Para nja 3 muajsh, Roger Federer me ne fund firmos nje kontrate me kompanine e cokollates Lindt per t’u bere zedhenesi i kompanise.  Meqe te dy jane nga Zvicera dhe Federer eshte teper i apasionuar pas kesaj cokollate, u duk e arsyeshme qe te dy te bashkepunonin. Mirepo, si me cdo lloj mbeshtetje produkti nga [...]

1 Komente

Ku i ke parë këto reklamat ti? Se në tv zvicerane Federer ekspozohet goxha rrallë. Pastaj populli e do kështu që ka qejf ta shohë dhe në rolin e kllounit.

Pastaj më duket se reklama për markat e mëdha është thjesht për të kujtuar se sa të mirë janë dhe për këtë shoqërohen me imazhet e më të mirëve. Pra nuk se duan të bindin për ndonjë gjë (populli e di që ajo markë është cilësore, si Lindt, si Nike). Reklama pra s'do të informojë por të argëtojë duke vënë në skenë situata komike me figura popullore.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).