Ruben Avxhiu

Multimilioneri i 32-vjeçar Martin Shkreli blen monopolin e një ilaçi jetik kundër SIDA-s dhe kancerit dhe e çon brenda ditës çmimin nga 13 në 750 dollarë për një pilulë të vetme – shpërthen zemërimi publik

Takimi mes skuadrave Tirana dhe Partizani për Superligën shqiptare përveçse ndeshjes në fushën e blertë ka pasur mes duket edhe një ndeshje të dytë paralele në shkallët e stadiumit.Duke shpalosur parrulla të shkruara e të vizatuara, ultrasit e dy skuadrave fituese të shumë kampionateve kombëtare shqiptare kanë shkëmbyer fyerje që kanë kaluar masën. Parrulla më e rëndë duket se ka qenë ajo ku tifozët e Tiranës thanë se do të hapnin Aushvicin për tifozët e Partizanit.Te kjo dhe dy të tjera është kapur deputeti socialist Erjon Braçe që me një deklaratë në Facebook është përpjekur ta sjellë pun

Duke dhënë alarmin për katastrofën që po na vjen të gjithëve, demokratët po ulin pritshmërinë ndaj pushtetit të të majtës. Çdo gjë që do të bëjnë PS e LSI në muajt e tyre të parë do të duket krahasimisht një mrekulli