1.  Sikur hëna të ndalonte së lundruari mbi varkë Të gjitha ikjet do të mbeteshin këtu zemra ime Dhe unë do të isha ai varkëtari i ngratë Që bashkë me hënën mbytet. 2.  Era u bë e dukshme në flokët e saj Rëra nën këmbë, e bindur Nata e gëzuar shfaqi për herë të parë Yllin e ri të porsalindur. Unë i qëndrova besnik heshtjes [...]

6 Komente

 

       Të gjitha ikjet do të mbeteshin këtu, zemra ime

  

2. Nata e gëzuar shfaqi për herë të parë/ Yllin e ri të porsalindur.

shume bukur.

Qiellza, qiellza... delikatesa.

Sa e bukuuuuur... me pelqeu shume!

kënga thotë ish e gjatë ajo natë
Më e gjatë se jetë e tërë ,... 

e vështirë, e mundimshme dhe e dhimbshme të mbash ndër mënd tërë jetën kujtimin e një nate..Bukur Flluska!

fh, twilight-ce keto, plus cfare u tha me lart smiley.

Flluska e dyte me pelqen me shume. Fort e bykyr. smiley

P.S. Momente te tilla (si ai i pershkruar ne ate poezi) jane ne fakt alfa dhe omega e universit. smiley

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).