Bataku dhe alternativa Klejdi Këlliçi Profesionistët e analizës politike në Shqipëri apo në Kosovë japin sot një parashikim të zymtë :nuk ka alternativë politike reale, e majta apo e djathta janë veçse etiketa e kështu me rradhë. Alternativa është pra bataku dhe moçali i panoramës aktuale politike e cila është kthyer në një telenovelë gjigande [...]

1 Komente

une klikova 'me pelqen' sepse mgjse shkrimi nuk thote ndonje gje te re, perforcon ate qe shume prej jush e kane thene. Per fat te keq, Vetvendosja nuk ka nji simoter ne Shqipri. Nuk jam i bind nqse eshte shume heret me shku kunder "arkitektve" te Kosoves se pavarur n'emer te patriotizmit po sidoqofte, ideali patriotik e justifikon nji veprim te tille.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).