Shkrim i inspiruar nga "Bajrami i Fundit në Prizren". Udhëtoni në mendjen e mrekullueshme të Fatko Bajramit, dhe takoni Kaubojë, Indianë, Ninxha, Gjeneralë Ilirë, dhe Vikingë Barbarë tek porta e Kalasë së Prizrenit. Përjetoni të gjitha këto në këtë shkrim komik si pjesë e botimit special të festës së Bajramit.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).