Nga Arti Lushi Këto fruta janë me të vërtetë të mrekullueshme- i thashë teksa i vura dorën mbi te sajën. Brenda atij çasti e ndjeva të tërën. Në mish dhe në shpirt. Digjej njësoj. Dhe krejt mospërfilles, shtova: ‘A thua janë mbjellë në tokat e të parëve të tu’ Po- tha prerë- i kam vjelë [...]

1 Komente

fundi, shume i gjetur. poetik.

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).