Jo më larg se dje një vizitore e faqes tonë na pyeti në lidhje me ofrimin e librave në versionin audio. Gjatë këtyre dy viteve të fundit kemi vënë re që kërkesa për këto lloj librash ka ardhur duke u rritur, ndonëse ende shumë e vogël krahasimisht me atë për librat fizikë. Duke marrë shtysë nga [...]

7 Komente

mua me duket ide interesante

 kushton dhe nuk fiton. 

s'ka te ardhme po nuk qe biznes, dhe s'ka biznes po s'pati ligj qe te mbroje te drejten e autorit.

Kur t'verbohem do nis t'mendoj per lehtesira te ketilla. Perndryshe s'ka si leximi pa ze se konotacionin ia jep vete frazes. Tjeter pastaj kur ta lexon ndonje ze i shkelqyer aktori a autori, por ata qe kam ndermend une kane vdekur, keshtu qe...

kjo ideja me kujton radio tiranen e nejhere kohe, ne 15 nqse nuk me tradheton kujtesa, degjonim romanet per femije dhe ne 10.30 ata per te rritut. Kam qene degjuese e rregullt ne fakt, por lexuesit kane qenefantastik (ose keshtu jane ngulitur ne kujtesen time, ndoshta pak te idelizuar)

gjithesesi hyj ke njerzit qe do i bleja

gjithesesi hyj ke njerzit qe do i bleja

 

 Derisa te gjeje linkun falas ne internet.

Kam pershtypjen se ne qe jemi mesuar tashme me shfletimin e librit, me aromen e librit, me kthimin edhe njehere nga e para tek nje paragraf a nje fjale qe s'e kupton a te terheq me shume vemendjen zor e kemi te ambjentohemi me dicka te tille. Une per vete, kur degjoj dicka, qofte dhe muzike, me fluturon mendja gjetke dhe nuk do te arrija te perqendrohesha... leqe pastaj, duke hyre ne profesion, do me dukej sikur po perktheja naj dokumentar... e do me dukej si pune jo si kenaqesi. smiley

pastaj, nje skenar, psh. ku do ta degjoje librin? duke bere punet e shtepise, duke shetitur, duke ecur me makine, apo shtrire ne divan me kufje ne vesh?! mah, pervoja e leximit eshte krejt tjeter gje, s'ma do mendja se te degjuarit do te ishte me efikas se te lexuarit.

eshte gje shume e mire sidomos kur udheton. Une e kam praktikuar disa here (me libra anglisht kuptohet) dhe iken rruga pa u ndjere fare. Eshte me veshtire ta degjosh ne krevat apo kur je duke bere ndonje aktivitet tjeter ne shtepi.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).