Nga Dino Buxati Disa ditë pasi u bë pronari i disa vilave luksoze, Ernest Kacira, ndërsa kthehej në shtëpi, vuri re një burrë me një arkë mbi shpinë, i cili doli nga dera e murit rrethues dhe ngarkoi arkën në një kamion. Nuk pati kohë ta kapte para se të nisej. Atëherë e ndoqi me [...]

1 Komente

E kisha lexuar do kohe me pare tek ai libri me tregime i perkthyer ne shqip dhe prap tani kur e lexova me pelqeu almost the same. smiley

P.S. Ne dikur do ti shohim si ky karakteri i tregimit ditet e harxhuara ne Peshk ne kutija, dhe me e rendesishmja, ca do benim me to sikur me ne fund te hapeshin kutite e diteve te humbura? lol

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).