi i PS në Kamëz duke grumbulluar karta votuesish

Dokumenti që tregon se Ajola Xoxa qe avokatja e procesit të pastrimit të parave

Gjermania publikon shifrat: 4'992 kërkesa në muajin Maj

Si u zbulua megaskandali i recetave fallco që bënin kthimin e parave nga fondi i rimbursimit të ilaçeve? Pas gjithë kësaj afere që po zbulohet dita ditës nuk qëndron një rastësi. As një zbardhje si pasojë e një kërkimi rutinë.

Ish-kryeministri Berisha paralajmëron se në orën 18:00 do të postojë në faqen e tij në Facebook transkriptin dhe videon e plotë me zërin e Edi Ramës, ku ai u kërkon drejtorëve të sjellin sa më shumë vota në zgjedhjet e 21 qershorit.

Rritja e numri të aplikimeve të shqiptareve për azil në vendet e Bashkimit Europian është befasuese. Lapsi.al ka mundur të sigurojë të dhënat e kërkesave për azil në Gjermani e Hollandë, nga viti 2006 deri në 2015.

Praktika e lejimit të bordeve, po gllabëron mialiarda në vit nga taksat e shqiptarëve, si paga fiktive për një klikë nepotike familjare e klanore, ku 12% e përfituesve janë anëtarë në 3-5 borde shtetërore.