David Ogilvy eshte themeluesi i nje nga firmave me te respektuara te marketingut ne bote.  Citati eshte marre nga autobiografija e tij e publikuar me 1963: Une ambjentin e kam pasion, dhe kurre nuk e kam pare te zbukurohet nga billbordet.  Aty ku ambjenti eshte i kendshem, njeriu tregon shpirtligesine e tij kur pikerisht ne [...]

2 Komente

mire e ka ky, po tja thote ket Ogilvy Albania&Kosovo qe jane njisha per billborda e njuborna smiley

smiley

Shume mire e ka..por nuk vlen per albanistan ku billbordet jane pasardhes te parrullave te nje kohe..Nuk mund te rrime pa to si popull ekspresiv qe jemi..

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).