Dell për Kryeministër! Agon Hamza Lartëmadhëria e tij, Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, z.Chris Dell foli përsëri. I trimëruar nga fjalimi i shefës së tij, Sekretares Clinton, ai e lëshoi një deklaratë në  të cilën, përsëri e rikonfirmoi statusin e tij prej Padroni. E gjithë deklarata bazohej mbi një premisë: t’iu tregonte kundërshtarëve të privatizimit se sa primitivë [...]

3 Komente

Hamza, mire bere qe u the te lexojne kapitullin e pare te Klein, dhe te anashkalojne intron, se ne intro (fq 12, paragrafi 2) ka qene fjalia e shume-cituar per bombardimin e Natos.  Molle sherri ajo fjali, per nje liber interesant. 

Po vete e ke lexuar?  Se Klein s'i le gje manget Maos. smiley

Per te tjerat, Dell e kush te vije pas tij po i lame do bejne si te duan. 

Kryeministri Hashim Thaçi [...] na thoshte se ai përfaqëson frymën demokratike të liberal-parlamentarizmit dhe është pozicionuar fuqishUm kundër ekonomisë së planifikuar, apo centraliste, siç e quante z.Thaçi.

Prite kur te shkruaj dhe ky te HuffPost e te jap leksione. 

"Duke qenë se unë, si shumë të tjerë, refuzojmë t’i nënshtrohemi këtij diskursi politik arbitrar dhe hegjemonik, kësaj politike që nuk ka se si të emërtohet ndryshe përveç se politikë imperialiste."

E cfare politike dashkemi nga USA, qe nga Atlantiku fluturoi ne kete copez globi duke na kthyer ty, mua dhe gjithe shqipeve dinjitetin e humbur.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).