Pastaj, nga te fillosh? Se ne fund te fundit është David Foster Wallace. Dmth, autori për të cilin më merr më shumë malli. Shkrimtari që më shumë se kushdo tjetër ka ndryshuar letërsinë moderne. Thonë : është shkrimtar i mirë. Kush e thotë nuk ka kuptuar akoma. Bota është plot e përplot me shkrimtarë të [...]

1 Komente

Ka shumë Sanço Panço por pak Don Kishota

Cdo Don Kishot ka nje Sanco Panco, dhe e kunderta (nese respektojme paradigmen e Servantesit), pra jane 50:50. smiley

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).