Alain Badiou: Aksioni politik kolektiv Intervistë  nga “The Ashville Global Review” Përktheu: Dejona Mihali Kjo intervistë është bërë në Prill të vitit 2005; Në qershor të vitit 2005 fillon nga aktiviteti Lëvizja Vetëvendosje! Alain Badiou do të vizitojë Prishtinën dhe Tiranën në Tetor të 2010-ës, pesë vjet prej kësaj interviste dhe prej fillimit të aktivitetit të [...]

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).