Kur lindën librat me kopertinë të hollë? Në fund të qershorit të vitit 1953, botuesi Allen Lane nxorri në qarkullim romanin e parë të botuar pa kapakë të trashë, (Hardcover) por me një kopertinë të hollë (Paperback). Sër Allen Lane mendoi se letërsia e mirë dhe e mirënjohur si e vlefshme, mund të bëhej e [...]

5 Komente

Ehu tani po hyn libri elektronik. Une per vete kam ndermend te marr nje Kindle nga Amazon.com dhe po me pelqeu nuk do ble me libra me flete letre. Letra vjen nga pemet, e dini apo jo? Pale qe ne nje Kindle te vogel mund te depozitosh me qindra libra ne vend qe te mbash nje biblioteke druri ne shtepi qe te mbyt me pluhur.

 hmm, une ngordh per librat me kapak te trashe. ngordh per aromen e librave te vjeter, ngordh te kem nje biblioteke gjigande me etazhere gjer ne tavan, ose ne lartesine e kokes time, te pakten smiley

me shijon shfletimi i librit, me lodh tmerresisht leximi ne ekran te kompjuterit, me behet koka sa nje shinik nga kompjuteri dhe e keqja eshte se nuk kam shpetim nga kompjuteri. 

Do shkoja me opsionin e tavanit, se me lartesine nuk i bie dhe aq shume libra... smiley

Je e detyruar te me pergjigjesh me "beautiful things come in small package" smiley.

Njesoj per te tjerat e dashur.  Nuk ambientohem dot me lexim kompjuteri, jo vetem i lodhshem, por si akt pa foreplay ne krahasim me shfletimin e librit. 

Po provoj audio-ipod per mungese kohe, por mazallah se ngjit ...

Sa per librat me kopertine te trashe, kam frike se do behen per muze.

 

 smiley

po, po, historia e napolonit...

Merr nje shkalle me mire, thuaj, ose do ta bej biblioteken ne gjeresi... jo ne lartesi. smiley

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).