Së fundmi, Mario Vargas Llosa, Nobelisti i vitit 2010, një ndër shkrimtarët më të mëdhenj të Amerikës Latine dhe të botës letrare sot, vjen sërish në shqip, me të drejta të plota nga Skanderbeg Books. Këtë fundviti lexuesit shqiptar iu prezantuan dy romane të këtij autori, “Festa e cjapit” dhe “Vajza e prapë” të përkthyera [...]

Për të komentuar tek Peshku pa ujë, ju duhet të identifikoheni ose të regjistroheni (regjistrimi është falas).