When we were young, and your heart, was an opened book, we used to say, Live and let live… Sot i bie të jetë data 9 mars, që do të thotë se është mbushur tashme një vit nga 9 mars tjetër 2009. Në 9 mars 1845 Amerika pushton Meksiken. Në 9 mars 1916 gjeneral Pancho Villa udhëheq 1500 [...]

7 Komente

komplimente kush e ka konceptuar kompozimin e fotove

secili ne boten e vet smiley

E gezofshi pervjetorin, Darien. Dhe ju ecte mbare ne te ardhmen, te gjitheve. Fotot i pashe, me lupe madje, por s'mora vesh "who's who", ose perndryshe "kieki", ose dhe ndryshe "kifekua".

Megjithate, do te jap dhe noten time :

Me shume me pelqeu ajo kuqaloshja me kater gishta dhe me nje unaze ku ka futur syrin. Me pelqeu domethene. Te lutem, Darien, percillja ndjenjat e mia te sinqerta ne kete ditelindje te hareshme. 

Me pak me pelqeu ajo kaçurrelka me cigare ne buze, nje slim te gjate te bardhe. Nuk me pelqen duhani, mendoj se nuk eshte nje shok i mire. Por mbase them keshtu se dikur me ka ecur me hile. Te lutem, Darien, percillja dhe kesaj qortimet e mia te pameshirshme.

Tungatjeta.

Des,

tantissimissimi auguri! Shpresoj ta them kete, edhe me shume ndoshta, kur te botohet "Vrasesi i qymyrit".

Ore, po "surratin" tend sikur s'ma zuri syri aty ke fotot smiley

M'brema & flm.

Do i percjell patjeter H. Biles po i fus nje kopjo-ngjit te T.C qe ta lexojne vete. Ajo s'ka 4 gishta po 5, ka edhe jo nje sy po dy, si filxhan i ka... smiley

Une jam mi shoqja Ana, jam ai i kuqi. I kuqi mashkull dmth.

Des,

e pse t'mbajsha mend ndryshe une, ty, mer lal? gli scherzetti della memoria.. smiley

urime per kete blog vertet informativ dhe punen tuaj te palodhur!

Urime e suksese tiranakollsa. smiley

Hurbi paska rene n'dalldi me nje nga autoret. C'ka do te thote tani e tutje do behet pjesmarres i rregullt i blogut tuaj. lol

Mgjths dhe Ana kutiksja aty e paska merakun, c'ka do te thote ideja e fotove ka dale me sukses. smiley

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).